X

Ssanie Citroen Jumper 1.9D

28 Jan 2012 20:26 BAbasicelement21
  • #1 28 Jan 2012 20:26
    basicelement21
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam,

Bardzo pilnie potrzebuję pomocy,mam citroena jumpera 1.9D (wcześniej był TD bo tak ma wbite w dowodzie).

Przy pompie wtryskowej jest linka od ssania która idzie gdzieś do budy auta,jednak w środku nigdzie nie mogę znaleźć żadnego cięgła.

Bardzo bym prosił o pomoc, jeżeli ktoś wie gdzie te ssanie się włącza,dodam że linka gdzieś jest zaczepiona bo nie można jej wyciągnąć w stronę silnika.

Pozdrawiam
  • Helpful post
    #2 29 Jan 2012 17:26
    decybel91
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Na pompie masz linkę gazu, a ssanie jest włączane przez komputer (sterownik silnika).
  • #3 29 Jan 2012 19:27
    georgesgr
    Level 40  
    Helpful post? (0)
    Bzdura.
    Tzw przyspieszony bieg jalowy jest sterowany linka przez kapsula woskowa (czy jak ja tam w Polsce nazywacie), wkrecona w obudowe termostatu.
    Pozdrawiam, Georges
  • #4 29 Jan 2012 19:43
    robokop
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    georgesgr wrote:
    kapsula woskowa (czy jak ja tam w Polsce nazywacie),

Termostat woskowy, podgrzewany cieczą.

Dodano po 5 [minuty]:

Do sprawdzenia i regulacji wtryskiwacze, plus pompa wtryskowa.
  • #5 29 Jan 2012 19:47
    basicelement21
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    wtryskiwacze wymieniłem kupiłem używane,pracuje lepiej niż starych bo na tamtych nie pracował na jednym cylindrze,teraz pracuje ładnie tylko te spalanie straszne,na dolocie powietrza zaraz za filtrem jest coś w stylu przepływomierza tylko że są tam jedynie dwa kabelki

Dodano po 1 [minuty]:

a co do termostatu woskowego to w którym miejscu on jest? bo wydaje mi się że linka idzie gdzieś do kabiny
  • #6 29 Jan 2012 19:48
    gacopiesz
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    tzn używek nikt raczej nie sprawdzał wiec nie wiesz, w jakim stanie są raczej
  • #7 29 Jan 2012 20:20
    basicelement21
    Level 8  
    to prawda niewiem,czyli jedyne wyjście oddać do warsztatu? czy mozna to jakoś samemu sprawdzić?
  • #8 29 Jan 2012 20:33
    robokop
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Samemu? A czym? Na oko ciśnienia otwarcia nie określisz. Tak samo jak kąta wtrysku.
  • #9 29 Jan 2012 20:39
    basicelement21
    Level 8  
    OK zamykam temat dzięki za pomoc wszystkim.Jutro oddaje do warsztatu
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products