Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor do salonu do 5000 zł ?

adi1512 02 Sty 2012 15:32 2934 13
  • #1 02 Sty 2012 15:32
    adi1512
    Poziom 7  

Witam

Zwracam się o pomoc w wyborze pierwszego w domu telewizora do salonu.

Telewizor będzie wisiał na ścianie. Po lewej jest okno z balkonem. Będzie wisiał w odległości ok. 3 metry od oglądających.

Zależy mi na:
    1. Oczywiste sprawy: ładny obraz, niezły dźwięk itp. itd.

2. Możliwość oglądania filmów avi oraz mkv razem z polskimi napisami (nie wklejonymi do filmu )

3. Prawdziwe co najmniej 100Hz

4. Jeżeli chodzi o to czy lcd, led czy plazma jestem otwarty na wszelkie propozycje

5. Miło by było gdyby mógł się bezprzewodowo łączyć z internetem oraz posiadał duże możliwości oglądania rzeczy z sieci ( typu youtube itp. )

6. Do telewizora będzie podłączony x box i ps3, więc bardzo mi zależy na jak najmniejszym input lagu

Mała ankieta:
    jaki masz obecnie telewizor? brak

więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? 70% wieczorem

wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? delikatne światło nad tv

wolisz obraz ostry czy łagodny ? pośrodku; nie za ostry i nie za łagodny

matryca błyszcząca czy matowa? nie wiem

preferowana wielkość telewizora? 40-42 cale

preferowana marka ? myślałem nad samsungiem ue40d8000 ale im bardziej się wgłębiam w temat tym więcej mam wątpliwości

jakie urządzenia będą podłączone ?
    - dekoder do tv cyfrowej (prawdopodobnie upc bądź multimedia)

- filmy i seriale na usb bądź zewnętrznym dysku (format avi mkv + napisy)

- w czasie wolnym gry z ps3 i x boxa

- czasami zdjęcia z aparatu

ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
    40% - tv
    60% - w tym ps3, x box, filmy i seriale z pen drive

siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? głównie na wprost, ale też pod niewielkimi kontami bocznymi

czy ważne jest wifi ? raczej tak

czy będziesz korzystać z widgetów ? jeżeli będą to tak ale nie jest to zbyt ważne

czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? wystarczy youtube, jakiś tvn player

czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Tak, ale tylko z tych darmowych

czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Koniecznie tak

ma mieć 3D ? byłby miło, ale nie jest to priorytet

ma mieć slot na karty SD ? nie musi

jakimi złączami ? głównie HDMI

jaki masz sygnał ? cyfrowy

ile programów HD ? ok. 10

ma stać czy wisieć ? raczej wisieć ale nie jest to pewne na 100%

jaka klasa cenowa ? do 5000 zł

Podsumowując, ma to być telewizor głównie do grania i oglądania filmów, ale też od czasu do czasu żeby obejrzeć jakiś program w telewizji.

Nie wiem czy ma to znaczenie, ale planuję wzbogacić telewizor o 2 głośniki + subwoofer, zależy mi żeby dało się to podłączyć.

Proszę o przedstawienie propozycji i pomoc w wyborze.

Z góry dziękuję za pomoc

• #2 03 Sty 2012 17:25
    Mylagos
    Poziom 19  

Witam.
    Za niewiele więcej niż 5000zł dostałbyś Sony KDL-46NX720, który posiada wbudowany Wi-Fi, oraz podświetleniem Dynamic Edge LED. Tańszym rozwiązaniem były model 46EX720, z podświetleniem Edge LED, ale niestety bez wbudowanego Wi-Fi ( potrzebny jest adapter UWA-BR100). Oba modele zagwarantują naprawdę bardzo dobry obraz, oraz uważam że 46 cali może być dobrym rozwiązaniem. Minusem jest jednak brak obsługi plików .mkv, jednakże tutaj rozwiązaniem jest zakup nawet najprostszego Blu-Ray Sony.

• #4 04 Sty 2012 08:42
    adi1512
    Poziom 7  

Odległość od ekranu ok. 3 m

• #5 04 Sty 2012 09:15
    konio68
    Poziom 15  

UE40D8000 lub UE40D7000.
    Sony sobie odpuść .
    Jak zależy Ci na matowej matrycy to Sharp.

• #6 04 Sty 2012 09:22
    adi1512
    Poziom 7  

Nie wiem czy to prawda ale podobno te samsungi mają duży input lag, co do sharpa czytałem pochlebne opinie i poważnie go biorę pod uwagę. Myślałem jeszcze nad LG czy to dobry pomysł ?

• #7 04 Sty 2012 10:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Przy warunkach które podałeś to najlepszym rozwiązaniem są telewizory wielkości 46" :
    Sharp 46LE830
    Toshiba 46YL 863:
    Samsung 46 D6500

• #8 04 Sty 2012 14:38
    kowal_ps2
    Poziom 2  

Witam!

jestem przedstawicielem jednej z firm zajmujących się sprzętem komputerowym i RTV. Być może byłby Pan zainteresowany tego typu sprzętem:

http://www.samsunglfd.com/product/feature.do?modelCd=ME46A

Telewizor jest profesjonalny i niezawodny, a nowy jest wart ok 6500 zł. Ja zaproponowałbym go Panu w cenie 4200 zł. Proszę o kontakt na mail maciej.r.kowalski(malpa)gmail.com.

• #10 05 Sty 2012 16:45
    kowal_ps2
    Poziom 2  

LOCOLOCO napisał:
    Chyba chodzi jednak o telewizor niż o monitor.

Zakładam, ze do urządzenia będzie podpięty tuner ze złączem HDMI (telewizje płatne bądź darmowa naziemna telewizja cyfrowa). Nikt nie kupuje wysokiej klasy telewizora aby oglądać na nim analogową telewizje ;)

• #11 05 Sty 2012 18:18
    konio68
    Poziom 15  

kowal_ps2 napisał:
    LOCOLOCO napisał:
    Chyba chodzi jednak o telewizor niż o monitor.

Zakładam, ze do urządzenia będzie podpięty tuner ze złączem HDMI (telewizje płatne bądź darmowa naziemna telewizja cyfrowa). Nikt nie kupuje wysokiej klasy telewizora aby oglądać na nim analogową telewizje ;)

Załozenie dobre tylko mały problem po co kupować dodatkowo tuner DVB-T i robic sobie problemy w przypadku TV naziemnej :).Do tego dochodzi masa innych opcji , których brak a mają go nowoczesne TV.

• #12 09 Sty 2012 14:19
    adi1512
    Poziom 7  

Zorientowałem się trochę jak to wygląda, no i chyba lg odpada, jest za bardzo niedopracowany. Zastanawiam się teraz nad Sharpem no i nad Samsungiem. Czy d8000 od d7000 różni się tylko ramką ?

• #13 09 Sty 2012 14:50
    konio68
    Poziom 15  

adi1512 napisał:
    Zorientowałem się trochę jak to wygląda, no i chyba lg odpada, jest za bardzo niedopracowany. Zastanawiam się teraz nad Sharpem no i nad Samsungiem. Czy d8000 od d7000 różni się tylko ramką ?

Tak. Oba modele to jest to samo - tylko ramka .
    W obu są montowane matryce Samsunga a nie chińskie zamienniki.
    Oba mają matryce 200Hz i CMR 800.
    D8000 mam od pół roku i mogę z czystym sumieniem polecić. W tej klasie cenowej nic lepszego nie kupisz. sharp wypada słabiej.

• #14 09 Sty 2012 15:43
    adi1512
    Poziom 7  

Czyli okazuje się że pierwsza myśl najlepsza ;) Biorę się w takim razie za samsunga dzięki wszystkim za pomoc :)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme