Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedwzmacniacz na E88CC - AVT2729

BigPablo 03 Lut 2012 16:37 9227 12
  • Przedwzmacniacz na E88CC - AVT2729

Witam.
    Chciałbym przedstawić wszystkim moją najnowszą konstrukcję, a zarazem jedną z najlepszych. A mianowicie przedwzmacniacz na lampach E88CC. Preamp został zbudowany na podstawie kitu AVT2729. Jest to moja pierwsza konstrukcja na lampach. Prawie wszystkie rezystory 1%. Niezłą mordęgę przeżyłem z dobieraniem elementów w celu ustawienia odpowiedniego napięcia katodowego i prądu anodowego, ale w końcu się udało. Z uruchomieniem nie było problemów poza jednym drobnym z za wysokim napięciem na lampie, lecz było to spowodowane moją niewiedzą, bo jak się okazało - napięcie spada po rozgrzaniu lampy.

Elementem, który zabrał mi jeszcze więcej czasu, o ile nie najwięcej była obudowa. Została wykonana z listew drewnianych kupionych w markecie budowlanym. Obudowa została sklejona Wikolem i poskręcana od środka, dzięki czemu nie widać śrub. Dno zostało wykonane z paneli podłogowej, a płyta górna z płyty HDF. Transformator był trochę za wysoki, więc wyjąłem go jeszcze wyżej i zrobiłem pokrywę z maskownicy od głośnika :) Pomysł na odbłyśniki do lamp chodził mi już po głowie od dłuższego czasu. Zostały wykonane z tarcz dysku twardego.

Preamp będzie napędzać wzmacniacz tranzystorowy klasy A, który właśnie uruchamiam, a są z tym problemy, lecz po ukończeniu na pewno ukaże się na elektrodzie :) Na razie jest podłączony do wzmacniacza Dual CV1400 i jestem zadowolony. Dźwięk stał się bardziej miękki, a bas bardziej wyszukany. Na wzmacniaczu, który właśnie kończę, powinno być jeszcze lepiej, ponieważ mój Dual słynie z wyjątkowo zimnego dźwięku. Jedyne, co muszę zmienić to potencjometr głośności.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

Przedwzmacniacz na E88CC - AVT2729 Przedwzmacniacz na E88CC - AVT2729 Przedwzmacniacz na E88CC - AVT2729 Przedwzmacniacz na E88CC - AVT2729

A tu wzmacniacz pracuje :)

Przedwzmacniacz na E88CC - AVT2729

Chciałem dodać więcej zdjęć w załączniku, ale po 40 minutach czekania mi się znudziło.

Fajne!
  • #2 03 Lut 2012 17:33
    Rafal_JSN
    Poziom 21  

Gratuluję, wygląda bardzo ciekawie, ale jeszcze lepiej wyglądałoby to po wybejcowaniu drewna.
    Jeśli można wiedzieć, to jaki był koszt i czas pracy wykonania tej konstrukcji?

• #3 03 Lut 2012 18:00
    wojtek0995
    Poziom 27  

Jeżeli nie uda Ci się odpalić wzmacniacza, to polecam prostą i bardzo fajną konstrukcję, również w klasie A. Klik .
    P.S. Kapitalny pomysł z odbłyśnikami. Giąłes czy lutowałeś tamtą osłonę transformatora?

• #4 03 Lut 2012 18:28
    BigPablo
    Poziom 21  

Jutro postaram się poszukać wszystkich rachunków to podam dokładną cenę ale ok 100zł. Poświęciłem na niego sporo czasu bo już około pół roku nad nim pracuję ale miałem sporą przerwą z powodu braku materiałów :). Gdyby pracować po 2h codziennie to około miesiąca razem z obudową. Myślałem o bejcowana ale po namyśle zdecydowałem się na sam lakier.
    W wzmacniaczu szumi jeden kanał, muszę jeszcze podmienić tranzystory końcowe. Ale mam już obudowę do niego. (widoczna na zdjęciach). Osłonę wyginałem aby uzyskać odpowiedni kąt i poprawiałem uderzając gumowym młotkiem. Brzegi powiązałem cienkim drutem żeby nie odstawały.

• #5 03 Lut 2012 21:20
    pepitto
    Poziom 18  

Cytat:
    w celu ustawienia odpowiedniego napięcia katodowego i prądu anodowego
    Myślę, że powinno być odwrotnie. Poza tym wszystko profesjonalnie. Konstrukcja na duży +.

• #6 04 Lut 2012 18:58
    redelektron
    Poziom 18  

Witam. Piękna konstrukcja. Jaką metodą kolega wykonał napis "A Class" na panelu. Termotransfer? Jeśli tak to na czym (papier, folia) został wykonany nadruk do naniesienia na drewno?

• #7 04 Lut 2012 19:53
    BigPablo
    Poziom 21  

Napis wydrukowałem na drukarce laserowej na papierze kredowym a następnie przykleiłem żelazkiem odklejając na ciepło żeby nie zostały białe ślady z papieru.

• #8 06 Lut 2012 08:52
    Andrev1991
    Poziom 12  

Ładnie, estetycznie, zasilacz oddzielony od audio, lubię takie konstrukcje.
    Mimo że niektórzy mówią że drzewo i wzmacniacze lampowe nie pasują do siebie (możliwość zapalenia się - jak?, itp. ) to ja uwielbiam łączyć te dwa elementy.
    Z tym termotransferem na drzewo nie sprawdzałem, jednak patrząc na jakość wykonania u Ciebie - spróbuję i ja!

Pozdrawiam!

Co do wzmacniacza Dual CV1400 na zdjęciu. Zacny układ, gra naprawdę przyjemnie. Niestety nowy nabywca mojego podłączył go pod Altusy 110 i go katuje na potęgę.

• #9 06 Lut 2012 12:53
    BigPablo
    Poziom 21  

Od samego początku planowałem drewnianą obudowę. Wydaje mi się że lampy niesamowicie pasują do drewna. Górną pokrywę chciałem zrobić ze sklejki ale nie mogłem u siebie znaleźć odpowiedniego kawałka. Co do zapalenia się drewna to raczej w to wątpię lampy są tak zamontowane, że jest to raczej niemożliwe. Co do termotransferu to przed przeniesieniem trzeba wybrać odpowiednio gładki fragment i dodatkowo "poprawić" papierem ściernym. U mnie materiał był trochę nierówny ale miejsca w których toner się nie przykleił poprawiłem ołówkiem i żeby cokolwiek zauważyć trzeba się dokładnie przyjrzeć. Mój dual gra z kolumnami o mocy 25W więc raczej ma spokojne życie :).

• #10 06 Lut 2012 20:37
    Alchemik2600
    Poziom 21  

Pewnie to nic nie wniesie, ale elegancko i schludnie wykonane, aż miło popatrzeć.
    Ode mnie plus między innymi za brak czarnych tworzyw sztucznych.
    PS
    Nie myślałeś by gałkę na potencjometr wytoczyć z tego samego drewna co obudowa? Chociaż... ta też pasuje:D

• #11 06 Lut 2012 22:35
    BigPablo
    Poziom 21  

Niestety nie mam tokarki. Próbowałem robić gałkę domowym sposobem ale wyszło trochę nierówno, już chciałem ją dać ale zdecydowałem się na aluminiową, lepiej pasowała.
    PS. Dzięki wszystkim za tak pochlebne opinie, nie spodziewałem się, że tak się wam spodoba :).

• #12 06 Lut 2012 22:48
    Alchemik2600
    Poziom 21  

BigPablo napisał:
    Niestety nie mam tokarki. Próbowałem robić gałkę domowym sposobem ale wyszło trochę nierówno, już chciałem ją dać ale zdecydowałem się na aluminiową, lepiej pasowała.
    PS. Dzięki wszystkim za tak pochlebne opinie, nie spodziewałem się, że tak się wam spodoba :).

A próbowałeś tymi "piórami" do wycinania drewna (wycina się nimi większe otwory w drewnie)? Te które montuje się na wiertarkę. A potem sobie na spokojnie ręcznie oszlifować.

• #13 06 Lut 2012 23:42
    BigPablo
    Poziom 21  

Niestety nie mam otwornic (jeśli o to ci chodzi). Tylko po wycięciu koła w ten sposób po środku mamy otwór z wiertła, który trzeba czymś zatkać, ale nie jest to zły pomysł. Mam jeszcze jeden wzmacniacz w drewnianej obudowie(tym razem w sklejce) i mam w nim właśnie gałkę z drewna, wyciąłem ją zwykłą wyrzynarką z grubej deski i oszlifowałem, wyszło w miarę równo.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME