Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budować kolumny czy kupić coś innego?

Shock0991 04 Lut 2012 23:51 1374 4
  • #1 04 Lut 2012 23:51
    Shock0991
    Poziom 8  

Witam. Dość dawno temu kupiłem głośniki z myślą o zamontowaniu ich w samochodzie, jednak nie mam takiej możliwości ze względu na radio i głośniki leżą nieużywane. Wpadłem ostatnio na pomysł żeby zbudować do nich kolumny i używać zamiast moich obecnych kolumienek. Mój sprzęt nie jest najwyższych lotów, bo wzmacniacz to stara diora ws354A (2x31W/8 ohm) a obecne kolumienki pochodzą z mini wieży i mają po 10W/8 ohm. Głośniki które chcę obudować to BM Labs RSX-650E (230W max, ok 120W RMS /4 ohm/ 165mm). No i tutaj rodzi się pytanie, czy to ma sens? Chcę zmontować kolumny które nie będą do głośnego grania, ale żeby miały w miarę dobre niskie tony. Warto obudowywać te głośniki, czy może lepiej odłożyć trochę kasy i kupić lepsze głośniki i je obudować? A może kupić gotowe, używane kolumny? Czym więcej o tym czytam tym więcej wątpliwości mam co do mojego pomysłu... Doradzicie?

• #2 05 Lut 2012 01:12
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Są to głośniki samochodowe, nie za głośne, nie za duże - więc i basu nie będzie za wiele. Poza tym, ciężko będzie zaprojektować do nich obudowę gdyż nie udało mi się znaleźć nigdzie jakichkolwiek parametrów na podstawie których można było by przeprowadzić symulacje.

• #3 05 Lut 2012 12:59
    Shock0991
    Poziom 8  

Czyli nie ma sensu budować z nich zestawu do domu? Też nie mogłem poszukać do nich dokładnych parametrów żeby obliczyć budowę, więc postanowiłem napisać tutaj, bo po co budować "na oko" żeby potem nie było różnicy w porównaniu do obecnych kolumienek... Czyli po prostu sobie odpuścić budowę kolumn na tych głośnikach?

• #5 04 Lip 2016 22:43
    Shock0991
    Poziom 8  

Po latach już wiem, że nie ma sensu budować kolumn jeśli ma się słabe głośniki. Dobry głośnik niestety musi kosztować... Zamykam temat.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME