Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Modem Motorola SBV5121E - konfiguracja

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> Modem Motorola SBV5121E - konfiguracja
Autor
Wiadomość
audio-design10
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 02 Lut 2012 19:18   

Modem Motorola SBV5121E - konfiguracja

Witam Państwa!

Mam pytanie posiadam modem Motorola SBV5121E moim dostawcą internetu jest Vectra.

Jak skonfigurować komputer, aby mieć dostęp do internetu za pośrednictwem kabla USB (z tego co widziałem modem posiada takowe łącze).

Poza tym mam pytanie odnośnie samego modemu czy jest możliwość uruchomienia w nim WiFi? Jeśli tak proszę o porade jak to zrobić?

Mam jeszcze kolejne pytanie w razie jeżeli chciałbym zakupić router jaki polecacie do 150 zł?

Pozdrawiam.

PS. Posiadam system win7 professional 32-bit.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lut 2012 19:18   

Powrót do góry

goldi74
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Oława

Post#2 02 Lut 2012 20:09   

Re: Modem Motorola SBV5121E - konfiguracja

audio-design10 napisał:
Jak skonfigurować komputer, aby mieć dostęp do internetu za pośrednictwem kabla USB (z tego co widziałem modem posiada takowe łącze).

Konfiguracja jest opisana w instrukcji obsługi: Link

audio-design10 napisał:
Poza tym mam pytanie odnośnie samego modemu czy jest możliwość uruchomienia w nim WiFi? Jeśli tak proszę o porade jak to zrobić?

Ten modem nie posiada wi-fi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lut 2012 20:09   

Powrót do góry

jurek.adam
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Chęciny

Post#3 02 Lut 2012 21:26   

Re: Modem Motorola SBV5121E - konfiguracja

Jeśli Vectra nie zablokowała programowo portu USB, to w pudełku po modemie znajdziesz płytę CD ze sterownikami. Od razu mówię, że pod Windows 7 nie ma. Ponieważ to stary modem z chyba USB 1.1 więc oczywiste jest, że maksymalny transfer nie przekroczy ~12 Mbit/s.

W pudełku powinien też być kabel sieciowy, dlatego sugeruję, żebyś go użył do podłączenia komputera. Jak za krótki, to kup dłuższy. Aby sensownie doradzić w kwestii routera trzeba znać prędkość pakietu internetowego.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> Modem Motorola SBV5121E - konfiguracja
Strona 1 z 1