Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megaton MT18SUB vs Beyma 18G50

Qbazz 03 Sty 2012 17:04 7913 10
  • Witam.
    To już moja trzecia kolumna zrobiona na Beymach i zamieszczona na forum.
    Ta kolumna jest bardzo podobna do TP 118 od Polaudio. Projekt mam z internetu. Zrobiony jest z 1,8mm płyty klejonej i skręcanej wkrętami. Kolumna została wytłumiona i obita materiałem. Z zewnątrz jest pianka dźwiękoprzepuszczalna, a pod nią krata metalowa. Tą kolumnę porównywałem z BR - skuteczność większa od BR o ok 1-1.5 dB. Minusem jest to, że gra trochę głośniej do tyłu niż BR. Moim zdaniem warto zrobić sobie taką kolumnę.
    Czekam na waszą ocenę i pytania.
    Pozdrawiam.

Megaton MT18SUB vs Beyma 18G50 Megaton MT18SUB vs Beyma 18G50 Megaton MT18SUB vs Beyma 18G50
    Megaton MT18SUB vs Beyma 18G50 Megaton MT18SUB vs Beyma 18G50 Megaton MT18SUB vs Beyma 18G50 Megaton MT18SUB vs Beyma 18G50
    Megaton MT18SUB vs Beyma 18G50 Megaton MT18SUB vs Beyma 18G50 Megaton MT18SUB vs Beyma 18G50

Fajne!
  • #2 03 Sty 2012 19:41
    Rafał 116
    Poziom 17  

Jakie koszty? Gdzie zamawiałeś głośnik? Ciekawi mnie wykonanie czegoś takiego. Czym to napędzasz.

• #3 03 Sty 2012 20:07
    Qbazz
    Poziom 18  

Wykonanie 1 obudowy to koszt ok 150zł ( płyta , klej, wkręty, obicie, maskownica ).
    Narożniki terminal i rączki są z odzysku z mojej innej paczki. Czyli tak plus minus wykonanie 1 paczki wychodzi 200zł.
    Głośniki już miałem. W sumie mam zamiar zrobić ich 6szt ( bo tyle mam tych Beym :) ). Napędzam to DAP PALLADIUM 2000 i trochę ustawień na THE T.RACKS DS2/4.

• #4 03 Sty 2012 20:52
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Niezła konstrukcja, przede wszystkim dobrze wykonana pod względem technicznym, jak i wizualnym bo obicie też całkiem nieźle nałożone.

W jakim programie wykonywałeś liczenia tej paczki? Mógłbyś powiedzieć coś więcej o jej konstrukcji jak i o wpływu większego wylotu na dźwięk?

Robiłeś pomiary czy po prostu na ucho twierdzisz że jest skuteczniejsza o te 1-1,5dB od zwykłego BR (pytam, gdyż różnicę 1-1,5dB jest naprawdę ciężko wychwycić).

• #5 03 Sty 2012 21:22
    Qbazz
    Poziom 18  

Konstrukcję nie wyliczałem sam. Ona jest dostępna w internecie. Proszę bardzo oto projekt. http://hornplans.free.fr/mt18subx.html?
    No wiesz nie robiłem profesionalnego pomiaru. Stwierdziłem to na ucho bo nie mam innej możliwości (zaraz ktoś tu pewnie napisze, że na ucho to nie jest żaden pomiar i mnie zbeszta ). A tak ogółem to może trochę źle napisałem, że tak kolumna ma większy zysk o 1-1,5 db. Ja ją porównywałem z zwykłym BR w plenerze i na 2 różnych salach. No i ta kolumna w tych 3 miejscach była o wiele głośniejsza i niżej schodziła ( te 2 rzeczy na ucho idzie stwierdzić ). BR i tą kolumnę sprawdzałem na tej samej końcówce. W BR przy wysterowaniu na maxa DAP-em głośnik już miał Xmax a w tej kolumnie jeszcze mu do tego dużo brakuję.

• #6 03 Sty 2012 21:34
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Qbazz napisał:
    Konstrukcję nie wyliczałem sam. Ona jest dostępna w internecie. Proszę bardzo oto projekt. http://hornplans.free.fr/mt18subx.html?

Dlatego pytałem czy coś wyliczałeś, gdyż ta obudowa jest dość uniwersalna, i miałem nadzieje że jednak wykonałeś obliczenia aby skalibrować ją odpowiednio pod ten właśnie głośnik.

Jeśli jednak jesteś zadowolony z rezultatu, to tylko pogratulować udanej konstrukcji ;)

• #7 03 Sty 2012 22:22
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zwykły BR nie może być bardziej kierunkowy od Twojego.

• #8 04 Sty 2012 17:39
    Qbazz
    Poziom 18  

A dlaczego nie może być? fakt jest taki że ta kolumna gra bardziej do tyłu niż zwykły BR.

• #9 09 Sty 2012 16:04
    Qbazz
    Poziom 18  

A takie pytanie do kolegów z forum. Kto z okolic Poznania, Leszna ,Wrocławia ma oryginalne TP 118 od Polaudio? Bo chciałbym porównać moją kolumnę z oryginałem.

• #10 29 Lut 2012 02:12
    1234michal
    Poziom 8  

Trzeba sprostować że TP-118 to praktycznie kopia 1:1 z RCF ESW1018
    Co do porównania to praktycznie wszystkie trzy konstrukcje są identyczne znaczenie w tym przypadku będzie odgrywał tylko głośnik.
    Miałem od znajomego TP, dosyć przyjemny bas porównywałem go z BR i CUBO15.
    Swoje skrzynie BR sprzedałem i robię teraz 9szt.Cubo18 jak dla mnie najlepszy sound.

• #11 22 Gru 2014 19:24
    Qbazz
    Poziom 18  

Trochę odświeżam mój projekt. Zrobiłem pomiar. Na czerwono przebieg bez procka. Na niebiesko z prockiem. Jest dziura przy 62.1Hz i nic z tym nie idzie zrobić. Ktoś wie dlaczego? Megaton MT18SUB vs Beyma 18G50

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME