Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Asus P5QL czarny ekran po starcie komputera.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Asus P5QL czarny ekran po starcie komputera.
Autor
Wiadomość
K7650
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Rzeszów

Post#1 Post autora tematu 04 Sty 2012 22:48   

Asus P5QL czarny ekran po starcie komputera.

Witam
Po włączeniu komputera występuje dziwny objaw tzn. komputer odpala ale przy starcie komputera nie jest wyświetlany obraz. Płyta główna to Asus P5QL. Przy starcie słyszalne są 4 piknięcia: pierwsze piknięcie jest długie i następne są trzy krótkie co oznaczałoby błąd karty graficznej. Karta graficzna to Geforce GTS 250. Próbowałem założyć sprawną kartę graficzną i dalej pojawia się czarny ekran, wymiana zasilacza też nic nie zmieniła, wyciągnięcie jednej z kości pamięci także nic, reset biosu również. Jest możliwość że padł slot karty graficznej?Jaka może być jeszcze inna przyczyna takiego błędu?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Sty 2012 22:48   

Powrót do góry

krys06
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: IŁAWA

Post#2 05 Sty 2012 12:20   

Re: Asus P5QL czarny ekran po starcie komputera.

Tę "sprawną "...to w jaki slot wkładałeś?...również w Express?,a może odpali na PCI...co wskazywałoby na ewidentne uszkodzenie w slocie express.w tym przypadku ,zmień ustawienia w biosie(albo ,przywróć właściwe ,bo i tak bywa !!!)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2012 12:20   

Powrót do góry

K7650
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 05 Sty 2012 16:19   

Tak sprawna karta graficzna była montowana na ten sam slot express. Płyta niestety nie ma wbudowanej karty graficznej. Ustawienia biosu także zresetowałem jednak nic to nie pomogło. Spróbuję jeszcze poszukać jakąś starą kartę graficzną i na niej odpalić kompa.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2012 16:19   

Powrót do góry

krys06
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: IŁAWA

Post#4 07 Sty 2012 12:16   

Pisząc o ustawieniach BIOSU ,mam na myśli włączenie tej karty ,gdzie faktycznie(fizycznie)jest karta zainstalowana...więc kiedy wepniesz jakąś kartę w slot PCI-należy to skonfigurować również w ustawieniach biosu.No i wowczas jak komp odpali z tej w slocie PCI....wszystko będzie jasne,jeżeli nie ...być może "uwalony" jest chipset
Powrót do góry

K7650
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 Post autora tematu 18 Sty 2012 23:14   

Wyciągnąłem płytę główną.Założyłem inną kartę graficzną na pci-e.Podpiąłem jeszcze raz do sprawnego zasilacza odpaliłem kompa na ostro i okazuje się, że komputer odpalił. Następnie zaopatrzyłem się w kabel zasilający karty graficzne na pci-e, założyłem kartę która była na samym początku w komputerze i komputer się odpalił. Okazało się że wadliwy jest zasilacz.Udawało się za jego pomocą uruchomić płytę główną, ale już zabrakło mocy na odpalenie karty graficznej. Marka padniętego zasilacza to "Logic".Zasilacz miał dwa lata. Dzięki krys06 za pomoc. Temat do zamknięcia.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Asus P5QL czarny ekran po starcie komputera.
Strona 1 z 1