Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE46D8000 czy Sony KDL-46HX920

tmicha 28 Sty 2012 13:24 10470 30
  • #1 28 Sty 2012 13:24
    tmicha
    Poziom 2  

Witam,

Nadeszła ta chwila - zmiana wysłużonego CRT na nowy telewizor. Tak jak w temacie, po przejściu się po media markcie itp., ograniczyłem pojedynek do tych dwóch modeli. Naturalnie proszę o radę, który telewizor jest lepszy. Domyślam się, że każdy z nich ma swoje wady i zalety tak więc proszę o ich wymienienie co pomoże wybrać odpowiedni model. Co więcej Sony jest przeszło 2000zł droższy - jest tego jakieś uzasadnienie? :)

Aleee... żeby nie było tak łatwo chciałbym pozostawić temat trochę otwarty. To znaczy - oczywiście nie musi to być żaden z tych dwóch telewizorów. Na rynku orientuję się kiepsko i zostałem zwabiony tym co najnowsze i z wyższej półki jako gwarancja najlepszego wyboru. Charakterystyka użytkowania przyszłego telewizora przedstawia się mniej więcej tak: Telewizor 46cali (ten rozmiar na 100%) będzie znajdował się w dobrze naświetlonym pomieszczeniu. Użytkowanie głównie wieczorami ale fajnie w weekend za dnia czasem coś pooglądać - wiadomo. Obraz z satelity "n"-ki + oczywiście kino domowe oraz bardzo chętnie podłączałbym do niego laptopa, dyski itd. Wbudowana karta wi-fi też się liczy. Dodatkowo chciałbym aby telewizor nie sprawiał żadnych problemów przy podłączeniu pod niego konsoli PS3. Obraz 3D jako ciekawostka ale niech też jego jakość będzie w miarę możliwości porządna.

Kończąc - chciałbym uzyskać odpowiedź czy opłaca się brać najnowsze modele telewizorów czy wybrać coś sprawdzonego. Jeżeli najnowsze to które (te dwa albo inne)? Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.

• #2 28 Sty 2012 15:44
    Janek001
    Poziom 2  

Proponuję Samsung (w grudniu kupiłem UD40D6500 3190,-) jestem bardzo zadowolony, posiada wszystko co potrzeba. W zestawie 2 pary okularów 3D efekty super. Też chodziłem po sklepach, ale Sony za drogi bez okularów (osobno dość drogie), posiada duże możliwości, ale jak sie dokładnie wczytać w instrukcję to tylko "opcjonalnie". Samsung ma bardzo ładną obwódkę, Sony ma szeroką i wygląda to niezbyt ładnie.
    Seria Samsung 8000 ma jeszcze lepsze przetwarzanie 2D na 3D, i jest bardzo ładna podstawa. Powodzenia.

• #3 28 Sty 2012 15:50
    konio68
    Poziom 15  

Największe wady Sony :
    Brak wsparcia dla mkv - dla mnie to dyskwalifikacja.
    Brak obsługi dysków z NTFS - mniej ale zawsze .
    No i oczywiście cena. moim zdaniem za wysoka jak na możliwości TV.
    Sony ma podświetlanie Full LED - podczas oglądania osobiście nie widziałem róznicy w podświeltlaniu pomiędzy Tym Sony a D8000 , którego posiadam.
    Samsung ma EDGE led i czasem można dostrzec mankamenty tego podświetlania typu ( clouding ).Ale przy odpowiedniej kalibracji u mnie są niezauważalne. Natomiast w Full LED nie podoba mi się że w przypadku oglądania dużej ilości jasnych małych szczegółow na ciemnym tle TV wygasza strefy i tracimy wyrazistość np gwieździste niebo .
    Obraz , możliwości regulacji oraz sam wygląd bardziej podoba mi się w Samsungu.
    Moim zdaniem nie jest wart 2k więcej nie oferując nic co potrafi Samsung a pierwsze dwie wady , które wymieniłem dla mnie to dyskwalifikacja.
    Do tego szybkość działania menu moim zdaniem lepsza w Samsungu.
    Sony od tego roku i tak odchodzi z full LED będzie miał w nowych modelach tylko EDGE.
    Zawsze można poczekac na tegoroczne modele ale do lipca ceny i tak będą zaporowe.
    Na chwilę obecną osobiście brałbym UE46D8000 . Cena przystępna a obraz jak i opcje bardzo dobre.
    UE46D8000 moge polecić z czystym sumieniem , katuję go od lipca 2011 i zero problemów. Spełnił moje oczekiwania w 100%+. U mnie TV działa pod Turbodekoderem N-ki i jest super.
    Oczywiście oglądanie filmów z Lapka nie wymaga podłączenia go pod TV , wszystko idzie przez Wi-fi FullHD czy FullHD 3D i zero przycinek. I własnie tutaj jest potrzeba obsługi mkv . W sonym będziesz musiał podpiąć lapka i odpalić film na laptopie.
    Obsługa dysków też rewelacja ja mam podpięty 1T pod usb i działa ok.

• #4 28 Sty 2012 17:39
    tmicha
    Poziom 2  

Dziękuje za odpowiedź. Zapomniałem jeszcze zapytać czy może warto właśnie poczekać na nowe modele? Jak już się przez taki okres nie zmieniało telewizora to parę miesięcy można jeszcze poczekać. Są już jakieś przecieki na temat nowych modeli - coś wartego czekania? Może warto poczekać na sam spadek ceny obecnych modeli? :D Rozumiem, że w tej kategorii cenowej itd. polecałbyś tylko Samsunga?

• #5 28 Sty 2012 18:13
    Janek001
    Poziom 2  

Można poczekać na nowe modele, napewno ukaże się seria 8100, 8200, 8250 td. Zrobią zmiany w wyglądzie, coś tam przyspieszą, unowocześnią i tak bez końca.
    Oczywiście trzeba się liczyć z wyższą ceną, natomiast starsze modele znikną ze sklepów, bo już ich nie będą produkować (to jes konkurencja w branży TV).
    Proponuję kupić jutro. Za 3 lub 4 lata i tak trzeba będzie kupić nowy.

• #6 28 Sty 2012 19:44
    ve.lo
    Poziom 10  

Janek001 napisał:
    Za 3 lub 4 lata i tak trzeba będzie kupić nowy.

Z powodu ?

Obecnie mam 3 letniego Panasonica 37PV80 i jeszcze dlugo nie zamierzam go zmieniac.

• #7 28 Sty 2012 19:57
    konio68
    Poziom 15  

tmicha napisał:
    Dziękuje za odpowiedź. Zapomniałem jeszcze zapytać czy może warto właśnie poczekać na nowe modele? Jak już się przez taki okres nie zmieniało telewizora to parę miesięcy można jeszcze poczekać. Są już jakieś przecieki na temat nowych modeli - coś wartego czekania? Może warto poczekać na sam spadek ceny obecnych modeli? :D Rozumiem, że w tej kategorii cenowej itd. polecałbyś tylko Samsunga?

w kategorii 5-6k tak Samsunga D8000.
    Jak Ci się nie spieszy to pewnie że warto poczekać.
    Moim zdaniem jak nowe modele wejdą pożadnie na rynek czyli około lipca to ich cena powinna być na poziomie obecnych modeli a starsze stanieją , ale niewiele.
    Dużo się nie zmieni ale zawsze , kupując Tv lepiej kupić najnowszy model chociażby na aktualizację sofu i dodatków.Czy jakość obrazu się zmieni , myślę że tak ale rewolucjii nie będzie moim zdaniem.
    Jedno jest pewne przed lipcem nie ma co kupować nowych modeli bo będą drogie , najlepsze promocje będą na końcówce roku :) . Ale tak to można czekać w nieskończoność.

• #9 09 Lut 2012 00:03
    gryphon
    Poziom 14  

Po pierwsze to link dotyczy modeli ex720 i hx720 a nie hx920 a po drugie na przytoczonym forum lansuje się wyłącznie Sharpy, Toshiby i Panasonica... co można łatwo zauważyć czytając. Reasumując nic nie zastąpi własnej oceny, każdy ma inną wrażliwość na różne zjawiska oraz zupełnie inne wymagania.

• #10 09 Lut 2012 00:53
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Zapomniałeś jeszcze o Samsungu , Thomsonie ,Philipsie .
    A Sony w tych modelach ma słabe skalowanie sygnału o czym piszą nawet pracownicy Centrów Sony. Jak Model Ex 500 dobrze skaluje obraz to jest nie tylko polecany ale został wybrany jako najlepszy model w klasie cenowej na świcie przez użytkowników forum.
    A do podanych warunków Samsung jest po prostu dużo lepszy mimo, że go nie raczyłeś wymienić.

• #11 09 Lut 2012 00:59
    gryphon
    Poziom 14  

Tu nie chodzi o to czy "raczyłem czy nie raczyłem". Tak jak napisałem, kolega pyta o HX920 a Ty odpowiadasz linkiem na temat EX720 i HX720. To chyba nie jest OK, prawda? Jeśli nie widzisz różnic między tymi seriami to trudno ale uwierz, że są OGROMNE (także w zakresie obróbki sygnału SD).

Rozumiem, że bronisz tamtego forum, w końcu jesteś jednym z jego moderatorów ale lepiej nie kontynuuj juz tej autoreklamy...

• #12 09 Lut 2012 01:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sony włąśnie w wyniku złych działań poniósł ogromne straty i zapowiada kolejne:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/79687-sony...strat-na-rok-2011-niz-wczesniej-szacowan.html
    Szanuję firmę bo to przez wile lat siłą napędowa elektroniki i to w różnych dziedzinach.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/77680-co-zrobi-teraz-sony.html - ale takie postawienie spraw nie wróży nic dobrego.
    Liczę na nową kadrę, nowego szefa który daj Boże pogoni skostniałe kadry zasiadające od lat na stołkach.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/79640-czy-zmiany-w-sony-przyniosa-oczekiwane-efekty.html
    Oby powróciło hasło - "Dobre bo Sony".

Na razie Samsung do wymienionych potrzeb wygrywa 9:1

• #13 09 Lut 2012 01:15
    gryphon
    Poziom 14  

Straty ponosi cała branża, daj np. linki do milionowych strat Panasonica! Z potrzeb autora tematu wygrywa Tobie Samsung? Gratuluję... No chyba, że za główne cechy dobrego telewizora uznajesz nie obraz tylko odtwarzanie mkv i odczyt dysków ntfs...

• #15 09 Lut 2012 10:25
    gryphon
    Poziom 14  

Przekonałeś mnie ramboeset... taki autorytet i taka argumentacja, że...

• #16 09 Lut 2012 12:21
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie jest dobrą cechą obrażać innych. Każdy poleca to co uważa za stosowne.
    Ktoś kto siedzi bliżej testów i porównań , korzysta ze szkoleń ma większą wiedzę.
    Twojej analitycznej argumentacji jakoś nie zauważyłem.
    Tu masz znacznie więcej opinii krytycznych użytkowników o telewizorach Sony . Wystarc zy się w nie w czytać :
    http://www.hdtv.com.pl/forum/3d-tv/68015-tele...y-aktywne-3d-czy-pasywne-3d-co-wybrac-15.html
    http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/79244-internet-tv-czy-moze-smart-tv-2.html

Co do branży to nie cała - bo Samsung i LG radzą sobie bardzo dobrze.
    Widać wiedzą jakie trzeba realizować zachcianki kupujących.
    Samsung wprowadza najnowsze technologie - a Sony obecnie tylko je od Samsunga kupuje .

Ale odbiegamy od tematu . W klasie potrzeb wymienionych w wątku - Samsung zagra po prostu lepiej. Ma lepsze skalowanie , czerń, głębię, ostrość, 3D, i wyposażenie.
    Jak dla mnie nawet jeden z tych elementów wystarczy by wybrać tego Samsunga.

• #17 09 Lut 2012 16:17
    sp2sci
    Poziom 14  

Na plus dla Sonego jest to, że nie trzeba instalować żadnego świństwa aby z kompa wysyłać pliki wideo lub zdjęcia.
    Samsung daje jakąś aplikację która dopiero wysyła pliczki.
    Po drugie nie wiem jak ten model ale ja miałem B8000 i nie bardzo mogłem dojść jak skorzystać z pamięci wewnętrznej tv aby coś tam wrzucić.

Na plus dla Samsunga jest aplikacja na tel. komórkowy zamiast pilota która to ma normalna klawiaturę do serfowania po internecie.

Pzdr

• #18 09 Lut 2012 16:57
    konio68
    Poziom 15  

sp2sci napisał:
    Na plus dla Sonego jest to, że nie trzeba instalować żadnego świństwa aby z kompa wysyłać pliki wideo lub zdjęcia.
    Samsung daje jakąś aplikację która dopiero wysyła pliczki.
    Po drugie nie wiem jak ten model ale ja miałem B8000 i nie bardzo mogłem dojść jak skorzystać z pamięci wewnętrznej tv aby coś tam wrzucić.

Na plus dla Samsunga jest aplikacja na tel. komórkowy zamiast pilota która to ma normalna klawiaturę do serfowania po internecie.

Pzdr

Piszesz głupoty nie trzeba żadnej aplikacji a AllShare to jest zupełnie co innego.
    Wystarczy udostępnić plik w sieci wifi i oglądasz :).
    Pamięć wew. służy do oprogramowania i instalowania aplikacji dla Tv a nie do przechowywania plików. Do tego podpinasz dysk lub pena.

• #19 10 Lut 2012 01:15
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

No cóż trzeba uderzyć się w piersi.
    Moje argumenty nie są perfekcyjne ale trzymają się treści wątku i potrzeb.
    A Twoje jak widać mają za zadanie opluwać innych nie ważne jakie treści kryją w sobie.
    Nie będę wchodził w polemikę bo to nie te forum gdy jad komuś się sączy , widocznie taki już charakter.

Chętnie podejmę polemikę merytoryczną.
    Aż mi głupio że dałem się wciągnąć w durnowatą konwersację.
    Przepraszam.

Czas na argumenty.
    Tu są wypowiedzi na temat HX 920 Sony zaczerpnięte w internecie:

"Ty uwazasz ze przesadzam a ja ze nie.Dla mnie katy to podstawowy parametr w tv i nie akceptuje tego ze paroletni z5500 bije na glowe katami najwyzszy obecnie model hx920.
    I mowie tutaj o tym co realnie widac a nie badania czy testy bo ja nie ogladam na codzien badan ale realne kanaly telewizyjne.
    I widzialem pare sztuk hx920 w roznych warunkach (mediamarkt,saturn,euroagd) i tylko w centrum sony katy robily wrazenie dobrych.Ale tam jest on specjalnie powieszony i oswietlony wiec to nie jest miarodajne.
    W kazdych warunkach co ogladalem hx920 bylo widac zmiany w odcieniach czerni siadajac lekko bokiem do tv.Do tego niemal kazdy egzemplarz mial nierownomiernie podswietlona matryce.Dla mnie to skandal przy tv ktory kosztuje tak duzo.
    I mnie nie przekonasz ze jest inaczej ale jak Ty tego nie widzisz to zazdroszcze.

A i ja ogladam tv 46 cali z odleglosci ok 1,5m siedzac czesto pod katem do ktoregos z nich bo obecnie mam dwa w jednym pokoju (z5500 i hx720).Teraz chce kupic trzeci i naprawde musi miec dobre katy a poki co zawiodlem sie na hx920.
    W pozostalych pokojach mam paroletnie samsungi ale o nich nie wspominam bo to przepasc technologiczna.

A tym co sie ciesza ze nie widac problemu katow z odleglosci 2,5-3,5m polecam ogladac z odleglosci 10m to wcale nie bedzie problemow z niczym.Ale do diaska pare lat temu katy byly lepsze a teraz gorsze i na to ja sie nie godze bo ceny nie spadly wiec czuje sie oszukany. "

=============================================

Witam pracownika Sony.Kiedy znowu bedzie 5 letnia gwarancja ?
    A tak na serio to nie przekonujesz mnie argumentacja ze "cos za cos".
    Producenci ida na latwizne i sprzedaja tv z matrycami ktore maja slabe katy i to niestety za wielkie pieniadze.Zeby chciec 8-10 tys za tv przed ktorym 3 osoby siedzace nie moga miec komforu ogladania to czyste chamstwo.
    Co mi daje lepsza czern hx920 i innych modeli skoro rusze sie 20-30 cm glowa na bok siedzac na fotelu i zamiast czerni mam kolor szary?
    Moze niech zaczna dolaczac do tv szyny lub gorset usztywniajacy zeby uzytkownik wiedzial jaka pozycje przed zajac do optymalnej jakosci obrazu.
    Ja oczekuje tv z katami przynajmniej na poziomie zetki ale zeby bylo 3d a obecnie producenci stawiaja mnie pod scania i nie mam co kupic.
    Hx920 bawilem sie w roznych miejscach i jesli nie jest to centrum sony w ktorym odpowiednio go wieszaja i oswietlaja dookola to widac jak wysoce przecietne sa te katy.

Producenci zrobili krok wstecz a cene podbijaja glownie multimedialne bajery ktore powinny byc dodatkiem a nie podstawa.
    Mam nadzieje ze pojawi sie tv z katami przynajmniej na poziomie zetki z 3d i lepszym kontrastem niz zetka a wtedy mozna pomyslec o kupnie.

===========================================
    Napisał Tomasz93 Zobacz post
    Istotnie kąty w Z-etce wyglądają znacznie lepiej. Ale z drugiej strony wyraźnie widać, że obraz w HX720 jest bardziej naświetlony. Wydaje mi się, że już to robiłeś, ale jak to wygląda, gdy na HX720 zmniejszysz podświetlenie? Nadal jest tak źle?

Dzisiaj przyjrzałem się, po raz kolejny, kątom w nieskalibrowanym HX920 i one także nie są idealne. Na przykład czerń ma tendencje do przechodzenia w granat. A więc może się okazać, że również HX920 nie zadowoli Ciebie w pełni.

===============================================
    Dzis ogladalem w mediamarkt.
    Porazka jak za ta cene.
    Pomijam juz to ze katy dalekie od doskonalosci ale ten z ekspozycji mial nierownomiernie podswietlona matryce.
    Teraz to juz calkiem nie wiem co brac ale jak trafie na wadliwy a mi powiedza ze to miesci sie w normie to chyba zrobie lalke vodoo z Sony.

===============================================
    Istotnie kąty w Z-etce wyglądają znacznie lepiej. Ale z drugiej strony wyraźnie widać, że obraz w HX720 jest bardziej naświetlony. Wydaje mi się, że już to robiłeś, ale jak to wygląda, gdy na HX720 zmniejszysz podświetlenie? Nadal jest tak źle?

Dzisiaj przyjrzałem się, po raz kolejny, kątom w nieskalibrowanym HX920 i one także nie są idealne. Na przykład czerń ma tendencje do przechodzenia w granat. A więc może się okazać, że również HX920 nie zadowoli Ciebie w pełni.

================================================
    Wniosek
    Sony wprowadziło całą swoją arsenał plików multimedialnych w HX929 / HX920 i że obejmuje również platformę internetową Bravia. W tej chwili Sony ma kilka dobrych ofert, ale uważam, że nawigacja jest zbyt skomplikowane.

Ja jednak nie widzę HX929 poprawa lokalnego systemu ściemniania na zeszłorocznym modelu HX909 i HX929 nadal zmaga się z efektem halo - zwłaszcza pod kątem. Także było trochę rozczarowujące, aby zobaczyć, że lokalny system ściemniania zgnieciony szczegóły cieni.

Dla poważnych graczy konsolowych nadal czuję, że opóźnienie wejścia jest zbyt wysokie (input lag).

Na 3D telewizory plazmowe nic się nie dzieje, jeśli przechylić głowę na bok. Na innych producentów LCD / LED modeli 3D na obrazie wydaje się ciemniejszy, ale na telewizory 3D Sony efekt 3D po prostu znika, nawet jeśli przechylić głowę 5-10 stopni w bok.
    http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1309426126

========================================================
    Nie będę się wypowiadał na temat Soniaka 920, ale porównywałem fotki w wysokiej rozdzielczości na Sony 900 i Samsung D8000 w Media M., to ten ostatni pobił Soniaka, oba modele 46 cali.Tak nawiasem tańszy Soniak 820 z bocznym podświetleniem już był leszy (ustawienia firmowe).
    ========================================================

• #20 10 Lut 2012 10:09
    sp2sci
    Poziom 14  

konio68 napisał:
    Piszesz głupoty nie trzeba żadnej aplikacji a AllShare to jest zupełnie co innego.
    Wystarczy udostępnić plik w sieci wifi

Seria B nie ma w standardzie WiFi a ja nie miałem dongla WiFi.
    Po drugie przeczytaj uważnie jak się wysyła plik do Sonego, a jak do Samsunga.
    Nie trzeba nic udostepniać w Sonym aby wyświetlić dany plik.

Pzdr

• #21 10 Lut 2012 15:09
    konio68
    Poziom 15  

Oj chyba się nie rozumiemy.
    Po pierwsze nie porównuj modelu 2009 Samsunga do D8000.
    Po drugie co rozumiesz poprzez wysyłanie pliku do TV i jakieś udostępnianie w TV :).
    Po 3 TV tej klasy mają wbudowane Wifi i nic nie trzeba do TV pakować aby oglądać.
    Wystarczy znaleść i odpalić.
    W samsungu też nic nie musisz udostępniać :).
    Sorry że się śmieję ale naprawdę nie wiem o co ci chodzi.

• #22 12 Lut 2012 09:02
    sp2sci
    Poziom 14  

Chodzi mi o filozofię DLNA.
    Sony ma taką, że wystarczy znaleźć plik multimedialny na komputerze wcisnąć prawy przycisk myszy i zrobić wyślij do i obraz pojawia się na tv.
    W Samsungu który miałem serii B było to niemożliwe (seria B nie ma wbudowanego WiFi).
    Po drugie integracja z urządzeniami poprzez HDMI jest o niebo lepsze w Sony niż w Samsungu.
    W moim przypadku amplituner Yamahy rx-v 2067 jest uruchamiany pilotem od tv Sony poprzez HDMI i także podgłaszany. W Samsungu tego nie ma :-(

A tak naprawdę chodzi mi o filozofię Samsunga który za wszelką cenę chce zmusić użytkownika do kupowania tylko swoich urządzeń.
    Czekam teraz na tv 55D8000 i zobaczę czy będzie to tv pełną gębą czy znów spersonalizowany tv dla Samsunga.

Swoja drogą nie mogę zrozumieć filozofii Samsunga podłączania tv do sieci po WiFi. Jaka jest przepustowość radia? Trzymać tylko "wirelesy" dla tv? Bez sensu. U mnie w domu chodzi do 8 urządzeń poprzez radio, ile zostaje na każde? A siec kablową mam gigową no i co? Po podłączeniu tv samsunga kablem tracę możliwość sterowania Galaxy Notem jako pilotem i kilka innych funkcji. Nie wiem o co kaman...

pzdr

• #23 12 Lut 2012 11:17
    konio68
    Poziom 15  

Po co wifi ... do płynnego przesyłu plików HD bez problemu styka sieć N.
    Po co bawić się w kable jak mogę za pomocą wifi obejrzeć materiały , filmy z dowolnego urządzenia w domu : smartfon , laptop .Ilość urządzeń na z których można bez zbędnego zachodu obejrzeć pliki praktycznie nieograniczona :).Wybieram tylko w Tv z którego chcę odpalić plik i leci - zaleta : urządzenia z których odtwarzam pliki nie wymagają żadnej obsługi mogą być nawet zapakowane do damskiej torebki.Jedyny warunek to widoczny w sieci. I tutaj istota zagadnienia : Sieci , nikt nie mówi że musimy kupować router i stawiać sieć WIfi . Nasz TV postawi swoją w standardzie N i nie potrzeba do tego żadnego innego urządzenia.
    Nie wiem co Sony ma lepiej zorganizowane , Sony właśnie ma wiele ograniczeń z formatami plików i kodeków .... niestety polityka firmy Sony . Największą wadą jest brak wsparcia dla formatu mkv. W obecnych czasach brak mkv w TV za 9k to pomyłka .Tak samo jak brak wsparcia dla NTFS ... Sony próbuje narzucić swoje standardy i moim zdaniem to wielki błąd. A Full Led .. hmmm wcale nie jest tak różowo , tracimy masę szczegółów poprzez "wspaniałe " wygaszanie strefowe.
    Zresztą od tego roku Sony rezygnuje z fullLed.Co do 55D8000 to juz dawno jest na rynku , może chodzi Ci o 55E8000 ....
    Co do samej firmy Sony , sam mam 2 laptopy Vaio , aparat i TV 40NX720.
    Laptopy ok , ale jakość Vaio to była kilka lat temu teraz tak do 5k nie oferują nic więcej od konkurencji , aparat ... inni robią lepsze ... a Tv pomyłka za 4k kupiłem córce i ja jestem rozczarowany jakością obrazu .. no ale to ona się uparła na Sony :).
    Czy kupie coś Sony ... Tak .. będzie to kolejne Vaio zapewne i myślę że Xperie S , która ma się pojawić w kwietniu. Ale TV nie , do puki aż jakość będzie szła w parze z ceną a nie znaczkiem Sony.
    No i ostatnia kwestia kupując SmartTV nie wyobrażam sobie aby nie był podpięty pod Net .. :) a już na pewno nie rozumiem czemu nie pod wifi :).

• #24 12 Lut 2012 13:57
    gryphon
    Poziom 14  

Cytat:
    Swoja drogą nie mogę zrozumieć filozofii Samsunga podłączania tv do sieci po WiFi. Jaka jest przepustowość radia?

To nie jest filozofia Samsunga tylko wszystkich procducentów. Średnia przepustowość łączy internetowych w Polsce wynosi max. 10-15 Mbit/s. Tylko 7% użytkowników ma dostęp do sieci powyżej 30 Mbit/s. WiFi w najwolniejszej wersji "g" ma przepustowość 54 Mbit/s a więc i tak więcej niż potrzeba. A wygoda użytkownia bez dodatkowych kabli jest bezcenna.

Cytat:
    Trzymać tylko "wirelesy" dla tv? Bez sensu. U mnie w domu chodzi do 8 urządzeń poprzez radio

No tu brak konsekwencji - najpierw piszesz, że trzymanie wifi tylko dla telewizora to bez sensu a w następnym zdaniu twierdzisz, że u Ciebie w domu pracuje już 8 urządzeń... a więc jednak jest zapotzrebowanie na wifi, nawet u Ciebie.

Cytat:
    ile zostaje na każde

Ile zostaje czego? Chodzi Tobie o prędkość? Jeśli wszystkie 8 urządzeń pobierałoby bez przerwy jakiś duży plik to przepustowość Twojego internetu podzielone przez 8. Jednak w praktyce nigdy tak nie jest, bo urządzenia pobierają dane najczęściej przemiennie i przez chwilę, bo jedno urządzenie to telewizor, drugie notebook, na którym ktoś przegląda strony www a trzecie to no. tuner satelitarny, który ściągnie sobie od czasu do czasu soft. A więc w praktyce nie ma najmniejszego problemu - oczywiście przy odpowiednio szybkim łączu - np. 10 Mbit/s.

Zresztą co tu dużo pisać - jeśli podłączysz 8 urządzeń do routera przewodowo, to sytuacja będzie dokładnie taka sama, też podzielisz przepustowość internetu przez 8.

Cytat:
    A siec kablową mam gigową no i co?

No i błąd. Pomyliłeś przepustowość sieci z przepustowością internetu. Sieć może mieć 1 Gbit/s ale rozprowadzane przez nią łącze internetowe nadal będzie miało 10 czy 20 Mbit/s.

A jeśli chodzi o przesyłanie multimediów przez wifi (nie internet tylko intranet) to przepustowość bezprzewodowej sieć "g" wystarczy aż nadto. No chyba, że na 10 urządzeniach będziesz chciał jednocześnie oglądać ten sam film... ale to juz raczej temat dla telewizji kablowych a nie użytkowników wifi i DLNA:-)) Pamiętać trzeba też o kolejnych standardach wifi - "n" ma już 300 Mbit/s.

Cytat:
    Największą wadą jest brak wsparcia dla formatu mkv. W obecnych czasach brak mkv w TV za 9k to pomyłka

Już tak nie przeżywaj... Wystarczy kupić za 150 dowolny player, na którym odtworzysz wszystko, znacznie wiecej niż na wszystkich telewizorach razem wziętych. Bo w TV takie funkcje to tylko dodatek.

Cytat:
    A Full Led .. hmmm wcale nie jest tak różowo , tracimy masę szczegółów poprzez "wspaniałe " wygaszanie strefowe.

Głupot się naczytałeś i powtarzasz. Ta "masa szczegółów" jest taka, że gdybyś o tym nie wiedział w życiu być nie zauważył. Propaganda niestety... Locoloco vel Kiki już wyszkolił młode kadry:-)) A może pisze z drugiego konta jak to ma w zwyczaju...

Cytat:
    Zresztą od tego roku Sony rezygnuje z fullLed

Tak? Ciekawe skąd to info. Byłem na konferencji Sony w Warszawie i zapowiedziano na niej następcę modelu HX920 - oczywiście FullLED z wygaszaniem strefowym, na wrzesień 2012. HX920 nie jest na rynku nawet rok więc dlaczego mięliby teraz wprowadzać następcę. Gdybyś trochę poczytał wiedziałbyś, ze Sony zawsze wprowadza model flagowy jako ostatni w danym roku.

• #25 12 Lut 2012 17:10
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/79072-ces-2012-swiat-wedlug-sony.html
    Info raczej ze źródła bo od Szefa Sony Kazuo Hirai.
    Na targach Ces ogłoszono:
    CES 2012. Sony rezygnuje z pełnego podświetlenia LED - Model HX850 będzie najwyższym modelem .:http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/79363-ces-2012-sony-rezygnuje-z-pelnego-podswietlenia-led-model-hx850-bedzie-najwyzszym.html
    "Sony jest teraz jasne, że koncentrować się będzie nad technologią Cristal Display "

A ostatnie expose Pana Kazuo Hirai:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/80075-sony-naciska-na-cristal-led-i-tv-oled.html
    wyraźnie określa działania mające wyciągnąć znad przepaści Sony.

• #26 12 Lut 2012 19:56
    gryphon
    Poziom 14  

Zwykłe info własne, widziałem już takich dziesiątki, bez sensacji. Poczekaj do września - wyjdzie następca HX920 z podświetleniem Full LED lub (jak sam piszesz) Crystal LED, co byłoby oczywiście jeszcze lepszym rozwiązaniem. Jednak rozumiem, że póki co, Sony może trzymać premierę Crystal LED w tajemnicy.

• #27 12 Lut 2012 20:49
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #28 12 Lut 2012 21:58
    sp2sci
    Poziom 14  

gryphon napisał:

To nie jest filozofia Samsunga tylko wszystkich procducentów.

Chodzi o to że samsung nie daje takich samych możliwości przez lan co i wifi.

gryphon napisał:

No tu brak konsekwencji - najpierw piszesz, że trzymanie wifi tylko dla telewizora to bez sensu a w następnym zdaniu twierdzisz, że u Ciebie w domu pracuje już 8 urządzeń... a więc jednak jest zapotzrebowanie na wifi, nawet u Ciebie.

Bo mam takie urządzenia jak telefony, tablety czy karty eye. Możesz mi powiedzieć jak je mam podłączyć?

gryphon napisał:

Zresztą co tu dużo pisać - jeśli podłączysz 8 urządzeń do routera przewodowo, to sytuacja będzie dokładnie taka sama, też podzielisz przepustowość internetu przez 8.

Rozumiem że filmy można tylko odtwarzać przez internet, a słyszałeś o NAS-ach?
    Ja tam mam całą bibliotekę multimediów z filmami zgranymi w hd z kamery.

gryphon napisał:

No i błąd. Pomyliłeś przepustowość sieci z przepustowością internetu. Sieć może mieć 1 Gbit/s ale rozprowadzane przez nią łącze internetowe nadal będzie miało 10 czy 20 Mbit/s.

Twój błąd bo znów się czepiłeś internetu a ja z niego do odtwarzania filmów nie korzystam!
    Wszystko idzie po sieci wewnętrznej, a film jest wysyłany non stop i transfer jest potrzebny b.duży!

gryphon napisał:
    A jeśli chodzi o przesyłanie multimediów przez wifi (nie internet tylko intranet) to przepustowość bezprzewodowej sieć "g" wystarczy aż nadto.

Proponuje zrobić test z filmem w jakości HD (nie jakimś divixem) i wtedy pisać rzeczowo.

gryphon napisał:

Już tak nie przeżywaj... Wystarczy kupić za 150 dowolny player, na którym odtworzysz wszystko,

Z jakością rewelacyjną na tv 46 cali, aleś mu poradził... Kup tv full hd i oglądaj ze sprzętu z jakością gorszą niż SD

• #29 12 Lut 2012 22:15
    gryphon
    Poziom 14  

Fakt, to rozwiązanie wygląda ciekawie. Oby nie czekali zbyt dlugo. A OLED... hmmm, był XEL i jego posiadacze podobno zgłaszali po kilku latach jakieś problemy z kolorami. To chyba trochę tak, że "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". W Crystal LED też znajdziemy wady. No ale póki co to "telewizor LED emitujący światło", (nie podświetlany) brzmi bardzo interesująco - zlikwidowane problemy kątów, lepsze kolory i płynność obrazu... zobaczymy. Niestety pewnie przez pierwszy rok od pojawienia się na rynku, obie technologie będa tak drogie że w Polsce klientów będzie kilkunastu.

• #30 13 Lut 2012 10:17
    gryphon
    Poziom 14  

Cytat:
    Z jakością rewelacyjną na tv 46 cali, aleś mu poradził... Kup tv full hd i oglądaj ze sprzętu z jakością gorszą niż SD

A można to samo, tylko po polsku?

Cytat:
    mam takie urządzenia jak telefony, tablety czy karty eye. Możesz mi powiedzieć jak je mam podłączyć?

No jak? Po WIFI, chyba nie chcesz łączyć telefonu, tabletu itp. kablami?

Cytat:
    słyszałeś o NAS-ach? Ja tam mam całą bibliotekę multimediów z filmami zgranymi w hd z kamery.

Tak kolego, pracowałem na macierzach dyskowych, nie jest to nowość. Masz coś takiego w domu i chcesz oglądać z tego filmy? No to jaki problem?

Cytat:
    Twój błąd bo znów się czepiłeś internetu a ja z niego do odtwarzania filmów nie korzystam!

Większość osób jednak korzysta (w przeciwieństwoe do macierzy NAS) więc omawiając dane rozwiązanie nie można tego pomijać.

Cytat:
    Proponuje zrobić test z filmem w jakości HD (nie jakimś divixem) i wtedy pisać rzeczowo.

Rzeczowo? Dobre... Posłuchaj - każdy film posiada określony bitrate (chyba nie musze tego tłumaczyć), zgodzisz się? Najlepszej jakości filmy HD z płyt bluray posiadają bitrate na poziomie max. 25 Mbit/s - więc pytam po co większa przepustowość niż np. 30 Mbit/s? Oglądasz trzy filmy jednocześnie czy zasilasz filmami cały dom? Po drugie jesteś do tyłu z technologiami. Piszesz, żeby zrobić test z filmem HD a nie Divx... Gratuluję ale przespałeś trochę czasu ponieważ Divx już od dawna występuje w jakości HD. Poczytaj o kompresji mpeg2 i mpeg4 a dowiesz się, że lepsze algorytmy pozwalają zmniejszyć bitrate nie pogarszając jakości! I właśnie te algorytmy powinno się stosować przy transmisjach w sieci a nie na ślepo pchać ogromne ilości danych i marudzić, że wifi za wolne. Popatrz na programy satelitarne HD - tam bitrate osiąga 5 -7Mbit/s (w Polsce jeszcze mniej) - właśnie z oszczędności pasma. Podnosząc tą wartość do 10 - 12 Mbit/s przy mpeg4 osiągniesz super jakość HD.

Cytat:
    Chodzi o to że samsung nie daje takich samych możliwości przez lan co i wifi.

Nie sprawdzałem dokładnie. Nie można zrobić DLNA przez lan tylko przez wifi?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme