X

vw golf 3 1.6 tulejka rozrusznika wyrobiła gniazdo

11 Feb 2012 19:03 MImichal0224
  • #1 11 Feb 2012 19:03
    michal0224
    Level 8  
    Helpful post? (+1)
    Witam ostatnio mój Golfik ciężko odpalał na zimnym z rana Doszedłem do wniosku, że to wina rozrusznika ponieważ nawet na naładowanym akumulatorze działo się tak samo tzn. rozrusznik jakby się przycinał, aż w końcu całkiem nawet nie zakręcił. Wziąłem się do roboty, po wyciągnięciu rozrusznika okazało się że tulejka która wchodzi w skrzynię jest pęknięta. Rozrusznik został wyczyszczony wymieniłem szczotki. Okazało się, że gniazdo w skrzyni zostało wyrobione i to nie na okrągło tylko ''jajowato'' Nie chce wydawac kasy na warsztat, czy dałoby rade założyc inny rozrusznik tzn. z korpusem podtrzymującym wirnik???
  • #2 11 Feb 2012 19:08
    robokop
    Moderator Samochody
    Helpful post? (-1)
    Wklej zdjęcie Twojego rozrusznika.
    Tulejkę można próbować wkleić - są preparaty do takich celów.
  • #3 11 Feb 2012 19:22
    michal0224
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Cholerka coś nie chce dodac fotki Na razie zrobiłem tak nałożyłem na tulejkę koszulkę termo kurczliwą i wcisnąłem Ale wiem że to tylko na chwilę. A jak może nazywac się taki klej i czy będzie to dośc
    trwałe???
  • #4 11 Feb 2012 19:27
    zuzek1
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Z oferty tej firmy coś dobierzesz. http://www.loctite.pl
  • #5 11 Feb 2012 19:31
    michal0224
    Level 8  
    Dzięki za podpowiedzi. A jeśli to nie pomoże, bo też może byc taka możliwośc Można ten rozrusznik zastąpic innym?? tym którego koniec nie wchodzi w skrzynie??
  • #6 11 Feb 2012 19:34
    robokop
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Można szarpak od kosiarki założyć. Pokażesz w końcu co tam masz za rozrusznik?
  • #7 11 Feb 2012 20:00
    michal0224
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Dodałem zdjęcie mam tego typu rozrusznik

Dodano po 3 [minuty]:

Dodano po 8 [minuty]:

Jest ta fotka czy nie??
    Pisało, że dodano
  • #8 11 Feb 2012 20:03
    robokop
    Moderator Samochody
  • #9 11 Feb 2012 20:16
    michal0224
    Level 8  
    Nie mam zdjęcia swojego rozrusznika Jutro mogę wrzucic Jest teraz zamontowany w aucie mogę podac numer rozrusznika jeśli to nie problem?

Dodano po 1 [minuty]:

Chciałem dodac nie swoją fotke i niestety usunięto mój błąd
  • #10 11 Feb 2012 20:18
    jannaszek
    Level 39  
  • #11 11 Feb 2012 20:19
    robokop
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Dobra, obawiam się że jesteś jednak skazany na naprawę otworu pod tulejkę.
  • #12 11 Feb 2012 20:32
    michal0224
    Level 8  
    Pomyślę nad tymi klejami co koledzy proponują Chciałem w inny sposób to naprawic jakoś nie mam przekonania do takich klei No ale jeśli nie ma innego wyjścia To trzeba będzie próbowac Myślałem jeszcze o rozwierceniu i wbiciu stalowej rurki a w nią tuleję No ale warunki przy zaparkowanym aucie na chodniku ciężkie

Dodano po 7 [minuty]:

A jeszcze jedno pytanie Jeśli w ostateczności nie dam rady bez wyciągania skrzyni Nie mam po prostu możliwości Bo auto stoi na chodniku Znacie może jakieś dobre i nie drogie warsztaty we Wrocławiu???
  • #13 11 Feb 2012 21:47
    ftp.kowal
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Rozwiercić możesz i nie musisz wbijać nic stalowego. Tulejka o ile dobrze pamiętam powinna być 12*14 więc musisz powiększyć średnicę zewnętrzną gdzieś o milimetr. Bierzesz rozwiertak 15 i delikatnie powoli rozwiercasz. Idziesz do sklepu kupujesz tulejkę 12*15 i ją wciskasz. Ja przynajmniej ostatnio tak zrobiłem do cordoby.
  • #14 11 Feb 2012 22:44
    toku74
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Na razie zrobiłem tak nałożyłem na tulejkę koszulkę termo kurczliwą i wcisnąłem .....
    Dobrze, że nie na ślinę monterską. Te kleje co proponują -loctite- są stosowane w przemyśle ciężkim do konkretnych obciażeń więc taką pierdołę jak ta tulejka to zrobią na cacy. Skrzynia się rozpadnie, a tulejka nie wypadnie
  • #15 11 Feb 2012 22:53
    robokop
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    toku74 wrote:
    Te kleje co proponują -loctite- są stosowane w przemyśle ciężkim do konkretnych obciażeń więc taką pierdołę jak ta tulejka to zrobią na cacy. Skrzynia się rozpadnie, a tulejka nie wypadnie

Te dostępne dla każdego aprobują luz poniżej 0,5 mm, te którymi dało by się wypełnić większą przestrzeń kosztują dużo za dużo, żeby kupować je dla jednej tulejki. Otwór rozbija się w jajko, rozwiercanie odpada, bo nie utrzyma się osiowości otworu przy większym ubytku. Ja kupiłbym dobry klej epoksydowy, wyczyścił dziurę, wetkał tam szczyptę tegoż lepiszcza, potem posmarował lekko olejem ośkę rozrusznika, nanizał na nią tulejkę i całość skręcił na gotowo, pozostawiając do utwardzenia kleju.
  • #16 12 Feb 2012 12:11
    michal0224
    Level 8  
    Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Spróbuje w tygodniu coś z tym zrobic, teraz trochę za duże mrozy ręce to po 5 minutach odpadają a wiadomo, że dojście bez kanału czy wyciągania skrzyni niezbyt dobre
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products