Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki najlepszy czajnik bezprzewodowy

pralkoman 02 Lut 2012 09:34 14869 20
  • #1 02 Lut 2012 09:34
    pralkoman
    Poziom 10  

Witam ! Potrzebuje pomocy! Padł mi po dwóch latach czajnik(manta). Chciałbym od Was dowiedzieć się który jest bardzo dobry,z długą żywotnością i możliwie jak najtańszy.Radźcie ,chociaż których czajników nie kupować bo się psują. Z góry dziękuję za pomoc. :D

• #2 02 Lut 2012 11:57
    pawel-jwe
    Poziom 30  

Jeśli będziesz kupować czajnik osobiście to uważaj na "zapach" czajnika. Powąchaj go w środku. Każdy czajnik może pachnieć trochę dziwnie, ale jeśli będzie bardzo czuć plastikiem to jest prawdopodobieństwo, że wygotowanie (nawet kilkukrotne) nie pomoże i woda po prostu będzie zawsze śmierdzieć tym plastikiem. Mam taki przypadek i czajnik leży w szafce już ze 2-3 lata i nie idzie go za diabła używać.

• #3 02 Lut 2012 12:04
    darek4455
    Poziom 20  

Na pewno nie kupuj najtańszych czajników ponieważ właśnie śmierdzą i długo nie dożywają najlepiej jak pójdziesz do sklepu to wybierz taki ze średnim przedziałem cenowym. I wybierz taki 2200W-2400W.

• #4 02 Lut 2012 12:37
    pralkoman
    Poziom 10  

Zgadza się - te plastykowe rzeczywiście śmierdzą i tego już nie kupuję.Ostatnia była Manta i była stalowa. Który producent jest najlepszy w przedziale cenowym do 100zł? Jak długo czajnik wytrzymuje przy częstym używaniu ? Macie spostrzeżenia? :D

• #5 02 Lut 2012 12:39
    darek4455
    Poziom 20  

U mnie już 3,5 roku chodzi bez zarzutów.

• #6 02 Lut 2012 12:41
    pralkoman
    Poziom 10  

darek4455 . Super ,ale jakiej firmy? :D

• #7 02 Lut 2012 14:28
    darek4455
    Poziom 20  

Jakiś Philipsa teraz to ci nie powiem jaki model.

• #8 05 Lut 2012 13:39
    patryk260983
    Poziom 18  

Mam czajnik marki Livstar, moc 1000W. Na targu kupiony, koszt 30zł. Przeżył wszystko. Delegacje w pracy, mrozy 30 paro stopniowe (był wożony na pace busa), eksploatowany codziennie kilka razy, przenoszony z miejsca na miejsce, zaliczył kilka upadków, a wciąż działa tak, jak na początku, nic się z nim nie stało. Nie zgodzę się, że tańsze 'śmierdzą jakoś dziwnie'. Nic takiego nie odczułem użytkując ten czajnik. Fakt, na początku wszystko 'pachnie' elektryką, ale to mija z czasem. Mikser Zelmer też dziwnie 'pachniał' jak się go na początku włączało, ale to taka natura tych sprzętów.
    Także 'markowe' nie zawsze znaczy lepsze. Ten już mam od 2,5 roku i polecam :-)

• #9 05 Lut 2012 16:21
    staś pytalski
    Poziom 29  

Zelmer tzw. Crystal symbol 332 mam któryś rok i póki co jest ok, nie śmierdzi nie przecieka. Philips model HD 4646. W pracy korzystamy Zelmera 17z014 i również się dobrze spisuje. I jak wyżej napisano, idź powąchaj, bo niektóre w oczy szczypią.

• #10 06 Lut 2012 21:28
    pralkoman
    Poziom 10  

I właśnie Zelmer Crystal 332 - kupiłem! Bardzo dziękuję Wam wszystkim za cenne wskazówki.Przeważnie polecaliście właśnie ten czajnik , lub któryś z markowych.Może warto trzymac ten temat,który jest cenną skarbnicą doświadczeń wielu userów. :D Przyznaję bez bicia że przez roztargnienie nie skorzystałem z wyszukiwarki szukającej czegoś o czajnikach.Przeszukałem kilka stron tradycyjnie i nic nie znalazłszy otwarłem nowy temat. :cry:

• #11 12 Lut 2012 11:54
    mariooshec
    Poziom 2  

Ja ogólnie polecam Philipsy, bo nie śmierdzą nawet przy pierwszym gotowaniu, tania chińszczyzna potrafi cały czas śmierdzieć... nie chcę nawet myśleć ile z tego roztopionego plastiku połykamy razem z wodą.
    Ale do rzeczy:

Philips HD 4646 (made in Poland) - najtańszy, ale niezawodny czajnik, używany w domu u teściów od 3 lat, atut to produkowany u nas.

Philips HD 4649 (made in China) - nieco droższy, katujemy go w pracy już 2 lata i działa, wcześniej czajniki no name padały po 3-4 miesiącach, mimo że z Chin to kontrola jakości Philipsa działa.

Philips HD 4677 (made in Germany) - droższy od poprzednika, ostatni mój zakup do domu po tym jak poprzedni Philips z serii Cucina (made in Poland) poległ po 7 latach użytkowania!!! Czajnik działa od dwóch miesięcy więc za dużo na temat awaryjności nie powiem.

• #12 28 Sie 2012 13:18
    memlon
    Poziom 9  

A my w marcu zakupiliśmy taki czajnik i na razie sprawuje się dobrze mimo intensywnej pracy.

• #13 28 Sie 2012 13:43
    jerry1960
    Poziom 33  

Mam w domu i pracy Zelmer Crystal 332,2. Oba działają już kilka lat. W pracy gotuje wodę kilkunastokrotnie w ciągu doby dla 5-8 osób. Praca całodobowa.

• #14 27 Sie 2013 10:37
    inkazg
    Poziom 9  

mam pytanie dotyczące czajnika, dodam, że całe te wyliczenia poboru prądu to dla mnie czarna magia...

potrzebuję czajnik energooszczędny. W domu gotuje się bardzo często wodę, ale przeważnie dla max dwóch kubków. Niestety dzieci (również my) wlewamy wodę do pełna. I teraz mam pytanie, czy wystarczy kupić czajnik mniejszy? taki do litra? Czy kierować się wyborem czajnika czymś innym? mocą?

marka czajnika nie ma znaczenia, ma być funkcjonalny i energooszczędny. Liczę na Wasze wskazówki.

• #15 27 Sie 2013 10:44
    jerry1960
    Poziom 33  

Kup mniejszy czajnik skoro nie potraficie lać mniej wody. Moc ma wpływ na pobór prądu, oraz szybkość zagotowania wody.

• #16 27 Sie 2013 21:38
    prusak75
    Poziom 10  

tylko że trzeba zerknać na moc takiego małego czajnika, jak trafisz na grzałkę 800 W to czekasz pół dnia, aż sie zagotuje

• #17 27 Sie 2013 22:39
    brofran
    Poziom 36  

Może podpowiecie , bo nie chcę czajnika plastikowego , wolałbym metalowy , taki na pewno nie będzie " pachniał '. A więc moc około 2 000 W , pojemność ok. 1,5 l, nie Chińszczyzna. Może ktoś polecić sprawdzony model ze średniej półki ?

• #19 29 Sty 2014 12:13
    majlo_r
    Poziom 7  

Ja nie polecam Zelmera, mam dwa sprzęty od nich i nigdy więcej, oba do kitu, w tym właśnie czajnik. Model CRYSTAL 332.2 Właśnie co zaczął przeciekać, dwa miesiące po gwarancji.

Teraz zaintrygował mnie ten Livstar. Mają ze stali nierdzewnej. Jak myślicie: lepiej plastik czy stal?

Rozważam też coś z przeciwległego bieguna cenowego: 150-200 zł. Jak myślicie? Tefal? Bosch? Czy jeszcze coś innego?

• #20 09 Lut 2014 00:20
    skorpionpl
    Poziom 2  

Jedyny jaki polecam i najlepszy jaki kiedykolwiek widziałem - mamy w pracy (urząd) intensywnie używany od 6 lat! Działa bez zarzutu. 2 lata temu kupiłem do domu i tez działa super. Na dodatek spotkałem taki sam w szpitalu (u pielęgniarek) pytałem i tez działa u nich co najmniej od 5 lat.
    Dodam ze mój (nowy) ani trochę nie śmierdział plastykiem i bardzo szybko zagotowuje wodę. Jeżeli chcesz kupić porządny czajnik na lata to nie patrz na wyższą cenę tylko bierz: bosch twk 600x seria: private collection (x oznacza kolor czajnika)

http://obrazki.elektroda.pl/7540524500_1391901976.jpg
    Jaki najlepszy czajnik bezprzewodowy

• #21 28 Lut 2014 22:45
    Arecki21
    Poziom 6  

jeśli mogę, podepnę się z pytaniem :)
    Chcę kupić ten czajnik:

Czajnik szklany

ale nie wiem czy szkło to najlepsze rozwiązanie? Nie pęknie? Ktoś używa podobnego czajnika?
    Bede wdzięczny za odpowiedź :)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme