Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor? LED FullHD 3D 46"

ExE166 03 Sty 2012 23:12 10215 16
  • #1 03 Sty 2012 23:12
    ExE166
    Poziom 2  

Witam, planuje zakup telewizora o przekątnej 46" (lub cal mniej, więcej), musi to być LED nie interesuje mnie plazma, szczerze mówiąc przez stereotypy na temat nagrzewania się oraz szybkiego wypalania. Musi to być telewizor FullHD oraz 3D 200Hz lub więcej, jeśli w ogóle może być więcej. Zastanawiałem się głównie nad Sony z serii KDL, lecz nie rozumiem czym się różnią poszczególne modele typu ex, nx, hx, czy też ex700 a ex750. Zaciekawiły mnie również Samsungi ale w tym przypadku także nie wiem którego wybrać, no i na koniec LG w których również nie mogę się połapać. A Wy który polecacie spośród tej trójki producentów i ich konkretne modele? A może polecacie innego producenta? Proszę o podanie konkretnych modeli. Zależy mi na jak najlepszych parametrach oraz jakości wyświetlania spośród jedynie tych trzech kryteriów LED FullHD 3D około 46". Dziękuje za dobre rady!

• #3 03 Sty 2012 23:41
    gesiu25
    Poziom 14  

Ja od siebie mogę powiedzieć, że szwagier ma sony 3D 46cali. Jest ładny design, obraz też ładny ale jak dla mnie to jedna rzecz go dyskwalifikuje- nie czyta dysku na usb 500gb natomiast podłączałem do dwóch samsungów i wszystko śmigało. Nie wiem czy korzystasz z pamięci przenośnych ale jeżeli tak to przy zakupie sprawdź czy czyta, bo może kiedyś będziesz chciał coś podłączyć a tu zonk.

• #4 04 Sty 2012 17:34
    Mylagos
    Poziom 19  

Co do Sony, oznaczenia CX, EX, NX, HX oznaczają serie, gdzie CX jest najniższą serią ( jest co prawda jeszcze niższa seria BX ) a HX jest najwyższą, czyli krótko mówiąc są to najlepsze modele od Sony. Informacje o konkretnych modelach są na stronie Sony, ale jeśli podasz jaki konkretny model Cię interesuje, mogę krótko opisać. Podaj proszę kwotę jaką możesz wydać na telewizor.

@gesiu25
    Co to dysków, telewizory Sony czytają tylko dyski sformatowane do FAT32, oraz ( w wypadku nowszych modeli ) exFAT.

• #5 04 Sty 2012 18:55
    konio68
    Poziom 15  

Sony nie oferuje nic specjalnego do tego w większości modeli trzeba dokupic nadajnik 3D i okulary.
    Polecam Samsunga UE46D8000 lub 7000.
    3D ma rewelacyne. Multimedialnie bije wszystko na rynku do tego gwarantuje świetną czerń i ostrość obrazu.
    Sam uzywam 46D8000 od lipca i jestem w pełni zadowolony.
    Czyta wszystkie formaty plików i napisy z polską czcionką.
    Posiada port USB 3.0 i świetnie czyta dyski z NTFS.

• #6 04 Sty 2012 22:08
    ExE166
    Poziom 2  

Dziękuje za odpowiedzi. Czy mógłbyś uzasadnić dlaczego polecasz Sharpa? Czym się wyróżnia na tle rywali? Jeśli ma odczytywać z pamięci przenośnej to musi obsługiwać format NTFS ,nic po dobrym telewizorze jeśli nie obsługuje plików w dobrej jakości czyli o dużych rozmiarach. Więc to duży minus jeśli Sony nie obsługuje tego formatu. Skoro hx jest najlepszą serią to głównie nią byłbym zainteresowany ,ale czy mógłbyś napisać czym dokładnie różnią te serie ex cx nx? A np. czym różni się Sony hx9200, hx8200, hx7200. W przypadku Samsunga czy oferuje jakiś lepszy model czy jest to topowa propozycja w takim przedziale kryteriów? Czym różni się od słabszych Samsungów? Co do kwoty, hm chciałbym najlepszą opcję od masowych producentów na pewno nie chciałbym by to była propozycja od niszowego producenta za cenę grubo przekraczającą 10tys. zł. Więc konkretnego limitu nie podam, załóżmy że chciałbym do 6tys. ale jeśli znajdzie się coś znacznie lepszego za trochę więcej to też możecie podać. Z góry dzięki.

• #7 04 Sty 2012 22:14
    AxelNext
    Poziom 38  

ExE166 napisał:
    Czy mógłbyś uzasadnić dlaczego polecasz Sharpa? Czym się wyróżnia na tle rywali?
    Jeśli ma odczytywać z pamięci przenośnej to musi obsługiwać format NTFS

1. Czytaj
    2. Mój dysk 320 GB NTFS obsługuje.

• #9 05 Sty 2012 09:21
    konio68
    Poziom 15  

zdecydowanie lepszym wyborem będzie samsug D8000/7000 od Sharpa.
    na HDTV ostatnio bardzo polecają Sharpa :) .Niestety to forum straciło wiarygodność ocen juz jakiś czas temu.sam fakt że test dla Sharpa jest otwarty i każdy może go sobie oblukac a dla samsungów i innych jest tylko dla klubowiczów daje dużo do myślenia.
    kolory , czerń i ostrość ma zdecydowanie lesze samsung . Tak samo 3D.
    Nie wspomne juz o multimediach i obsłudze plików.
    Tuner sat tez lepszy u Samsunga.
    Do tego Samsung ma wbudowane WIFI i moze też stawiać swoją niezależną sieć.

• #10 05 Sty 2012 12:51
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Myli Ci się jakość z możliwościami i ceną.
    Najpierw sprawdź warunki i potrzeby. Poczytaj opinie użytkowników do takich potrzeb a później strzelaj jak ślepy kulą w płot.
    Samsungi te co wymieniłeś są bardzo dobre ale prze dobrym bitrate. Mają też większe możliwości multimedialne ale nie skalowanie.

• #11 05 Sty 2012 15:35
    konio68
    Poziom 15  

No właśnie o tym mówię.
    Człowiek pyta się o 3 kryteria nie pyta ocenę , Sharp wiadomo tańszy:
    LED , Jakość obrazuFull HD i 3D a tych 3 kryteriach Samsung bije tego Sharpa.
    I bardzo dobrze sobie radzą z sygnałem z UPC i kanałami SD a bit rate takie jak nadają CP , C+ czy n nie jest żadnym problemem. Miałem sposobność sprawdzenia u siebie wszystkich 3 źródeł sygnału :).

• #12 05 Sty 2012 16:39
    Mylagos
    Poziom 19  

ExE166 napisał:
    Skoro hx jest najlepszą serią to głównie nią byłbym zainteresowany ,ale czy mógłbyś napisać czym dokładnie różnią te serie ex cx nx? A np. czym różni się Sony hx9200, hx8200, hx7200.

O seriach CX i BX napiszę tylko tyle, że zastosowano w nich podświetlenie CCFL. W serii EX mamy już podświetlenie krawędziowe LED, zastosowanie procesora obrazu X-Reality, oraz w modelu EX720 technologi Motionflow 200XR i 3D.

W modelu NX720 mamy :
    40" - podświetlenie krawędziowe LED
    46" i więcej podświetlenie krawędziowe LED z lokalnym wygaszeniem.
    oraz wbudowane Wi-Fi i wzornictwo Monolithic Design oraz panel OptiContrast i oczywiście 3D.

Seria HX jest najwyższą.
    - 3D jest sprawą oczywistą.
    - Modele HX720 i HX820 posiadają podświetlenie krawędziowe LED z lokalnym wygaszeniem, zastosowano w nich procesor X-Reality Pro, oraz Motionflow XR 400.
    - W HX820 i HX920 mamy panel OptiContrast i wzornictwo Monolithic Design.
    - No i najwyższy model, czyli HX920 posiada pełne podświetlenie LED z lokalnym wygaszeniem oraz Motionflow XR 800, a dodatkowo przy zakupie dostajemy dwie
    sztuki okularów 3D

Jeśli dobrze pamiętam, najnowsze modele Sony czytają format exFAT, w wypadku którego ograniczenie co do wielkości pojedynczego pliku jest większe, więc problem z nie czytaniem NTFS znika.

• #13 05 Sty 2012 18:35
    AxelNext
    Poziom 38  

konio68 napisał:
    Do tego Samsung ma wbudowane WIFI i moze też stawiać swoją niezależną sieć.
    SHARP LE830E też ma WiFi :idea:

Mylagos napisał:
    W serii EX mamy już podświetlenie krawędziowe LED
    Model EX500 też ma podświetlenie krawędziowe LED :?: :D

• #14 05 Sty 2012 18:51
    Mylagos
    Poziom 19  

axelakis napisał:
    ]Model EX500 też ma podświetlenie krawędziowe LED :?: :D

Miałem na myśli serie z ubiegłego roku tzn. mającą 2 na przed ostatnim miejscu ( np. EX520, EX720 etc)

Edit.
    W modelu EX500 jest oczywiście podświetlenie CCFL.

• #15 09 Sty 2012 17:42
    ExE166
    Poziom 2  

Hmmm, jakbym mógł poprosić Cie jeszcze o wytłumaczenie czym różni się technologia MotionFlow XR 400 a MotionFlow XR 800, oraz czy warto inwestować w tą drugą?;d Więc może ograniczę moje kryteria i tym razem spytam się Was co jest lepsze jedynie spośród tych dwóch modeli Samsung UE 46D8000 czy Sony KDL46 HX920.

• #16 09 Sty 2012 18:29
    konio68
    Poziom 15  

Ciężko to porównać ale podstawowe różnice to:
    Sony to podświetlanie Full Led z wygaszaniem stefowym.
    Samsung to EDGE led , krawędziowe z MicroDimming.
    Sony będzie miał bardziej równomierne podświetlanie od Samsunga - tutaj plus dla Sony.
    Cena : Samsung 5700 , Sony 7600 .
    Dźwięk ( głośniki TV ) lepiej u Sonego.
    No i największa bolączka Sonego to pliki mkv - Multimedialnie Samsung bije go na łeb.
    Obraz u Sonego nie ma się do czego przyczepić ale u Samsunga moim zdaniem jest lepszy.
    Czerń lepsza u Samsunga też moim zdaniem .
    3D tutaj porównywalnie ze wskazaniem na Samsunga.
    To czym zachwyca Sony to równomierność podświetlenia matrycy.
    Pomijam kwestię wyglądu bo to kwestia gustu.
    Moim zdaniem Sony wygrywa tylko równomiernością podświetlenia poprzez technologię Full LeD .
    Ale aby nie było tak różowo technologia ta nie jest też idealna . Daje nam co prawda równomierność podświetlenia ale z drugiej strony poprzez wygaszanie strefowe np. widok rozgwieżdzonego nieba będzie gorsze bo TV przyciemni nam strefę a zarazem to co ma być widoczne ze względu na swoją wielkość. Czyli drobne jasne szczeguły mogą tracić na wyrazistości na ciemnych tłach.
    Ja też wybierałem między tymi TV. Sony jest ładny ma lepsze podświetlanie matrycy ale Samsyung lepiej radzi sobie z multimediami jest duzo tańszy i według mnie ma lepsze kolory.
    Niemniej jednak HX920 to bardzo dobry sprzęt godny polecenia .
    Co do technologi 400 czy 800 to najprościej opisać to tak:
    Im wyższa wartość tym więcej klatek pośrednich może wygenerować procesor TV w ciągu 1s .Czyli jak ma wyświetlić 2 klatki, które lecą po sobie normalnie z częstotliwością 50Hz to tV w tym czasie generuje dodatkowe aby poprawić : smużenie , kontrast , ostrość itd. U każdego się to inaczej nazywa.U Samsunga to CMR400 lub 800.Nie mylić tego z szybkością matrycy .

• #17 10 Sty 2012 09:02
    ukson
    Poziom 7  

Witam
    Pozwolę sobie na wpis w tym temacie, mam nadzieję, że kolega ExE166 nie będzie miał mi za złe :D
    Również szukam TV 3D 46-47" i nastawiam się ogólnie na oglądanie filmów w jakości FullHD ale przede wszystkim na mecze nba w HD w canal+ z UPC. Chciałbym również aby TV miał możliwość oglądania filmów na youtube, aby np. obejrzeć ulubiony teledysk podczas szykowania kolacji :D Niestety interesuje mnie nieco niższa półka cenowa, max mogę wydać 4000pln z dostawą. W związku z tym wybrałem 4 TV, które mnie najbardziej interesują. Są to:
    LG47LW4500
    LG47LW5400
    Samsung UE46D6100
    Sony KDL-46EX720
    Będę bardzo wdzięczny za opinie i porady. Mogą być oczywiście inne TV, które pasują do opisu.
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME