X

Mercedes A kasa świeci się BAS/ESP i ABS

07 Feb 2012 19:25 DJdjsprocket
  • #1 07 Feb 2012 19:25
    djsprocket
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam, posiadam MB A klasa 170 cdi z 2003r automat. Podczas jazdy zapaliły się kontrolki bas/esp i abs (pomarańczowe). W dziurę czy coś podobnego nie wjechałem. Jeżeli trzymam pedał hamulca i odpalam auto ładnie gasną wszystkie kontrolki, a jak tylko zwolnię pedał hamulca odrazu się zaświeca bas/esp i abs. W tym samym czasie. Bardzo proszę o podpowiedź czego mogę się czepić żeby to wyeliminować... Z góry serdecznie dziękuję!!

Pozdrawiam.
  • #2 07 Feb 2012 19:27
    milejow
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    djsprocket wrote:
    czego mogę się czepić

...Połączenia do komputera, za bardzo skomplikowany system, żeby bawić się w jasnowidza
  • Helpful post
    #3 07 Feb 2012 20:57
    decybel91
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Jak wciska stop, to pewnie włącznik stopu.
  • Helpful post
    #4 09 Feb 2012 08:09
    hollow
    Level 20  
    Helpful post? (+1)
    Może być włącznik stopu. W serwisie jakieś 40pln i można go samemu wymienić, jest zaraz pod pedałem hamulca, ale faktycznie diagnostyka mogła by pomóc.
  • #5 11 Mar 2012 22:20
    VitoM
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Sprawdzałeś czy ABS się włącza? przyczyn może być kilka od "kończących się" klocków, tarcz, albo czujnik uszkodzony lub przewód zerwany i wg. mnie ostatnia rzecz to włącznik stopu, gdyby był uszkodzony to komp./czujnik by trochę zwariował i piszczał by Ci tak jak byś miał ręczny zaciągnięty..
  • #6 12 Mar 2012 10:55
    Gerri
    Spec od Mercedesów
    Helpful post? (+1)
    Czujnik stopu. Ma dwa obwody, i światła mogą świecić dobrze, a czujnik i tak będzie wadliwy.Przed założeniem nowego potrzebna jest jego regulacja - czyli mocno, do oporu wyciągamy trzpień, osadzamy czujnik na swoim miejscu i tera cofający się pedał hamulca ustawi czujnik na odpowiednia długość. Zaniedbanie tego może spowodować, ze układ nie będzie działał poprawnie lub światła stop nie będą gasły.
  • #7 12 Mar 2012 20:43
    trans-serwis
    Level 39  
    Helpful post? (+1)
    VitoM wrote:
    Sprawdzałeś czy ABS się włącza? przyczyn może być kilka od "kończących się" klocków, tarcz, albo czujnik uszkodzony lub przewód zerwany i wg. mnie ostatnia rzecz to włącznik stopu, gdyby był uszkodzony to komp./czujnik by trochę zwariował i piszczał by Ci tak jak byś miał ręczny zaciągnięty..
    Musisz się jeszcze dokształcić. Tutaj akurat właśnie czujnik stopu jest uszkodzony.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products