Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Serwis hostingowy Megaupload.com zamknięty przez FBI

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Artykuły -> Newsy -> Serwis hostingowy Megaupload.com zamknięty przez FBI
Autor
Wiadomość
adam1987
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Gdańsk

Post#91 21 Sty 2012 22:07   

Re: Serwis hostingowy Megaupload.com zamknięty przez FBI

Jeszcze parę godzin temu strona działała. Albo tyle zainteresowanych na nią weszło, albo ktoś celową ją przeciążył tak, że wyczerpały się limity obciążenia dla tego konta.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Sty 2012 22:07   

Powrót do góry

Flaman11
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Łódź

Post#92 21 Sty 2012 22:31   

adam1987 napisał:
Urgon napisał:
To tak, jakbyś włamał się do kina/teatru/muzeum by za darmo czerpać przyjemność z przeżyć artystycznych. Niby niczego nie kradniesz, ale kino/teatr/muzeum na tym traci - opłaty z biletów są po to, by płacić bieżące rachunki i by nabywać nowe dzieła do pokazania publiczności...
To nie to samo. W Megaupload i innych też są opłaty, chociaż też jest dostęp za darmo, chociaż wcale nie musi być...

Właśnie, masz nałożone opłaty na materiał, który jest skradziony i w różnej jakości( jeśli nie uważasz kradzieżą fakt, że ktoś w kinie siedzi z kamerą i nagrywa to Ci współczuję.

adam1987 napisał:
Flaman11 napisał:
Skoro piractwo nie jest takie złe, to dlaczego nie przedstawiacie swoich pełnych dokumentacji z budowy urządzeń komercyjnych? Przecież to nic złego zamiast zamówić u Was samemu sobie zbudować opierając się na Waszej wiedzy.
Bo jest coś takiego jak tajemnica handlowa. Nikt mądry nie ujawnia swoich pomysłów. Natomiast chory wynalazek jakim są tzw. patenty umożliwia publikację i jednoczesne zarezerwowanie sobie pomysłu i zakaz jego używania bez opłaty.

Według tego co napisałeś, mogę wejść Ci do domu wynieść Twoje produkty i oddać je za darmo, przez co Ty ich już nie sprzedaż?(pytanie retoryczne, proszę nie odpowiadaj) Co za różnica, że ktoś w kinie nagra na kamerze film, wejdzie do sklepu z filmami i wyniesie płytę, czy ktoś Ci ukradnie Twoją własność.

adam1987 napisał:
Flaman11 napisał:
Tak tylko zamiast nagrywać płyty to musi pracować na zmywaku, bo z czegoś żyć trzeba.
Jesteś śmieszny. Czy dawniej dobrzy artyści musieli pracować na zmywaku? Raczej nie. Są koncerty, spotkania, reklamy, imprezy, itd. Nie trzeba sprzedawać się koncernom wydawniczym żeby być bogatym.

Nie komentuj jeśli nie rozumiesz.
Powrót do góry

sweter_007
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Warszawa/Sokołów Podlaski

Post#93 21 Sty 2012 23:04   

Nie będę podejmował tematu ochrony praw autorskich bo to temat rzeka.
W każdym razie dzieje się coś co zmieni przyszłość internetu, głównego medium wymiany informacji w dzisiejszym świecie. Brak reakcji z naszej(internautów) strony daje otwartą furtkę do wprowadzenia kontroli oraz inwigilacji. Jedynie wolna i nieskrępowana wymiana informacji/danych/poglądów umożliwi prawidłowy rozwój cywilizacji.

Kolejna sprawa to to, że zamknięto w imieniu prawa, legalnie prosperującą firmę. Firma umożliwiała hosting plików i multimediów a przecież takich serwisów jest tysiące. Najpierw była afera z thepiratebay.org teraz megaupload.com . Każdy zna serwis rapidshare.com ale jakoś nie został wybrany do odstrzału. Jaka jest przyszłość serwisów typu www.dropbox.com ? Dlaczego nie odłączą od sieci usług pocztowych gmail ? Przecież bez problemu użytkownicy mogą wysyłać sobie domniemane nielegalne pliki. Nie jest także tajemnicą technologia wymiany plików peer2mail (p2m) korzystająca ze skrzynek pocztowych, także tych od googla. Na mocy PRAWA niech wyłączą serwisy google !!!
Powrót do góry

bolek
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: stolica

Post#94 21 Sty 2012 23:05   

To będzie taka internetowa zabawa w milicjantów i złodziei. Tyle że wraz z jednym, pałą po łbie dostanie całe jego otoczenie. Podobnie było w Korei- jak ktoś nie płakał lub robił to słabo (w związku ze śmiercią super wodza) to do obozu szedł z całą rodziną...
Niech sobie gonią piractwo, wymyślają nowe rzeczy które zostaną ominięte i tak w kółko. Byle by nie ograniczać innych bo do tego prawa nie mają, zaraz będą do łóżka wchodzić.
O mnie za mnie to mogą cały ten internet wypierniczyć w kosmos- piractwo wróci na giełdy.
-------

O właśnie w RMF mówili że anonimowi rozwalil strone Sejmu :)
Powrót do góry

isa1970
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: chełm

Post#95 21 Sty 2012 23:18   

To znaczy jeśli kupie płytę to nie mam prawa jej dać kumplowi ? Przecież za nią zapłaciłem nie mogę mieć dobrego serca i być bezinteresowny bo ucierpi na tym korporacja z USA? A co to za różnica czy ja mu pożyczę dam czy pozwolę przegrać zapłaciłem za nią i jest moja . Nie wiem czy wiesz ale koncerny z USA chciały zablokować produkcje magnetowidów bo miały opcje nagrywania ! Takie prawo prowadzi do głodu nędzy śmierci w przypadku jakiejś płytki to całe g...o bez niej da się żyć
Ale jeśli chodzi o leki i koncerny farmaceutyczne czy wiesz że firmy z USA i innych krajów patentują nasiona które promują a naturalne gatunki powoli znikają Przyjdzie czas że rolnik nie będzie mógł posiać pszenicy bo jest chroniona patentem z USA już taka sprawa w Polsce była ! Jak nie zapłacisz nie posiejesz i nie będziesz jadł za tym jesteś!
Uchwalą takie prawo że będziesz mógł siać tylko certyfikowane nasiona i przyjedzie gość skontroluje czy kopiłeś w tym roku, a jak się okaże że zostawiłeś sobie i posiałeś w następnym roku dowala ci kilka tysięcy kary a zboże zniszczą za tym jesteście? Pierwsza taka sprawa w Polsce już była rolnik przegrał !

Dodano po 12 [minuty]:

Czym się by się zatem różnił nasz ustrój od tego który jest w Korei oni tam mają radia z plombą żeby nie można ich było ich przestroić a my mielibyśmy magnetowidy DVD i inne gadżety bez możliwości nagrywania. Dlaczego w telefonach nie można nagrywać z radia a jeśli już to w nędznej jakości. Jeśli naszym rządom pozwolimy na takie prawo i ciągłe jego ograniczanie nawet nie spostrzeżemy jak będziemy niewolnikami a wydaje mi się ze już nimi jesteśmy a oni są nadzorcami w obozach numery już mamy nawiasem mówiąc wynalazek z obozów koncentracyjnych tam pierwszy raz nadawano ludziom numery zamiast nazwisk.
Powrót do góry

netotron
Poziom 19
Poziom 19

Post#96 21 Sty 2012 23:19   

a http://www.sejm.gov.pl chyba konserawcja serwera ;)
Powrót do góry

bolek
Poziom 23
Poziom 23

Post#97 21 Sty 2012 23:20   

isa1970 napisał:
To znaczy jeśli kupie płytę to nie mam prawa jej dać kumplowi ? Przecież za nią zapłaciłem nie mogę mieć dobrego serca i być bezinteresowny bo ucierpi na tym korporacja z USA?

Kupując coś i użytkując, godzisz się na warunki licencji, jeśli nie zabronią ci tego sprzedawać, rozdawać etc to jak najbardziej masz do tego prawo. Wniosek jest tak że jak Ci warunki licencji nie odpowiadają to...

A co do nasionek to całkiem inna sprawa, jeszcze większej wagi!. Inny przykład przegięcia. Monsato uwala nawet za samosieje, tak że chcąc być wobec nich fair to musisz chodzić po polu i sprawdzać z jakiego nasionka wyrosło i czy aby się nie nasiało od sąsiada z uprawą Monsanto...
Powrót do góry

kisiel20
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: SKoczów

Post#98 21 Sty 2012 23:31   

http://nt.interia.pl/internet/bezpieczenstwo/news/strona-polskiego-sejmu-zaatakowana-przez-anonymous,1749608,1276
Powrót do góry

Draks_Maxim
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Katowice

Post#99 21 Sty 2012 23:31   

bolek napisał:
isa1970 napisał:
To znaczy jeśli kupie płytę to nie mam prawa jej dać kumplowi ? Przecież za nią zapłaciłem nie mogę mieć dobrego serca i być bezinteresowny bo ucierpi na tym korporacja z USA?

Kupując coś i użytkując, godzisz się na warunki licencji, jeśli nie zabronią ci tego sprzedawać, rozdawać etc to jak najbardziej masz do tego prawo. Wniosek jest tak że jak Ci warunki licencji nie odpowiadają to....

Nie zgodze sie z Toba, sa jeszcze takie rzeczy jak prawa konsumenta i to co np Microsoft robi jest de facto nie zgodne z prawem ( zakaz uzycia danego kluczu produktu na innym komputerze ). Mozna by to porownac do kontraktu w ktorym napisane jest ze podpisujac go godzisz sie na dozywotna praca u danego pracodawcy. Niestety poprzez monopol Microsoftu, nikt sobie z tego nic nie robi.
Powrót do góry

bolek
Poziom 23
Poziom 23

Post#100 21 Sty 2012 23:42   

Zapomniałeś jednego słowa... nikt ROZSĄDNY sobie z tego nic nie robi. Wg mnie nie możesz tekstu z kluczem porównać do dożywotniej roboty. Nie mniej jednak z prawnego (czy jak to się tam zwie) punktu widzenia złamało się umowe. I wystarczająco bogatemu lalusiowi to wystarczy do puszczenia delikwenta z torbami.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Sty 2012 23:42   

Powrót do góry

Draks_Maxim
Poziom 18
Poziom 18

Post#101 22 Sty 2012 00:11   

Dlaczego nie moge? To byl przyklad umowy ktora jest NIE zgodna z prawem, a umowa taka jest umowa licencyjna MS.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Sty 2012 00:11   

Powrót do góry

iagre
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Królewiec Zachodniopomorski (Chojna)

Post#102 22 Sty 2012 00:11   

Tu nie chodzi o walkę z piractwem ale o terroryzowanie społeczeństwa. Gdyby chodziło o walkę z piractwem to by fbi usunęło z Megauploadu ''nielegalne'' pliki i zablokowało tam ''pirackie'' konta, ale nie zamykało by całego serwisu! Jeżeli zamknęli cały serwis to znaczy że automatycznie wszystkich bez wyjątku użytkowników tego serwisu uważają za piratów!
Powrót do góry

Draks_Maxim
Poziom 18
Poziom 18

Post#103 22 Sty 2012 00:14   

Odnosnie inwigilacji, warto sobie poczytac o systemie INDECT ( zrodlo Wikipedia ). ACTA bedzie teraz " zniewoleniem " internetu, i ustosunkowanie go do poprawnosci politycznej tak samo jak jest z TV. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze lub wladze.

" Inteligentny system informacyjny wspierający obserwację, wyszukiwanie i detekcję dla celów bezpieczeństwa obywateli w środowisku miejskim, INDECT (ang. Intelligent information system supporting observation, searching and detection for security of citizens in urban environment) jest to międzynarodowy projekt badawczy mający na celu wykorzystanie innowacyjnych algorytmów i metod z zakresu informatyki do wykrywania i walki z terroryzmem oraz innymi działaniami przestępczymi. Projekt finansowany przez Unię Europejską. INDECT zakłada powstanie inteligentnego system obserwacji i automatycznego wykrywania podejrzanych zachowań lub przemocy w środowisku miejskim. "

Juz teraz wiadomo po co te wszystkie kamery na skrzyzowaniach, miastach. Jeszcze troche i bedziemy mieli Orwella.
Powrót do góry

bolek
Poziom 23
Poziom 23

Post#104 22 Sty 2012 00:29   

Ten sam klucz na innym, czy ten sam klucz na wielu komputerach?. Powiem szczerze że nic na ten temat nie znalazłem.
Tu doskonale wiadomo że chodzi o pieniądze (i władze). Ciekawe co z tego wyjdzie prócz wielkiego szumu- znając życie, wejdzie i tyle. Choć problem będzie nie lada bo jest to dyskretna próba założenia kagańca na dysyć sporą grupe społeczeństwa która nie da się łatwo zrobić w bambuko.
Być może pośrednie pionki sie zastanowią widząc widmo utraty koryta przyczyniając się do wprowadzenia nowego porządku chyba że się już nachapali i im lata.
Z resztą, do świń i koryta nie ma co porównywać bo u nas na wsi jak się świnia nachapie to od koryta sama odchodzi, nie trzeba jej odciągać :)
Powrót do góry

Matejkos
Poziom 16
Poziom 16

Post#105 22 Sty 2012 00:58   

Za chwilę będzie tak że nie będzie można komuś pomóc bo w czasie pomocy wykorzystasz wiedzę którą pozyskałeś/aś od kogoś innego i tamta osoba na tym wszystkim straci. Przy takiej cenzurze jaka będzie możliwa w ramach prawa czym będziemy się różnili och Korei czy chin. Co do teledysków i innych utworów muzyczno filmowych które można oglądać/słuchać w ramach YT przy obecnych pakietach internetowych w telefonach co za różnica czy będę słuchał mp3 czy teledysku z YT a przecież jest tam sporo kanałów samych artystów czy też osób upoważnionych czy w tym momencie oni też będą tracili miliony czy jak. Jak tak dalej pójdzie większość informacji w internecie zejdzie do podziemia a w legalnej części będzie to samo co w telewizji publicznej czyli nic niewarte lub dawno przeterminowane.
Powrót do góry

tomek1984ns88
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Wrocław

Post#106 22 Sty 2012 01:01   

http://www.avaaz.org/en/save_the_internet/ dopisujcie się
Powrót do góry

netotron
Poziom 19
Poziom 19

Post#107 22 Sty 2012 01:11   

kurcze.. http://www.zaiks.org.pl - konserwacja sprzętu, pracusie :)
Powrót do góry

Flaman11
Poziom 16
Poziom 16

Post#108 22 Sty 2012 01:14   

tomek1984ns88 napisał:
http://www.avaaz.org/en/save_the_internet/ dopisujcie się

Jak zadziała ta akcja to następną zorganizujmy, by do kin bilety były za darmo, albo by konsument miał wybór, czy chce płacić za muzykę, czy woli ją mieć za darmo. Jak się podpiszę pod tym jeden milion ludzi, może jeden miliard, to na pewno wygramy.
Powrót do góry

netotron
Poziom 19
Poziom 19

Post#109 22 Sty 2012 01:18   

zastanów się co piszesz, co innego piractwo co innego cenzurowanie internetu,
za mało lat by wiedzieć co to cenzura?
Powrót do góry

iagre
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Królewiec Zachodniopomorski (Chojna)

Post#110 22 Sty 2012 01:48   

Flaman11 napisał:
Jak się podpiszę pod tym jeden milion ludzi, może jeden miliard, to na pewno wygramy.

Jak nie wygrają petycje to wygrają karabiny i inny demobil (w usa jest tego dużo i łatwo dostępne). :D
Powrót do góry

adam1987
Poziom 16
Poziom 16

Post#111 22 Sty 2012 01:57   

Flaman11 napisał:
Właśnie, masz nałożone opłaty na materiał, który jest skradziony i w różnej jakości( jeśli nie uważasz kradzieżą fakt, że ktoś w kinie siedzi z kamerą i nagrywa to Ci współczuję. [...] Co za różnica, że ktoś w kinie nagra na kamerze film, wejdzie do sklepu z filmami i wyniesie płytę, czy ktoś Ci ukradnie Twoją własność.
A od kiedy nagrywanie czegoś kamerą jest kradzieżą? Czy wiesz, że już władze niektórych europejskich miast wpadły na pomysł prawnej ochrony wizerunku miasta, co oznacza, że nie możesz do celów komercyjnych wykorzystać np. własnych zdjęć charakterystycznych miejsc bez uzyskania płatnej licencji? Czy to jest według Ciebie normalne? Żeby nie być gołosłownym, podaję link:
http://www.urloplany.pl/title,pid,1,event,newsdetails,newsid,819.html
i krótki wypis:
Cytat:
Najbardziej znana na świecie pochyła budowla - Krzywa Wieża w Pizie - objęta zostanie niebawem prawem autorskim. Powód: koszmarne pamiątki z jej wizerunkiem sprzedawane przez handlarzy. Przy okazji władze włoskiego miasta zastrzegą cały wizerunek Pizy.

Flaman11 napisał:
Brawo, genialna riposta :)
Powrót do góry

Siles
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Polska

Post#112 22 Sty 2012 02:16   

http://www.playtube.pl/50028-koniec-filmow-online-videobb-i-videozer-skasowane-.html

Większość osób (Graczy) zna prowadzącego...

A Prowadzący mówi według mnie to co jest najważniejsze w branży...
Typu gier Przyjemność z wiedzy iż komuś pomógł czegoś doświadczyć.
Powrót do góry

Flaman11
Poziom 16
Poziom 16

Post#113 22 Sty 2012 03:40   

adam1987 napisał:
Flaman11 napisał:
Brawo, genialna riposta :)

To wcale nie była riposta, ale stwierdzenie. Wytłumaczę specjalnie dla Ciebie co miałem na myśli pisząc o piosenkarce na zmywaku.

Moją pasją jest jazda samochodem/ motocyklem, ale wiem że na tym nie zarobię, więc nie mogę żyć ze swej pasji/ czegoś do czego według mnie mam talent. Dlatego moim zawodem jest elektronika, to ona jest źródłem mojego dochodu i choć wolałbym to zmienić, to jestem zmuszony na poświęcanie więcej czasu elektronice aniżeli swojej pasji. Gdyby mi ktoś płacił za to, że jeżdżę wcale elektroniką bym się nie zajmował.
Powrót do góry

wlw_wl
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Poznań

Post#114 22 Sty 2012 04:04   

Nawiązując do poprzednich wypowiedzi, historia z (mojego) życia wzięta:

Trafiłem w sieci na twórczość pewnego wykonawcy, posłuchałem na YT, zainteresowałem się.
Chciałem kupić płytę z koncertu. Przejeździłem pół Polski i znalazłem jedną ostatnią sztukę we Wrocławiu, kupiłem.
Płyta jest uszkodzona, nie działa. Mogę albo kupić jeszcze raz - ale nie znajdę - albo pobrać z sieci. Ktoś na tym straci? Nie, bo zapłaciłem. Ale i tak sobie policzą "o jeden więcej pobrał, $20 wzrosły nam straty"...
Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Centrum Dowodzenia Światem

Post#115 22 Sty 2012 12:19   

Ap ropo inwigilacji
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,11008980,_Polak_potrafi___zlomiarz_wyslal_sygnal_w_kosmos.html

Za chwile takie w samochodach zamontują.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Sty 2012 12:19   

Powrót do góry

Matejkos
Poziom 16
Poziom 16

Post#116 22 Sty 2012 12:28   

Wczoraj było o ataku anonimowych na strony rządowe a dzisiaj informacja z RMF że powodem awarii było wielkie zainteresowanie tymi stronami czy nasi rządzący chcą z nas zrobić idiotów czy sami są takimi ignorantami, bo ja już powoli nie ogarniam ich toku rozumowania.
Powrót do góry

Urgon
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Garwolin

Post#117 22 Sty 2012 12:33   

AVE...
Tommy82 napisał:
Ap ropo inwigilacji
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,11008980,_Polak_potrafi___zlomiarz_wyslal_sygnal_w_kosmos.html

Za chwile takie w samochodach zamontują.

Czyżby system ratowania życia w wypadku katastrofy był według Ciebie objawem permanentnej inwigilacji i ograniczenia wolności?
Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Centrum Dowodzenia Światem

Post#118 22 Sty 2012 15:24   

Urgon
Tak. Chyba masz porblem z percepcją kuriozalności tej sytuacji. Skoro system nie był w samolocie łodzi czy czymś tam powinien być zdezaktywowany. Jeśli nie był oznacza to ze system jest dziurawy. I się skompromitował. Jak by się coś stało gdzieś indziej to pewnie jedyny helikopter w okolicy był by zajęty fałszywym alarmem. Dziwne ze kowalskiego za wszelakie fałszywe alarmy czekają konsekwencje. Akcja ze zjazdem na linie na złomowisko to już w ogóle jakie jaja.
Myśleli ze co? Roztrzaskany samolot się w stercie złomu schował?
Albo ze pan Henio nie zauważył ze mu na złomowcu "UFO" wylądowało i jak gdyby nigdy nic prowadził dalej demontaż?
I dalej... Jak Ci się wydaje czy pan Henio na złomowisku rozkłada samoloty made in USA?
Bo jeśli tak to może na jakiś inny fajny towar nie wiem abramsy na przykład ale Shermanem tez bym nie pogardził.
No i pytanie skąd się to tam wzięło i gdzie było wcześniej i co robiło?
I dlaczego panu Heniowi śmigłowcem złom przylecieli ukraść.
Czy jak rozkręcę wideo made in Korea albo budzik made in CCCP to też mi ktoś na dachu wyląduje?

Nie chodzi o rozwiązania czy technologie tylko sposób ich wykorzystania. Ja po prostu nie wierze w to ze pewne informacje będą wykorzystywane tylko w celach jakich zostały zgromadzone bo doświadczenie uczy ze tak nie jest. Jak to w życiu tu i ówdzie będą wykorzystywane na rożne sposoby dość uznaniowo. Beż żadnej kontroli czy wyroku sądu jak w przyadku ACTA. Dlaczego strony mają być zamykane bez orzeczenia sądu?
Czy to jest jeszcze państwo prawa czy już wszystkie instytucje zachowują się jak skarbówka?

Co do ataku to w sumie taka trochę śmieszna sprawa. Bo technicznie to DDoS wiec można powiedzieć ze to wzrost zainteresowania daną stroną ;). Tylko ze dokładnie zaplanowany i z synchronizowany wiec to jednak atak. Jak to mówią punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ale połowa prawdy pana Grasia to już całe kłamstwo.

Co do technicznej strony to na DDoS nie ma sposobu. To tylko kwestia wielkości armaty. To atak BrutForce z dużą dysproporcją sił na korzyść atakującego, który zadziała w ten czy inny sposób. W praktyce nie opłaca się przed tym chronić opłaca się natomiast optymalnie zasoby wykorzystać. Bo nawet jeśli zastosuje się grubo nadmiarową infrastrukturę jest szansa ją przeciążyć. Jakie taka "stronka premiera" może mieć pasmo ? 20 może 50 megabitów symetrycznego Może z opcją podniesienia do 50 czy 100 megabitów. Ale pewnie z niskim czasem reakcji nie w nocy czy w sobotę/niedziele. Nie podejrzewam żeby tam było obciążenie pasma średnie powyżej megabita.

Po pierwsze co to jest skoro takim pasmem może dysponować każdy za parę euro i serwerem w cenie. A atak będzie się rozrastał do przeciążenia. Jeśli ruch zostanie przycięty w tym czy innymi miejscu to tak jak by atak się udał bo żądania nie będą obsłużone. Jak serwer nie obsłuży żądań i się skrzaczy przy przeciążeniu to atak się udał nie zależnie czy puści serwer www czy baza danych. Jak żądania zostaną zakolejkowane to cześć i tak zobaczy timeouta atak się udał. Jak zatkają całe pasmo to nawet jak serwer wszystko obsłuży to i tak będzie timeout. Poza tym przy takim zmasowanym ataku najczęściej pęka coś tam gdzie się tego nikt nie spodziewa. Infrastruktura pod duże obciążenia to już jest swoja klasa problemów.
Co więcej ten atak ma pewien dodatkowy potencjał społecznościowo-psychologiczny bo jak tylko informacja dotrze do mediów to każdy "chce zobaczyć" jak to stronę "zhakowali", albo czy już działa albo ile im zajmie poskładanie się do kupy i z rożnych motywacji ludzie nieświadomie wspierają atak. I teraz podstawowy się skończył a ludzie dalej przeciążają sprawdzając czy już działa.

A co do spoa acta i tak dalej to zamkniecie megavideo to po prostu próba przekonania świata jak to bardzo jest "potrzebne" co jest odpowiedzią tak na działania Anonymous jak i przykrycie protestu Wikipedii. Jak by nie megawideo to by wszyscy z miesiąc Wikipedie przezywali.
Powrót do góry

adam1987
Poziom 16
Poziom 16

Post#119 22 Sty 2012 16:36   

Flaman11 napisał:
Moją pasją jest jazda samochodem/ motocyklem, ale wiem że na tym nie zarobię, więc nie mogę żyć ze swej pasji
A nie wpadłeś na to, żeby zostać taksiarzem, autobusiarzem, albo jeździć tirami? Z motocyklem trochę trudniej, ale też można coś wymyślić np. expresowe jednoosobowe taxi antykorkowe na telefon :)
Powrót do góry

mdm150
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Kol.Gajowniki

Post#120 23 Sty 2012 11:15   

Ello,zerknijcie tu http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2198494&sid=2d0845ac7e008616f859b38be4326dad .Czyżby strach przed ACTA?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Artykuły -> Newsy -> Serwis hostingowy Megaupload.com zamknięty przez FBI
Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Twitter
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  123456  Następny