Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

VW Passat B5 - mokra podłoga (woda pod nogami pasażera)

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> VW Passat B5 - mokra podłoga (woda pod nogami pasażera)
Autor
Wiadomość
BOSSMAN26
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Medyka

Post#1 Post autora tematu 02 Sty 2012 23:41   

VW Passat B5 - mokra podłoga (woda pod nogami pasażera)

Witam.
Jestem posiadaczem w/w modelu z 1999 roku od pewnego czasu obserwuję, iż na podłodze pod nogami pasażera obok kierowcy stoi woda.
Kiedyś w czasie obfitego deszczu zauważyłem, iż woda dostaje się do środka po plastikach na progu drzwi, ale to było zaledwie kilka kropli.
Czy to może być powodem powstawania jeziora w aucie?
(Naciskając dłonią na wykładzinie pokazuje się woda).
Proszę o wskazówki porady tyczące się sposobów usunięcia i zapobiegania tej usterce?

Kiedyś wyczytałem, iż winne mogą być uszczelki - jak to sprawdzić?
Gdzie indziej słyszałem, że zawinić mógł przewód odprowadzający skroploną wodę z klimatyzacji (aczkolwiek ilość wody w kabinie moi zdaniem jest zbyt duża)?
Ostatni pomysł jaki mi przychodzi do głowy to nieszczelne podwozie i ewentualne przecieki z zewnątrz do środka pojazdu, ale dlaczego tylko w tym miejscu STOI woda?
Auto nie brało udziały w żadnych kolizjach, eksploatowane w dość spokojny sposób żadnych przygód z podwoziem.
Proszę o pomoc z góry dziękuje za informację. POZDRAWIAM.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sty 2012 23:41   

Powrót do góry

Dominik04
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Pajęczno

Post#2 02 Sty 2012 23:54   

Re: VW Passat B5 - mokra podłoga(woda pod nogami pasażera)

na początku radze sprawdzić odprowadzanie wody z klimatyzacji. ponieważ piszesz , że jest dużo tej wody ale nie wiesz kiedy zaczęła się tam lać.
Powrót do góry

Ture11
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Legionowo

Post#3 02 Sty 2012 23:55   

Nie za wiele zapewne pomogę, ale powodem może być zatkana rynienka odprowadzająca wodę (nie wiem, czy jest w b5), lub też przerdzewiały metal pod rynną podszybia. Co do usuwania wody, to powiem ci, jak ja to zrobiłem, ale nie rób tego w domu, proszę. Konkretnie to wziąłem odkurzacz Zelmer Wodnik DUO z filtrem wodnym i odkurzałem chyba z 15 minut podłogę... Aż zaczęło się wylewać przez filtr HEPA ;-). Oczywiście jest to bardzo niebezpieczne, bo, mimo, że rozebrałem już kiedyś ten odkurzacz i 220v jest dobrze odseparowane od łopatek odśrodkowych, to jednak zawsze trzeba się liczyć z obecnością tego napięcia, które chętnie cie zabije. Dla innych dodam także, że pomysłodawcą był mój brat, który zalał filtr wodny do pełna wodą i włączył odkurzacz, przez co cały salon był wilgotny. Filtrowi HEPA było już wszystko jedno. U mnie woda stała w trzech miejscach (renault megane 1.6), i udało się wyciągnąć około 7 litrów wody!
Powrót do góry

Dominik04
Poziom 7
Poziom 7

Post#4 02 Sty 2012 23:57   

jak odepniesz plastik na progu to podniesiesz wykładzinę na tyle aby usunąć wodę. odkurzaczem wszystkiego nie wciągniesz . będzie jej tam nie mało. :):):)
Powrót do góry

pawel-jwe
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: średnie

Post#5 02 Sty 2012 23:59   

Jak masz szyberdach to sprawdź czy nie cieknie.
Druga opcja to jak otworzysz drzwi pasażera, to na słupku gdzie są zawiasy powinny być otwory (fabryczne) i oryginalnie powinny być specjalne zaślepki (najlepiej porównaj z drzwiami od kierowcy), jeśli którejś brakuje to duże prawdopodobieństwo że to jest winą "podtopień" (miałem tak w innym aucie).
Trzecia opcja to sprawdź czy w drzwiach od spodu otwory "odpływowe" nie są zapchane. Nadmiar wody spływa (np po szybie) to środka drzwi i ta woda powinna spłynąć dalej przez te otwory, jak są zapchane to woda się będzie zbierać i przelewać do środka (też się spotkałem z tym w jednym aucie).
Co do wysuszenia to niestety najprawdopodobniej będziesz musiał rozebrać kilka plastików i odgiąć całą wykładzinę spod "stóp pasażera", tam będzie pewnie 5-10cm twardej gąbki. Musisz wziąć nóż do tapet i wyciąć cały płat w którym jest woda i wysuszyć go porządnie w domu. Ponieważ to twarda gąbka niestety trochę to potrwa. Miałem tak tego lata i na słońcu schło 2 dni
Powrót do góry

BOSSMAN26
Poziom 15
Poziom 15

Post#6 Post autora tematu 03 Sty 2012 00:01   

dziękuję za szybką odpowiedz - mam tylko kilka pytań jak sprawdzić to odprowadzanie wody z klimy i jak naprawić to przy wykryciu ewentualnej usterki ?
C od szyber dachu to nie posiadam, stan zaślepek i otworów odprowadzających wodę sprawdzę jutro rano.
Dziękuję pozdrawiam
Powrót do góry

Dominik04
Poziom 7
Poziom 7

Post#7 03 Sty 2012 00:18   

Re: VW Passat B5 - mokra podłoga (woda pod nogami pasażera)

po stronie pasażera w nogach z przodu po lewej stronie w rogu widać ten przewód. czarny,gumowy. jeśli jest dziurawy to trzeba wymienić
Powrót do góry

Slawek12345677
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Lipsko

Post#8 03 Sty 2012 01:36   

najczęsciej jest to uszkodzona uszczelka obudowy filtru pyłkowego. Woda ściela po szybie a następnie do rynny sciekowej na której znajduje sie otwór na obudowę filtru pyłkowego. Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sty 2012 01:36   

Powrót do góry

kkc18
Poziom 1
Poziom 1

Post#9 05 Sty 2012 16:47   

Panowie w moim pasku cieknie przez listwę chromową, która nie dolega dokładnie do szyby, a ona jest razem z taką uszczelką i zbyt dużo wody wpływa do drzwi. I mam w związku z tym pytanie, mianowicie jak zdemontować tą listwę. Ona trzyma się na jakiś kołkach czy jak. Bo te drzwi miałem lakierowane, więc duże prawdopodobieństwo, że lakiernik coś źle poskładał.
Powrót do góry

BOSSMAN26
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 Post autora tematu 09 Sty 2012 09:26   

Szukałem tego przewodu od klimy - nie znalazłem :( sprawdzałem plastiki na drzwiach kompletne, filtr - ciężko określić ale wydaj się być suchy i szczelny.
Zauważyłem, że przy opadach atmosferycznych w dalszym ciągu, i raczej nie kilka kropli a chwilami nawet mały strumyk wpływa do kabiny przez rowek który jest na progu(połączenie dwóch elementów plastikowych, cześć maskująca próg i cześć maskująca wnętrze pojazdy prawe nadkole od środka) Ta usterka to chyba jakiś ewenement - niestety...
Co może być przyczyna tego dostawania się wody przez ta szparkę/rynienkę ? Dodam że z drugiej strony nic podobnego się ni dzieje a jak wszyscy wiemy do drzwi kierowcy są bardziej eksploatowane. Proszę o sugestie/dobre pomysły rozwiązania/usprawnienia tej usterki. POZDRAWIAM
Powrót do góry

elwiz
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: ldz

Post#11 09 Sty 2012 22:14   

Witam,
Mam podobny problem w passacie B3. Mój 18-latek ma podłogę mokrą jak niemowlę pieluchę. Na razie usuwam ją wtykając ulotki z hipermarketów pod gumowe dywaniki. Środek bardzo doraźny i pomaga na bardzo krótko. Mogę tylko podejrzewać problem z kanalikami odprowadzającymi wodę z podszybia ale szczerze mówiąc nie wiem jak je sprawdzić. Jak w nie zaglądam to widzę tylko czarną dziurę - zero brudu, ale wiadomo wzrokiem do końca nie sięgam. Dziś po południu podłożyłem kilka kartek papieru na progach oraz na górze dywaników przednich - jeśli gdzieś kapie to powinienem wychwycić ślady wilgoci ale muszę czekać aż coś się zbierze. Czy próbowaliście jakoś nawadniać samochody celem wykrycia przecieków?
Powrót do góry

bimber98
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: tarnow

Post#12 11 Lut 2012 00:03   

obudowa filtra pylkowego na 100

Dodano po 3 [minuty]:

obudowa filtra pylkowego na 100 tak jak pisze kolega slawek
Powrót do góry

Jan Nojszewski
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#13 12 Lut 2012 01:47   

Jeżeli woda pojawia się na uszczelce drzwiowej, bardzo prawdopodobne jest, że okrągła zaślepka w płycie drzwiowej (do odkręcania opuszczonej szyby) jest nieszczelna lub jej brak. Woda spływa pod tapicerką. Zdejm tapicerkę i obserwuj.
Powrót do góry

tomasz sadowski
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: swidwin

Post#14 12 Lut 2012 23:32   

kolego przyczyny to min jak piszą koledzy obudowa filtra pyłkowego , niedrożne odpływy w rynience (są 2 jeden pod podstawą akumulatora drugi pod serwem ) , kiepsko wymieniona szyba, obudowa komputera lub tak jak u mnie dołączona elektryka i nie dokładnie uszczelniona ściana grodziowa Więcej informacji i wskazówek znajdziesz http://forum.vw-passat.pl/threads/40108-Woda-w-samochodzie łącznie z fotkami i opiniami innych użytkowników Passatów
Powrót do góry

BOSSMAN26
Poziom 15
Poziom 15

Post#15 Post autora tematu 15 Mar 2012 16:35   

zauważyłem kolejny niepokojący objaw, woda na tylnej wycieraczce za pasażerem ... w tym wypadku chyba uszczelka drzwi jest nieszczelna/uszkodzona.. Obejrzałem ja nie wygląda na zdeformowana czy niekompletną ? wszystkie te usterki pojawiły się tej zimy cześć przed mrozami a pozostałe już w czasie tych rekordowych mrozów.. Gdzie szukać przyczyn i jak z nimi walczyć ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Mar 2012 16:35   

Powrót do góry

tomasz sadowski
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: swidwin

Post#16 15 Mar 2012 22:17   

kolego tyle porad i nadal szukasz ??? Jeżeli chodzi o tył to sprawdz jeszcze czy masz zaślepki od spodu dodatkowo jak kombi to sprawdź przy relingach .
Powrót do góry

mariuszek1978
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Raciąż

Post#17 16 Mar 2012 10:20   

miałem kiedyś taki przypadek w passacie kolegi - winą okazała się plastikowa obudowa komputera - a właściwie jej uszczelnienie na ścianie grodziowej tuż przy lewym nadkolu. Klej do szyb załatwił sprawę, poza tym często zatykają się odpływy pod akumulatorem i tworzy się "akwarium"...
Powrót do góry

elgrego
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Kudowa Zdrój

Post#18 31 Lip 2012 13:53   

Mój ojciec miał taki problem, otworzyliśmy maskę patrzymy woda stoi w komorze akumulatora. odkręciliśmy akumulator kanał odprowadzający był zapchany przepchaliśmy, woda zleciał i problemu nie ma.:D

pozdro
Powrót do góry

dario 71
Poziom 1
Poziom 1

Post#19 24 Lis 2012 23:11   

miałem ten problem,przyczyną były uszczelki w metalowych boczkach drzwi.Jeżeli woda leci po progach to trzeba zdjać boki drzwi z tapicerką,poluzować śruby metalowych boków,uszczelnić np silikonem dokręcić i założyć tapicerkę.Inna przyczyna to zapchany odplyw pod akumulatorem lub żle założona guma uszczelniająca linkę podnoszenia klapy.
Powrót do góry

pawel-jwe
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: średnie

Post#20 25 Lis 2012 21:12   

To może ja dodam jeszcze swój przypadek :)
U mnie pojawiała się woda pod nogami kierowcy, długo z tym walczyłem i zachodziłem w głowę o co chodzi?!?!
Przyczyna okazała się "nietypowa" (ale się już zdarzała innym i tylko dlatego sprawdzałem to), mianowicie przyczyną okazała się rozszczelniona przednia szyba. Najbardziej pewna naprawa to oczywiście ponowne wklejenie szyby u fachowca, ale nieraz wystarcza posmarowanie dolnego brzegu szyby sylikonem sanitarnym (na łączeniu szyby z ramą, więc trzeba rozbierać całe podszybie od zewnątrz). Co do diagnozy tego przypadku, to można nieraz to rozpoznać po "pofalowanej" naklejce z numerem VIN na podszybiu, druga metoda to polanie podszybia obfitą ilością wody z mydlinami i dmuchanie kompresorem (zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz - jeśli zacznie pojawiać się piana to już wiadomo co jest grane).
Powrót do góry

czaczacza1
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Kunin

Post#21 26 Lis 2012 23:43   

Kolego sprawdz czy szybe masz dobrze wklejoną mam mercedes ml 2000rok też niewiedziałem dlaczego zawsze po myciu lub po jeździe po deszczu leci mi woda na wycieraczke pasażera,okazało sie że przednia szyba przepuszczała wode a szyba była orginalna od nowości ,poprostu się rozszczelnila
Powrót do góry

Radeon 24
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Wlkp

Post#22 27 Lis 2012 00:35   

Witam!
Przeciez pisze, ze woda pojawia sie na progu. Tak jak ktos juz wyzej napisal, leje sie przez metalowa oslone drzwi. Sciagnij tapicerke, odkrec oslone, posmaruj ranty silikonem i dokrec.

Pozdrawiam!
Powrót do góry

czaczacza1
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Kunin

Post#23 29 Lis 2012 23:30   

No faktycznie nie zrozumiałem. To może być coś z uszczelką drzwi.Ewentualnie to może jakoś szybą spływa w środku drzwi i dlatego spływa po progu.
Powrót do góry

dan0031
Poziom 5
Poziom 5

Post#24 02 Mar 2013 19:44   

W moim passacie z dnia na dzień przestały działać szyby. Po podpięciu do VAG-a wyskakiwały błędy wtedy, gdy chciałem ruszyć szybę - błąd komunikacji czy coś tam. Jak wykasowałem to i tak nie działały ale błąd wyskoczył wtedy, gdy chciałem ruszyć szybę. Poczytałem trochę o sprawdziłem kable w progu - szok! Kable się zwarły ze sobą, część kabli przetrwała a część stopiła się ze sobą. Wyciąłem to i zacząłem łączyć kabelki po kolei wg kolorów, par, skrętek. Łączyłem je przedłużając je nowym kablem i zapinając na kostki wago.
Gdy pary kabli się skończyły to zostało mi kilka kabli brązowych i biało-czerwonych. Znalazłem schemat i spiąłem kable razem wg kolorów do kupy na wago kilku wejściowe, czyli brązowe wszystkie razem i biało-czerwone razem. Podczas łączenia rozleciała się złączka kabla czerwono-niebieskiego, była zielona w środku. No to je też spiąłem do kupy.

Wydawało się, że wszystko jest połączone i tak jak powinno być, no to test. I co? Szyby nie działają dalej. Ale sprawdziłem, czy reagują na kluczyk i to działa. Ale sam zamek kierowcy dziwnie reaguje. Żeby otworzyć drzwi muszę dwukrotnie szybko przekręcić kluczyk w prawo. A szyby otwierają się przy zamykaniu a zamykają się przy otwieraniu drzwi.

VAG pokazał takie błędy:
1328 Magistrala danych funkcji komfort
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
1334 Moduł sterujący drzwi prawy tył-J389
magistrala CAN brak sygnału
1333 Moduł sterujący drzwi lewy tył-J388
1332 Moduł sterujący drzwi pasażera-J387
1331 Moduł sterujący drzwi kierowcy-J386

Czy to dotyczy niebiesko-czerwonego przewodu? Kto mi powie co jest nie tak?
Powrót do góry

falubaz1
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: ZIELONA GORA

Post#25 02 Mar 2013 23:57   

a woda do Komfortu się nie dostała ? Sprawdź jeszcze raz Can-a czy aby na pewno odpowiednio je podłączyłeś ?
Powrót do góry

dan0031
Poziom 5
Poziom 5

Post#26 03 Mar 2013 00:18   

Can-a czyli niebiesko-czerwone? Sprawdzałem i napięcie w kostkach względem masy wynosi 12V. Spróbuję jeszcze raz spiąć albo czym innym je połączyć..
Powrót do góry

falubaz1
Poziom 17
Poziom 17

Post#27 03 Mar 2013 00:22   

pomarańczowo-brązowy pomarańczowo-zielony skręcone ze soba jaki rok masz tego auta ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Mar 2013 00:22   

Powrót do góry

dan0031
Poziom 5
Poziom 5

Post#28 03 Mar 2013 01:06   

Nie wszystkie kable w progu się popaliły, nie wiem, czy akurat te kabelki musiałem dorabiać. Ale sprawdzę, czy są one w porządku. Passat jest z 96 roku, 1.8T.
Powrót do góry

falubaz1
Poziom 17
Poziom 17

Post#29 03 Mar 2013 14:12   

mój błąd w tym roczniku nie masz tych pomaranczowych kabelków :) sprawdź jeszcze raz okablowanie i sposob łączenia, sprawdź bezpieczniki oraz kostki na słupku A za rączką do otwierania pokrywy silnika
Powrót do góry

cebula1972
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: gorlice

Post#30 04 Mar 2013 00:28   

Ach te cieknące passaty
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> VW Passat B5 - mokra podłoga (woda pod nogami pasażera)
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.445 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony