Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Gdzie produkowane są elektronarzędzia Bosch i czy to ma wpływ na ich jakość?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Początkujący -> Gdzie produkowane są elektronarzędzia Bosch i czy to ma wpływ na ich jakość?
Autor
Wiadomość
Łukasz_1995
Poziom 14
Poziom 14

Post#1 Post autora tematu 18 Sty 2012 19:27   

Gdzie produkowane są elektronarzędzia Bosch i czy to ma wpływ na ich jakość?

Witam.

Od dłuższego czasu nurtuje mnie pewna rzecz. Szukałem już wiele na ten temat, ale jednoznacznej odpowiedzi niestety nie znalazłem...

Mianowicie - mam kilka pytań:
1. Gdzie produkowane są elektronarzędzia Bosch? Firma niemiecka, ale... Spotkałem się z elektronarzędziami Bosch "Made in Russia" i to jest oryginał, czy podróbka?
Może po prostu Bosch ma tam fabrykę i tam są m. in. produkowane elektronarzędzia? Czy oryginalne są tylko "Made in Germany"?
2. Czy miejsce produkcji ma wpływ na jakość? Chodzi mi o to, czy elektronarzędzia "Made in Germany" różną się jakością od "Made in Russia", czy to jest to samo, a różnica jest jedynie w miejscu wyprodukowania.
3. Czy certyfikat Bosch przedłużający gwarancję do 3 lat (na elektronarzędzia niebieskie, profesjonalne) jest niepodważalnym dowodem na to, że elektronarzędzie jest oryginalne?

Temat wydaje się błahy, ale od niektórych słyszałem różne rzeczy i chciałbym znać odpowiedź na te pytania.
Powrót do góry

neo62
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: grodzisk maz.

Post#2 18 Sty 2012 19:45   

Re: Gdzie produkowane są elektronarzędzia Bosch i czy to ma wpływ na ich jakość?

Z doświadczenia ojca (prowadzi serwis elektronarzędzi) wiem że jest masa podróbek wyglądających na oryginał, obudowy wyglądają identycznie, różnica ( niewielka) jest w kolorze obudowy, i czasem w oznaczeniach.
Powrót do góry

INTOUCH
Poziom 21
Poziom 21

Post#3 18 Sty 2012 20:36   

Re: Gdzie produkowane są elektronarzędzia Bosch i czy to ma wpływ na ich jakość?

Bosch to firma o międzynarodowym zasięgu.
Widocznie opłaca się firmie mieć fabrykę w Rosji bo mają tanią siłę roboczą i zbyt.
Bosch jednak nie jest uczciwy w stosunku do niektórych klientów.
Polska to dla wielu firm nadal rynek europy wschodniej (europy gorszej).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sty 2012 20:36   

Powrót do góry

norbert4104
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Opole

Post#4 18 Sty 2012 20:49   

Polecam tylko Boscha produkowanego w Szwajcarii
Powrót do góry

Łukasz_1995
Poziom 14
Poziom 14

Post#5 Post autora tematu 18 Sty 2012 21:01   

Zdaje sobie też sprawę z tego, że są "gorsze" i "lepsze" podróbki, które poznają ci, co się tym zajmują.

Interesuje mnie też to, czy ta rejestracja produktu (przedłużenie gwarancji na 3 lata) coś gwarantuję, czy sprzęt jest oryginalny, czy mimo tego też nie mogę być do końca pewien?

Mam małą szlifierkę kątową przywiezioną kilkanaście lat temu z Niemiec. Nie jest nawet profesjonalna, a zielona dla majsterkowiczów, ale co do jakości to nie mam żadnych wątpliwości - mówi za siebie samo to co było nią zrobione.

W sumie przy reszcie narzędzi Boscha, które posiadam nie mam żadnych zastrzeżeń, poza tym miejscem produkcji. Jak na razie za krótko je mam. Około 1 roku, więc stąd moje wątpliwości.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sty 2012 21:01   

Powrót do góry

Verter
Poziom 10
Poziom 10

Post#6 18 Sty 2012 21:06   

Mam zieloną wiertarkę dokładnie taką: Gdzie produkowane są elektronarzędzia Bosch i czy to ma wpływ na ich jakość? jest szwajcarska, ma już dobrych parę lat (koło 10 jak się nie mylę) używana w domu sporadycznie, czasem jak jest potrzeba pracuje się nią cały dzień i wiadomo rozsądnie- czuć że się zgrzała to daję jej odpocząć. Żadnych problemów nie ma, żadnych luzów, jedynie przełącznik wiertło/udar czasem ciężko przełączyć ale to raczej kwestia wyczyszczenia.
Posiadam też szlifierkę kątową Bosch PWS 600 (nie znalazłem zdjęcia z identycznym, trochę różni się od współczesnej wersji) też zielony, kupiony razem z wiertarką, ale chiński. Używany raczej mniej niż wiertarka i przy nim czuć luz na łożysku (tym najbliżej tarczy), wyłącznik się zacina czasem, trochę głośniej chodzi przekładnia niż jak był nowy (zapewne kwestia nasmarowania). Cóż... powiedzenie "szwajcarska precyzja" jednak coś w sobie ma :)
Powrót do góry

Łukasz_1995
Poziom 14
Poziom 14

Post#7 Post autora tematu 18 Sty 2012 21:12   

Z tego co się dowiedziałem od firmy Bosch, (o czym zapomniałem wcześniej napisać) to mają fabryki w różnych częściach świata i nie zależnie gdzie jest produkowany ma być ten sam Bosch. Na ile to jest prawdą? Tego nie wiem, wiec zwróciłem się do Was.
Jeszcze mnie pytali o sprzedawcę i tą rejestrację w internecie i powiedzieli, że mogę być spokojny, ale czy na pewno?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sty 2012 21:12   

Powrót do góry

płetwa
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Garwolin

Post#8 18 Sty 2012 21:30   

To nie ma znaczenia gdzie jest produkowany może być również w chinach, ważne byle był oryginalny. Kto ma Ci dać lepsze zapewnienie niż sam BOSCH.

Nie które marki mają tak rozmieszczone fabryki że na przykład:
szlifierka z chin
wiertarka z irlandi
wkrętarka z meksyku
wyrzynarka z czech

A moja rada taka nie kupuj przez internet.
Powrót do góry

Łukasz_1995
Poziom 14
Poziom 14

Post#9 Post autora tematu 18 Sty 2012 21:38   

Gdzie mam kupić jak nie przez internet, skoro w mieście (moim) nie ma porządnego sklepu?
Mógłbym ją kupić na giełdzie. Widziałem taką samą szlifierkę o podobnej cenie. Niby made in Germany, ale dowodu zakupu, co za tym idzie gwarancji bym nie dostał, więc to jest już loteria, czy oryginał, czy całkowita podróbka.
Kupując przez internet, dowód zakupu i dłuższą gwarancję otrzymałem.
Powrót do góry

1078231
Usunięty

Post#10 18 Sty 2012 21:39   

Część elektronarzędzi linii zielonej Bosch produkuje na Węgrzech. Wkrętarka akumulatorowa IXO czy OXI (nie wiem jak to czytać) produowana jest w Malezji.
Wiertarka GSB13RE kupowana u dealera Boscha ma na naklejce napis "Made in Rosja"
Zamiast niebieskiego Boscha wolę Makitę. Zamiast zielonego-Maktec.
Powrót do góry

płetwa
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Garwolin

Post#11 18 Sty 2012 21:50   

Łukasz_1995 napisał:
Gdzie mam kupić jak nie przez internet, skoro w mieście (moim) nie ma porządnego sklepu?
Mógłbym ją kupić na giełdzie. Widziałem taką samą szlifierkę o podobnej cenie. Niby made in Germany, ale dowodu zakupu, co za tym idzie gwarancji bym nie dostał, więc to jest już loteria, czy oryginał, czy całkowita podróbka.
Kupując przez internet, dowód zakupu i dłuższą gwarancję otrzymałem.

Niestety upodobałeś sobie markę która jest chyba najbardziej podrabiana.
Może powinieneś poszukać wśród innych producentów mniej nękanych przez "piratów z chin",

MOTRONIC napisał:

"Zamiast niebieskiego Boscha wolę Makitę. Zamiast zielonego-Maktec."

Święte słowa!
Powrót do góry

Topolski Mirosław
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Świętokrzyskie

Post#12 18 Sty 2012 21:53   

Łukasz_1995 napisał:

Jeszcze mnie pytali o sprzedawcę i tą rejestrację w internecie i powiedzieli, że mogę być spokojny, ale czy na pewno?

Kupując u autoryzowanego sprzedawcy +rejestracja przez internet=100% gwarancji że masz orginał a nie podróbę.
Tego co nie daje paragonu,faktury,gwarancji omijaj szerokim łukiem, druga sprawa to jakość wszelakich wyrobów po 2000r już nie ta co przed ( każdy chce sprzedawać a nie produkować na magazyn) - dotyczy to wszystkich producentów łącznie z Hilti.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sty 2012 21:53   

Powrót do góry

Łukasz_1995
Poziom 14
Poziom 14

Post#13 Post autora tematu 19 Sty 2012 16:49   

Ja się nie uparłem na markę, tylko akurat się tak złożyło, że Bosch wypadał wtedy najkorzystniej. Przynajmniej, gdy byłem na kupnie szlifierki i wiertarki, więc dla tego Bosch.
Jak coś kupuję to nie zakładam z góry, że ma być Bosch.

Z tym, że jakoś wyrobów spadła oczywiście się zgadzam. Szkoda, że teraz idzie się więcej na ilość niż na jakość, a na rynku dużo bubli...
Powrót do góry

1078231
Usunięty

Post#14 19 Sty 2012 18:08   

Łukasz_1995 napisał:

Z tym, że jakoś wyrobów spadła oczywiście się zgadzam.

Obserwuję poczynania tej firmy długi okres czasu i uważam, że aktualna seria niebieska nie może się równać z serią zieloną sprzed lat 20-30.
Powrót do góry

Łukasz_1995
Poziom 14
Poziom 14

Post#15 Post autora tematu 21 Sty 2012 13:41   

W domu mam jeszcze krajalnicę marki Bosch. Z ciekawości spojrzałem na tabliczkę i ujrzałem jeszcze inne miejsce produkcji-mianowicie "made in Slovenia".

Z tego, co miałem okazję ostatnio obserwować różne produkty Bosch to, są produkowane w różnych częściach świata i nie sądzę, aby wszędzie były to podróbki. Przynajmniej tam gdzie dają dowód zakupu i gwarancję oraz Bosch potwierdza legalność sprzedawcy...
Więc przyjmuję do wiadomości to, że oryginalny Bosch to nie tylko "made in Germany".

Dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Początkujący -> Gdzie produkowane są elektronarzędzia Bosch i czy to ma wpływ na ich jakość?
Strona 1 z 1