Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet w TV - jaką technologią musi mieć TV

ukson 11 Sty 2012 22:18 8207 18
  • #1 11 Sty 2012 22:18
    ukson
    Poziom 7  

Witam,
    Jaką technologię musi posiadać TV aby móc korzystać z internetu, oglądać filmy na YouTube itp. gdy w mieszkaniu jest sieć WiFi?
    Dzięki za ewentualne odpowiedzi.
    Pozdrawiam

• #2 11 Sty 2012 22:34
    stuart18
    Poziom 11  

Jeżeli chodzi Ci tylko o serwisy internetowe a nie pełną przeglądarkę internetową to przy samsungu i LG nazywa się to smart TV, przy sharpie jest to Aquos NET +, przy sony to Sony internet TV itd. W zależności od firmy różnie to nazywają. Jeżeli natomiast chodzi o połączenie WiFi to TV musi mieć wbudowaną kartę sieciową bezprzewodową lub przynajmniej musi mieć możliwość dokupienia adaptera WiFi.

• #3 11 Sty 2012 23:15
    Usunięty
  • #4 12 Sty 2012 00:04
    prezio.pl
    Poziom 11  

W Samsungu taki bajer kosztuje 350zł ( mowie o cenie w tradycyjnym sklepie a nie internecie) w Sony 280 (279 dokładnie :P). Tak jak koledzy powiedzieli żeby internet ci działał po Wi-Fi potrzebujesz taki moduł wbudowany lub jako akcesorium. A teraz coś o samej ofercie w samsungach dopiero od wersji 6500 w góre posiadasz pełną przeglądarkę internetową i jakąś sensowną ofertę aplikacji internetowych bo poniżej jesteś ograniczony do yt gazeta.pl, onet.tv itp. iplexa masz chyba w każdym Samsungu co jest plusem. W Sony masz już lepiej bo już od nawet najsłabszego EX'a masz pełną przeglądarkę internetową (opera) oraz 28 aplikacji internetowych (typu ipla, tvn player, yt...) + oczywiście fb i twitter skype i teraz najlepsze śpieszcie się bo do końca stycznia Sony wysyła wam w prezencie Wi-Fi jako akcesorium nawet do CX'ow (do tv które mają Wi-Fi wbudowane dostajecie kamerę skype a do HX920 Tablet Sony :D) Promocja fajna trzeba pamiętać że trzeba zakup zrobić w autoryzowanym sklepie (MM Saturn EURO Sony center) i zarejestrować się na stronie sony.pl

PS

Przy Sony nazywa się to Bravia internet video :P

• #5 12 Sty 2012 07:42
    ukson
    Poziom 7  

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    Z tego co napisaliście jeśli chodzi o korzystanie z internetu w TV najlepszym rozwiązaniem jest Sony. Wybrałem 3 TV, które są w moim zasięgu finansowym i są to:
    LG47LW5400
    Sony KDL 46EX720
    Samsung UE46D6100
    Niestety spośród nich Sony cechuje się największym poborem energii (133W wobec np. 85W LG). TV będzie wykorzystywany ponadto do oglądania sportu i filmów w HD i w mniejszym stopniu do transmisji 3D. Czy możecie doradzić, który z powyższych modeli wybrać?
    Pozdrawiam

• #6 12 Sty 2012 12:44
    Mylagos
    Poziom 19  

Wybrałbym model Sony. Jego 3D jest jakby to ująć podstawowe, ale 2D jest naprawdę bardzo dobre, zaś jeśli chodzi o ofertę internetową ( mam na myśli materiały z Bravia Internet Video), są w naprawdę świetnej jakości, o czym ostatnio sam się przekonałem testując trochę model EX725.

• #7 12 Sty 2012 14:55
    prezio.pl
    Poziom 11  

Mylagos napisał:
    Wybrałbym model Sony. Jego 3D jest jakby top ująć podstawowe,

W porównaniu do modeli które wymienił ukson 3D w EX720 i tak jest najlepsze (jedyny z FullHD3D z wymienionych oczywiście) Ale z resztą się zgadzam :)

Pamiętaj ze LG 5400 od 4500 różni się tylko obudową więc jak nie zależy Ci na wyglądzie to nie przeplacaj a może 4500 bardziej Ci przypadnie do gustu.

Co do poboru mocy to masz 133W a średni 81W w EX720 a w 5400 masz 97W a średni 78W (wg rozpiski w EURO AGD) 3W nie robi chyba różnicy :P a średni jest ważniejszy dlatego że max to może pobrać chyba przy włączeniu bez sys. oszczędzania energii i przy wyświetlonym Białym jasnym obrazie + jasność i inne ustawienia na max a tak Tv chyba nie oglądasz

Masz takie zestawienie sam wybierz co Ci bardziej potrzebne. I moim zdaniem najważniejsze jest żebyś zobaczył który obraz przypadnie Ci najbardziej do gustu, zwróć uwagę na matryce bo ty jest istotna różnica, sposób wyświetlania kolorów.

• #8 12 Sty 2012 22:41
    ukson
    Poziom 7  

Dzięki za odpowiedzi i pomoc w wyborze. Pójdę jedynie do sklepu i zobaczę obraz na obu modelach ale pewnie zdecyduję się na Sony. Chyba, że w cenie do 4000 pln jest coś jeszcze lepszego a ja o tym nie wiem:)?
    Mam jeszcze pytanie czy 100Hz wystarczy do oglądania np. wydarzeń sportowych w jakości HD, nie będzie nic skakało?
    Pozdrawiam

• #9 13 Sty 2012 10:56
    wiezien4891
    Poziom 11  

Ja osobiście kupiłem Sony KDL37EX720 we wrześniu 2011. Zastrzeżeń nie mam żadnych. Menu dość logiczne, internet śmiga fajnie (brak flashpalyera w przeglądarce), pomijając to że wszelkie wpisywanie adresów stron z pilota jest średnio wygodne, to jest naprawdę fajnie.
    Mój stryjek kupił miesiąc temu LG 37LV5590. byłem u niego, posiedziałem ze 2h z instrukcją w łapce i ustawiałem mu wszystko i uczyłem go co i jak. W porównaniu do sony, to LG przekombinowało z menu. Jest mocno specyficzne. Czas przechodzenia między kolejnymi pozycjami w menu trwa wieki. Wpisywanie adresów stron www,, albo np tytułów w wyszukiwarce YT jest podobne jak w Sony, ale moim zdaniem znów trochę przekombinowane z wyglądem, ale to tylko moje zdanie.
    Przy zakupie myślałem też o Samsungu, bo tańszy i w sumie jak porównywałem, to do przeciętnego użytku domowego większych różnic nie znalazłem.
    JA wybrałem sony, bo jakoś w mojej podświadomości jest to lepsza marka (to tylko odczucie bez dowodów), a do tego była naprawdę korzystna cena promocyjna.

P.S. co do podłączenia internetu, to ja murem stoję za zwykłym kabelkiem LAN. Taniej i stabilniej. Proctor napisałeś o dodatkowym routerze. Zamiast routera proponuję zwykły access point. Chociaż czy router czy AP to kolejne urządzenie z zasilaniem, które pobiera prąd 24h. Myślę że zwłaszcza przy oglądaniu filmów w dobrej jakości, może się okazać że niestabilność i jakieś zakłócenia WIFI mogą przeszkadzać.

• #10 13 Sty 2012 16:01
    Mylagos
    Poziom 19  

ukson napisał:

Mam jeszcze pytanie czy 100Hz wystarczy do oglądania np. wydarzeń sportowych w jakości HD, nie będzie nic skakało?
    Pozdrawiam

100Hz naprawdę wystarczy do komfortowego oglądania telewizji.

• #11 15 Sty 2012 11:19
    adaminho7
    Poziom 2  

mogl by ktos sprawszic czy na sony ex720 mozna ogladac mecze na zywo ze strony www.meczyki.pl

Dodano po 2 [minuty]:

brak flashpalyer w przegladarce co to jest ?

• #12 15 Sty 2012 16:49
    Mylagos
    Poziom 19  

Niestety, według mojej wiedzy, nie jest możliwe oglądanie transmisji z przeglądarki, właśnie z powodu braku flasha, czy też inny wtyczek, które umożliwiają właśnie oglądanie.

• #13 15 Sty 2012 20:00
    ukson
    Poziom 7  

Jeszcze do wczoraj byłem przekonany o zakupie TV Sony, ale odstrasza mnie cena okularów 3D. Czy wchodzą one do zestawu, czy trzeba je kupić oddzielnie. I rozumiem, że tylko w tych dość drogich modelach okularów mogę oglądać 3D.

• #14 16 Sty 2012 09:51
    wiezien4891
    Poziom 11  

Na dzień dzisiejszy nie mogę tego sprawdzić, bo jeszcze mi nie podłączyli internetu w nowym mieszkaniu. Jednak widzę że na stronie meczyki.pl filmy są właśnie wyświetlane przez flash playera, co nasuwa wniosek że soniacz otworzy stronę, ale nie odtworzy żadnego filmu.
    NA moment kiedy ja się decydowałem na EX720, żaden z innych telewizorów, które brałem pod uwagę nie miał flash playera.
    Teraz jest nowy rok, nowe modele, od mojego zakupu minęło pół roku, to może już ktoś to ma. Poza przeglądarką telewizor ma widżety, które potrafią odtwarzać filmy, ale to każdy producent ma inne, więc trzeba prześledzić co kto ma.

Co do okularów 3D, to EX720 nie ma ich w zestawie. Można dokupić za około 200zł za sztukę. Z tego co mi facet tłumaczył w salonie, to na dziś już wszystkie modele mają procesory obsługujące 3D. różnica wo opisie jest taka że albo telewizor jest przygotowany do 3D (brak okularów), albo ma 3D (ma okulary w zestawie).
    Jak dla mnie oglądanie filmów w okularach to pomyłka, więc ja nawet nie mam zamiaru ich dokupować.

• #15 16 Sty 2012 10:03
    OK2STO
    Poziom 18  

Czesc, tydzien temu kupilem LG 32LV375S, má przegladarke internetu, polaczenie s internetem kablem lub Wifi- to trzeba dokupic modul, na kabel chodzi dobrze.
    Tylko to niema przegrywacz Flash video, musze to przegrywac prez PC.
    TV kupilem s Sat tunerem, mialem STB box, Sat Box a teraz mam vzsytko w jednym. Chodzi bardzo dobrze.
    Jarda

• #16 24 Sty 2012 08:35
    ukson
    Poziom 7  

Zdecydowałem się na Sony KDL-46EX720. Początkowo wybór padł na LG 47LW5400 ale ze względu na brak internetu w powyższym modelu wybrałem model Sony. Teraz pojawiła się inna wątpliwość:). Otóż poprzez popularną wyszukiwarkę cen towarów w sklepach internetowych znalazłem interesujący mnie model za ok. 3600 pln, co mi odpowiada. Tymczasem wczoraj zupełnym przypadkiem trafiłem na sklep Sony Center w Warszawie. Wszedłem i porozmawiałem z personelem, który dał mi sporo do myślenia. Taki sam model w stacjonarnym sklepie Sony kosztuje około 4200. Gdy powiedziałem, że mogę go mieć za znacznie mniejszą kwotę usłyszałem, że:
    A. cena fabryczna modelu to około 3800
    B. model za 3600 prawdopodobnie (wg personelu) pochodzi z jakiegoś lewego źródła (np. na zachodzie został przeznaczony do utylizacji ale ktoś mógł go wynieść tylnymi drzwiami i przesłać na wschód)
    C. będzie problem z uznaniem gwarancji
    D. "na model za cenę poniżej 3800 nawet nie zwracam uwagi"
    Zastanawia mnie jednak fakt, że większość poważnych sklepów internetowych oferuje ten produkt w cenie poniżej 3800 więc nie chce mi się wierzyć, że wszystkie te modele pochodzą z szemranych miejsc. Przecież sklepy internetowe też muszą dbać o swoją reputację więc jak to jest z tymi cenami? Czy Pan z Sony Center to dobry sprzedawca i próbuje mnie przekonać do zakupu u siebie nie do końca mówiąc prawdę? Czy też kupując towar w poważnym sklepie internetowym dużo ryzykuję?
    Uff...ale się rozpisałem. Mam nadzieję, że ktoś to przeczyta:)
    Pozdrawiam

• #17 24 Sty 2012 09:38
    rocq666
    Poziom 7  

Z reguły zawsze w sklepach firmowych jest drożej ;)

Pracowałem w fabryce TV i zajmowałem się montażem TV (niech marka pozostanie tajemnicą). Czasami dziwiło mnie to, że ceny sklepowe były niższe od ceny fabrycznej :) (cena fabryczna to tak mniej więcej suma ceny komponentów + robocizna + marża + inne koszty wytwórcze).
    Wiele komponentów kupowanych było od klienta, na których on także zarabia. Na samym TV, jako końcowym produkcie, może nie mieć w ogóle zarobku ;)

Także porównywanie ceny fabrycznej do sklepowej to pierdolet, nie jest to dobry argument sprzedawców z firmowego sklepu.

Nie ryzykujesz kupując w "dobrym" sklepie www.

Telewizory mogą być ciut lepsze i ciut gorsze, ale wszystkie spełniają normy jakościowe.

(dobrym przykładem jest Philips, który montował w pewnych TV moduły LCD (panele) różnych dostawców, jedne były lepsze, inne gorsze, dwa TV mogły mieć różny obraz, ale oba spełniały kryteria jakościowe - tak było, czy nadal mają taka politykę, nie wiem)

• #18 24 Sty 2012 14:52
    Mylagos
    Poziom 19  

Najważniejsze jest, aby sklep internetowy był dobry i sprawdzony. Pamiętaj również, że kupując np w Sony Center możesz spróbować się potargować i zbić trochę cenę.

• #19 24 Sty 2012 17:36
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To jest chyba reklama !

Jeśli jest w obrocie telewizor to znaczy ze ma gwarancję i jest respektowana przez Sony Polska.
    http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/2073775
    W Electro , Meda Joker, 123 klik , megamarket - możesz kupować w ciemno to sklepy z Polską gwarancją.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme