X

Dmuchawa WPA 06 ograniczony zakres regulacji

wierch 30 Jan 2012 14:24
  • #1 30 Jan 2012 14:24
    wierch
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Mam problem z w/w dmuchawa otóż od pewnego czasu zauważyłem ze dmuchawa nie reaguje na zmiane procentową mocy.
    w okolicy ok 20 % napiecie wzrasta ze 68 V do 185V
    zamiast dmuchawy podpiałem żarówke 35W i na niej jest ok tzn co kilka procent widac zmiane jasności świecenia oraz napiecia.
    Czy to wina kondensatora?
    jest tam 2uF 400V
  • #2 17 Jan 2015 15:38
    JurasJ12
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam , dopadł mnie ten sam problem do sterownika podpinam żarówkę i widac różnicę przy zmianach napięcia a jak podepnę dmuchawę , to pracuje jednakowo , podłączyłem inna dmuchawę i też reaguje na zmianę napięcia . wiec co jest z oryginalną toż ona jest nowiutka i sterownik też . czyżby to wina kondensatora ? bo tam w środku nic więcej nie ma , albo tylko ja nie wiem . może ktoś ma doświadczenie w tym temacie ? z góry dziękuję
  • #3 21 Jan 2015 22:11
    wierch
    Level 16  
    Topic author Helpful post? (0)
    Ja założyłem na dmuchawę przesłone z tektury i reguluje ręcznie a nie wiem dlaczego tak się zachowuje wpa 06
  • #4 04 Feb 2015 15:34
    JurasJ12
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Już wszystko wiem , zadzwoniłem do serwisu pieców ,,co" do Pleszewa i wszystko jasne .Sterownik ma opcję ustawiania typu dmuchawy . trzeba wejśc w tryb serwisowy sterownika i tam są 2 opcje d- 0 i d-1 . trzeba wiedziec jaka dmuchawa jest zamontowana i dobrac odpowiednie ustawienie . ja to zrobiłem i problem zniknął. sterownik pięknie reguluje obroty , w moim przypadku opcja prawidłowa to d-0 a było ustawione na d-1 .
  Search 4 million + Products
Browse Products