Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Znikneły dwie partycje w Win7 po użyciu PM

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Naprawa HDD i odzysk danych -> Znikneły dwie partycje w Win7 po użyciu PM
Autor
Wiadomość
anacocito
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 06 Sty 2012 14:55   

Geneza - pożyczyłem laptopa koledze, kolega zainstalował PM, po restarcie znikły 2 partycje z danymi D i E. Problem pojawiał się już na forum, ale informacji jak samemu przywrócić te partycje nie znalazłem. Jedynie tematy w których kolega migol21 pomagał przywrócić partycje. Według schematu:

Screen po uruchomieniu DMDE 2.4.0 i wybraniu dysku

Screen nr 2

na koniec sektory o 0 do 2048.

Z góry dzięki za pomoc.

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sty 2012 14:55   

Powrót do góry

veeroos
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Głogów

Post#2 06 Sty 2012 15:09   

Re: Znikneły dwie partycje w Win7 po użyciu PM

Witam. Odpal Partition Magica i zobacz jak w nim są widoczne partycje, mogą np. być ukryte lub tylko usunięte litery dysków. Czasami Windows 7 lubi płatać tego rodzaju figle, jak mu coś nie odpowiada w partycji to ją sobie ukrywa lub usuwa literę, miałem już tak pare razy. Nie wiem czy pomoże ale mam nadzieję, że tak. Najwyżej jakby to nie wyszło to wrzuć screena z PM, jak on je widzi.
Pozdrawiam
Powrót do góry

kropek_69
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 06 Sty 2012 15:32   

kombinowałem z uszkodzonym pendrivem i zainstalowałem do jego naprawy pm8 na windows7. miałem ten sam problem. z tym, że u mnie zaginęła partycja D:
rozwiązanie? niemożliwie proste. Odisnstaluj PM! bo jest niezgodny w win7. następnie ściągnij EASEUS Partition Master. Tam wystarczy zaptaszkować okienka, odpowiadające zaginionym partycjom (mi wyskoczyła historia partycji od początku zycia mojego hdd :) ).

po chwili pracy programu, windows wywali okienko autoodtwarzania, jakbyś podłączył nowy dysk. To wszystko.

mam nadzieję, że rozwiązanie Twojego problemu będzie równie jak u mnie - banalnie proste.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sty 2012 15:32   

Powrót do góry

anacocito
Poziom 5
Poziom 5

Post#4 Post autora tematu 06 Sty 2012 21:35   

Witam

Cytat:
Tam wystarczy zaptaszkować okienka, odpowiadające zaginionym partycjom (mi wyskoczyła historia partycji od początku zycia mojego hdd )

Nie bardzo rozumiem o co tu chodzi. Wiem co mogę zaptaszkować.

Zastanawiam się czy fixmbr pomogłoby w moim przypadku.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sty 2012 21:35   

Powrót do góry

veeroos
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Głogów

Post#5 06 Sty 2012 22:06   

Tak jak już wcześniej pisałem znikły litery partycji, to dosyć popularna przypadłość windowsa 7. Nadaj proszę litery partycjom poprzez opcję change drive letter i powinno być OK. Tylko nie ruszaj partycji: System Reserved
Pozdrawiam
Powrót do góry

anacocito
Poziom 5
Poziom 5

Post#6 Post autora tematu 07 Sty 2012 00:26   

Witam

veeroos napisał:
Tak jak już wcześniej pisałem znikły litery partycji, to dosyć popularna przypadłość windowsa 7. Nadaj proszę litery partycjom poprzez opcję change drive letter i powinno być OK. Tylko nie ruszaj partycji: System Reserved
Pozdrawiam

Próbowałem nadać litery partycjom z poziomu Administrative Tools, bez skutku. Patrząc na screeny z pierwszego postu wydaje mi się że coś jest nie tak z MBR, obszary partycji zachodzą na siebie czy coś - nie wiem nie znam się. Ktoś ma pojęcie w czym problem i jak rozwiązać?

Pozdrawiam.
Powrót do góry

jankolo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Łódź

Post#7 07 Sty 2012 00:33   

anacocito napisał:
pożyczyłem laptopa koledze, kolega zainstalował PM, po restarcie znikły 2 partycje z danymi D i E

Czy Twój kolega poprosił o pomoc support producenta programu? Przecież chyba ma prawo do bezpłatnej pomocy?
Powrót do góry

kropek_69
Poziom 6
Poziom 6

Post#8 07 Sty 2012 06:52   

no i dobrze. na screenie widać zaginione partycje. są, i w dodatku masz pokazane ich rozmiary i stan zapełnienia, z tym, że zamiast liter masz gwiazdki.

Nie pamiętam co dokładnie się tam robiło, ale kliknij w daną partycję dwa razy (tę z gwiazdką) i powinieneś przejść dalej. Wiem, że zanim pojawiły się kwadraciki do ptaszkowania (będą po lewej stronie tych partycji z gwiazdkami, tych bez też). Na dole poniżej dysków przeleci Ci dość długi, zielony pasek postępu. dopiero wtedy będziesz mieć możliwość zaptaszkowania i kliknięcia "recover" czy coś takiego.

Przepraszam, że moja pomoc nie jest profesjonalna, ale robiłem to na ślepo i w panice. wiem, że ten program przywrócił litery partycjom.
Screen zapewnia, że masz to samo, co miałem ja. Czyli wyparowały oznaczenia partycji. Ten program pomoże Ci na 1000%. jeśli nie dasz rady, napisz do mnie na gg. 2029061 (niewidoczny)

zainstalujemy malutki program teamviewer i dzięki niemu będę mógł przez jedną sesję na moim komputerze operować Twoim pulpitem. Jednak myślę, że to ostateczność, bo jak już wspomniałem, easeusa używałem po omacku, na ślepo.

KOLEGO ZABIJ MNIE ZA MÓJ BŁĄD :D
przepraszam Cię najmocniej, ale to EASEUS partition RECOVERY
popierniczyły mi się programy. Specjalnie dla Ciebie zainstalowałem i sprawdziłem. Nie bij :x

problem rozwiązany :) jeszcze raz sorry :D aż mi się głupio zrobiło. tak człowieka w błąd wprowadzić nieumyślnie.

może sobie w końcu zarobię na pierwszego elektrodowego pomogło-punkta ;]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Sty 2012 06:52   

Powrót do góry

migol21
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Małopolska

Post#9 07 Sty 2012 11:27   

Plik do wgrania w załączniku.

Kolego czy problem rozwiązany nie wiem ale jak pokażesz ekran partycji z DMDE będzie wiadomo.

Klikanie na ślepo jak leci ez wiedzy co się dzieje zwykle skutkuje póżniejszymi lub obecnymi problemami.

Dlatego nie polecam tego typu rozwiązań bo sa ułomne a 1000% to bzdura bo głowy bym za to nie dał.

Dlatego poproszę ekran partycji z DMDE zobaczymy jak to naprawiono.

Załączniki:
Powrót do góry

anacocito
Poziom 5
Poziom 5

Post#10 Post autora tematu 07 Sty 2012 17:11   

Witam

screen z DMDE po wgraniu pliku w sektor 0.

Inaczej, ale dalej coś nie tak chyba.

Odnosząc siędo wcześniejszych postów to ja nie jestem zwolennikiem klikania na ślepo bez wiedzy o co chodzi i co się może stać. Dlatego czekałem aż kolega migol21 zerknie do tego tematu. Niemniej jednak dzięki za zainteresowanie.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

migol21
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Małopolska

Post#11 07 Sty 2012 19:41pomocny post - solucja   

Poprawiony plik do wgrania teraz będzie ok.

Załączniki:
Powrót do góry

anacocito
Poziom 5
Poziom 5

Post#12 Post autora tematu 08 Sty 2012 13:48   

Witam,

dziękuje za pomoc, rzeczywiście już wszystko gra i bucy.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Naprawa HDD i odzysk danych -> Znikneły dwie partycje w Win7 po użyciu PM
Strona 1 z 1