Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

nie odpala vw golf 3 1.9 d

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> nie odpala vw golf 3 1.9 d
Autor
Wiadomość
daga1106
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: lublin

Post#1 Post autora tematu 01 Lut 2012 15:00   

Witam
mam problem z odpalaniem po tym jak jest zimno i samochód stoi całą noc. Wcześniej nie było takich problemów. Wsiadam rano do samochodu nagrzewam świece i nic tzn. jest odgłos tak jakby silnik się zacierał nagle słychać zassanie zeruje mi się licznik zegara. W kółko nagrzewam świece tak gdzieś 20 - 30 min.I co jeszcze zauważyłam że jak włączam zapłon to wskaźnik paliwa idzie w górę a jak biorę na rozruch - w tym czasie słychać to zgrzytanie silnika i występuje zasysanie z wyzerowaniem się licznika zegara , to wskaźnik paliwa opada do zera - nie wiem czy to ma jakiś związek ale może będzie łatwiej postawić diagnozę. Akumulator mam nowy, wymienione wszystkie filtry wymieniony rozrząd, wczoraj wymieniłam przewody przelewowe - miało pomóc a tu nic. Jeżeli ktoś się z tym spotkał to bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję:) Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lut 2012 15:00   

Powrót do góry

wojtasdm
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Chorzów

Post#2 01 Lut 2012 15:30   

Re: nie odpala vw golf 3 1.9 d

To opadanie zegarów sugeruje problemy z elektryką, rozrusznik pobiera bardzo duży prąd i reszta siada...

20 - 30 minut mija do zgaśnięcia kontrolki świec?
Powrót do góry

daga1106
Poziom 8
Poziom 8

Post#3 Post autora tematu 01 Lut 2012 15:36   

20-30 minut powtarzam rytuał : nagrzewam świece i próbuję odpalić i tak w kółko dopóki załapie czyli do 30 minut. Nie wiem co to może być i to zasysanie które powoduje wyzerowanie liczników a przed zimą wszystko wymieniałam co trzeba..:/ale jak już odpalę to potem nie mam problemów od razu ładnie odpala tylko niestety znów przychodzi noc i rano od początku to samo.....
Powrót do góry

trans-serwis
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Częstochowa

Post#4 01 Lut 2012 15:39pomocny post - solucja   

Bendiks w rozruszniku do wymiany.
Powrót do góry

wojtasdm
Poziom 17
Poziom 17

Post#5 01 Lut 2012 15:41   

Klemy i trzpienie akumulatora czyste? Ten syf pomiędzy nimi też potrafi nabroić.
Powrót do góry

daga1106
Poziom 8
Poziom 8

Post#6 Post autora tematu 01 Lut 2012 15:48   

wojtasdm napisał:
Klemy i trzpienie akumulatora czyste? Ten syf pomiędzy nimi też potrafi nabroić.

tak czyste

Dodano po 1 [minuty]:

trans-serwis napisał:
Bendiks w rozruszniku do wymiany.

a ile to może kosztować tak orientacyjnie?
Powrót do góry

Jerzy Majkut
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: "-"

Post#7 01 Lut 2012 15:56   

Witam! A sprawdzałeś czy świece żarowe grzeją, czy tylko pali się kontrolka od świec? Pozdrawiam.
Powrót do góry

daga1106
Poziom 8
Poziom 8

Post#8 Post autora tematu 01 Lut 2012 15:57   

Jerzy Majkut napisał:
Witam! A sprawdzałeś czy świece żarowe grzeją, czy tylko pali się kontrolka od świec? Pozdrawiam.

tak wczoraj w serwisie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lut 2012 15:57   

Powrót do góry

blazejazz
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Poznan

Post#9 01 Lut 2012 16:04   

bendix to koszt 30zł (regenerowany, cargo lub inna podróbka) i tylko w górę
plus wymontowanie i zamontowanie rozrusznika
plus naprawa rozrusznika w sensie wymiana bendixu (oczywiście może się okazać że do wymiany nadają się również inne części rozrusznika np: szczotki, tulejki ... wtedy koczty rosną
150-250 powinno wystarczyć.

ale nie mamy 100% pewności że to on jest winny bo dlaczego zerują się zegary.
rozumiem że opis w którym jest wskazany dźwięk zacierania się silnika może na to wskazywać ale...
Powrót do góry

Jerzy Majkut
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: "-"

Post#10 01 Lut 2012 16:07   

To serwis nie ustalił przyczyny tego problemu?
Powrót do góry

daga1106
Poziom 8
Poziom 8

Post#11 Post autora tematu 01 Lut 2012 16:27   

Jerzy Majkut napisał:

serwis wymienił przewody przelewowe i powiedzieli ze będzie ok a ok nie jest..

Dodano po 10 [minuty]:

blazejazz napisał:
bendix to koszt 30zł (regenerowany, cargo lub inna podróbka) i tylko w górę
plus wymontowanie i zamontowanie rozrusznika
plus naprawa rozrusznika w sensie wymiana bendixu (oczywiście może się okazać że do wymiany nadają się również inne części rozrusznika np: szczotki, tulejki ... wtedy koczty rosną
150-250 powinno wystarczyć.

ale nie mamy 100% pewności że to on jest winny bo dlaczego zerują się zegary.
rozumiem że opis w którym jest wskazany dźwięk zacierania się silnika może na to wskazywać ale...

no właśnie mnie to martwi i to dziwne zasysanie, już w ogóle boję się odpalać
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lut 2012 16:27   

Powrót do góry

blazejazz
Poziom 6
Poziom 6

Post#12 01 Lut 2012 19:57   

wiesz bardzo ciężko zdiagnozować niesprawność pojazdu mając jako jedyne dane diagnostyczne onomatopeje. oczywiście nie chcę tym przekazać że są one niepotrzebne
ale potrzebne nam będzie coś więcej. zadam może kilka pytań:
1. czy podczas rozruchu gasną wszystkie kontrolki zegara? czy licznik przebiegu dziennego się zeruje? czy gaśnie lampka sufitowa?
2. czy gdy kręcisz rozrusznikiem to silnik się trzęsie czy słychać może taki odgłos wysokich obrotów jak np. mikser i jest wrażenie że silnik się w ogóle nie kręci tzn. nie trzęsie się?
3. czy to wrażenie zasysania powietrza występuje gdy silnik tak mocno odbije? czy gdy przestajesz kręcić rozrusznikiem?
4. czy gdy auto już odpali to bardzo głośnio klekocze?
5. czy odczuwasz spadek mocy podczas jazdy?
jeżeli punkty 3,4,5 będą miały odpowiedź twierdząca to będziesz musiała sprawdzić jeszcze raz rozrząd no i niestety ustawienie pompy. ach jeżeli przy pompie masz przezroczyste wężyki zobacz czy jest w nich paliwo zanim zaczniesz kręcić rozrusznikiem.
powodzenia:)
Powrót do góry

daga1106
Poziom 8
Poziom 8

Post#13 Post autora tematu 01 Lut 2012 20:17   

blazejazz napisał:
wiesz bardzo ciężko zdiagnozować niesprawność pojazdu mając jako jedyne dane diagnostyczne onomatopeje. oczywiście nie chcę tym przekazać że są one niepotrzebne
ale potrzebne nam będzie coś więcej. zadam może kilka pytań:
1. czy podczas rozruchu gasną wszystkie kontrolki zegara? czy licznik przebiegu dziennego się zeruje? czy gaśnie lampka sufitowa?
2. czy gdy kręcisz rozrusznikiem to silnik się trzęsie czy słychać może taki odgłos wysokich obrotów jak np. mikser i jest wrażenie że silnik się w ogóle nie kręci tzn. nie trzęsie się?
3. czy to wrażenie zasysania powietrza występuje gdy silnik tak mocno odbije? czy gdy przestajesz kręcić rozrusznikiem?
4. czy gdy auto już odpali to bardzo głośnio klekocze?
5. czy odczuwasz spadek mocy podczas jazdy?
jeżeli punkty 3,4,5 będą miały odpowiedź twierdząca to będziesz musiała sprawdzić jeszcze raz rozrząd no i niestety ustawienie pompy. ach jeżeli przy pompie masz przezroczyste wężyki zobacz czy jest w nich paliwo zanim zaczniesz kręcić rozrusznikiem.
powodzenia:)

to tak: jak już nagrzeję świece i biorę na rozruch to wrażenie jest takie powiedzmy jak mikser silnik się nie trzęsie ale owszem takie wrażenie pojawia się przy dalszych próbach, za którymś kolejnym razem i wtedy najczęściej odpala;
co do kontrolek to czekam aż zgaśnie kontrolka świec i wszystkie inne i biorę na rozruch i przy tej operacji wszystkie kontrolki zaczynają się świecić czyli świeca poziom oleju i płyn chłodniczy i w tym czasie odgłos silnika "mikser";
kiedy już auto rano odpala to wszystko jest ok, nic nie klekocze jakby nigdy nic i nawet jak stoi tego samego dnia 10 godzin bez ruchu to potem odpali bez problemu ale jak już go na noc zostawię pod chmurką to rano znowu to samo;nie ma spadku mocy.
to wszystko jest dziwne nie znam się na tym dlatego tak dopytuję się i niektórych mogą te pytania irytować, bądźcie wyrozumiali:)a ja z góry dziękuję:)
Powrót do góry

blazejazz
Poziom 6
Poziom 6

Post#14 01 Lut 2012 23:29pomocny post - solucja   

z tego co napisałaś wynika że kolega trans-serwis miał rację. ale by się upewnić proponuję podstawić auto wieczorem do elektryka żeby po odstaniu nocy przez samochód majster mógł na własne ucho to zbadać. jeżeli będzie to bendix elektryk lub mechanik odrazu to usłyszą.
powodzenia. :)

żadnej irytacji!
Powrót do góry

Zico63
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Bielsko-Biała

Post#15 01 Lut 2012 23:55   

Tu nie trzeba kombinować, tylko sprawdzić miernikiem napięcie, do jakiego spada na rozruchu. Takie "zacieranie się silnika" czy "mikser" to w Golfie 3 odgłos resetu silniczków w zegarach, przy CHWILOWO ZA NISKIM NAPIĘCIU.
Ponieważ odpada nowy akumulator (ale czy sprawny, naładowany; może stał w markecie ze dwa lata), czystość klem - pozostają dalsze połączenia. Może ugnity przewód WEWNĄTRZ klemy czy końcówki oczkowej na rozruszniku.
Gdy brakuje napięcia to i włącznik elektromagnetyczny cyklicznie włącza się i wyłącza, tworząc niechcący z siebie rodzaj brzęczyka!
Powrót do góry

daga1106
Poziom 8
Poziom 8

Post#16 Post autora tematu 02 Lut 2012 10:13   

teraz to już nic nie zrobię bo w ogóle nie odpala zapłon jest i nic poza tym...;(

Dodano po 1 [minuty]:

Zico63 napisał:
Tu nie trzeba kombinować, tylko sprawdzić miernikiem napięcie, do jakiego spada na rozruchu. Takie "zacieranie się silnika" czy "mikser" to w Golfie 3 odgłos resetu silniczków w zegarach, przy CHWILOWO ZA NISKIM NAPIĘCIU.
Ponieważ odpada nowy akumulator (ale czy sprawny, naładowany; może stał w markecie ze dwa lata), czystość klem - pozostają dalsze połączenia. Może ugnity przewód WEWNĄTRZ klemy czy końcówki oczkowej na rozruszniku.
Gdy brakuje napięcia to i włącznik elektromagnetyczny cyklicznie włącza się i wyłącza, tworząc niechcący z siebie rodzaj brzęczyka!

jeśli chodzi o akumulator to nie oszczędzałam robiłam w serwisie bosch ma zaledwie miesiąc:(
Powrót do góry

daga1106
Poziom 8
Poziom 8

Post#17 Post autora tematu 02 Lut 2012 22:13   

http://www.youtube.com/watch?v=xuyHdH-rotg&feature=youtu.be

Dodano po 3 [minuty]:

blazejazz napisał:
z tego co napisałaś wynika że kolega trans-serwis miał rację. ale by się upewnić proponuję podstawić auto wieczorem do elektryka żeby po odstaniu nocy przez samochód majster mógł na własne ucho to zbadać. jeżeli będzie to bendix elektryk lub mechanik odrazu to usłyszą.
powodzenia. :)

żadnej irytacji!

nagrałam filmik po dzisiejszej nocy sorki za jakość ale wydaje mi się że widać wszystko to co mnie niepokoi, słychać to zasysanie i widać jak w tym czasie zerują się liczniki i opada wskaźnik paliwa. Co o tym sądzicie?
Chyba pozostaje mi tylko holowanie do mechanika...
Powrót do góry

Zico63
Poziom 23
Poziom 23

Post#18 02 Lut 2012 23:05   

Brak napięcia w chwili rozruchu. Przyczyn mnóstwo: akumulator - uszkodzenie, nienaładowany; czystość klem i prawidłowość ich łączenia z przewodami; nawet zasilanie stacyjki, czerwony przewód z akumulatora do skrzynki bezpieczników i ze skrzynki do stacyjki; luźne złącza przy stacyjce (dla fachowców: konektorów w złączu kostki stacyjki*)).
Ponieważ to diesel i ma rozrusznik łatwo dostępny - spróbowałbym odpiąć od włącznika elektromagnetycznego czerwono-czarny przewód a sam włącznik zasilić zamiast tego przewodu wprost z akumulatora. Może pokazać to, czy przyczyną jest zasilanie stacyjki, czy usterka gdzieś indziej w elektryce.
Oto fotka rozrusznika z mego TDI 1Z, w 1,9D będzie podobnie. Chodzi o wtyczkę oznaczoną strzałkami - tam podać napięcie z plusa akumulatora. UWAGA! Rozrusznik ruszy!

*) - takie określenie, umiejętnie "rzucone" w warsztacie, może oszczędzić sporo grosza - oznacza, że klient(ka) to nie "ciemna masa" i nie wszystko da się jej dziś wmówić.
Powrót do góry

Ziibiis
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Świdnik

Post#19 05 Lut 2012 20:49   

Weżmy pod uwagę iż mamy do czynienia z kobietą-bez urazy-ale może nie jest mocna technicznie.
W dieslu nie jestem za mocny ,ale może należałoby sprawdzić świece żarowe poprzez wykręcenie ich i pomiar rezystancji ?
Akumulatorek jest na pewno "zajechany"-należałoby go doładować przed dalszymi próbami.
Może należałoby wymienić przewody WN?

Polecam również forum.vwgolf.pl tam również znajdziesz wiele porad i może ktoś trafi z diagnozą a może i chętnie pomoże w usunięciu.
Powrót do góry

Zico63
Poziom 23
Poziom 23

Post#20 05 Lut 2012 21:11   

Ziibiis napisał:
W dieslu nie jestem za mocny

W benzynie też, pozostają Melexy:
Ziibiis napisał:

Natomiast najlepszą ze wszystkich dotychczasowych rad jest podpowiedź, by faktycznie mężczyzna z okolic rzucił tam okiem - pochwalam!!!
Powrót do góry

Ziibiis
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Świdnik

Post#21 05 Lut 2012 21:53   

Zico63 napisał:
W benzynie też, pozostają Melexy:

bielsko-biała górą!
Może trochę więcej skromności?-bardzo przydatna cecha.

Cytuję:
"*) - takie określenie, umiejętnie "rzucone" w warsztacie, może oszczędzić sporo grosza - oznacza, że klient(ka) to nie "ciemna masa" i nie wszystko da się jej dziś wmówić."
-a to jedynie może wku...ć mechanika i zagnie klient(a/kę) na czym innym.
Moderowano przez robokop:
Ostrzeżenie za wypisywanie bzdur. 3.1.9. (4, 10.8, 10.4) Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich. 3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

Powrót do góry

Zico63
Poziom 23
Poziom 23

Post#22 05 Lut 2012 22:21pomocny post - solucja   

No i bardzo ładnie...
Kurcze blade, gdzie w Dieslu przewody WN? Toż to przedszkole motoryzacji!
A kobiecie mam radzić by zdejmowała listwę zasilającą ze świec i kontrolowała każdą z nich żarówką? Lub nie daj Boże, zabrała się za ich wykręcanie?
Pewnie, mogę to napisać, lecz co to da. Z resztą:
daga1106 napisał:
Jerzy Majkut napisał:

tak wczoraj w serwisie

Po uważnym obejrzeniu video, nawet kilkukrotnym (gdyby Kolega zechciał), widać kłopot z napięciem w chwili rozruchu i nie jest to proste tak ot' sobie znaleźć przyczynę. A jeszcze osoba mająca inne, ale nie motoryzacyjne, zdolności.

Natomiast teraz wpadł mi jeden jeszcze pomysł - nie wymagający od Właścicielki rozebrania połowy samochodu: otóż ciekawa by była próba odpalenia samochodu "na kable" z pomocą innego, pracującego pojazdu. Ten akumulator, choć nowy i Bosch, nie musi być sprawny.
Powrót do góry

wojtasdm
Poziom 17
Poziom 17

Post#23 05 Lut 2012 22:39   

Zico63 zgadzam się z Tobą, pisałem zresztą już o elektryce w moim pierwszym poście. Auto musi obejrzeć porządny i uczciwy elektryk, a nie żaden pyprok. Takim gdybaniem będziemy zgadywać jeszcze miesiąc, sprawdź zacisk, sprawdź kabelek, nagraj odgłosy, a i tak nic z tego nie będzie...
Powrót do góry

elektryku
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: xXx

Post#24 05 Lut 2012 22:44   

Ziibiis napisał:
W dieslu nie jestem za mocny

Ziibiis napisał:
ale może należałoby sprawdzić świece żarowe poprzez wykręcenie ich i pomiar rezystancji ?

Nie tyle pomiar rezystancji, co podpięcie do akku/prostownika i ocenę jak grzeją.
Ziibiis napisał:

W Dieslu? Kondensator w aparacie zapłonowym też? Chyba jednak zostają tylko melexy :D
Powrót do góry

dzul
Poziom 12
Poziom 12

Post#25 06 Lut 2012 10:30   

daga1106 napisał:
Jerzy Majkut napisał:

serwis wymienił przewody przelewowe i powiedzieli ze będzie ok a ok nie jest..

Co mają przewody przelewowe do odpalania? Najwyżej paliwa troche ubędzie
Powrót do góry

brzozowski886
Poziom 12
Poziom 12

Post#26 06 Lut 2012 10:46   

Sprawdź spadek napięcia na akumulatorze podczas kręcenia rozrusznikiem.
Diesel musi mieć tak zwanego kopa by odpalić, takim mymlaniem to można benzynę odpalać ale nie diesla.
Powrót do góry

carrot
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Kraków

Post#27 06 Lut 2012 10:56   

Patrząc na filmik, to akumulator trup
Powrót do góry

daga1106
Poziom 8
Poziom 8

Post#28 Post autora tematu 06 Lut 2012 11:18   

carrot napisał:
Patrząc na filmik, to akumulator trup

wczoraj przytargałam akumulator do domu bo samochód stoi pod chmurką już od 4 dni, znajomy mi powiedział że przyczyną jest zamarznięte paliwo... ale nie jestem przekonana
Powrót do góry

Eligiusz.Lesniak
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Wieden

Post#29 06 Lut 2012 11:20   

Akumulator , u mnie w golfiku dzieje się to samo po ostatnich mrozach . Tyle tylko ze kreci trochę dłużej . Ale jeśli akumulator jest nowy i prawidłowych parametrów do tegoż auta to ciekawe jest co powoduje takie spadki po 10 godz. ? może najlepiej było by najpierw tak jak kolega mówi spróbować na kable jeśli odpali od razu wtedy jechać do elektryka wpiąć się w instalacje i pomierzyć pobór prądu , bo możliwe ze coś gdzieś go pobiera stad takie ubytki nad ranem .
Cytat:
Zamrazniete paliwo :D
a co to ma do kręcenia silnikiem ze się tak zapytam z ciekawości twojego znajomego ?? przecież jeśli masz aku sprawne to powinien kręcić jak szalony !!! a jeśli paliwo by zamarzło to po prostu by nie odpalił , no chyba ze by tak zablokowało pompę ze przekręciło by pasek rozrządu .
Powrót do góry

daga1106
Poziom 8
Poziom 8

Post#30 Post autora tematu 06 Lut 2012 11:21   

Dzięki wszystkim za wskazówki, tak jak pisałam świece żarowe mam sprawne teraz będę sprawdzać akumulator..
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> nie odpala vw golf 3 1.9 d
Strona 1 z 3 Idź do strony 123  Następny