Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Ssanie Citroen Jumper 1.9D

basicelement21 28 Sty 2012 20:26
  • #1 28 Sty 2012 20:26
    basicelement21
    Poziom 8  

Witam,

Bardzo pilnie potrzebuję pomocy,mam citroena jumpera 1.9D (wcześniej był TD bo tak ma wbite w dowodzie).

Przy pompie wtryskowej jest linka od ssania która idzie gdzieś do budy auta,jednak w środku nigdzie nie mogę znaleźć żadnego cięgła.

Bardzo bym prosił o pomoc, jeżeli ktoś wie gdzie te ssanie się włącza,dodam że linka gdzieś jest zaczepiona bo nie można jej wyciągnąć w stronę silnika.

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #2 29 Sty 2012 17:26
    decybel91
    Poziom 38  

Na pompie masz linkę gazu, a ssanie jest włączane przez komputer (sterownik silnika).

• #3 29 Sty 2012 19:27
    georgesgr
    Poziom 40  

Bzdura.
    Tzw przyspieszony bieg jalowy jest sterowany linka przez kapsula woskowa (czy jak ja tam w Polsce nazywacie), wkrecona w obudowe termostatu.
    Pozdrawiam, Georges

• #4 29 Sty 2012 19:43
    robokop
    Moderator Samochody

georgesgr napisał:
    kapsula woskowa (czy jak ja tam w Polsce nazywacie),

Termostat woskowy, podgrzewany cieczą.

Dodano po 5 [minuty]:

Do sprawdzenia i regulacji wtryskiwacze, plus pompa wtryskowa.

• #5 29 Sty 2012 19:47
    basicelement21
    Poziom 8  

wtryskiwacze wymieniłem kupiłem używane,pracuje lepiej niż starych bo na tamtych nie pracował na jednym cylindrze,teraz pracuje ładnie tylko te spalanie straszne,na dolocie powietrza zaraz za filtrem jest coś w stylu przepływomierza tylko że są tam jedynie dwa kabelki

Dodano po 1 [minuty]:

a co do termostatu woskowego to w którym miejscu on jest? bo wydaje mi się że linka idzie gdzieś do kabiny

• #6 29 Sty 2012 19:48
    gacopiesz
    Poziom 17  

tzn używek nikt raczej nie sprawdzał wiec nie wiesz, w jakim stanie są raczej

• #7 29 Sty 2012 20:20
    basicelement21
    Poziom 8  

to prawda niewiem,czyli jedyne wyjście oddać do warsztatu? czy mozna to jakoś samemu sprawdzić?

• #9 29 Sty 2012 20:39
    basicelement21
    Poziom 8  

OK zamykam temat dzięki za pomoc wszystkim.Jutro oddaje do warsztatu

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty