Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki kupić dekoder naziemnej DVB-T opinie linki

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Jaki kupić dekoder naziemnej DVB-T opinie linki
Autor
Wiadomość
Kpc21
Poziom 18
Poziom 18

Post#301 02 Kwi 2013 20:57   

Re: Jaki kupić dekoder naziemnej DVB-T opinie linki

Widziałem w sieci sklepów na S (mocno powiązanej z inną siecią na M) taki telewizorek - nie pamiętam marki. W środku siedziała... Wiwa z serii HD. Identyczny wygląd i kolorystyka menu.
Powrót do góry

darek_k1963
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: kielce

Post#302 04 Kwi 2013 14:29   

Nie chodzi mi o telewizor tylko tuner DVBt z dwoma wejściami antenowymi, przystosowany do odbioru w czasie jazdy.
Chcę go podłączyć do fabrycznego wyświetlacza LCD w samochodzie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Kwi 2013 14:29   

Powrót do góry

Helmutek
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Łomża

Post#303 14 Kwi 2013 03:28   

Witam.
Przeszukałem temat wyszukiwarką, lecz nie znalazłem odpowiedzi.

Kończy mi się umowa w cyfra+ (nie mam zamiaru płacić więcej za to samo w nc+...) i jestem zmuszony kupić jakiś dekoder dvb-t. Dekoder od cyfry posiada wyjście audio chinch, kable idą do wieży i z niej leci dźwięk, niestety nie posiada ona wejścia COAX. Dowiedziałem się już, że nie ma przejściówki z audio chinch na coax ponieważ to amplituner dekoduje ten dźwięk.

Tutaj rodzi się moje pytanie, jest jakiś godny polecenia dekoder z wyjściem audio chinch? Chyba, że jest to już na tyle przestarzała technologia i nikt tego już nie używa? Widzę jeszcze inną opcje. Wyjście mini jack z dekodera to wejścia AUX w wieży. Zda to egzamin?
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Kpc21
Poziom 18
Poziom 18

Post#304 14 Kwi 2013 10:37   

Helmutek napisał:
Wyjście mini jack z dekodera to wejścia AUX w wieży. Zda to egzamin?

Tak - to jest dokładnie to samo, różni się tylko wtyczką.
Powrót do góry

pablolinda
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Lubelszczyzna

Post#305 15 Kwi 2013 11:56   

Witam Zamierzam nabyć taki sprzęcik http://sklep.goclever.pl/goclever-dvb-t-100.html . Co panowie myslą na jego temat może ktoś używa i się wypowie . I Co ważne obsługuje format dźwieku E-AC3 . A w realu widziałem go za 88zł.
Powrót do góry

pawsuw
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Ostrów

Post#306 28 Kwi 2013 21:43   

Jaka jest różnica między tunerem, który się podpina bezpośrednio do telewizora a tym podpinanym kablem?

Zasadniczo żadna. Należy jednak zawsze zwrócić uwagę na parametry urządzenia, dla mnie najważniejsze podane poniżej.
Osobiście użytkuję (z duża satysfakcją) dekoder:

Ferguson Ariva T65
Procesor: Mstar MSD7818-L2 550MHz

Czułość: 64QAM:-78.5dBm~-8.75dBm~16QAM:-84.1dBm~-8.75dBm;QPSK:-90.3dBm~-8.75dBm

DVB-T dekodowanie wideo
MPEG2 ISO/IEC 13818-2 MP@ML, H.264(MPEG4 part 10) main and high profile level 4.1/MPEG-2 MP@HL

DVB-T dekodowanie dźwięku
MPEG-1 layer I/II, MPEG-2 layer II, MPEG-2, MPEG-4 LC 2ch/5.1ch, AC3, E-AC3

Złącza:
Antena
Przelotka antenowa
Wyjście HDMI (do 1080p)
SCART - Eurozłacze
Wyjście cyfrowe audio (elektryczne)
Złącze HOST USB 2.0
Powrót do góry

ms89
Poziom 12
Poziom 12

Post#307 29 Kwi 2013 16:00   

Witam, który tuner dvb-t polecicie Wiwa-95 memo czy Netia Player? Nikt jeszcze nie porównywał tych modeli.
Powrót do góry

hkusmierz
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Częstochowa

Post#308 29 Kwi 2013 22:14   

co tu porównywać .. w Netii player masz dostęp do internetu ,YT FB innych aplikacji umożliwjających oglądanie tv online + możliwość wykupienia płatnych kanałów
wiwa hd 95 mozesz jedynie podpiąć pamięć usb i nagrać czy obejrzeć jakiś film o ile Ci się uda odczytać
Powrót do góry

ms89
Poziom 12
Poziom 12

Post#309 29 Kwi 2013 22:42   

Czytałem gdzieś ze Netia Player nie radzi sobie z rozdzielczością HD bo ma slaby "silnik"? ile w tym prawdy?

Jaki tuner dvb-t polecalibyście do projektora? zależy mi najbardziej na oglądaniu programów w HD.
Powrót do góry

hkusmierz
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Częstochowa

Post#310 30 Kwi 2013 12:34   

nie sądzę żeby mógł sobie "nie radzić" nie mam go, ale raczej nie wypuściliby na rynek dekodera dvb-t hd bez możliwości odbierania kanałów w hd.
nie wiem jak można podłączyć projektor i co masz dokładnie na myśli ,ale każdy dostępny dekoder hd bez problemu sobie poradzi z oglądaniem programów w hd
za 100 - 150 zł na pewno coś kupisz, ja mam fergusona arive t65 już 1,5 roku i nie narzekam , nie miałem problemów z odtworzeniem żadnego filmu
Powrót do góry

AnTech
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Kutno

Post#311 07 Maj 2013 23:23   

Używa ktoś dekodera TechniSat CE-T? Nada się do współpracy z 8÷10 letnimi telewizorami CRT?
A może lepiej wybrać coś z oferty Comsat?
Powrót do góry

pablolinda
Poziom 13
Poziom 13

Post#312 08 Maj 2013 00:15   

pablolinda napisał:
Witam Zamierzam nabyć taki sprzęcik http://sklep.goclever.pl/goclever-dvb-t-100.html . Co panowie myslą na jego temat może ktoś używa i się wypowie . I Co ważne obsługuje format dźwieku E-AC3 . A w realu widziałem go za 88zł.

Ktoś się może wpowiedzieć ??
Powrót do góry

cyklonos
Poziom 6
Poziom 6

Post#313 11 Maj 2013 16:17   

z tego wszystkiego co się tutaj naczytałem na temat tych dekoderów itd chyba zdecyduję się na: Strong SRT-8106

Link

obsługuje HD, AC-3, E-AC-3 ! DD+ :) co najważniejsze ma modulator więc nie trzeba wymieniać TV bez złącza euro:) poza tym możemy również samemu dostrajać antenę :) itd. koszt kolo 170zł ale z tego co tutaj naczytałem chyba WARTO.

ktos wcześniej pisał: Które tunery wspierają HD oraz ścieżki audio: AC3 i E-AC3 i wstawił link :na dole strony mamy wykaz:
Link

pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Maj 2013 16:17   

Powrót do góry

adje
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Kraków

Post#314 13 Maj 2013 17:29   

W zeszłym roku testowałem łącznie ponad 10 różnych dekoderów DVB-T i po kilku dniach zwracałem je z różnych powodów. Nie będę wymieniał nazw, bo nie w tym rzecz ale problemy wynikały przeróżne. Wtedy sygnał miał mniejszą moc więc wiekszość zawieszała odbiór i praktycznie niska czułość je eliminowała.
Koniec w końcu wybrałem Cableltech URZ 0086 i używam do dzisiaj.
Dlaczego?
Był najczulszy z tych co brałem do testowania.
Posiada dwa tunery, więc mogę oglądać jeden multiplex, a nagrywać stację z innego multiplexu. To czasem jest istotne.
Jedyną jego wadą jest tandetny pilot. Pocieszam się, że jak przypadkiem padnie to nowy, oryginalny kosztuje 15 zł.

Najprościej byłoby jednak zastosować tuner do gniazda "scart". Nie wiem jaka jest ich czułość. Ja się nie zdecydowałem na takie rozwiązanie, bo nie mogę zrozumieć po co jest w takim przypadku stosowany osobny zasilacz skoro można zasilanie zastosować z samego gniazda.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Maj 2013 17:29   

Powrót do góry

AnTech
Poziom 21
Poziom 21

Post#315 14 Maj 2013 23:40   

adje napisał:
Najprościej byłoby jednak zastosować tuner do gniazda "scart". Nie wiem jaka jest ich czułość. Ja się nie zdecydowałem na takie rozwiązanie, bo nie mogę zrozumieć po co jest w takim przypadku stosowany osobny zasilacz skoro można zasilanie zastosować z samego gniazda.

Ciekawa konkluzja. Problem w tym, że na żaden pin gniazda SCART nie jest podane stałe napięcie, które można by wykorzystać do zasilania dekodera. Przynajmniej ja takowego nie widzę.
Osobiście kupiłem dekoder TechniSat CE-T.
W planach dodatkowo Strong SRT8106. Telewizor salonowy ma tylko jedno, już w pełni wykorzystane, gniazdo SCART.
Powrót do góry

adje
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Kraków

Post#316 15 Maj 2013 00:45   

W pełnym oprzyrządowaniu gniazda "scart" jest GDN na poz.21 i bywa na poz10 +12V, na poz.12 -12V. Teraz bywa różnie. Jaki kupić dekoder naziemnej DVB-T opinie linki Jaki kupić dekoder naziemnej DVB-T opinie linki Jaki kupić dekoder naziemnej DVB-T opinie linki
Powrót do góry

AnTech
Poziom 21
Poziom 21

Post#317 19 Maj 2013 18:05   

Podłączyłem dekoder DVBT i powiem Wam, że wcale mi się ta NTC nie podoba. Żadna rewelacja, a w obsłudze bardziej upierdliwa niż dotychczasowa analogowa.
Co z tego, że kanałów więcej skoro kolejny głupszy od poprzedniego. Do tego durna instrukacja obsługi z której nic nie wynika. I tak wszystko trzeba metodą "Macajewa" wyczaić.
Powrót do góry

jarekm27
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: sieradzkie

Post#318 19 Maj 2013 19:23   

Nie wiem w czym masz problemy, samo skanuje kanały, samo sie ustawia,
a że kanały głupie, cóż jaki widz taka oferta....
Powrót do góry

AnTech
Poziom 21
Poziom 21

Post#319 19 Maj 2013 22:43   

Problemów nie mam tylko drażni mnie powolne przełączanie kanałów, sposób sortowania, itp...
Powrót do góry

fafal82
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Kielce

Post#320 03 Cze 2013 20:13   

Panowie czy ten dekoder TechniSat CE 4HD to coś dobrego np na równi z WIWĄ 80 LUB 95??
Powrót do góry

Grendel
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: z Gliwic

Post#321 03 Cze 2013 20:39   

AnTech napisał:
Problemów nie mam tylko drażni mnie powolne przełączanie kanałów, sposób sortowania, itp...

Całkowicie się zgadzam. Czekanie na przełączenie kanału jest bardzo upierdliwe, a taka np. Wiwa HD50, choćbyś nie wiem jak ją prosił, nie wiem ile razy sortował programy po swojemu, ona i tak, po pierwszym wyłączeniu powróci do ustawień nadawcy. Bez sensu.
Dochodzi jeszcze tu jeszcze jeden aspekt - w trybie odtwarzania filmów z dysku (dowolnych, nie nagranych z odbieranej stacji) tuner zupełnie ma gdzieś ich proporcje obrazu i wszystkie ustawia na full screen telewizora (w tym wypadku 4:3) bez opcji zmian proporcji. Można jeszcze ręcznie przełączyć telewizor w tryb 16:9 (jeśli ma taką możliwość), ale gdy film (jak teraz większość) skadrowany jest do idiotycznej proporcji 2.37:1 wychodzi i tak niezła kiszka (twarze przypominają ogórki). Zmuszony byłem do dorobienia kolejnego dzielnika napięcia sterującego końcówką odchylania pionowego.
Powrót do góry

DominTR3B
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Wylatowo

Post#322 13 Cze 2013 10:18   

Testuje ten Jaki kupić dekoder naziemnej DVB-T opinie linki
dekoder od tygodnia ,cena 92zł z wysyłką.Ma on następujące parametry:
DANE TECHNICZNE:

Ogólne:
wejście RF x1: (IEC-TYPE, IEC169-2, żeńskie)
wyjście RF x1: (IEC-TYPE, IEC169-2, męskie (loopthrough))
zakres częstotliwości: -174MHz~230MHz (VHF)
poziom sygnału: -470MHz~862MHz (UHF)
spektrum OFDM: ~15 ~ -70dbm
pasmo: 2k i 8k
modulacja: 7MHz, 8Mhz
Dekoder:
dekoder video: MPEG-2 MP@HL
AVC/H.264 HP(malpa)L4.1
MPEG-4 ASP
dekoder audio: AAC / AC3 / PCM / E-AC3(AC3+) / MPEG2 Layer 2 / ISO/IEC 14.496-3
prędkość wejściowa: max. 120Mbit/s (szeregowo) / 15MBps (równolegle)
formaty video: 4:3/16:9/auto
rozdzielczość video: max. 1920x1080p
System:
procesor: MST7818
pamięć DDR II: 1Gb
pamięć flash: 64Mb
Połączenia:
kabel zasilający: mocowany na stałe
tuner: wejście anteny x1 / wyjście RF x1
SCART (EURO): TV x1
RCA (cinch): 3xRCA - wyjście audio LR + CVBS (VIDEO)
Coaxial: wyjście x1
USB: wersja 2.0 (system plików: FAT / FAT32 / NTFS)
HDMI: wyjście HDMI x1 (576p / 720p/ 1080i / 1080p)
Zasilanie:
zasilanie: AC 100/240V 50-60Hz
pobór prądu: < 8W
pobór prądu w trybie
czuwania: < 2W
Formaty multimedialne:
Zdjęcia: JPEG, BMP, PNG
Audio: MP3, WMA, WAV, ACC/WMA
Wideo: MKV, H.264/AVC, AVI, DIVX, XVID, MPEG-4, MPEG-2, TS, TP, TPR, M2TS, MPEG, MP4, MOV, VOB + napisy TXT
Centrum miasta 2 piętro,antena pokojowa z symetryzatorem jakość cały czas 100% na 22 programach.,
przełączanie kanałów 2s.,uruchamianie 6s.,odtwarza deklarowane formaty z USB i funkcja PVR działa płynnie,menu osd takie jak w wiwie90 (ten sam procesor mistral MSD7818).Do wad można zaliczyć sporadyczne resetowanie się tunera(bez kasowania ustawień)po kilku godzinach pracy i w czasie szybkiego losowego wciskania klawiszy pilota.Słaby kąt działania pilota.Przejaskrawione barwy,choć o dziwo w trybie NTSC są już stonowane,być może to wina TV.Niestety cicho piszczy w trybie standby. Wszystkie te wady potrafię sam usunąć ale nie w okresie gwarancyjnym. :D
Powrót do góry

DollarMan
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: lubelskie

Post#323 18 Cze 2013 16:06   

Witam, chciałbym spytać o dekoder Wiwa HD90, a mianowicie czy jest możliwość oglądania kanałów HD na zwykłym telewizorze CRT tj. czy są one jakoś skalowane do 576i czy przełączając na kanał HD będę po prostu widział czarny ekran?
Powrót do góry

Grendel
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: z Gliwic

Post#324 18 Cze 2013 16:16   

Tak, tuner konwertuje obraz do standardu 576i, więc programy emitowane w HD są normalnie odbierane przez telewizor CRT. Poza tym, można zauważyć lepszą ich jakość, mimo że sam telewizor nie ma trybu HD. Jest jednak pewien mankament - tryb HD wymusza na moim telewizorze proporcje 16:9 i jeśli nadawany program (np. starsze odcinki seriali) nagrany był w proporcjach 4:3, do emitowanego w HD sygnału dochodzą boczne pionowe czarne pasy, robione po to, by telewizory panoramiczne miały normalny obraz (a twarze nie przypominały Jabby) - wtedy jednak stary telewizor CRT (4:3) pokazuje obraz w czarnej ramce.
Powrót do góry

Tomasz88888
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: polska

Post#325 22 Cze 2013 16:44   

Witam!
Poszukuje jakiegos sprawdzonego dekodera DVB-T do telewizora 20cali
Zlacza: EURO i HDMI
przydaloby sie USB zeby mozna bylo z pendrive'a obejrzeć jakies zdjecia

+ antena pokojowa , do nadajnika mam 2km wiec nie potrzeba tu żadnych masztów :)

100-120zł z antena, co polecicie?
Powrót do góry

pynciok
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Łódź

Post#326 02 Lip 2013 18:14   

Witam,mam pytanie jaki wybrać dekoder ,potrzebuję go na działkę którą mam na obrzeżach Łodzi .Mam stary telewizor nie ma wejścia euro tylko czincz(niewiem czy dobrze napisałam)chinch.I czy wystarczy antena pokojowa ,jak była telewizja analogowa to odbierałam na tej antenie.Pozdrawiam i czekam na pomoc. :( :roll:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lip 2013 18:14   

Powrót do góry

Kpc21
Poziom 18
Poziom 18

Post#327 04 Lip 2013 14:24   

Bardzo możliwe, że wystarczy antena pokojowa, bo nadajnik łódzki (EC-4 na Widzewie) ma bardzo silny sygnał. Możesz kupić prawie każdy tuner, bo przejściówkę z euro na cinch (tak to się pisze, a poprawna wymowa to podobno syncz) dokupisz za kilka złotych.

Sam mogę polecić Fergusona Arivę T650i. Nie ma wyjścia RCA, a więc trzeba do niego dokupić kabel euro-cinch w wersji 3-przewodowej, gdzie cinch podłączasz do wejścia, a euro do wyjścia albo w wersji 5-przewodowej (wtedy nie musisz martwić się wejściem i wyjściem), ewentualnie przejściówkę euro-cinch (tu też nie musisz się martwić, bo one mają przełącznik) i kabel RCA dwużyłowy (trójżyłowy jeśli telewizor jest stereofoniczny).
Powrót do góry

pablolinda
Poziom 13
Poziom 13

Post#328 05 Lip 2013 00:55   

Ja ostatnio kupiłem ten http://www.euro.com.pl/tunery-dvb-t/wiwa-hd-95.bhtml zamawiajac przez internet i odbierajac w sklepie bo tak wychodzi 20 zł taniej niż normalnie w sklepie. Jak narazie wszystko dziala ok odbiera 20 programow do nadajnika mam 40km i to wszystko na takiej antenie http://www.bazarek.pl/produkt/3398524/antena-pokojowa-dvb-t-ze-wzmacniaczem.html przykręconej przy oknie na zewnątrz na parterze kamienicy . Do tego pilot który działa na mikrostykach co mnie cieszy bo tak szybko może się nie zużyje jak te na gumkach, dobrze łapie nawet z odbić od ścian i posiada programowalne przyciski do tv co wysyła orginalny pilot od tv do szuflady i mamy tylko jeden do wszystkiego.
Powrót do góry

Kpc21
Poziom 18
Poziom 18

Post#329 05 Lip 2013 01:01   

Pod samą Łodzią taka antena ze wzmacniaczem to może być za dużo.
Powrót do góry

pablolinda
Poziom 13
Poziom 13

Post#330 05 Lip 2013 01:05   

No to oczywiście trzeba dobrać do swoich warunkow terenowych a jesli jest tak blisko do nadajnika mozna wykonać sobie taką samodzielnie http://majsterkowo.pl/prosta-antena-do-obioru-dvb-t/ ja na takiej nieprecyzyjnej samoróbce wykonanej w kąbinerkach odbieralem w tej samej lokalizacji jednego muxa. ale na pozostałe było to już za mało. A ja u siebie zasilacz mam regulowany wiec ustawiłem w takim położonieu kiedy wszystkie muxy mają 100% jakości sygnału przy minimalnym mozliwym napieciu wychodzącym z zasilacze co w moim przypadku jest mniej jak pół mocy. Mozna sobie jeszcze włożyć symetryzator do takiej anteny jak ktoś blisko nadajnika mieszka i wtedy śmigać już bez zasilacza . Jestem zdania żeby zaczynać od tańszych anten a w razie czego mozna się umówić ze sprzedawcą że się odda jesli się nie sprawdzi i po co ma na dachu wisieć super wielka i droga antena która i tak nie wykaże się swoimi mozliwościami skoro wystarczy antena za 30zł w danym miejscu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Jaki kupić dekoder naziemnej DVB-T opinie linki
Strona 11 z 12 Idź do strony Poprzedni  123 ... 101112  Następny

Skok: