X

Podłączenie kabla od puszki z kolorami bialy niebieski zielony??

17 Jan 2012 17:55 TUTurenzo
  • #1 17 Jan 2012 17:55
    Turenzo
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale pisze ale chcialbym zwrocic sie o pomoc dla mnie dosc klopotliwe pytanie dla was pewnie latwe. otoz dostalem od sasiada piwnice jednakze w niej nie ma pradu i kupilem kable 2.5mm miedziany aby pociagnac z puszki. Rozkrecilem puszke a tam mam 3 kable o kolorach biały,zielony,niebieski. W kupionym kablu mam 2 przewody niebieski i brązowy. i teraz pytanie. Który kabel podlaczyc do którego??
  • #2 17 Jan 2012 18:07
    zbich70
    Specjalista elektryk
    Helpful post? (0)
    Dowiedz się najpierw w administracji budynku, czy jest to w ogóle możliwe.
  • #3 17 Jan 2012 18:17
    Turenzo
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Jesli chodzi o kontekst czy legalne czy nie to tak legalne. sasiad poprostu nigdy nie uzytkowal piwnicy a my tam chcemy sobie wstawic telewizor sofe i konsole ale pradu nie ma a z tego co sie orientowalem usluga w pogotowiu elektrycznym to koszt 50-100zl a ja umiem podlaczyc prad tylko te kolory mnie drażnia;p
  • #4 17 Jan 2012 18:28
    btomko
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    A puszka czasami nie jest od oświetlenia, a tak po za tym to nie masz zielonego pojęcia o elektryce, i nie bierz się za to.
  • #5 17 Jan 2012 18:34
    Turenzo
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Sprawdzalem miernikiem. Jest normalnie prad 230. Doradzi ktos ktory do ktorego kabel?
  • #6 17 Jan 2012 18:47
    O^O
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Nie da rady tego tak podłączyć - kabelki muszą mieć ten sam kolor. Nie można zmieniać kolorów kabelków, bo prąd dostanie zawrotów głowy i się zgubi gdzieś po drodze.

A mówiąc bardziej poważnie. Już ten fragment dyskwalifikuje Cię jako wykonawcę:
    Turenzo wrote:
    W kupionym kablu mam 2 przewody niebieski i brązowy.
    Zatrudnij kogoś, kto ma o tym pojęcie. A najpierw powinieneś skonsultować sprawę z administracją, bo wątpię czy zgodzą się, aby Twoje sprzęty były zasilane z licznika administracyjnego.
  • #7 17 Jan 2012 18:49
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci
    Helpful post? (0)
    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products