X

Modem Motorola SBV5121E - konfiguracja

02 Feb 2012 18:18 AUaudio-design10
  • #1 02 Feb 2012 18:18
    audio-design10
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Witam Państwa!

Mam pytanie posiadam modem Motorola SBV5121E moim dostawcą internetu jest Vectra.

Jak skonfigurować komputer, aby mieć dostęp do internetu za pośrednictwem kabla USB (z tego co widziałem modem posiada takowe łącze).

Poza tym mam pytanie odnośnie samego modemu czy jest możliwość uruchomienia w nim WiFi? Jeśli tak proszę o porade jak to zrobić?

Mam jeszcze kolejne pytanie w razie jeżeli chciałbym zakupić router jaki polecacie do 150 zł?

Pozdrawiam.

PS. Posiadam system win7 professional 32-bit.
  • #2 02 Feb 2012 19:09
    goldi74
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    audio-design10 wrote:
    Jak skonfigurować komputer, aby mieć dostęp do internetu za pośrednictwem kabla USB (z tego co widziałem modem posiada takowe łącze).

Konfiguracja jest opisana w instrukcji obsługi: Link

audio-design10 wrote:
    Poza tym mam pytanie odnośnie samego modemu czy jest możliwość uruchomienia w nim WiFi? Jeśli tak proszę o porade jak to zrobić?

Ten modem nie posiada wi-fi.
  • #3 02 Feb 2012 20:26
    jurek.adam
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Jeśli Vectra nie zablokowała programowo portu USB, to w pudełku po modemie znajdziesz płytę CD ze sterownikami. Od razu mówię, że pod Windows 7 nie ma. Ponieważ to stary modem z chyba USB 1.1 więc oczywiste jest, że maksymalny transfer nie przekroczy ~12 Mbit/s.

W pudełku powinien też być kabel sieciowy, dlatego sugeruję, żebyś go użył do podłączenia komputera. Jak za krótki, to kup dłuższy. Aby sensownie doradzić w kwestii routera trzeba znać prędkość pakietu internetowego.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products