Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

resor dolny głośnikowy czy tak można

wojte96 02 Lut 2012 21:04 3233 40
  • #1 02 Lut 2012 21:04
    wojte96
    Poziom 12  

Witam mam głośnik kicker comp vr12 i mam problem z znalezieniem resora dolnego do tego głośniki czy mogę połączyć dwa resory aby otrzymać potrzebny mi wymiar
    Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]

• #2 02 Lut 2012 22:04
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Zmienisz parametry, stosując taki wynalazek.
    Powiedz co to za głośnik. Są firmy, które robią soft do głośników na zamówienie.

• #3 02 Lut 2012 22:31
    wojte96
    Poziom 12  

Głośnik to kicker comp vr 12 wymiary resora są takie średnica zewnętrzna 160mm średnica wewnętrzna 50m wysokość resora to 3,4mm

• #4 03 Lut 2012 10:15
    gondoljerzy
    Poziom 23  

Pewnie da się coś dobrać ze strony STX. Resory mają tanie, tylko przesyłkę dość drogą.

• #5 03 Lut 2012 12:16
    wojte96
    Poziom 12  

właśnie szukałem lecz niestety resor nie ma o takich wyniarach

• #6 03 Lut 2012 17:41
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Napisz do którejś z firm, produkującej części do głośników.
    Może zrobią go na specjalne zamówienie.

• #7 03 Lut 2012 17:54
    wojte96
    Poziom 12  

A może znacie firmę która wykonuje takie rzeczy na zamówienie

• #9 03 Lut 2012 19:46
    wojte96
    Poziom 12  

Możliwie największy jaki da sie zmieścić to 164 a może przyciąć tyle ile trzeba ten resor? czy nie za bardzo tak można.

• #10 03 Lut 2012 20:42
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Jeżeli powierzchnia resoru przeznaczona do połączenia z koszem jest wystarczająco szeroka, można by było spróbować przyciąć - jednak jeżeli powierzchnia styku resoru z membraną będzie zbyt mała, to na chłopski rozum nie będzie to trzymało tak jak powinno i może w przyszłości zrobić jakiś psikus.

• #11 03 Lut 2012 20:54
    wojte96
    Poziom 12  

Kupie ten 186mm chyba a ile minimum musi być łączenia resora z koszem?

• #12 03 Lut 2012 20:56
    Herethic
    Poziom 28  

Najlepiej byłoby poprosić firmę importującą te głośniki, żeby ten resor sprowadziła,
    trwałoby to oczywiście około trzech miesięcy (transport morski).
    W praktyce jest to mało prawdopodobne, żeby coś z tego wyszło...

Zrobienie formy nie jest problemem, dwa kawałki aluminium, flaszka dla ślusarza i pozamiatane...
    Wygrzanie to też pikuś... Gorzej z odpowiednią strukturą, rzeźbą i twardością.
    Musiałbyś ściągnąć kilka próbek tkanin, użyć syntetycznej żywicy dwuskładnikowej, żeby móc kombinować
    z twardością i przede wszystkim mieć pod ręką
    drugi, identyczny głośnik,choć i tak rewelacji by z tego nie było.
    I tak nie uzyskałbyś oryginalnych parametrów i wytrzymałosci.
    Zdecydowanie nie pakowałbym się w to na Twoim miejscu.

Pozostaje tylko przycinanie... ale... skąd wiesz jaki był oryginał?
    Jakie miał cechy (twardość itepe?)

Pozdro.

• #13 04 Lut 2012 17:33
    wojte96
    Poziom 12  

oczywiście że nie wiem jaką oryginalny miał twardość

• #14 04 Lut 2012 17:58
    Herethic
    Poziom 28  

Przed włożeniem tego "czegoś" do "formy" musisz użyć środka "oddzielającego".
    Podobno wystarczy olej, nie wiem. Ja mam do majsterkowania Polsilform.
    Zdecydowanie nie pakowałbym się w to na Twoim miejscu.
    Po co? Zarobisz kilkadziesiąt złotych, namęczysz się, a klient przyleci z reklamacją...

Przemyśl to...
    Pozdro.

• #15 04 Lut 2012 18:00
    wojte96
    Poziom 12  

a może ktoś na elektrodzie by umiał i mógł wykonać

• #16 04 Lut 2012 18:05
    Herethic
    Poziom 28  

Tu nie chodzi o "umiał" tylko o "czary mary". Samo zrobienie resora nie jest trudne, chodzi o jego sprężystość.

• #17 04 Lut 2012 18:29
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Osobiście wolał bym połączyć 2 resory i odpowiednio uformować je, gdyż po pierwsze to wyjdzie najtaniej, po drugie przeciętny użytkownik nie usłyszy ŻADNEJ różnicy a po trzecie zabawa z robieniem formy i nowego resora bez żadnej wiedzy na temat jego wykonywania mija się z celem.

Zejdźcie na ziemie, kto będzie robił takie czary żeby naprawić głośnik? Takie zabiegi może wykonać firma która zajmuje się tym profesjonalnie, posiada informacje jak i z czego wykonywać takie resory jak również posiada gotowe do tego celów formy itp.

Wykonanie takiego resora przez przeciętnego użytkownika zakończy się tym, iż wyda on dużo pieniędzy, będzie kombinował, pytał 100 razy na forum co i jak a tak naprawdę, zrobiony przez niego resor będzie miał prawdopodobnie gorsze walory niżeli taki łączony z 2'uch. O ile nie gorsze, gdyż robiąc go nie będzie miał pojęcia co i jak. Jedyną zaletą tego wszystkiego, będzie nabyte doświadczenie i zdobyta wiedza oraz nauka, prawdopodobnie na własnych błędach gdyż jest małe prawdopodobieństwo wykonania tego dobrze za pierwszym razem.

Przemyśl to, gdyż czasem trzeba wysunąć wnioski i zastanowić się czy warto... ;)

Pozdrawiam ;)

• #18 04 Lut 2012 18:46
    Herethic
    Poziom 28  

Luke15 napisał:
    Osobiście wolał bym połączyć 2 resory i odpowiednio uformować je(...)
    A co na to cewka? Przecież to głośnik do walenia basem...
    http://www.youtube.com/watch?v=aNVNl9rcTi8
    Jak ustalisz właściwą sztywność? albo cewa zacznie walić, albo stracisz na SPL,
    albo się taki wynalazek rozklei... Nie wiem "luke 15"... Spróbować można,
    ale uprzedzając klienta o ewentualnych konsekwencjach.
    Ja bym sobie dał spokój z naprawą. Przeprosić klienta, powiedzieć, że nie da rady i tyle. Nic na siłę. Wcześniej zapytać tylko importera czy przypadkiem nie da rady ściągnać oryginału...

Pozdro.

• #19 04 Lut 2012 19:33
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Herethic napisał:
    A co na to cewka? Przecież to głośnik do walenia basem...
    http://www.youtube.com/watch?v=aNVNl9rcTi8

Rzeczywiście, na filmiku widać że to maszyna do zabijania. Żaden potwór, zwykla 12" o dużym wychyle i to wszystko. Kolego, sklejając 2 resory zwiększasz ich sztywność a nie na odwrót. Wydaje mi się że lepiej zwiększyć sztywność niżeli odwrotnie jeżeli inaczej się nie da.

Herethic napisał:

albo się taki wynalazek rozklei... (...)uprzedzając klienta o ewentualnych konsekwencjach.
    Ja bym sobie dał spokój z naprawą. Przeprosić klienta, powiedzieć, że nie da rady i tyle.

Używając odpowiedniego kleju nic się nie rozklei. Tak czy siak, klienta trzeba poinformować o możliwościach naprawy.
    Widzisz, Ty dał byś sobie spokój i przeprosił klienta... Ciekawe co na to klient? Powiesz mu: przepraszam, nie dostanę oryginalnego resora dolnego, głośnik trzeba wyrzucić? Otóż to jest błędny tok myślenia. Trzeba poinformować klienta o problemie jakim jest brak dostępności oryginalnych części i możliwości wykonania naprawy w inny sposób (przedstawić swój pomysł) i poinformowaniu o jego konsekwencjach - zmiana parametrów itp.

To tyle ode mnie ;) Pozdrawiam

• #20 04 Lut 2012 21:07
    Herethic
    Poziom 28  

Luke15 napisał:
    Żaden potwór, zwykla 12"(...)
    Monitorków to chyba kolega Luke 15 w domu nie używa... Oj, nie...:lol:

Luke15 napisał:
    (...)sklejając 2 resory zwiększasz ich sztywność(...)(...)
    ... i zmniejszasz wychylenie głośnika. Ale cewka za to przeżyje... W sumie mniejsze zło...

Powodzenia wojte96

Pozdro.

• #21 04 Lut 2012 21:27
    Pablo1964
    Moderator

Przypominam autorowi o regulaminie forum, w szczególności:

Cytat:
    P. 3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

Daję czas do 5.02.2012 na poprawienie niechlujnej pisowni we wszystkich swoich postach. W przeciwnym przypadku będę zmuszony przenieść cały wątek do kosza.

• #22 05 Lut 2012 12:28
    wojte96
    Poziom 12  

A jakie mógłbym dwa skleić aby otrzymać taki wymiar . A klient powiedział ,że mogę robić wszystko alby tylko grał dobrze dużych wymagań nie ma.

• #23 05 Lut 2012 13:30
    Herethic
    Poziom 28  

Ten głośnik leży na biurku u Ciebie, a nie u mnie, albo luke 15. Uważasz nas za wróżki?
    Poproś firmy handlujące takimi resorami o przesłanie mailem zdjęć. Najlepiej zeskalowanych.
    Wówczas wybierzesz coś najbardziej sensownego...

Pozdro.

• #24 05 Lut 2012 20:12
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

A tak w ogóle z ciekawości zapytam, co było przyczyną zniszczenia poprzedniego resora? Bo po naprawie wypadało by również dać użytkownikowi parę wskazówek co robić aby taka sytuacja się nie powtórzyła, prawda?

Trochę dziwi mnie Twoje podejście. Bierzesz się za coś, a potem pytasz na forum o nawet najmniejsze szczegóły. Zaraz może jeszcze zapytasz czy naprawimy dla Ciebie ten głośnik? Przecież to Ty go naprawiasz a nie my jak to napisał Herethic, więc albo nie zabieraj się za coś o czym nie masz pojęcia albo weź się do roboty, rusz głową i pomyśl. Przecież nie będę szukał resorów i wskazywał modeli jakie możesz skleić. Szukasz takich aby po sklejeniu otrzymać wymagane wymiary, więc nie wiem w czym problem?

• #25 05 Lut 2012 20:45
    wojte96
    Poziom 12  

Właściciel zawiózł do firmy która naprawia głośnika a tam rozebrali głośnik i powiedzieli że sie nie da zrobić, a ten mój klient to brat cioteczny i powiedział jak sie uda zrobić głośnik to dobrze.
    Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić pisownię! [P.]

• #26 05 Lut 2012 21:03
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Wszystko się da, nie ma rzeczy niemożliwych - są jedynie trudne do wykonania.

Tak że kolego 2 resory dobrać wymiarami, poprzycinać gdzie trzeba, skleić i naprawić głośnik. Mało to profesjonalne ale przecież lepsze to niż wyrzucić głośnik w kosz, prawda?

Jeszcze raz zapytam, co się stało z tym głośnikiem że ma uszkodzone dolne zawieszenie?

• #27 05 Lut 2012 22:13
    wojte96
    Poziom 12  

Głośnik każdemu szkoda wyrzucić, a cewkę już zamówiłem teraz tylko ten resor dolny jakoś dorobić.
    A firma do której mój klient zawiózł do naprawy wycieli resor dolny dookoła bo nie chciało sie im odrywać i chyba zauważyli że nie można dostać takiego resora i powiedzieli że sie nie da naprawić . A niedługo będę miał drugi taki głośnik do naprawy.

• #28 05 Lut 2012 23:24
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Na Twoim miejscu nie podarował bym takiego "serwisu" i obciążył bym ich kosztami naprawy, lub zobowiązał do sprowadzenia uszkodzonych przez nich części.

A tak pozna nawiasem, to "niezły" ten serwis... ;)

• #29 05 Lut 2012 23:41
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Luke15 napisał:
    Na Twoim miejscu nie podarował bym takiego "serwisu" i obciążył bym ich kosztami naprawy, lub zobowiązał do sprowadzenia uszkodzonych przez nich części.
    Dokładnie. Skoro zniszczyli resor, to niech teraz go kupią.
    Luke15 napisał:
    A tak pozna nawiasem, to "niezły" ten serwis
    Tak robią "serwisy", które zajmują się regeneracja głośników na chińskich częściach. Wyrywają wszystko co się da i wklejają zestaw z allegro. Tak jest szybciej. Dostali inny głośnik niż Tonsil i zbaranieli. W zeszłym roku, znajomy przyniósł mi JBLa, naprawionego w takiej firmie. Na koncercie spaliła się cewka. Ci geniusze wywalili wszystko, dali długą cewkę i wkleili cieniutką papierową membranę na miękkim zawieszeniu. W głośniku estradowym, tak to pasowało...
    Po awanturze i straszeniu policją, zapłacili za zestaw naprawczy JBLa razem z wysyłką (nawet nie wiedzieli że coś takiego istnieje).
    Jeśli naprawiać głośniki, to albo samemu albo w serwisie, który wie co robi.
    Kłóć się, bo warto.

• #30 06 Lut 2012 08:10
    wojte96
    Poziom 12  

To będzie trzeba sie kłócić z tym serwisem ale tylko resor dolny wycieli i cewki już nawet nie ruszali. A z tymi niby profesjonalnymi serwisami, to gorzej niż z dzieckiem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME