Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

KOMBAJN-CO KUPIC??JAKI WYBRAC ??

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> KOMBAJN-CO KUPIC??JAKI WYBRAC ??
Autor
Wiadomość
pablo1623
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Chełm

Post#1 Post autora tematu 03 Lut 2012 11:06   

KOMBAJN-JAKI WYBRAC ??

Witam wszystkich !
Nie wiem czy moj temat jest dobrze zamieszczony...ale przejde do sedna.Chce kupic kombajn zbożowy do 30 tysiecy złotych nie wiem co wybrac,interesuja mnie BIZONY...ale chodzi mi najbardziej zeby to był sprzet oszczedny i mało awaryjny.
Prosze o rady i z góry dziekuje.Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lut 2012 11:06   

Powrót do góry

robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#2 03 Lut 2012 11:09   

Re: KOMBAJN-JAKI WYBRAC ??

pablo1623 napisał:
do 30 tysiecy złotych[...] ale chodzi mi najbardziej zeby to był sprzet oszczedny i mało awaryjny.

Takie rzeczy to tylko Erze. Będziesz miał co najmniej 2 razy tyle, to będziesz mógł powoli zacząć szukać sprzętu.
Powrót do góry

lukasz506
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Zwoleń

Post#3 03 Lut 2012 20:38   

Re: KOMBAJN-CO KUPIC??JAKI WYBRAC ??

Za 30 tys. kupisz jakiegoś wyeksploatowanego nawet nie będziesz wiedział że może on kiedyś kosil niezliczone ha w PGR-ach, a tak na powage to za tą kasę kupisz Z056 z lat 85-90,ale nie rwij się upatrz sobie taki sprzęt jaki będzie Ci pasował, najważniejsze to coż silnik no i w jakim stanie jest młocarnia i klepisko, czy nie pogięte cepy i klepisko, bo wierz mi że jak jakiś Józio na podwójnym gazie w pgr kosił to rył po samej ziemi i nałykał kamieni że aby dudniało w mlocarni, ważne też sa wytrząsacze i sita, trzeba tam po prostu wejść z tyłu z latarka i się przyjrzeć, jak juz wypracowane to oznaka że sprzęt już wysłużony, rawy tylne w jakim są stanie, przenośniki zboża-takie łańcuchy z łopatkami, zwróć też uwage na łozyska na młocarni czy nie ma luzów, wież mi wymiana ,lożysk na młocarni to nie lada wyzwanie, kiedyś pomagałem przy tym

Dodano po 2 [minuty]:

Przy kupnie zwróć tez uwagę że jeśli ma przystawkę do cięcia słomy to silnik też mógł dostać w dup...e choć te andorie sw 400 to mimo że paliwożerne ale niezłe jednostki
Powrót do góry

marian7k
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Zawichost

Post#4 03 Lut 2012 21:00   

Wszystko zależy ile tym sprzętem za 30 tys. chcesz kosić w sezonie.Bizon za tą kasę to dla majsterkowicza i więcej majsterkowania niż koszenia a silnik do oszczędnych nie należy jeżeli chodzi o paliwo i akumulatory.Napisz co tym sprzętem zamierzasz zdziałać bo tak zadane pytanie jest bardzo ogólnikowe.
Też myślę o zmianie kombajnu na bardziej wydajniejszy ale jedno jest pewne że nie bizon,myślę o MF 750 ale odradzają mi że mało popularny i problem z częściami a chciałem poniżej 30 tys.Może ktoś wypowie się o MF 750.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lut 2012 21:00   

Powrót do góry

*SSaPeRR*
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Lelkowo

Post#5 03 Lut 2012 21:44   

Znajomy ma takiego MF 665 chyba od 9 lat i bardzo sobie go chwali.

http://allegro.pl/kombajn-zbozowy-massey-ferguson-665-i2084230204.html

W sezonie kosi w okolicy około 50-70 ha zależy ilu klientów ma na usługi.
Wcześniej miał Bizona Z056 i mówi że MF jest o niebo lepszy i mniej awaryjny, aby tylko smarować co trzeba, ze dwa razy w sezonie sprawdzić czy luzów niema, lać ON i kosić. Ze spalaniem w przeliczeniu na robotę też nie jest źle. Mówił że z częściami nie jest ciężko. Powtarzam opinię znajomego, A więcej o tym kombajnie nic nie wiem.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lut 2012 21:44   

Powrót do góry

hossi
Poziom 5
Poziom 5

Post#6 04 Lut 2012 17:07   

MF nie radze mogą być problemy z częściami szczególnie śruby i łożyska, jeżeli chcesz zachodnią maszynę to szukaj coś z claasa, NH lub JD, lecz w tym przedziale cenowym będą maszyny z lat 1975-1980
Powrót do góry

pablo1623
Poziom 9
Poziom 9

Post#7 Post autora tematu 04 Lut 2012 17:09   

Kombajn ma służyc na areale do 35 ha,no i moze gdzies jakies usługi...jesli by sie dało :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lut 2012 17:09   

Powrót do góry

marian7k
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Zawichost

Post#8 04 Lut 2012 19:16   

hossi napisał:
MF nie radze mogą być problemy z częściami szczególnie śruby i łożyska, jeżeli chcesz zachodnią maszynę to szukaj coś z claasa, NH lub JD, lecz w tym przedziale cenowym będą maszyny z lat 1975-1980

Może i ma kolega rację bo to anglik ale są MF-y produkowane we Francji i w Niemczech czy one też mają łożyska calowe? Jestem użytkownikiem Claasa od 12 lat najpierw Claas Gigant 2 lata a teraz Merkator 70 10 lat,sprawuje się b.dobrze ale nic wiecznego nie ma.Chciałem zmienić na Dominatora 66 ale są drogie,natomiast MF 750 mogę kupić za 30 tys. w dobrym stanie i dlatego zapytałem.Jeżeli chodzi o części to tam gdzie kupowałem do claasa sprzedają do Fergusona lecz nie wiem jak jest z tym konkretnym modelem.
Powrót do góry

pablo1623
Poziom 9
Poziom 9

Post#9 Post autora tematu 13 Lut 2012 13:46   

Dziekuje wszystkim!
Temat zamykam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> KOMBAJN-CO KUPIC??JAKI WYBRAC ??
Strona 1 z 1