Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

TORUS 26 NIE CHCE SIE WŁACZYC

cyc1987 12 Lut 2012 11:57
  • #1 12 Lut 2012 11:57
    cyc1987
    Poziom 6  

Witam po załozeniu nowego pieca torus 26 economik piec przechodził 12 h poczym wyłączyl sie i nie chce odpalic zachowujie sie tak jakby gaz niedochodzil do pieca prosze o pomoc.

Mod. ROBSON33
    Regulamin 3.1.13. (10.9, 15)
    Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

• #2 12 Lut 2012 13:16
    1tropek
    Poziom 22  

cyc1987 napisał:
    Witam po załozeniu nowego pieca torus 26 economik piec przechodził 12 h poczym wyłączyl sie i nie chce odpalic zachowujie sie tak jakby gaz niedochodzil do pieca prosze o pomoc.

Kocioł pewnie posiada jakąś autodiagnostykę - coś mruga, coś się wyświetla.
    Co instrukcja obsługi, którą powinieneś posiadać , "mówi" w tej kwestii?

• #3 12 Lut 2012 16:27
    cyc1987
    Poziom 6  

Piec ma ciśnienie jak w instrukcji dopływ gazu wody wszystko ok iskra jest zachowuje się jak by zawór gazu nie puszczał.

• #4 12 Lut 2012 16:41
    1tropek
    Poziom 22  

cyc1987 napisał:
    Piec ma ciśnienie jak w instrukcji dopływ gazu wody wszystko ok iskra jest zachowuje się jak by zawór gazu nie puszczał.

Resetujesz go i ponawia próby zapłonu?
    Możliwe zapowietrzenie instalacji gazowej?
    Jest gaz w instalacjii?
    Masz jakieś inne urządzenie podłączone do tej samej instalacji - np. kuchenka?

• #5 12 Lut 2012 16:45
    cyc1987
    Poziom 6  

Tak mam podłączoną kuchenkę gazową i wszystko ok nawet sprawdzałem dopływ gazu do zaworu delikatnie luzując przewód przy zaworze gaz dochodzi do zaworu dalej lipa.Możliwe ze zawór przepuszczający gaz się popsuł.

• #6 12 Lut 2012 16:53
    1tropek
    Poziom 22  

Odpisz wskazania gazomierza, zamknij inne pobory i uruchom kilka razy proces zapłonu kotła. Sprawdź czy zmienił się odczyt na gazomierzu.

• #7 12 Lut 2012 17:00
    cyc1987
    Poziom 6  

piecyk odpala na krótko bez zaworu z zaworem nie dostaje gazu.jest jakiś sposób żeby zawór przepuścił gaz czy trzeba go wymienic sitko jest czyste.

• #8 12 Lut 2012 17:03
    1tropek
    Poziom 22  

cyc1987 napisał:
    piecyk odpala na krótko bez zaworu z zaworem nie dostaje gazu.jest jakiś sposób żeby zawór przepuścił gaz czy trzeba go wymienic sitko jest czyste.

Sprecyzuj wytłuszczony tekst.
    Opisz w kilku zdaniach, bo nie rozumiem co masz na myśli.

• #9 12 Lut 2012 17:09
    cyc1987
    Poziom 6  

Podłączyłem gaz bezpośrednio do piecyka omijając elektryczny zawór gazowy piecyk odpalił bez problemu.Po założeniu elektrycznego zaworu piecyk nie odpala zachowuje się jak by zawór elektryczny był zacięty.Nie wiem w czym problem w układzie elektrycznym czy mechanizm zaworu się zacina mechanicznie.

Proszę wyłączyć Caps Lock w tytule tematu

• #10 12 Lut 2012 23:15
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze

cyc1987 napisał:
    Podłączyłem gaz bezpośrednio do piecyka omijając elektryczny zawór gazowy piecyk odpalił bez problemu.Po założeniu elektrycznego zaworu piecyk nie odpala zachowuje się jak by zawór elektryczny był zacięty.Nie wiem w czym problem w układzie elektrycznym czy mechanizm zaworu się zacina mechanicznie.

Co to znaczy ?

• #11 30 Paź 2014 21:56
    zekopr
    Poziom 2  

Czy rozwiązałeś problem z włączaniem pieca? Szukam tematu ale same ogóły nic konkretnego nie ma, wszyscy mądrzy specjaliści ale nikt nic konkretnego nie odpowiedział.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty