Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Passat B6 - awaria elektronicznego hamulca ręcznego

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Passat B6 - awaria elektronicznego hamulca ręcznego
Autor
Wiadomość
lukash3
Poziom 14
Poziom 14

Post#1 Post autora tematu 08 Sty 2012 20:12   

Passat B6 - awaria elektronicznego hamulca ręcznego

Tak jak w tytule, znajomy dzwonił do mnie, że migają mu kontrolki na desce, hamulec nie puszcza i generalnie nie może autkiem nigdzie pojechać. Poradziłem mu próbę ruszenia z zapiętymi pasami, odłączenie klemy minusowej, wielokrotne naciskanie przycisku. Okazuje się, że podczas podczas uruchamiania ręcznego słyszy dźwięk silniczków, ale nie puszczają (być może jeden jest zepsuty). Jako, że mam do niego dość daleko (60km) i chciałbym mu pomóc (mam VCDS) chciałbym się dowiedzieć, co można zrobić, jakie narzędzia wziąć, żeby tym samochodem ruszyć i ew. dojechać do warsztatu bez lawety. (o ile winny okaże się zacisk). Przyjmuję do wiadomości również to, że pewnie nie obędzie się bez rozebrania zacisku. (chyba, że moje rozumowanie jest całkowicie błędne i jednak coś innego jest powodem tej awarii)
Jakieś sugestie?

Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sty 2012 20:12   

Powrót do góry

Don de Leon
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Krótko mówisz, długo pamiętasz

Post#2 08 Sty 2012 23:13   

Re: Passat B6 - awaria elektronicznego hamulca ręcznego

Jak masz VCDS-a to próbuj zasterować silniczki tak jak do wymiany klocków a potem normalnie powinny się wcisnąć tłoczki (jak w zwykłym, przednim zacisku). Jeśli silniczki się cofną a tłoczki nie to masz przyczynę. Jeśli z kolei któryś się nie cofnie to patrz po kablach może coś się przetarło/zaśniedziało.Można ten zacisk cofnąć metodą "poza ustrojową", czyli podając napięcie i masę z zewnątrz.Ale to już od Ciebie zależy. Co do kluczy to sam zacisk do jarzma jest kręcony na śrubę 8mm z łbem na imbus 6 lub 7, ewentualnie na łeb sześciokątny 13.
Powrót do góry

trans-serwis
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Częstochowa

Post#3 08 Sty 2012 23:18   

Don de Leon nigdy nie widziałeś takiego zacisku w passacie, ale fajnie opowiadasz.
Powrót do góry

Don de Leon
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Krótko mówisz, długo pamiętasz

Post#4 08 Sty 2012 23:25   

Dziwna sprawa. Bo jeśli chodzi o mocowanie zacisku do jarzma to strzelałem. Ale mechanizm załączania hamulca postojowego do wymiany klocków zwalniasz testerem, wciskasz tłoczki i zakładasz klocki po czym robisz nastaw żeby się tłoczek ustawił? Passat B6?
Powrót do góry

trans-serwis
Poziom 24
Poziom 24

Post#5 09 Sty 2012 00:44   

Robiłeś to kiedyś? Czy tak sobie teoretyzujesz?
Powrót do góry

lukash3
Poziom 14
Poziom 14

Post#6 Post autora tematu 09 Sty 2012 00:54   

Tylko nie jestem pewien czy Basic Settings zadziałają jak będzie aktywny jakiś błąd nie do usunięcia, ale nad rozwiązaniem z cofaniem hamulca przez VCDS już rozmyślałem - jednak obawiam się, że pewnie możliwe będzie tylko "doraźne" cofnięcie tłoczka - pytanie - jak to zrobić bezpiecznie?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Sty 2012 00:54   

Powrót do góry

trans-serwis
Poziom 24
Poziom 24

Post#7 09 Sty 2012 01:06   

lukash3 napisał:
jak to zrobić bezpiecznie?
Wezwać mechanika.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Sty 2012 01:06   

Powrót do góry

lukash3
Poziom 14
Poziom 14

Post#8 Post autora tematu 09 Sty 2012 01:16   

Co wnosi ta wypowiedź? Masz serwis - jak rozumiem, odkąd wprowadzono to rozwiązanie wiedziałeś jak to zrobić - ok - omnibus - nie moja sprawa. Czasami naprawiam auta, ale skoro internet daje mi możliwość uczenia się na cudzych błędach to czemu mam się nauczyć na swoich? Dam sobie jakoś radę z rozebraniem tego bez twojej pomocy, spie***** to odkupie, ale będę wiedział na przyszłość. Zastanów się nad jednym - czy te 3103 posty, które masz nabite to sama pomoc? zero pytań? Jak tak to forum jest nie dla ciebie.
Powrót do góry

lukash3
Poziom 14
Poziom 14

Post#9 Post autora tematu 18 Sty 2012 21:53   

Wiem. Na razie sprawa stoi w miejscu. Ja nie mam czasu, kumpel wcale, a auto stoi. Prawdopodobnie przez ktoś inny będzie mu to robił, ale i tak podpytam co i jak, w końcu może ktoś skorzysta.
Powrót do góry

T5
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Dębno

Post#10 18 Sty 2012 21:56   

Dwa kable i kawałek akumulatora i też da się rade.
Powrót do góry

autoas
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Lubuskie

Post#11 18 Sty 2012 22:43   

Taaa, tyle, że dzisiaj wszyscy chcą podłączać laptopa i "zresetować" i już naprawione, ale upaprać się pod samochodem to już lipa, niech auto postoi...
Nie ma czasu i pieniędzy na lawetę...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sty 2012 22:43   

Powrót do góry

lukash3
Poziom 14
Poziom 14

Post#12 Post autora tematu 18 Sty 2012 22:55   

A no chcą, czy to źle? - już teraz z drobnymi podstawami i pomocą internetu, każdy kto ma interfejs do swojego samochodu może wiele zdziałać. Większość zależy jednak od interpretacji danych, które sterownik podaje nam na tacy - tutaj najważniejsze jest doświadczenie. Technika idzie do przodu, samodiagnoza samochodów też, wiadomo, czasami trzeba ubrudzić ręce, chociaż nie każdy chce;)
A auto jak dla mnie może stać i pół roku - nie moje, przecież nikogo nikt na siłę uszczęśliwiać nie będzie. Pozdrawiam, a temat myślę można zostawić w spokoju, aż się dowiem co tam w Pasku słychać
Powrót do góry

lukash3
Poziom 14
Poziom 14

Post#13 Post autora tematu 07 Lut 2012 20:36   

Relacja kumpla - padła elektronika jednego z zacisków (tak jak podejrzewałem, jeden nie puszczał). Wymiana zacisku pomogła. Co ciekawe elektronika padła przez to, że obudowa była pęknięta, na dodatek ponoć obudowa drugiego silniczka też już nie jest w najlepszym stanie (powinna iść do klejenia). Także właściciele B6stek - może warto zerknąć na stan swoich zacisków? - Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Passat B6 - awaria elektronicznego hamulca ręcznego
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.081 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony