Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak obrócić film bezstratnie?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Multimedia i Grafika -> Film -> Jak obrócić film bezstratnie?
Autor
Wiadomość
skuter6
Poziom 10
Poziom 10

Post#1 Post autora tematu 02 Sty 2012 19:30   

Mam nagrany filmik aparatem, już od dłuższego czasu poszukuję programu by go obrócić o 90°, lecz nie chcę by cokolwiek innego się w nim zmieniało. VirtualDub próbowałem wszystkie kodeki, ale z 400 MB robi mi najmniej 2 GB. Chcę coś co jedynie obróci obraz, a nie zmieni jakość. Pomóżcie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sty 2012 19:30   

Powrót do góry

MARCIN.SLASK
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Chorzów

Post#2 02 Sty 2012 19:38   

Re: Jak obrócić film bezstratnie?

KM player: Opcje / ustawienia / podstawowe filtry video / obrót ekranu.
Powrót do góry

wieswas
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Pabianice

Post#3 10 Lut 2012 21:21   

Nie sądzę, aby jakikolwiek program potrafił obrócić film bezstratnie.
Film źródłowy jest już spakowany stratnie w jakimś formacie. Pamięta jedynie spakowane klatki kluczowe i róźnice między kolejnymi klatkami kluczowymi.
Jakikolwiek program potrafiący obrócić film np o 90 stopni, musi najpierw rozkodować w locie kolejne klatki, obracać je kolejno, a następnie znów spakować klatki kluczowe i różnicowe. Gdyby nie pakował to film zwiększyłby wielokrotnie swoją objętość. Jeżeli spakuje jakimkolwiek kodekiem nawet do tej samej rozdzielczości i tego samego bitrate, to przecież mapa bitowa każdej klatki jest już inna, więc każde pakowanie musi zgubić znów jakieś szczególy.
Nawet jeżeli film będzie miał tą samą długość, to nie oznacza, że kropka w kropkę jest to ten sam film. Nawet godząc się na nieco większą objętość filmu nie uzyskasz takiej samej jakości. Jedynie pakując bezstratnie można uzyskać tą samą jakość, ale jak wspominałem wyżej objętość filmu mocno wzrośnie.
Pozostaje jedynie takie dobranie parametrów pakowania, aby długość nie wzrosła a straty były jak najmniejsze.
Gdyby było inaczej, to możnaby założyć, że film przekonwertowany lepszym kodekiem i większym bitrate niż był film źródłowy miałby od niego lepszą jakość.
A przecież jest to fizycznie niemożliwe.
Powrót do góry

skuter6
Poziom 10
Poziom 10

Post#4 Post autora tematu 07 Mar 2012 12:24   

Więc coś co obróci z jak najmniejszą stratą, ale też nie chcę by mocno zwiększyła się wielkość pliku?
Powrót do góry

263573
Usunięty

Post#5 08 Mar 2012 23:24   

Otwórz w Virtual Dub, jest tam filtr 'rotate', możesz 'przepuścić' przez jakiś bezstratny kodek Lagarith, Huffyuv i później gotowy,obrócony film przekodować dwu-przebiegowo jakimś innym programem VidCoder, Handbrake, StaxRip(wygodniej chyba i więcej można określić wymagań co do pliku końcowego). Możesz też dwa przebiegi zrobić w VirtualDub bez konwersji bezstratnej używając od razu x264vfw, xvid wraz z filtrem rotate(lepiej x264).
Powrót do góry

anmedia
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Madryt

Post#6 20 Mar 2012 01:32   

Film w Sony Vegas mozesz bez problemu obrocic "bezstratnie" jednak pozostanie Ci powazny problem z formatem bo jesli nagrywales powiedzmy w 4:3 to teraz bedziesz mial 3:4 tak ze na zwyklym Tv bedziesz mial cos w rodzaju pionowego kwadratu na srodku ekranu.

Moderowano przez jankolo:

Powrót do góry

Mac_Abra
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Otwock i okolice

Post#7 02 Kwi 2012 16:54   

angelica_n napisał:
cos w rodzaju pionowego kwadratu na srodku ekranu.
czyli prostokąt ;)
Powrót do góry

anmedia
Poziom 23
Poziom 23

Post#8 02 Kwi 2012 17:26   

A no dokladnie teraz zakumalem o co chodzi :) Poprostu przejezyczenie :oops:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Kwi 2012 17:26   

Powrót do góry

skuter6
Poziom 10
Poziom 10

Post#9 Post autora tematu 16 Sie 2012 13:21   

angelica_n napisał:
jesli nagrywales powiedzmy w 4:3 to teraz bedziesz mial 3:4

O takie obrócenie mi chodziło. Ale chyba najprostszym darmowym rozwiązaniem jest wrzucić na youtube obrócić i pobrać. A może jest jakiś program darmowy który to szybciej zrobi?
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 16 Sie 2012 13:21   

Powrót do góry

anmedia
Poziom 23
Poziom 23

Post#10 16 Sie 2012 14:51   

Nie wiem jakie sa narzedzia na YT, poprostu nie korzystam, ale jesli chcesz to zrobic w komputerze to masz do dyspozycji tutaj kilka darmowych i nie koniecznie zlych. Jesli masz jeden film mozesz sciagnac wersje Sony Vegas (30 dni) gdzie takie obrot zrobisz w kilka sekund a pozniej wyrenderujsze do formatu na YT.
Powrót do góry

jan1996
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Bydgoszcz

Post#11 16 Sie 2012 16:44   

No wiec szybko i sprawnie wystarczy Ci program jaki zapewne masz Windows Movie Maker możesz w nim bezproblemowo obrócić. Prawdopodobnie przed i/lub po będzie potrzebna Ci jeszcze konwersja ją polecam zrobić programem Super lub innym konwerterem
Powrót do góry

MARCIN.SLASK
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Chorzów

Post#12 16 Sie 2012 17:54pomocny post - solucja   

skuter6 napisał:
angelica_n napisał:
jesli nagrywales powiedzmy w 4:3 to teraz bedziesz mial 3:4

O takie obrócenie mi chodziło. Ale chyba najprostszym darmowym rozwiązaniem jest wrzucić na youtube obrócić i pobrać. A może jest jakiś program darmowy który to szybciej zrobi?

Próbowałeś tego o czym pisałem: Link ? (ale z kontenerami *.mkv i *.ts nie działa. Wszelkie *.AVI, *.MP4, *.FLY, *.VOB ... Są odwracane i można też używać różnych filtrów od razu podczas oglądania filmu, bez kombinowania).

Gdy mamy film w kontenerze *.MKV, to w programie Media Coder zmieniamy kontener na *.MP4 kopiując audio i video. Przy filmie 1GB i średnim sprzęcie trwa do 15 sekund. Potem film spokojnie odwracamy. Jakość obrazu ani dźwięku przy zmianie kontenera nie zmienia się. Oczywiście nie jest tak różowo. Problem pojawia się jak mam w kontenerze kilka ścieżek video, audio i napisów. Po przeniesieniu do *.MP4 zostaną tylko pierwsze ścieżki, pozostałe zostaną utracone.
Powrót do góry

skuter6
Poziom 10
Poziom 10

Post#13 Post autora tematu 17 Sie 2012 08:14   

MARCIN.SLASK napisał:
Próbowałeś tego o czym pisałem: Link ?

Tak próbowałem działa, lecz wolałbym na stałe to obrócić, żeby za każdym razem nie musieć tego robić.
Powrót do góry

oskar556
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Polska xD

Post#14 28 Sie 2012 01:24   

Programem LoiLoScope obrócisz obraz w najłatwiejszy sposób, nie tracąc przy tym jakości na obrazie.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 28 Sie 2012 01:24   

Powrót do góry

skuter6
Poziom 10
Poziom 10

Post#15 Post autora tematu 20 Lis 2012 17:04   

oskar556 napisał:
Programem LoiLoScope obrócisz obraz w najłatwiejszy sposób, nie tracąc przy tym jakości na obrazie.

Jak już wcześniej pisałem szukam darmowego programu, bym mógł z niego korzystać ciągle, a LoiLoScope jest w wersji 30 dniowej, już wolę z YouTuba korzystać.
Powrót do góry

anmedia
Poziom 23
Poziom 23

Post#16 20 Lis 2012 17:13pomocny post - solucja   

Wiec dlaczego nie skorzystasz z najnowszego Movie Makera?

Powrót do góry

skuter6
Poziom 10
Poziom 10

Post#17 Post autora tematu 20 Lis 2012 22:41   

angelica_n napisał:
Wiec dlaczego nie skorzystasz z najnowszego Movie Makera?

Nie wiedziałem, że ma taką opcję dzięki.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Multimedia i Grafika -> Film -> Jak obrócić film bezstratnie?
Strona 1 z 1