X

KOMBAJN-CO KUPIC??JAKI WYBRAC ??

03 Feb 2012 10:06 PApablo1623
  • #1 03 Feb 2012 10:06
    pablo1623
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam wszystkich !
    Nie wiem czy moj temat jest dobrze zamieszczony...ale przejde do sedna.Chce kupic kombajn zbożowy do 30 tysiecy złotych nie wiem co wybrac,interesuja mnie BIZONY...ale chodzi mi najbardziej zeby to był sprzet oszczedny i mało awaryjny.
    Prosze o rady i z góry dziekuje.Pozdrawiam
  • #2 03 Feb 2012 10:09
    robokop
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    pablo1623 wrote:
    do 30 tysiecy złotych[...] ale chodzi mi najbardziej zeby to był sprzet oszczedny i mało awaryjny.

Takie rzeczy to tylko Erze. Będziesz miał co najmniej 2 razy tyle, to będziesz mógł powoli zacząć szukać sprzętu.
  • #3 03 Feb 2012 19:38
    lukasz506
    Level 19  
    Helpful post? (-2)
    Za 30 tys. kupisz jakiegoś wyeksploatowanego nawet nie będziesz wiedział że może on kiedyś kosil niezliczone ha w PGR-ach, a tak na powage to za tą kasę kupisz Z056 z lat 85-90,ale nie rwij się upatrz sobie taki sprzęt jaki będzie Ci pasował, najważniejsze to coż silnik no i w jakim stanie jest młocarnia i klepisko, czy nie pogięte cepy i klepisko, bo wierz mi że jak jakiś Józio na podwójnym gazie w pgr kosił to rył po samej ziemi i nałykał kamieni że aby dudniało w mlocarni, ważne też sa wytrząsacze i sita, trzeba tam po prostu wejść z tyłu z latarka i się przyjrzeć, jak juz wypracowane to oznaka że sprzęt już wysłużony, rawy tylne w jakim są stanie, przenośniki zboża-takie łańcuchy z łopatkami, zwróć też uwage na łozyska na młocarni czy nie ma luzów, wież mi wymiana ,lożysk na młocarni to nie lada wyzwanie, kiedyś pomagałem przy tym

Dodano po 2 [minuty]:

Przy kupnie zwróć tez uwagę że jeśli ma przystawkę do cięcia słomy to silnik też mógł dostać w dup...e choć te andorie sw 400 to mimo że paliwożerne ale niezłe jednostki
  • #4 03 Feb 2012 20:00
    marian7k
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Wszystko zależy ile tym sprzętem za 30 tys. chcesz kosić w sezonie.Bizon za tą kasę to dla majsterkowicza i więcej majsterkowania niż koszenia a silnik do oszczędnych nie należy jeżeli chodzi o paliwo i akumulatory.Napisz co tym sprzętem zamierzasz zdziałać bo tak zadane pytanie jest bardzo ogólnikowe.
    Też myślę o zmianie kombajnu na bardziej wydajniejszy ale jedno jest pewne że nie bizon,myślę o MF 750 ale odradzają mi że mało popularny i problem z częściami a chciałem poniżej 30 tys.Może ktoś wypowie się o MF 750.
  • #5 03 Feb 2012 20:44
    *SSaPeRR*
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Znajomy ma takiego MF 665 chyba od 9 lat i bardzo sobie go chwali.

http://allegro.pl/kombajn-zbozowy-massey-ferguson-665-i2084230204.html

W sezonie kosi w okolicy około 50-70 ha zależy ilu klientów ma na usługi.
    Wcześniej miał Bizona Z056 i mówi że MF jest o niebo lepszy i mniej awaryjny, aby tylko smarować co trzeba, ze dwa razy w sezonie sprawdzić czy luzów niema, lać ON i kosić. Ze spalaniem w przeliczeniu na robotę też nie jest źle. Mówił że z częściami nie jest ciężko. Powtarzam opinię znajomego, A więcej o tym kombajnie nic nie wiem.
    Pozdrawiam.
  • #6 04 Feb 2012 16:07
    hossi
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    MF nie radze mogą być problemy z częściami szczególnie śruby i łożyska, jeżeli chcesz zachodnią maszynę to szukaj coś z claasa, NH lub JD, lecz w tym przedziale cenowym będą maszyny z lat 1975-1980
  • #7 04 Feb 2012 16:09
    pablo1623
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Kombajn ma służyc na areale do 35 ha,no i moze gdzies jakies usługi...jesli by sie dało :)
  • #8 04 Feb 2012 18:16
    marian7k
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    hossi wrote:
    MF nie radze mogą być problemy z częściami szczególnie śruby i łożyska, jeżeli chcesz zachodnią maszynę to szukaj coś z claasa, NH lub JD, lecz w tym przedziale cenowym będą maszyny z lat 1975-1980

Może i ma kolega rację bo to anglik ale są MF-y produkowane we Francji i w Niemczech czy one też mają łożyska calowe? Jestem użytkownikiem Claasa od 12 lat najpierw Claas Gigant 2 lata a teraz Merkator 70 10 lat,sprawuje się b.dobrze ale nic wiecznego nie ma.Chciałem zmienić na Dominatora 66 ale są drogie,natomiast MF 750 mogę kupić za 30 tys. w dobrym stanie i dlatego zapytałem.Jeżeli chodzi o części to tam gdzie kupowałem do claasa sprzedają do Fergusona lecz nie wiem jak jest z tym konkretnym modelem.
  • #9 13 Feb 2012 12:46
    pablo1623
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziekuje wszystkim!
    Temat zamykam.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products