Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 12 Lut 2012 11:18
    Damis16
    Poziom 15  

Witam.
    Zamierzam kupić laptopa za około 2000 zł.
    Laptop ma służyć najczęściej w domu, ale i na wyjazdy będę go zabierał.
    Oczywiście nie będę grał na nim w żadne gry.
    Chciałbym, aby był solidnie wykonany i żeby bateria była dobra :)

Proszę o wasze propozycje.
    Pozdrawiam :)

• #2 29 Lut 2012 14:56
    Damis16
    Poziom 15  

prosze o pomoc :)

• #3 29 Lut 2012 16:24
    Jacko0o
    Poziom 15  

Ja osobiście w kwestii laptopów jestem wielkim zwolennikiem Asusa. Miałem do czynienia z kilkoma, znajomi również - nikt nigdy nie zgłaszał problemów.
    Do zastosowań domowo-biurowych poleciłbym tego: http://www.x-kom.pl/p/72985-notebook-laptop-1...asus-x73sv-ty344-i3-2330m-4gb-500-dvd-rw.html
    17" to jednak większy komfort niż 15", matryca błyszcząca więc głównie do pracy we wnętrzach, chłodna aluminiowa obudowa, solidny procesor, wystarczająca ilość RAM (choć w tych cenach to raczej standard). W podobnych cenach możesz dostać coś z większym dyskiem, jednak procesor prawdopodobnie będzie słabszy. Ten podlinkowany model jest ostatnio bardzo popularny przez co jeszcze miesiąc temu był 150 zł tańszy ;]
    Ma jednak jedną "wadę" która nie dla każdego będzie do przełknięcia - na zdjęciach tego nie widać, ale obszar wokół klawiatury jest ciemno-brązowy.
    Sam wybrałem ten model znajomym. Używają go od miesiąca i są bardziej niż zadowoleni. Do zastosowań domowych nadaje się idealnie - wszystko działa płynnie i szybko. Oczywiście to nie sprzęt do gier :P

• #4 29 Lut 2012 16:39
    Damis16
    Poziom 15  

laptop fajny :)
    a coś takiego samego z mniejszym ekranem czyli 15"?
    nie wiem czy to 17" by mi odpowiadało :) szczerze to nie myślałem nawet nad taką wielkością ekranu :)

• #6 29 Lut 2012 20:08
    Damis16
    Poziom 15  

to jak to jest? jeden kolega pisze ze ten 17 cali nie jest do gier a drugi ze ma mocna karte graficzna... ??

• #7 29 Lut 2012 20:16
    Jacko0o
    Poziom 15  

Mówiąc że nie jest do gier, miałem raczej na myśli, że Battlefielda 3 na tym nie odpalisz... a nie że jest to grafika z najniższej półki. Osobiście preferuję zrównoważone zestawy i nie wybrałbym czegoś z super grafiką i lipnym prockiem, lub z mega prockiem a garstką ramu... Grafika przydaje się jednak nie tylko do gier.

• #8 29 Lut 2012 21:42
    Damis16
    Poziom 15  

a jak w tym laptopie z bateria? ile trzyma na wifi?

to mowisz ze polecasz tego laptopa do domu? :)

• #10 29 Lut 2012 23:02
    Damis16
    Poziom 15  

kurde to ja juz nie wiem... wszystkie te laptopy wygladaja tak samo wiec tym sie nie martwie...
    prosilbym abyscie mi doradzili w jaki konkretnie sprzet zainwestowac ta kase zeby nie byl awaryjny a byl wydajny. tak jak mowilem wczesniej, gry nie maja tu znaczenia bo gral nie bede...
    pozdrawiam

• #11 01 Mar 2012 15:34
    LightOfWinter
    Poziom 28  

Witam

Ja polecam używanego DELL-a Latitude D6400, 14cali, magnezowa obudowa.
    Cena ok 1500PLN na allegro. Do tego dokupić nowy akumulator, oryginalny Dell-a.

Jak dla mnie Asus jest dobry, ale głównie do pracy stacjonarnej, bo jak go za często przewozisz to padają tasiemki do matrycy i zawiasy. W Dell-u nie miałem tych problemów. Pytanie ile wytrzyma akumulator w tym Asusi-e? rok, może pół ...a potem padnie. W Dellu działa dłużej. Mi ok 2.5 roku. Przy średnim używaniu.

• #12 01 Mar 2012 15:55
    Jacko0o
    Poziom 15  

Ode mnie jeszcze mała uwaga... Myślę że w lapku za 2000 zł do zastosowań domowych (rozumiem przez to neta, gg, czasem jakiś film, zdjęcia, Worda czy pasjansa) najważniejszy jest procesor + RAM. Średniej mocy i3 + 4 GM RAM w zupełności wystarczą i praktycznie w takim domowym korzystaniu z lapka nie zauważysz różnicy w tym że jakiś tam ma lepszą grafikę, któryś ma 6 GB RAM czy ciut szybszy procesor - każdy z przyzwoitym prockiem i 4 GB RAM będzie po prostu działał płynnie. Sam musisz wybrać czy wolisz matrycę błyszczącą czy matową, większą czy mniejszą... Producent to też kwestia subiektywna - ja jestem za Asusem, bo z niego korzystałem ja czy moi znajomi, lecz nie można zakładać że jest niezniszczalny i niezawodny. Nie wykluczam że lepszy może być Dell, HP czy Toshiba... Moja siostra z kolei od dłuższego czasu ma Acera i mimo raczej średnich opinii, również dobrze jej służy.

Co do proponowanego przeze mnie Asusa, niestety nie powiem ile dokładnie trzyma na baterii bo właściciele należą do tych, co na niego chuchają, dmuchają, a jak zobaczą stan baterii np. 30%, od razu biegną po ładowarkę :P Tym bardziej nie powiem jak z żywotnością (tak baterii jak samego lapka), bo jak wspomniałem, mają go dopiero ponad miesiąc. Mówię po prostu o moich pierwszych wrażeniach, a te są pozytywne. Mówię też o moich doświadczeniach z marką Asusa - również pozytywne.

Swoją drogą, ja gdybym brał lapka dla siebie, bardzo poważnie zastanawiałbym się nad podświetlaną klawiaturą - w moim przypadku jest to chyba rzecz, której najbardziej brak mi było w lapkach, z którymi miałem jak dotąd styczność... A jako że w nocy lubię sobie posiedzieć... no cóż, przydatny dodatek :)

• #14 01 Mar 2012 17:53
    Damis16
    Poziom 15  

wlasnie nie wiem co wziasc... hmmm a moze netbook? w sumie to komputer tylko bedzie mi sluzyl do neta, gg, word i skype:) wielkosc matrycy to nie mniej niz 12. 1". macie jakies propozycje?:) wiem ze netbooki dobrze na baterii trzymaja

• #15 13 Mar 2012 15:36
    LightOfWinter
    Poziom 28  

Witaj

Typowych Net-bookow opartych na Atomie nie polecam.
    Miałem okazję pracować na Atomie jednordzeniowym i na Java-ie na stronach internetowych się przycinał. Dwurdzeniowe są na pewno mocniejsze. Pozostaje pytanie na ile starczy/ jak szybko się zestarzeje.

Jeśli chcesz coś tej klasy to polecam na procesorze intel ULV (ultra low voltage).
    Są dość wydajne i mogą pracować ponad 8 godzin na baterii.
    Ja jestem zwolennikiem marki Dell latitude ze względu na jakość wykonania.
    Jest Vostro V13, lub jego następca chyba V131. Możesz je wsiąść pod uwagę.

• #16 13 Mar 2012 15:57
    452387
    Usunięty  
  Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty