Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mercedes 124 e 2.3 brak hamulców tył po reg . pompy ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Mercedes 124 e 2.3 brak hamulców tył po reg . pompy ?
Autor
Wiadomość
spysk
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: kobyłka

Post#1 Post autora tematu 25 Sty 2012 23:29   

Mercedes 124 e 2.3 brak hamulców tył po reg . pompy ?

Znalazłem wszystkie posty o podobnym tytule ale żadne znich nie pomogły mi w rozwiązaniu problemu.Mianowicie po kupnie auto (krowy ) problem było ja zatrzymać , hamował tylko przód .Wymieniłem reperaturki tylnych zacisków , (wyjmowany był tłoczek (sprawdzony bez wżerów ) i ładnie poskładany + nowe klocki . Podczas odpowierzania tyłu okazało się że nie leci płyn z odpowietrzników (psiuka na wciśniętym pedale powietrze z kropelkami płynu ) , w drodze eliminacji dorwałem się do pompy w której jak wiemy są 2 przewody hamulcowe które współpracują z pompą abs :) , ustaliłem że z wcześniejszej sekcji (od serwa) czyli przód w trakcie odpowietrzania normalnie wypuszczał płyn za to tył wypuszczał powietrze .
oczywiście podejrzewałem pompę i wymieniłem zestaw reperacyjny , poskładałem i problem jest taki sam...........W POMPIE 2 SEKCJI NIE LECI PŁYN , NAWET PRZY ZDIĘTYM CAŁKOWICIE PRZEWODZI POMPA NIE MA SIŁY NA WYPOMPOWANI PŁYNU .Zalałem strzykawka na zdiętym przewodzie pompę 2 sekcje i nakreciłem go na pompę ( na włączonym zapłonie) próbowałem go odpowietrzyć od strony abs przed i na wyjściu jak również koła tył l i p , poświeciłem się i bezwładnie odkręciłem odpowietrzniki rurki na nie i pojemniczek i ...niech leci .......tyle że przez noc nie naleciało , pompowąłem na odkręconych zanurzonych w zbiorniczkach ale ...bombelkowało płynu nie puściło . Później na forum wyczytałem o ciśnieniu .......i robiłem konstukcje szcelną i podłączono besposrednio naczynko kompresor . ............nic to nie dął .

Ma ktoś pomysła ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Sty 2012 23:29   

Powrót do góry

robi1214
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: kraków

Post#2 26 Sty 2012 08:20   

Re: Mercedes 124 e 2.3 brak hamulców tył po reg . pompy ?

Pompa na tylnej sekcji nie napełnia się płynem .Pompa do sprawdzenia ewentualnie sprawdzić czy jest luz między pompą a popychaczem serwa.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Sty 2012 08:20   

Powrót do góry

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#3 26 Sty 2012 08:35   

Albo rozszczelniony układ, albo wadliwie zmontowana pompa. Wygląda na to, że cylinder pompy nie napełnia się płynem na drugiej sekcji. Pytanie zatem, czy tłoczek cofa się za otworek zasilający.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Sty 2012 08:35   

Powrót do góry

spysk
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: kobyłka

Post#4 Post autora tematu 26 Sty 2012 16:30   

ok. tak myślałem przed wymianą tym bardziej kiedy zalewałem strzykawką przez odkręcony przewód tylni i cały czas ubywało .Wymieniłem wszystkie gumki w pompie
(dodam że pompa nie miała wżerów i wygląda naprawę jak nowa) , teraz co prawda płyn nie ucieka ale po nakreceniu przewodu i próbie odpowietrzenia przy pompie abs lub nawet przy samej pompie wypluje to co wlałem i nadal powietrze .A może jestem w błędzie i na przykład w 124 tak sekcja tylna robi powietrze zamiast płynu?
Czy to normalne skoro pierwsza po odkręceniu przewodu płyn samowolnie ucieka a ruch pedała robi naprawdę dobre ciśnienie (rozbryzgało mi 1/4 zbiorniczka płynu) .Wtedy oczywiście zapowietrze cały układa ale ...zaczynam odpowietrzanie od pompy 1-przód |(płyn leci) (pedał na początku bezwładny z dziwnym skokiem po środku nacisku , potem twardnieje i po 5 min odpowietrzania jest ok . zabieram sie za tył na pompie i tu nadal powietrze 0 płynu .... i co dalej .Proszę o pomoc
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Mercedes 124 e 2.3 brak hamulców tył po reg . pompy ?
Strona 1 z 1