Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pralka Ardo A633 nie działa

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Pralka Ardo A633 nie działa
Autor
Wiadomość
sapphire9550
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Gdańsk

Post#1 Post autora tematu 05 Lut 2012 17:34   

Pralka Ardo A633 nie działa

Witam serdecznie i proszę o podpowiedzi w następującej sytuacji:

Otrzymałem używaną, sprawną pralkę Ardo A633. Do prądu została podłączona co prawda przez przedłużacz bez uziemienia, ale generalnie miała to być próba, czy w ogóle chodzi i jak chodzi. Została uruchomiona za pierwszym razem przykładowo na programie 2. - pobrała wodę, podgrzała, nie jestem pewien, czy nie było zbyt dużo wkładu (choć nie podejrzewam), no ale nic. Po kilku minutach, monitorując ręcznie temperaturę tego przedłużacza (o dość cienkim kablu) zauważyłem jego silne nagrzanie - wydawało mi się, że czuć minimalnie plastikowy swąd, dlatego zdecydowałem, że wyłączę pralkę. Dodam, że przez te kilka minut wykonała ona jedynie kilka dosłownie przechyleń bębnem w lewo i w prawo - czy to normalne?
Przechodząc do sedna: po wyłączeniu wyjąłem z niej nieco rzeczy i niedługo później chciałem ponownie włączyć, ale wówczas już zero reakcji, tzn. żadnego dźwięku, kontrolka zasilania się nie świeci - nic.
Nie chce mi się wierzyć, że coś się tak po prostu zepsuło, ale czy może niechcący poprzez to wyłączenie wyłącznikiem w czasie jako takiej pracy ją jakoś zablokowałem czy coś?

Nie mam instrukcji do tejże pralki, a w internecie do tego konkretnie modelu też tak za bardzo nie znalazłem, ale może jest jakieś proste rozwiązanie typu np. reset o którym nie mam pojęcia? :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lut 2012 17:34   

Powrót do góry

movzx
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Wrocław

Post#2 05 Lut 2012 18:39   

Re: Pralka Ardo A633 nie działa

sapphire9550 napisał:
chciałem ponownie włączyć,
Na tym samym "wysokiej jakości" przedłużaczu?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lut 2012 18:39   

Powrót do góry

sapphire9550
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Gdańsk

Post#3 Post autora tematu 05 Lut 2012 18:41   

Na tym samym - ale dodam też, że nic nie pierdykło ani się nie spaliło, a on sam nadal działa.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lut 2012 18:41   

Powrót do góry

movzx
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Wrocław

Post#4 05 Lut 2012 18:54   

sapphire9550 napisał:
Na tym samym - ale dodam też, że nic nie pierdykło ani się nie spaliło, a on sam nadal działa.
Głupio by było rozbebeszać pralkę żeby dowiedzieć się że nie było styku na chińskim przedłużaczu. Zacznij od tego. I upewnij się że pralka jest uziemiona, bo garnituru do trumny prać raczej nie trzeba ;)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Pralka Ardo A633 nie działa
Strona 1 z 1