X

Opel Vectra B Słabo grzeje

06 Feb 2012 18:22 DAdavid92sc
  • #1 06 Feb 2012 18:22
    david92sc
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam serdecznie
    od kilku dni zauważyłem spadek temp nagrzewania kabiny
    wczoraj wymieniłem płyn chłodniczy,
    odpowietrzyłem układ i zero rezultatu dodam ze termostat jest sprawny
    niedawno wymieniany. sprawdzałem wkładając go do wrzącej wody.
    układ szczelny zero wycieków, ani braków płynu.
    Płyn tez w normie
    na początku odczuwałem spadek gdy wieje na szybę przednia potem z lewej strony a teraz juz wcale nie grzeje ciepłym powietrzem.
    jedynie jeśli obroty są w granicach 2 tys zaczyna lecieć ciepłe powietrze.
    co może być przyczyną?
    ciepło/zimno sterowane manualnie - jeszcze nie rozbierałem ponieważ słychać domkniecie klapki gdy przekrece na ciepło badz otwarcie gdy na zimno.
    także cięgna chyba ok?
    Proszę o pomoc.
  • #2 06 Feb 2012 18:32
    gonzalo
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Sprawdź czy węże od nagrzewnicy są ciepłe. Jeśli tak to mozliwe, że to wina klapek ciepłe/zimne.
  • #3 06 Feb 2012 18:33
    D_Mrozu
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    U mnie też tak było, z tym że w Omedze B X20SE, a winny okazał się jednak rok temu wymieniany termostat. Dokąd temperatury były dodatnie, ogrzewanie działało. Gdzy zeszły kilkanaście stopni poniżej 0 włączenie wentylatora nagrzewnicy powodowało spadek temperatury silnika, a powietrze do kabiny leciało ledwo ciepłe.
    Uruchom silnik i jak ruszy wskaźnik temperatury cieczy - sprawdź przewód idący od termostatu do chłodnicy. Jeżeli jest ciepły - to prawdopodobnie jednak termostat przepuszcza.
    Przyczyną może być jeszcze zapowietrzony układ, zapchana nagrzewnica lub uszkodzony zawór nagrzewnicy sterowany z panelu ogrzewania/wentylacji nadwozia (nie otwiera się do końca).
    Pozdrawiam.
  • #4 11 Feb 2012 22:48
    musiii
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam u mojego znajomego właśnie winna była nagrzewnica (zabita mułem) po wyjęciu jej z auta była 2 razy cięższa od nowej tyle było w niej kamienia i syfu - prawdopodobnie zalewał ktoś wodę na lato. Ale oczywiście sprawdź najpierw czy ciepła ciecz dochodzi do nagrzewnicy.
  • #5 25 Apr 2012 09:11
    david92sc
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    nagrzewnica była sprawna , wina leżała po stronie cięgien
    pozdrawiam i zamykam
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products