Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

TV LED PANASONIC TX-L32E30E czy Samsung UE32D5500 ?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Jaki TV -> TV LED PANASONIC TX-L32E30E czy Samsung UE32D5500 ?
Autor
Wiadomość
iwonaw10
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Lublin

Post#1 Post autora tematu 31 Gru 2011 02:25   

TV LED PANASONIC TX-L32E30E czy Samsung UE32D5500 ?

Jak w temacie. Chciałabym poznać Wasze opinie na temat dwóch wyżej podanych tv. Może jest ktoś kto nawet ma jeden z nich u siebie w domu? Pytam, bo jutro zamierzam któryś z nich zamówić, ale ciągle nie wiem który będzie lepszy. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia obu telewizorów z powodu ich niedostępności w najbliższych sklepach Euro:( A śpieszy mi sie dlatego, że do jutra są one w promocji, po ok. 200zł mniej za jeden i drugi.

Będę wdzięczna za każdy jeden wpis od kogoś bardziej kompetentnego w tych sprawach ode mnie:)[/quote]
Powrót do góry

irekr
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: wieś niedaleko wsi Warszawa

Post#2 31 Gru 2011 09:58   

Re: TV LED PANASONIC TX-L32E30E czy Samsung UE32D5500 ?

Oba odbiorniki maja w zasadzie takie same ekrany. Elektronika - czyli to co odpowiada za jakość przekazu jest o klasę lepsza w Panasłoiku.
Menu użytkownika w Samsungu jest momentami bardzo denerwujące. Panasonic jest dużo bardziej przyjazny.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Gru 2011 09:58   

Powrót do góry

iwonaw10
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 31 Gru 2011 14:22   

Czyli jednak panasonic:) Ja od początku (bardziej intuicyjnie niż w oparciu o konkretną wiedzę) byłam za nim, ale mąż sie uparł, że ma być ten samsung i już. Czyli panasonic będzie miał lepszy obraz od samsunga? a oprócz tego obsługa menu ogólnie jest w nim również lepsza?

Z tego co wiem to plusami samsunga będą z kolei obrotowa podstawa (co ponoć ma mieć duże znaczenie przy graniu na konsoli;) i funkcja Picture In Picture.
Powrót do góry

irekr
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: wieś niedaleko wsi Warszawa

Post#4 31 Gru 2011 14:41   

Z doświadczenia własnego wiem że PIP-u w praktyce się nie używa. Najczęściej jest przyczyna kłótni kto co ogląda....
Tak jak pisałem ekrany w obu odbiornikach są niemal identyczne ale elektronika je obsługująca różni się w sposób zasadniczy.
Obrotowa podstawa: jeżeli ma znaczenie to warto wziąć pod uwagę. Najwygodniej jest jak taki TV powiesić na ścianie, zajmuje znacznie mniej miejsca.
Inna sprawa to rozmiary. 32 cale to dość niewielki ekran, aby dobrze widzieć HD trzeba siedzieć od niego w odległości do 1,5 metra.
Jak chcesz się przekonać o jakości obrazu i porównanie to poproś o prezentację w sklepie Samsunga i Panasonica ale ustawionego nie na materiały promocyjne - celowo rasowane pod określone modele telewizorów - a na ten sam obraz tej samej stacji TV, a najlepiej na swoja płytę DVD.
I tu ciekawostka: najlepsza ocenę jakości obrazu można zrobić podczas oglądania starych czarno-białych filmów. I to na analogowym wejściu EURO z DVD.
Znajomy kupował tez podobny 32 cale i po kilkuminutowej projekcji czarno-białej "Stawki Większej niż Życie" nagranej na nagrywarce DVD z TVP czy innego Polsatu miał bardzo ułatwiony wybór.

Mój kolega pytany jaki najlepszy telewizor LCD kupić od jakiegoś czasu mawia; plazmę Panasonica od 42 cali w górę.

Edit. Jak ma być używany głównie do gier to jakość elektroniki nie ma już takiego znaczenia. Panasonic ma znacznie lepiej działający tuner telewizyjny i to wszystko co odpowiada za odbiór programów czy materiałów DVD. Jako monitory do konsolet przez VGA czy HDMI te odbiorniki są równoważne.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Gru 2011 14:41   

Powrót do góry

iwonaw10
Poziom 4
Poziom 4

Post#5 Post autora tematu 01 Sty 2012 15:29   

Promocja przedłużyla się na kolejne 48 godzin;) Ciekawe czy jak się skończy to te tv nie będa jeszcze tańsze...

Telewizor ma być przede wszystkim do oglądania filmów itp., konsola jest przy okazji. Co do obrotowej podstawy- ja wiem, że to fajna rzecz,ale kurcze można przecież telewizor obracać jak się już tak bardzo chce;) Powiesić nie powiesimy, bo przynajmniej na razie nie ma gdzie (niezbyt duża kawalerka).

Zastosowanie PiP widziałam tylko w oglądaniu czegoś w międzyczasie, jak jest reklama, ale faktycznie może się okazać przyczyną niepotrzebnych sprzeczek.

heh no właśnie ja też mówiłam, że jak już kupować ten nieszczęsny LCD to 40 calowy... może jeszcze uda mi się przedkonać drugą stronę (co zawdzięczam Tobie irekr;) nie ma to jak zdanie drugiego faceta;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Sty 2012 15:29   

Powrót do góry

deywies
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 01 Sty 2012 16:35   

Jezeli moge się wtrącic.

irekr napisał:
Oba odbiorniki maja w zasadzie takie same ekrany. Elektronika - czyli to co odpowiada za jakość przekazu jest o klasę lepsza w Panasłoiku.
Menu użytkownika w Samsungu jest momentami bardzo denerwujące. Panasonic jest dużo bardziej przyjazny.

1. Jak to? w panasonicu siedzi ipsalpha w samsungu spva albo mva. Różnica pomiedzy nimi jest kosmiczna. Poza tym w samsungu jest 50Hz matryca. Co do samej matrycy nie ma się co wypowiadać bo samsung różne montuje, różnych producentów.
2. Nie wiem jak to jest dokładnie z d5500, ale mam c6500 i e30 i tu jeżeli chodzi o "jakość przekazu" to panasonic jest przynajmniej klase niżej (skalowane, jakość kanałów cyfrowych pozostawia wiele do życzenia, kanały analogowe to już tragedia)
3. Tez sie nie zgodze. Najgorsze jest to że trzeba się przełączać pomiedzy kanałami cyfrowymi i analogowymi, w samungu mozesz ustawic kanały cyfrowe i analogowe na jednej liscie. Poza tym sprobuj podłączyc dysk twardy gdzie masz dużo filmów, przynajmniej 2 minuty się ładuje (indeksuje to?, cholera wie), w samsungu dostep do plikow masz natychmiastowy. Poza tym e30 nie chce odtwarzac wszystkiego. Co jeszcze to pilot w e30 jest jeszcze gorzej zaprojektowany niz w d5500.

iwonaw10 napisał:
Czyli panasonic będzie miał lepszy obraz od samsunga? a oprócz tego obsługa menu ogólnie jest w nim również lepsza?

Z tego co wiem to plusami samsunga będą z kolei obrotowa podstawa (co ponoć ma mieć duże znaczenie przy graniu na konsoli;) i funkcja Picture In Picture.

1. Zalezy, z wbudowanego tunera na pewno nie. Ogólnie do filmów i do TV ja bym polecił samsunga, do bajek (dużo lepsze kolory) wydarzen sportowych i gier (kolory, szybka matryca) zdecydowanie e30.
2. W samsungu menu jest bardziej rozbudowane, jak dla mnie dużo lepiej zaprojektowane. Duzo zalezy skąd masz TV ? Posiadasz jakiś dodatkowy tuner? (sat, kablówka)
3. PIP to bardzo fajna rzecz, sam używam jak gram. Obrotowa podstawa by sie przydala w e30 bo ma stosunkowo slabe kąty.

irekr napisał:

Jak chcesz się przekonać o jakości obrazu i porównanie to poproś o prezentację w sklepie Samsunga i Panasonica

Błąd, w domu masz zupełnie inne warunki oswietleniowe. Dwa skąd wiesz jaką matryce dostaniesz w samsungu?

irekr napisał:

Mój kolega pytany jaki najlepszy telewizor LCD kupić od jakiegoś czasu mawia; plazmę Panasonica od 42 cali w górę.

Tak byloby najlepiej. Trzeba jednak miec warunki do plazmy.

irekr napisał:

Edit. Jak ma być używany głównie do gier to jakość elektroniki nie ma już takiego znaczenia.

Tak, ale matryca jest kluczowa (czas reakcji, inpulag)

irekr napisał:
Panasonic ma znacznie lepiej działający tuner telewizyjny.

Zapraszam do mnie :P Porównasz sobie jak wyglądają kanały. Nawet NatGeoHD (1080i) na panasonicu nie wyglada za ciekawie.

irekr napisał:
Jako monitory do konsolet przez VGA czy HDMI te odbiorniki są równoważne.

W życiu, matryce montowane w samsungu są zbyt wolne i mają słabe czasy reakcji.
Powrót do góry

iwonaw10
Poziom 4
Poziom 4

Post#7 Post autora tematu 06 Sty 2012 15:24   

Po tym jak deywies odpisał zbaraniałam trochę i nie wiedziałam, co mam myśleć o tych telewizorach ;p ale na szczęście ktoś (niestety loginu nie pamiętam, a post zniknął) wkleił tutaj bardzo fajny link do strony, gdzie był robiony test Panasonica i właściwie ten test ostatecznie mnie do niego przekonał. Męża też udało się namówić :) (na 37 cali).
Sam TV zdążył już dwa razy podrożeć, a później obniżyć cenę dlatego chciałabym już mieć to z głowy i kupić go jak najszybciej, żeby żadne nowe wariacje cenowe mnie nie zaskoczyły. Tylko chciałabym prosić o jeszcze jedną radę z Waszej strony. Chciałabym kupić do niego listwę antyprzepięciową i kabel HDMI (w ogóle to dlaczego nie dają tego od razu w zestawie?). Najbardziej opłaca mi się kupić każdy z produktów w innych sklepach. Być może udałoby się to skompletować w jednym sklepie, ale nie byłyby to produkty podawane na stronie rtv euro agd. I tu pojawia się pytanie – czy pod ten model tv trzeba kupować konkretny kabel HDMI czy może być to dowolny kabel. Jeśli tak, co byście polecili? I czy listwa musi być jakaś szczególna, czy po prostu musi się tylko nazywać „antyprzepieciowa”?
Powrót do góry

LOCOLOCO
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: olsztyn

Post#8 06 Sty 2012 17:48   

Listwa oczywiście że się przyda, kabel Hdmi może być dowolny ( tylko nie za 5 zł )
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sty 2012 17:48   

Powrót do góry

iwonaw10
Poziom 4
Poziom 4

Post#9 Post autora tematu 07 Sty 2012 01:36   

http://allegro.pl/kabel-hdmi-3m-gold-1-4-full-hd-3d-filtry-ethernet-i2014689858.html Coś takiego będzie ok. , czy za tanie to?:)

Dodano po 2 [godziny] 47 [minuty]:

czy mi się wydaje czy już drugi post z kolei przepadł na zawsze? Czyli Twoim zdaniem deywies samsung jest lepszy (uogólniając) czy niekoniecznie?
Powrót do góry

deywies
Poziom 2
Poziom 2

Post#10 07 Sty 2012 18:32   

Hmmm ogólnie to odpowiednikiem E30 jest D6000, d5500 nie ma motion plus.

Co do poprzedniej wypowiedzi, mogę podać inny test w którym nie zostawiono na Panasonicu suchej nitki, ale już się nie będę narażał adminom :P

"Ogólnie" napisze tak

Panasonic:
+równe podświetlenie,
+szybka matryca (ponoc input lag na poziomie 30ms)
+5lat gwarancji do 31 stycznia
+- przejaskrawione kolory ( świadczy to trochę o słabym kontraście/słabym odwzorowaniu barw, ale niektórym to się bardzo podoba(przy bajkach czy grach gdzie jest ograniczona liczba kolorów to nie przeszkadza :P))
- "zbyt ostry obraz" tworzy się ramka przy krawędziach, szumy
- skalowanie
- artefakty bardziej "pikseloza" przy szybkim ruchu
- odtwarzacz usb tylko do filmów SD, przy HD zaczynają się problemy. Długi dostęp do dysku
- niewygodna nawigacja po kanałach

Samsung:
+ skalowanie
+ dobrze odwzorowane kolory (z tym że Samsung montuje różne matryce, różnych producentów więc nie zawsze można dobrze trafić)
+ dobra czerń
+ odtwarzacz USB który odtwarza niemal wszystko
+ lepsze widgety
+ PIP
- Clouding, czyli chmurki wynikające z nierównego podświetlenia.
- wolna matryca (przy tv czy filmach nie istotny parametr)

CZyli

Panasonic do: Konsol, komputera, bajek, sportu
Samsung do: TV, film

Jeżeli multimedia nie są istotne to moze LE630 od sharpa?
Powrót do góry

iwonaw10
Poziom 4
Poziom 4

Post#11 Post autora tematu 08 Sty 2012 22:21   

Ehh, nie chciałam już sobie robić kolejnego kłopotu z czytaniem, chodzeniem.... oglądaniem itp., dlatego sharp odpadł już na wstępie, ale tak czy inaczej dziękuję za ten pomysł:)

Ostatecznie wygrał panasonic. Kupiliśmy jednak w sklepie, bo stwierdziliśmy, że dla oszczędności 100 czy 200 zł nie ma co kombinować i lepiej jest kupić tv w sklepie, na miejscu. Daliśmy się namówić dodatkowo na rozszerzoną gwarancję, na 3 lata (i do tej pory nie wiemy czy dobrze zrobiliśmy) i zakupiliśmy, myślę porządny kabel HDMI i listwę. W końcu nie zdecydowaliśmy się na adapter wifi, bo stwierdziliśmy, że za drogie to i nie niezbędne.

Dzięki wszystkim za opinie i dobre rady:)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Jaki TV -> TV LED PANASONIC TX-L32E30E czy Samsung UE32D5500 ?
Strona 1 z 1