Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes A kasa świeci się BAS/ESP i ABS

djsprocket 07 Lut 2012 19:25 11312 6
  • #1 07 Lut 2012 19:25
    djsprocket
    Poziom 2  

Witam, posiadam MB A klasa 170 cdi z 2003r automat. Podczas jazdy zapaliły się kontrolki bas/esp i abs (pomarańczowe). W dziurę czy coś podobnego nie wjechałem. Jeżeli trzymam pedał hamulca i odpalam auto ładnie gasną wszystkie kontrolki, a jak tylko zwolnię pedał hamulca odrazu się zaświeca bas/esp i abs. W tym samym czasie. Bardzo proszę o podpowiedź czego mogę się czepić żeby to wyeliminować... Z góry serdecznie dziękuję!!

Pozdrawiam.

• #2 07 Lut 2012 19:27
    milejow
    Poziom 42  

djsprocket napisał:
    czego mogę się czepić

...Połączenia do komputera, za bardzo skomplikowany system, żeby bawić się w jasnowidza

• Pomocny post
    #3 07 Lut 2012 20:57
    decybel91
    Poziom 38  

Jak wciska stop, to pewnie włącznik stopu.

• Pomocny post
    #4 09 Lut 2012 08:09
    hollow
    Poziom 20  

Może być włącznik stopu. W serwisie jakieś 40pln i można go samemu wymienić, jest zaraz pod pedałem hamulca, ale faktycznie diagnostyka mogła by pomóc.

• #5 11 Mar 2012 22:20
    VitoM
    Poziom 7  

Sprawdzałeś czy ABS się włącza? przyczyn może być kilka od "kończących się" klocków, tarcz, albo czujnik uszkodzony lub przewód zerwany i wg. mnie ostatnia rzecz to włącznik stopu, gdyby był uszkodzony to komp./czujnik by trochę zwariował i piszczał by Ci tak jak byś miał ręczny zaciągnięty..

• #6 12 Mar 2012 10:55
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Czujnik stopu. Ma dwa obwody, i światła mogą świecić dobrze, a czujnik i tak będzie wadliwy.Przed założeniem nowego potrzebna jest jego regulacja - czyli mocno, do oporu wyciągamy trzpień, osadzamy czujnik na swoim miejscu i tera cofający się pedał hamulca ustawi czujnik na odpowiednia długość. Zaniedbanie tego może spowodować, ze układ nie będzie działał poprawnie lub światła stop nie będą gasły.

• #7 12 Mar 2012 20:43
    trans-serwis
    Poziom 39  

VitoM napisał:
    Sprawdzałeś czy ABS się włącza? przyczyn może być kilka od "kończących się" klocków, tarcz, albo czujnik uszkodzony lub przewód zerwany i wg. mnie ostatnia rzecz to włącznik stopu, gdyby był uszkodzony to komp./czujnik by trochę zwariował i piszczał by Ci tak jak byś miał ręczny zaciągnięty..
    Musisz się jeszcze dokształcić. Tutaj akurat właśnie czujnik stopu jest uszkodzony.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME