Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSHIBA 40TL838 vs Sony KDL 40 EX 520

kmit3k 24 Sty 2012 13:48 7085 11
  • #1 24 Sty 2012 13:48
    kmit3k
    Poziom 2  

Witam serdecznie Wszystkich użytkowników,

Proszę o pomoc w wyborze telewizora, który mam nadzieję będzie mi dobrze służył na kolejne lata. Na ostatniej imprezie rozwalił się u mnie tv, w związku z czym muszę kupić sobie nowy i tu mam problem. Byłem w sklepach Saturn zarówno w swoim i obcym mieście i w obu polecano mi 2 rózne tv wspomniane w temacie czyli TOSHIBA 40TL838 vs Sony KDL 40 EX 520. Moje pytania do Was/ specjalistów/ użytkowników tych telewizorków : Toshiba na + za 3d, minus za koszta okularów (300zł), "niby" 200HZ w porównaniu z 50 w sony.. . O toshibie w jendym sklepie, w którym zachwalano Sony dowiedziałem się, że ma on problem z odczytywaniem większości filmów przez USB ? Co ciekawe, któś tu na forum również taką samą opinię napisał odnośnie Sony..
    Nie mam parcia na oglądanie filmów 3d w najbliższym czasie, ale skoro kupuje nowy tv chce aby za jakiś czas nazwijmy to ładnie" na czasie". Pare osób pisało odnośnie Sony o Ipla itp. są niewątpliwym plusem dla Sony ( ponoć użytkowanie jest 4free, na jak długo i czy jest tego jakas gwarancja ?) ale w Toshibie mam również dostęp do Internetu więc sam już się pogubiłem w tym wszystkim.. TV nie oglądam dużo - jeżeli już, to głównie są to szybkie filmy, z akcją gdzie dużo się dzieje.
    Interesuje mnie głównie sam obraz, dźwiękiem nie za bardzo się przejmuję bo mam dobre kino domowe- więc proszę nie sygerować się nim przy ocenie.
    Różnica cen 300 zł też nie stanowi dla mnie problem- po prostu chcę być w pełni zadowolony z zakupu :)

Byłbym bardzo wdzięczny za każdy komentarz, pozdrawiam

• #2 24 Sty 2012 14:44
    prymaas
    Poziom 7  

Jesli ktorykolwiek z tych TV ma miec problem z odczytywaniem filmow z USB, to bedzie to Sony ;) Druga bardzo powazna przewaga Toshiby - prawdziwe 100Hz.

Mam b. podobny dylemat, tyle ze EX520 ze wzgledu na powyzsze wady odrzucilem. Jesli juz Sony, to EX720 - prawdziwe 100Hz.

• #3 24 Sty 2012 23:17
    Mylagos
    Poziom 19  

Serwisy z Bravia Internet Video są darmowe ( oprócz zdaje się dwóch, znajdę dokładne nazwy to napiszę; Ipla jest darmowa ). Co prawda nie są one tak szybko aktualizowane jak te bezpośrednio w internecie, jednakże nie masz aż tak dużych opóźnień. Co do czytanych formatów z USB, to tu jest naprawdę różnie i w tym momencie nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie jakie formaty są odtwarzane( niedługo przeprowadzę dosyć dogłębny test tego). Dalej, moim zdaniem lepiej zakup model EX720, gdyż różnicy w cenie pomiędzy nim a EX520 wielkiej nie ma, a jakość obrazu jest lepsza, no i oczywiście co napisał prymaas EX720 posiada 100Hz.

• #4 25 Sty 2012 01:22
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/78017-tv...ie-cenowej-przyniesie-wiele-radosci-test.html
    -tu masz opinie użytkowników i jak sobie dają radę z czytaniem filmów z USB. Ale ważniejsze że telewizor ma extra skalowanie sygnałów.
    Ponieważ interesuje Cię głównie sam obraz - to w klasie cenowej przy szybkich procesorach to jest bardzo dobry telewizor.

I poczytaj opinie Sony pracowników sklepów SOny:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/79044-ziarnisty-sygnal-sd-w-sony.html

• #5 25 Sty 2012 07:47
    kmit3k
    Poziom 2  

Dzięki Wielkie za podpowiedzi ;) były dla mnie bardzo pomocne

• #7 05 Kwi 2012 11:36
    supian
    Poziom 8  

Ja się podłączam pod temat telewizora ,

Mój wybór padł na Toshiba 40TL838 , aby skorygować jeszcze post kolegi to koszt okularów 3D do tego modelu wynosi 192pln.

Natomiast nie wiem czy będą działały pasywne okulary , na próbę coś zakupie i dam znać na forum co i jak

• #9 05 Kwi 2012 15:01
    supian
    Poziom 8  

Próbowałem podpiąć aktywne okulary SONY - ale nie działają
    Muszą być oryginały Toschiba ? czy będę też potrzebował modułu WiFi aby zadziałało ?
    Jak się komunikują okulary aktywne z TV Toshiba oraz czy muszą byś przed włączeniem filmu"sparowane" z telewizorem jak np. head set z konsolą PS3?

• #11 12 Kwi 2012 10:39
    r2d2_
    Poziom 2  

Powiem Wam tak - sa dwa stsremy łaczenia sie okularow z TV - drogą radiowa lib za pomoca bluetooth. Okulary musza byc dedykowane do sprzetu - okulary Sony na 100% nie beda wspolpracowac z Toshiba i vice versa. Do tej Toshiby trzeba zakupic okulary Toshiba FPT-AG02G
    Ja po baaardzo dlugich i wnikliwych poszukiwach zdecydowalem sie na Toshibe - porownywalem w sklepie i musze przyznac ze obraz wyswietla lepiej niz wszystkie somsungi (w tym przedziale cenowym) - finalnie rywalizowala toshiba z sony kdl40ex720 - ale wedlug mnie lepsza cena i design Tosibki wzal gore - jezli chodzi o obraz sony i Toshibt porownywalny - choc zdaje mi sie ze Toshiba troche lepiej radzii sobie z obrazem SD.
    TV przyjdzie mi w piatek jak potestuje osobiscie to sie podziele jakas opinia.

• #12 26 Kwi 2012 15:16
    r2d2_
    Poziom 2  

SPrzet w domu. Podłączony do LAN itd. wszystko OK. Jeśli chodzi o walory wizualne - jak najbardzie in plus ramka cieniutka wygląd SUPER - choc to oczywiscie kwestia gustu. Sam TV obraz wyswitla rewelacyjnie - można sie spotkac z opiniemi ze slaba czern - bzdura !!! Barddzo dobra czern jak na LED wiadomo ze nie doscignie plazmy ale i tak jest OK. Czesto mozna spotkac sie z opinia o widocznym bocznym podswietleniu oglądając w nocy - u mnie to nie wystepuje. Jedyne do czego moge sie przyczepic to troszke zbyt ubogie Toshiba Places - byloby OK gdyby dodali jakas IPLE lub TVN player - ale to tylko dodatkowe bajery. 3D nie testowalem bo narazie nie mam okularów :) Ogólnie z zakupu jestem bardzo zadowolony

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme