Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Telewizja Naziemna Problem z odbiorem.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Telewizja Naziemna Problem z odbiorem.
Autor
Wiadomość
HudsooN
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Głogów

Post#1 Post autora tematu 22 Sty 2012 14:25   

Telewizja Naziemna Problem z odbiorem.

Witam!

Mam pewien problem, otóż Mam nowy tv z budowanym dekoderem do odbioru tv naziemnej. Antena jest na strychy idzie do jednego tv a potem mam podłączony tam taki trójnik i z tego idzie do mnie czyli ten jeden sygnał jest dzielony tak jakby na dwa. Przy wyszukiwaniu programów znalazło mi 17 wszystko na początku było ok fajny obraz i wg. Tylko że na tych cyfrowych programach pojawiają się dziwne pasy wg. nie da się go oglądać czasami głos zanika i pojawia się komunikat brak sygnału i po chwili wskakuje znowu obraz i jest ok. Na analogowych programach mam tylko 3 jest wszystko ok czasami tylko pojawi się brak sygnały ale tak samo po chwili wskakuje obraz i jest ok. Mam pytanie co może być winą tego ? Antena może ? Mam nawet zasilacz podłączony i nic z tego. Może też chodzi o nadajnik który wysyła ten sygnał tv naziemnej ?

Proszę o Pomoc.
Powrót do góry

Ceneo

Ceneo

Post# 22 Sty 2012 14:25   

Zobacz najlepsze oferty sprzętu RTV:

Powrót do góry

kreslarz
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Świętochłowice

Post#2 22 Sty 2012 14:32   

Re: Telewizja Naziemna Problem z odbiorem.

Prawdopodobnie masz antenę ze wzmacniaczem i zakłócenia pochodzą od bliskiego nadajnika pracującego w zakresie VHF lub UHF. Może to być Policja, Straż Pożarna, Pogotowie, Energetyka, lub inne służby. W momencie nadawania komunikatów wzmacniacz w Twojej antenie ulega przesterowaniu, zaburzając odbiór programów analogowych i cyfrowych.
Powrót do góry

HudsooN
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 22 Sty 2012 14:36   

Tak mam tuż koło domu Słup wysokiego napięcia ale czy to na pewno to ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Sty 2012 14:36   

Powrót do góry

_cheetah_
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#4 22 Sty 2012 15:02   

HudsooN napisał:
Antena jest na strychy idzie do jednego tv a potem mam
i to jest podstawowa sprawa - do najbliższego nadajnika w Wichwie masz ~44km, więc jest to dość daleko, jak na odbiór na antenie wewnętrznej (tu, na strychu). Polska DVB-T jest w chwili obecnej przeznaczona do odbioru na antenach zewnętrznych.

HudsooN napisał:
potem mam podłączony tam taki trójnik
a możesz zrobić i umieścić fotkę z bliska tego trójnika?

HudsooN napisał:
Tylko że na tych cyfrowych programach pojawiają się dziwne pasy wg. nie da się go oglądać czasami głos zanika i pojawia się komunikat brak sygnału i po chwili wskakuje znowu obraz i jest ok
chyba to odnosi się do programów analogowych. To mogą być zakłócenia, albo, co częściej spotykane, uszkodzony zasilacz antenowy lub wzmacniacz w antenie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Sty 2012 15:02   

Powrót do góry

HudsooN
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 22 Sty 2012 15:27   

Trójnik mam taki sam praktycznie :

Link

Czyli jeżeli miał bym antenę na zewnątrz to coś by pomogło ?

Zasilacz jest nowy. W sumie to była taka sytuacja że gdy podłączyłem tv i antenę bez zasilacza to był piękny obraz tylko lipny głos taki szumiący strasznie. Następnie gdy podłączyłem zasilacz nadal było tak samo potem w ustawieniach tv pozmieniałam i i przy wyszukiwaniu programów szukało już z dvbt tv naziemna.
Powrót do góry

_cheetah_
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#6 22 Sty 2012 16:10   

HudsooN napisał:
Trójnik mam taki sam praktycznie :
dziwne to jakieś, niespecyfikowane. Do DVB-T powinno używać się rozdzielaczy takich jak ten przykładowo.

Cytat:
W sumie to była taka sytuacja że gdy podłączyłem tv i antenę bez zasilacza to był piękny obraz tylko lipny głos taki szumiący strasznie.
no, to by wskazywało bardziej na złe ustawienia lub uszkodzenie torów Audio w telewizorze, przynajmniej w części odbierającej kanały analogowe.

Cytat:
Czyli jeżeli miał bym antenę na zewnątrz to coś by pomogło?
wyniesienie anteny na zewnątrz zawsze wpływa korzystnie na odbiór. Kwestia, czy nie jest dodatkowo uszkodzony wzmacniacz w antenie.

Jeśli chodzi o odbiór DVB-T to w większości przypadków można tego dokonać na antenie pasywnej, czyli wyposażonej tylko w symetryzator.

Tu są kierunki na nadajniki w Żaganiu (Wichów) i w Śremie. Najważniejsze, bardzo precyzyjnie ustawić antenę na MAX jakości odbieranych mux-ów wg wskazań odbiornika.
Powrót do góry

HudsooN
Poziom 3
Poziom 3

Post#7 Post autora tematu 22 Sty 2012 18:48   

Torów audio tzn ? Telewizor jest nowy:) Czasami jest tak że bez problemy oglądam bez żadnych zakłóceń. Jeżeli chodzi o ten pierwszy tv odbiera tylko programy analogowe pan w sklepie doradził mi że taki zwykły trójnik wystarczy. W sumie ja też byłem z początku nastawiony na max 4 programy ale ten mój tv ma wbudowany dekoder do tv naziemnej co ułatwia w jakiś sposób sprawę może coś w ustawieniach.
Powrót do góry

kreslarz
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Świętochłowice

Post#8 22 Sty 2012 22:21   

HudsooN napisał:
W sumie to była taka sytuacja że gdy podłączyłem tv i antenę bez zasilacza to był piękny obraz tylko lipny głos taki szumiący strasznie.

Wszystko wskazuje na zły wybór standardu fonii. W Polsce obowiązuje system zwany "D/K". Ustawienie innego owocuje fatalną fonią, przy dobrym obrazie (np. "B/G"). Jeżeli w Twoim TV jest podana częstotliwość fonii to powinno być ustawione 6,5 MHz. Ta uwaga dotyczy tylko transmisji analogowej.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Sty 2012 22:21   

Powrót do góry

HudsooN
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 Post autora tematu 23 Sty 2012 09:47   

Na Analogowych mam D/K i też nie jest taki dobry obraz jaki powinien być. A jeżeli chodzi o cyfrowe też ma to jakieś znaczenie ?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Telewizja Naziemna Problem z odbiorem.
Strona 1 z 1