Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Satel Versa 15 GPRS-T2 - zdalne zbrojenie i rozbrajanie alarmu przez SMS

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Stacjonarne -> Satel Versa 15 GPRS-T2 - zdalne zbrojenie i rozbrajanie alarmu przez SMS
Autor
Wiadomość
damiansz
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Kraków

Post#1 Post autora tematu 17 Sty 2012 13:54   

Satel Versa 15 + GPRS-T2

Witam,
posiadam zestaw jak w temacia - Satel Versa 15 + GPRS-T2 i chcialbym aby skonfigurować zdalne zabrajanie alarmu za pomocą SMS'a, ale sms np. "aktywuj" zazbraja a "deaktywuj" rozbraja.

czyli.. wyszedłem z domu, zazbroiłem alarm ale po godzinie zapomniałem czy zazbroilem czy też nie, więc pomimo tego że zazbroiłem przy wyjściu normalnie na manipulatorze, to wysyłam SMS "aktywuj" - tak na wszelki wypadek. Taki sms powinien zostać pominięty.

pytanie - czy da się tak jak opisałem to wyżej?

Elektryk ktory mi montował i konfigurował całą centralę twierdzi ze się nie da tak, bo zazbrajanie i rozbrajanie jest za pomocą impulsu, więc teoretycznie mogę ustalić sobie jedną treść SMS'a i za jego pomocą mogę zazbrajać / rozbrajać alarm, tylko muszę pamiętać jego status.. ;-(
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2012 13:54   

Powrót do góry

sharp
Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne

Miasto: Wągrowiec

Post#2 17 Sty 2012 15:30   

Re: Satel Versa 15 + GPRS-T2

Niekoniecznie "musisz znać status" możesz odpytać o to moduł. Mając jedno wolne wejście w T2 i wolne wyjście w Versie możesz wystawić na to wyjście [18]"wskaźnik czuwania" i odpytać T2 za pomocą funkcji "Wysłać SMS ze statusem modułu na CLIP". W odpowiedzi otrzymasz SMS-a wskazującego stan wejścia.
Nie byłoby problemu gdybyś chciał TYLKO np. uzbrajać strefę.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Stacjonarne -> Satel Versa 15 GPRS-T2 - zdalne zbrojenie i rozbrajanie alarmu przez SMS
Strona 1 z 1