Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Podłączenie gniazda sieciowego + równolegle kabel sieciowy

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Komputerowe -> Podłączenie gniazda sieciowego + równolegle kabel sieciowy
Autor
Wiadomość
pmitus
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Biecz

Post#1 Post autora tematu 14 Lut 2012 10:05   

Podłączenie gniazda sieciowego + równolegle kabel sieciowy

Witam!
Chciałem podłączyć kabel sieciowy do działającego gniazda sieciowego.Chciałem zrobić połączenie równoległe drugiego kabla na którym chciałem podłączyć TV.
1 PRÓBA:Gniazdo jest zarobione wg. standardu B. W taki sam sposób zabiłem kabel sieciowy i zarobiłem na drugim końcu wtyczkę RJ45 wg schematu:
1.biało pomarańczowy
2.pomarańczowy
3.biało zielony
4.niebieski
5.biało niebieski
6.zielony
7.biało brązowy
8.brązowy
POŁĄCZENIA BRAK
2 PRÓBA: Wyciągnąłem zarobiony kabel z gniazda, zarobiłem wtyczkę RJ45 wg powyższego schematu POŁĄCZENIE SIECIOWE Z TV DZIAŁA
3. PRÓBA: Wziąłem miernik aby zbadać połączenia pomiędzy gniazdem a kablem (włączyłem na mierniku dzwonek,aby sprawdzić połączenia) i co wyszło.
KABEL: GNIAZDO:
1.biało pomarańczowy 1.biało pomarańczowy,biało zielony,pomarańczowy
2.pomarańczowy 2.biało pomarańczowy,biało zielony,pomarańczowy,zielony
3.biało zielony 3.zielony,biało zielony,biało pomarańczowy,pomarańczowy
4.niebieski 4.niebieski
5.biało niebieski 5.biało niebieski
6.zielony 6.zielony
7.biało brązowy 7.biało brązowy
8.brązowy 8.brązowy
Nie mam pomysłu jak zarobić ten kabel na tym gniazdku,nie chce mieć wtyczki z przodu,bo czasami w to gniazdo wpinam laptopa. Proszę o pomoc,bo brak mi już pomysłów na połączenia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lut 2012 10:05   

Powrót do góry

szwagros
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Kielce

Post#2 14 Lut 2012 10:30   

Re: Podłączenie gniazda sieciowego + równolegle kabel sieciowy

Napisz dokładnie co chcesz osiągnąć, bo niewiele z powyższego zrozumiałem. Nie da się podłączyć dwóch urządzeń do jednego gniazdka bez kombinacji typu rozszycie kabla lub dodatkowe urządzenie aktywne.
Powrót do góry

pmitus
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 14 Lut 2012 11:26   

Mam czynne gniazdo sieciowe w pokoju do którego z tył chcę zarobić kabel sieciowy i podłączyć TV. Wiem,że nie mogą działać dwa urządzenia na tym kablu.Nie chcę mieć wtyczki z przodu tylko chcę zarobić z tył.Problem w tym,że próbowałem różnych kombinacji z tym zarabianiem i sieć nie działa,a jak zarobię kabel i wtyknę wtyczkę RJ45 w gniazdo sieć działa.Z jednej strony przy TV chcę mieć wtyk RJ45,a z drugiej kabel rozszyty na gnieździe,które zarobione jest w standardzie B.
Powrót do góry

szwagros
Poziom 19
Poziom 19

Post#4 14 Lut 2012 11:41   

Jesteś pewien, że gniazdo pozwoli na wciśnięcie 2 kabli w jeden zacisk? I że to połączenie będzie stabilne? Jeśli tak, to nie powinno być problemu, zaciskasz kolory tak samo, jak zaciśnięty jest kabel doprowadzający sygnał.
Powrót do góry

pmitus
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 Post autora tematu 14 Lut 2012 11:58   

jestem pewien że połączenie będzie stabilne, tylko problem w tym, że nie wiem jak zbudowane jest gniazdo i który pin w gniazdku odpowiada któremu zaciskowi. Po rozszyciu kabla zgodnie z standardem B,połączenia nie ma.Wczoraj wziąłem miernik i na takiej piszczałce sprawdzałem przejścia co napisałem w pierwszym poście,problem w tym,że na 1,2,3 pinie dzwoni mi na kilku kolorach w gniazdku,więc jest więcej przejść niż jedno i teraz jak to dopasować.W załączniku rozpiska ze sprawdzania gniazda miernikiem.

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lut 2012 11:58   

Powrót do góry

szwagros
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 14 Lut 2012 12:03   

Nie rozumiem Twojego problemu.
Jest sobie gniazdko w ścianie. Do gniazdka tego idzie kabel. Jaki jest problem w tym, aby nowy kabel doczepić do gniazdka podłączając kolory tak samo, jak podłączone są w kablu doprowadzającym sygnał? Czyli biało-pom do biało-pom, pom do pom itd.
Do sprawdzenia miernikiem odepnij kabel z drugiej strony od switcha/routera, wtedy wskazania będą poprawne.
Powrót do góry

pmitus
Poziom 12
Poziom 12

Post#7 Post autora tematu 14 Lut 2012 12:40   

No ciężko to wytłumaczyć,podczas pomiarów kabel nie był nigdzie podłączony, ucięty kawałek kabla z zarobioną RJ45.
Gniazdko jest w ścianie, jeżeli zarobię kabel tak samo jak jest zarobiony w gniazdku nie ma połączenia. Myślę,że problem jest w tym który pin w gniazdku odpowiada któremu kolorowi w rozszyciu kabla.Myślałem,że miernikiem to zidentyfikuje,ale niestety przy trzech pinach dzwoni na kilku kolorach :(
Powrót do góry

szwagros
Poziom 19
Poziom 19

Post#8 14 Lut 2012 12:55   

Chodziło mi o drugi koniec kabla wychodzącego ze ściany.
Wg mnie przyczyną niedziałania Twojego rozwiązania jest brak kontaktu w zaciskach gniazda, spowodowany wciśnięciem tam dwóch kabli zamiast jednego.
Powrót do góry

pmitus
Poziom 12
Poziom 12

Post#9 Post autora tematu 14 Lut 2012 13:14   

Raczej jest to niemożliwe ponieważ styk ma około 4mm,żyła kabla 0,5mm,mam nóż do zabicia gniazdka,więc jest dociśnięte na 100%.

Dodano po 6 [minuty]:

Masz rację nie wypiąłem kabla który idzie z gniazda do routera. Dziś wypnę i zmierzę powtórnie i wtedy będę wiedział na 100%.
Powrót do góry

krru
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Warszawa

Post#10 14 Lut 2012 20:07   

pmitus napisał:
Nie mam pomysłu jak zarobić ten kabel na tym gniazdku,nie chce mieć wtyczki z przodu,bo czasami w to gniazdo wpinam laptopa.

Obwiam się, że z tym może być problem - będziesz miał rozgałeziony kabel sieciowy. Nawet jeśli wyjmiesz wtyczkę z TV będą odbicia i inne tego typu historie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lut 2012 20:07   

Powrót do góry

pmitus
Poziom 12
Poziom 12

Post#11 Post autora tematu 17 Lut 2012 08:45   

Witam! Wczoraj temat rozwiązałem w ten sposób,że wywierciłem dziurkę w gniazdku i wyprowadziłem skrętkę,zarobiłem wtyczkę i włączyłem do gniazda. Przerobiłem wszystkie opcje z krosowaniem kabla z tył w gnieździe i niestety nic nie ruszyło,więc jedynym rozwiązaniem pozostało włączenie wtyczki z przodu gniazdka czego wcześniej chciałem uniknąć.Dziękuję wszystkim za pomoc.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Komputerowe -> Podłączenie gniazda sieciowego + równolegle kabel sieciowy
Strona 1 z 1