Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Jak obrócić film bezstratnie?

skuter6 02 Sty 2012 19:30
  • #1 02 Sty 2012 19:30
    skuter6
    Poziom 10  

Mam nagrany filmik aparatem, już od dłuższego czasu poszukuję programu by go obrócić o 90°, lecz nie chcę by cokolwiek innego się w nim zmieniało. VirtualDub próbowałem wszystkie kodeki, ale z 400 MB robi mi najmniej 2 GB. Chcę coś co jedynie obróci obraz, a nie zmieni jakość. Pomóżcie.

• #2 02 Sty 2012 19:38
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

KM player: Opcje / ustawienia / podstawowe filtry video / obrót ekranu.

• #3 10 Lut 2012 21:21
    wieswas
    Poziom 32  

Nie sądzę, aby jakikolwiek program potrafił obrócić film bezstratnie.
    Film źródłowy jest już spakowany stratnie w jakimś formacie. Pamięta jedynie spakowane klatki kluczowe i róźnice między kolejnymi klatkami kluczowymi.
    Jakikolwiek program potrafiący obrócić film np o 90 stopni, musi najpierw rozkodować w locie kolejne klatki, obracać je kolejno, a następnie znów spakować klatki kluczowe i różnicowe. Gdyby nie pakował to film zwiększyłby wielokrotnie swoją objętość. Jeżeli spakuje jakimkolwiek kodekiem nawet do tej samej rozdzielczości i tego samego bitrate, to przecież mapa bitowa każdej klatki jest już inna, więc każde pakowanie musi zgubić znów jakieś szczególy.
    Nawet jeżeli film będzie miał tą samą długość, to nie oznacza, że kropka w kropkę jest to ten sam film. Nawet godząc się na nieco większą objętość filmu nie uzyskasz takiej samej jakości. Jedynie pakując bezstratnie można uzyskać tą samą jakość, ale jak wspominałem wyżej objętość filmu mocno wzrośnie.
    Pozostaje jedynie takie dobranie parametrów pakowania, aby długość nie wzrosła a straty były jak najmniejsze.
    Gdyby było inaczej, to możnaby założyć, że film przekonwertowany lepszym kodekiem i większym bitrate niż był film źródłowy miałby od niego lepszą jakość.
    A przecież jest to fizycznie niemożliwe.

• #4 07 Mar 2012 12:24
    skuter6
    Poziom 10  

Więc coś co obróci z jak najmniejszą stratą, ale też nie chcę by mocno zwiększyła się wielkość pliku?

• #5 08 Mar 2012 23:24
    263573
    Usunięty  
  • #6 20 Mar 2012 01:32
    anmedia
    Poziom 39  

Film w Sony Vegas mozesz bez problemu obrocic "bezstratnie" jednak pozostanie Ci powazny problem z formatem bo jesli nagrywales powiedzmy w 4:3 to teraz bedziesz mial 3:4 tak ze na zwyklym Tv bedziesz mial cos w rodzaju pionowego kwadratu na srodku ekranu.

Moderowany przez jankolo:

• #7 02 Kwi 2012 16:54
    Mac_Abra
    Poziom 11  

angelica_n napisał:
    cos w rodzaju pionowego kwadratu na srodku ekranu.
    czyli prostokąt ;)

• #8 02 Kwi 2012 17:26
    anmedia
    Poziom 39  

A no dokladnie teraz zakumalem o co chodzi :) Poprostu przejezyczenie :oops:

• #9 16 Sie 2012 13:21
    skuter6
    Poziom 10  

angelica_n napisał:
    jesli nagrywales powiedzmy w 4:3 to teraz bedziesz mial 3:4

O takie obrócenie mi chodziło. Ale chyba najprostszym darmowym rozwiązaniem jest wrzucić na youtube obrócić i pobrać. A może jest jakiś program darmowy który to szybciej zrobi?

• #10 16 Sie 2012 14:51
    anmedia
    Poziom 39  

Nie wiem jakie sa narzedzia na YT, poprostu nie korzystam, ale jesli chcesz to zrobic w komputerze to masz do dyspozycji

tutaj

kilka darmowych i nie koniecznie zlych. Jesli masz jeden film mozesz sciagnac wersje Sony Vegas (30 dni) gdzie takie obrot zrobisz w kilka sekund a pozniej wyrenderujsze do formatu na YT.

• #11 16 Sie 2012 16:44
    jan1996
    Poziom 24  

No wiec szybko i sprawnie wystarczy Ci program jaki zapewne masz Windows Movie Maker możesz w nim bezproblemowo obrócić. Prawdopodobnie przed i/lub po będzie potrzebna Ci jeszcze konwersja ją polecam zrobić programem Super lub innym konwerterem

• Pomocny post
    #12 16 Sie 2012 17:54
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

skuter6 napisał:
    angelica_n napisał:
    jesli nagrywales powiedzmy w 4:3 to teraz bedziesz mial 3:4

O takie obrócenie mi chodziło. Ale chyba najprostszym darmowym rozwiązaniem jest wrzucić na youtube obrócić i pobrać. A może jest jakiś program darmowy który to szybciej zrobi?

Próbowałeś tego o czym pisałem:

Link

? (ale z kontenerami *.mkv i *.ts nie działa. Wszelkie *.AVI, *.MP4, *.FLY, *.VOB ... Są odwracane i można też używać różnych filtrów od razu podczas oglądania filmu, bez kombinowania).

Gdy mamy film w kontenerze *.MKV, to w programie Media Coder zmieniamy kontener na *.MP4 kopiując audio i video. Przy filmie 1GB i średnim sprzęcie trwa do 15 sekund. Potem film spokojnie odwracamy. Jakość obrazu ani dźwięku przy zmianie kontenera nie zmienia się. Oczywiście nie jest tak różowo. Problem pojawia się jak mam w kontenerze kilka ścieżek video, audio i napisów. Po przeniesieniu do *.MP4 zostaną tylko pierwsze ścieżki, pozostałe zostaną utracone.

• #13 17 Sie 2012 08:14
    skuter6
    Poziom 10  

MARCIN.SLASK napisał:
    Próbowałeś tego o czym pisałem: Link ?

Tak próbowałem działa, lecz wolałbym na stałe to obrócić, żeby za każdym razem nie musieć tego robić.

• #14 28 Sie 2012 01:24
    oskar556
    Poziom 12  

Programem LoiLoScope obrócisz obraz w najłatwiejszy sposób, nie tracąc przy tym jakości na obrazie.

• #15 20 Lis 2012 17:04
    skuter6
    Poziom 10  

oskar556 napisał:
    Programem LoiLoScope obrócisz obraz w najłatwiejszy sposób, nie tracąc przy tym jakości na obrazie.

Jak już wcześniej pisałem szukam darmowego programu, bym mógł z niego korzystać ciągle, a LoiLoScope jest w wersji 30 dniowej, już wolę z YouTuba korzystać.

• Pomocny post
    #16 20 Lis 2012 17:13
    anmedia
    Poziom 39  

Wiec dlaczego nie skorzystasz z najnowszego Movie Makera?

• #17 20 Lis 2012 22:41
    skuter6
    Poziom 10  

angelica_n napisał:
    Wiec dlaczego nie skorzystasz z najnowszego Movie Makera?

Nie wiedziałem, że ma taką opcję dzięki.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty