Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

volvo fh12 rocznik 2005 (420 KM), zapala dopiero po dłuższym rozruchu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Ciężarowe -> volvo fh12 rocznik 2005 (420 KM), zapala dopiero po dłuższym rozruchu
Autor
Wiadomość
Stachu_19
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Krosno

Post#1 Post autora tematu 07 Lut 2012 13:24   

Witam
posiadam volvo fh 12, 420 KM z 2005 roku. Mój problem polega na tym iż przy zapłonie załapie czasem odrazu a czasem kręci i pali dopiero po dłuższym czasie. Nie zależy to od temperatury otoczenia.

Na komputerze wyrzucił następujące błędy:

Czujnik położenia silnika:
MID 128 SID 21 FMI 3

Czujnik obrotów koła zamachowego
MID 128 SID 22 FMI 3

wyświetla również błędy z abs-em i zużyciem okładzin (okładziny wymienione na są nowe)

Błędy wyskoczyły wraz z rozpoczęciem problemu z zapalaniem. Co powinienem sprawdzić aby zdiagnozować problem? Będę wdzięczny za wszelką pomoc
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lut 2012 13:24   

Powrót do góry

rafifer
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: warszawa

Post#2 08 Lut 2012 23:28   

Re: volvo fh12 rocznik 2005 (420 KM), zapala dopiero po dłuższym rozruchu

Napisz, czy te kody są aktywne, czy może po uruchomieniu silnika stają się nieaktywne. Podczas długiego kręcenia rozrusznika, a bez uruchomienia silnika jednostka sterująca silnika może wygenerować takie błędy. Wydaje mi się, ze kody te pojawiają się właśnie dlatego, a powodem ciężkiego rozruchu może być inna przyczyna. Napisz kiedy ciężko pali, czy jak jest rozgrzany, po dłuższym postoju, na mrozie itd.

Proszę dbać o pisownię. Poprawiłem treść. [MS]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lut 2012 23:28   

Powrót do góry

domellus
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: gorlice

Post#3 08 Lut 2012 23:37   

Co do okładzin to o ile dobrze pamiętam jest cała procedura wymiany. Pomijam kwestie mechaniczne, ale bodajże trzeba jeszcze "zresetować" komp. aby wiedział że ma nowe klocki. Ale nie jestem tego w 100% pewny, po prostu nie pamiętam czy to było w volvo czy w innej marce, poza tym piszesz o okładzinach a nie o klockach (dla mnie to różnica ;) ).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lut 2012 23:37   

Powrót do góry

rafifer
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: warszawa

Post#4 08 Lut 2012 23:46   

napisz jakie sa kody na hamulce to sprawdze dokladnie co i jak.
Powrót do góry

maxiorek3
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: gnieszowice

Post#5 31 Mar 2012 08:06   

kolego nie wiem czy rozwiązałes już swój problem ale najprawdopodobniej masz uszkodzony jeden z czujników , a mianwicie moze to być czujnik połozenia wału lub połozenia wałka rozrządu ponieważ volvo do odpalenia potrzebuje danych z tych czujników a gdy jest jeden uszkodzony to musisz trochę pokręcić rozrusznikiem zeby komp sczytał z wszystkie dane z jednego a gdy drugi padnie to wogóle nie odpali maszyna a spowodowane może być to przez palenie z kabli lub czymś w tym stylu
Powrót do góry

gka3
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Kielce

Post#6 31 Mar 2012 13:58   

Kiedy w tym modelu bedzie uszkodzony jeden z czujnikow SID 21 lub SID 22 to objaw bedzie wlasnie taki dlugi rozruch. Ale wtedy sterownik sygnalizuje o usterce jednego z czujnikow. To nie bedzie ten problem.

W twoim przypadku sterownik nie otrzymuje jednoczesnie informacji z dwoch czujnikow. Dla sterownika silnika EMS silnik stoi w miejscu.

Taki sam objaw zdaza sie w sytuacji kiedy uszkozony jest rozrusznik.
Sterownik silnika dostaje informacje ze uruchomiony jest rozrusznik ale on nie napedza silnika ba ma uszkozone sprzegielko lub styki automatu.
W takiej syruacji tez pokazuja sie bledy czujnikow SID 21 SID 22.

Kolega ma uszkodzony sterownik silnika.
Usterka dosyc czesta
tak jak ciezki rozruch na cieplym silnik w silnikach Vw.

Co do bledow w EBS roznica w zuzyciu klockow to juz dla mnie standard.
Zakladasz nowe klocki a sterownik EBS odczytuje zuzycie jak chce.

Zle sa wyregolowane mechanizmy od podstawiania klockow.
Sa dwa typy zaciskow hamulcowych.
W jednym regulacje mozna wykonac bez zdejmowania i rozbierania zacisku,
wystarczy wyjac czujnik zuczycia klockow.

Drugi typ trzeba roznierac i ustawiac.

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Ciężarowe -> volvo fh12 rocznik 2005 (420 KM), zapala dopiero po dłuższym rozruchu
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.068 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony