Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

PANASONIC KX-TG2511 słuchawka traci połączenie z bazą

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> TelefonyStacjonarne Serwis -> PANASONIC KX-TG2511 słuchawka traci połączenie z bazą
Autor
Wiadomość
ma_li_ja
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 14 Lut 2012 21:48   

PANASONIC KX-TG2511 słuchawka traci połączenie z bazą

Nie wiem, co powoduje ten problem.
Po jakimś czasie użytkowania zdarzyło mi się, że dzwoniąc na niego po chwili rozmowy przestałam słyszeć rozmówcę, połączenie nadal było. Od tego czasu połączenie z tym telefonem to loteria - albo się porozmawia nawet kilkanaście minut (więcej nie potrzebuję), albo trzeba zdawać kilkunastosekundowy raport.
Z drugiej strony, czyli właśnie dla użytkownika tego Panasonica wygląda to tak, że słuchawka się wyłącza (pusty wyświetlacz). Po położeniu jej na bazie, zaczernia się cały ekran, po czym wraca do stanu czuwania, informuje, że jest naładowana.
Znalazłam tu podobny temat, ale u mnie nie występuje informacja o rozładowaniu baterii, ciągle jest naładowana.
Natomiast występują pozostałe opisane tam zdarzenia - telefon co jakiś czas wydaje pojedynczy odgłos - nie wiem, czy to standardowe zachowanie tego telefonu.
Zauważyłam też, że telefon, gdy się na niego dzwoni, wydaje pojedynczy dzwonek, jest chwila ciszy i zaczyna dzwonić już na prawdę - przypuszczam, że przez cały czas druga strona oczekuje na odbiór połączenia. Tak jest już zawsze. Jeszcze nie próbowałam odebrać połączenia w tej chwili po pojedynczym dzwonku, chyba bym nie zdążyła, ale byłoby to ciekawe.
Próbowałam już wyłączyć tryb ECO, myśląc, że to on powoduje zerwanie połączenia słuchawki z bazą, bez rezultatu. Chciałam ponownie zarejestrować słuchawkę, nie udało mi się jej nawet wyrejestrować.

Czy jest to spowodowane błędnym skonfigurowanie telefonu przeze mnie, czy też powinnam oddać go na naprawę gwarancyjną? Nawala bateria, czy może baza?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lut 2012 21:48   

Powrót do góry

wiesde
Poziom 12
Poziom 12

Post#2 14 Lut 2012 21:58   

Re: PANASONIC KX-TG2511 słuchawka traci połączenie z bazą

Wymień akumulator prawdopodobnie jest już stary i zużyty.
Powrót do góry

W.P.
Specjalista - zasilacze komputerowe

Miasto: Łódź

Post#3 14 Lut 2012 22:37pomocny post - solucja   

Skontaktuj się z serwisem. Sama nic nie zrobisz.
http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Pomoc/Serwis/Znajd%C5%BA+Centrum+Serwisowe/2880771/index.html
wiesde napisał:
Wymień akumulator prawdopodobnie jest już stary i zużyty.
Przecież ma_li_ja pisze o możliwości naprawy gwarancyjnej wiąc jak mogą być stare w niespełna rocznym telefonie?
Powrót do góry

Rkaro
Poziom 1
Poziom 1

Post#4 14 Lut 2012 22:48   

Witam jeśli słuchawka całkiem gaśnie to problem może leżeć po stronie akumulatorków nie wiem ile go masz ale powinny wytrzymać około 2 lata zakładam ze nie są to baterie aaa które nie podlegają procesowi ładowania
Powrót do góry

ma_li_ja
Poziom 4
Poziom 4

Post#5 Post autora tematu 15 Lut 2012 12:37   

Co do baterii/akumulatorów używanych w tym urządzeniu:
na opakowaniu jest podane: ładowalne akumulatory (AAA (R03) Ni-MH)
w instrukcji w części zatytułowanej "Wyposażenie załączone z zestawie": Ładowalne akumulatory/ HHR-55AAAB lub N4DHYYY00005
w części "Wyposażenie dodatkowe/elementy wymienne": P03P lub HHR-4NGE; Typ akumulatorów: Akumulator niklowo-metelowo-wodorkowy (Ni-MH), 2×AAA.

Czyli producent w ogóle nie przewiduje używania zwykłych nieładowalnych baterii AAA. Zresztą informacje na stronie Panasonic to potwierdzają.

Na zainstalowanych akumulatorkach jest opis: HHR-55AAAB, 1.2 V, Min. 550mAh, Ni-MH Battery, size AAA. Nie widzę żadnej daty ważności, więc myślę że również są objęte gwarancją roczną.

Telefon jest używany zgodnie z instrukcją, choć budzi to moje obawy. Zasilacz sieciowy jest cały czas podłączony, słuchawka właściwie cały czas jest na bazie, więc cały czas jest naładowana i podłączona do zasilania. Można by stwierdzić, że to niepoprawne, ale producent napisał, że nie powoduje to "żadnych niekorzystnych skutków dla akumulatorów". I tak zalecił użytkować. Jednak ja nie rozumiem, w jaki sposób słuchawka ma wykonywać cykle ładowania/rozładowania przy takim użytkowaniu. Może jednak to powoduje problem i informacje od producenta są błędne?
Telefon ma prawie 6 miesięcy, problemy pojawiły się może po trzech?
Powrót do góry

W.P.

Post#6 15 Lut 2012 21:30   

Zrób proszę następujący test:
Po całonocnym ładowaniu włącz słuchawkę tak jakbyś chciała rozmawiać i odłącz przewód linii telefonicznej by móc inicjować połączenia z drugiego aparatu.
Naładowane akumulatory powinny zapewnić ciągłą pracę słuchawki przynajmniej przez 10 godzin.
Opisywane wcześniej objawy świadczą o uszkodzeniu obwodów słuchawki (nb częste w tym modelu). Pozostaje serwis gwarancyjny. Musi być dowód zakupu.
Co do ciągłego trzymania słuchawki na bazie to nie ma tu obawy ciągłego ładowania jak to jest w wielu innych modelach. Po naładowaniu akumulatory są odłączane.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lut 2012 21:30   

Powrót do góry

ma_li_ja
Poziom 4
Poziom 4

Post#7 Post autora tematu 16 Lut 2012 14:28   

W.P.
rozumiem, że chodzi o sprawdzenie baterii tym sposobem? Więc chyba słuchawkę powinnam odłożyć gdzieś na bok, nie na bazę? Bo tego nie napisałeś, więc może źle rozumuję. Na razie tak zrobiłam jak piszę i będę co jakąś godzinkę sprawdzać, co tam słychać. A tak w ogóle to już się wybieram do tego serwisu, bo taki mieć telefon, to jak nie mieć...

edit: to chyba jednak wina akumulatorków. słuchawka wytrzymała poza bazą w trybie wywoływania połączenia jedynie 8 minut.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lut 2012 14:28   

Powrót do góry

W.P.

Post#8 16 Lut 2012 19:54   

W.P. napisał:
Po całonocnym ładowaniu
Oznacza po położeniu słuchawki na bazie wieczorem (w celu naładowania akumulatorów) i zdjęciu jej z bazy rano.
Powrót do góry

ma_li_ja
Poziom 4
Poziom 4

Post#9 Post autora tematu 01 Kwi 2012 20:00   

No cóż.
Telefon poszedł na naprawę gwarancyjną, wrócił bez słowa wyjaśnienia, nawet nie dostałam żadnego świstka, że tam był ;/
Działa. Pytanie jak długo, bo jeśli wymienili akumulatorki, to chyba za kolejne pół roku będzie to samo. Ale to już moje domysły, może w czym innym leżał problem.
Także na razie nie wiem, czy zamykać temat (?).
Przemyślę to jeszcze.
Dziękuję za zainteresowanie.
Powrót do góry

W.P.

Post#10 01 Kwi 2012 21:00   

ma_li_ja napisał:
Telefon poszedł na naprawę gwarancyjną, wrócił bez słowa wyjaśnienia, nawet nie dostałam żadnego świstka, że tam był ;/
Nie przejmuj się tym. Jest zarejestrowany w systemie na podstawie n-ru fabrycznego. Często to wynik pośpiechu.
Powrót do góry

ma_li_ja
Poziom 4
Poziom 4

Post#11 Post autora tematu 07 Kwi 2012 19:28   

W.P. napisał:
ma_li_ja napisał:
Nie przejmuj się tym. Jest zarejestrowany w systemie na podstawie n-ru fabrycznego. Często to wynik pośpiechu.

No ok. ;)
Na pewno mają możliwość sprawdzenia, że był. Nie mówię, że nie.
Raczej chodzi mi o jakąś informację zwrotną dla mnie, abym wiedziała, co było przyczyną usterki i w związku z tym na co bardziej zwracać uwagę. Może delikatniej się obchodzić? ;) Nie, wiem, może słuchawkę ma wrażliwą na wstrząsy i to powodowało zrywanie połączeń. Teraz bardziej go zabezpieczyłam, na razie nie spadł ani razu. Mam nadzieję, że to nie problem z akumulatorkami. Dziwi mnie trochę ich działanie i możliwość podłączenia do źródła prądu non stop, ale cóż, mnie jakiejś starożytnej techniki uczono. ;) Świat się zmienia, zmieniają się technologie.
Powrót do góry

H0TT
Poziom 5
Poziom 5

Post#12 07 Kwi 2012 22:27   

ma_li_ja napisał:
No cóż.
Działa. Pytanie jak długo, bo jeśli wymienili akumulatorki, to chyba za kolejne pół roku będzie to samo. Ale to już moje domysły, może w czym innym leżał problem.
Także na razie nie wiem, czy zamykać temat (?).
Przemyślę to jeszcze.
Dziękuję za zainteresowanie.

A możesz podać nr fabr. ?
Na pewno nie wymienili akumulatorów - usterka jest w słuchawce :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Kwi 2012 22:27   

Powrót do góry

W.P.

Post#13 08 Kwi 2012 09:50   

ma_li_ja napisał:
Raczej chodzi mi o jakąś informację zwrotną dla mnie, abym wiedziała, co było przyczyną usterki i w związku z tym na co bardziej zwracać uwagę.
Zwykle pisze się mało, najczęściej partnumber wymienionego elementu.PANASONIC KX-TG2511 słuchawka traci połączenie z bazą
ma_li_ja napisał:
Dziwi mnie trochę ich działanie i możliwość podłączenia do źródła prądu non stop,
Jesli masz na myśli ciągłe trzymanie słuchawki na części bazowej to w tym modelu można. Po naładowaniu akumulatorów procesor słuchawki przerywa ładowanie (można to łatwo to sprawdzić mierząc prąd pobierany przez bazę z zasilacza).
H0TT napisał:
usterka jest w słuchawce
Pisłem wcześniej:
W.P. napisał:
Opisywane wcześniej objawy świadczą o uszkodzeniu obwodów słuchawki (nb częste w tym modelu).

Powrót do góry

ma_li_ja
Poziom 4
Poziom 4

Post#14 Post autora tematu 08 Kwi 2012 16:17   

H0TT napisał:
A możesz podać nr fabr. ?
Na pewno nie wymienili akumulatorów - usterka jest w słuchawce :D

Raczej była ;-) Podać numer? Nie wiem, czy regulamin pozwala...
Zresztą przekonaliście mnie, to jednak musiała być wina tych obwodów. No bo dlaczego czasem dało się porozmawiać, a czasem wyświetlacz gasł w momencie podniesienia z bazy? Widać czasem te obwody tak się układały, że wszystko stykało, a czasem nie. Tak to sobie tłumaczę. ;-)

W.P. dzięki za skan. Skoro tak to wygląda w Panasonicu, to rzeczywiście klientowi się taki dokument nie przyda. No chyba, żeby o wymieniony element spytać na internetowym forum. ;-)

W.P. napisał:
Jesli masz na myśli ciągłe trzymanie słuchawki na części bazowej to w tym modelu można. Po naładowaniu akumulatorów procesor słuchawki przerywa ładowanie (można to łatwo to sprawdzić mierząc prąd pobierany przez bazę z zasilacza).

No właśnie to mam na myśli. A moglibyście jeszcze mi taką rzecz powiedzieć, bo mnie to ciekawi: słuchawka się naładuje i jest odłączana od prądu - to już czytałam i nie budzi to moich wątpliwości - ale kiedy ponownie zaczyna się ładowanie? Po każdym użyciu telefonu jest doładowywana? Bo zawsze poziom naładowania jest pełny, ale w takim razie nie miałaby możliwości się rozładować...
W tym modelu można. A w jakich nie można? To zależy od budowy modelu (wbudowania mechanizmu odłączającego ładowanie) czy od zastosowanych akumulatorów?
Mam nadzieję, że moje pytania was nie zanudzą, wynikają już z czystej ciekawości.
Powrót do góry

W.P.

Post#15 10 Kwi 2012 20:24   

ma_li_ja napisał:
...ale kiedy ponownie zaczyna się ładowanie? Po każdym użyciu telefonu jest doładowywana? Bo zawsze poziom naładowania jest pełny, ale w takim razie nie miałaby możliwości się rozładować...
Akumulator doładowywany jest po każdym odłożeniu słuchawki na bazę do momentu gdy jego napięcie osiągnie ustaloną wartość (zapisaną w pamięci procesora słuchawki). Jeśli był naładowany to po krótkiej rozmowie niewiele utraci i doładowanie będzie krótkie, po dłuższej odpowiednio dłuższe.
Nie widać tego na wskaźniku naładowania bo ma zbyt małą rozdzielczość - 3 segmenty. Poza tym wyświetlanie bądź gaszenie segmentów jest wynikiem kilku zmiennych - czasu ładowania, czasu st_by, napięcia akumulatora i nie wiem czego jeszcze.
ma_li_ja napisał:
ale w takim razie nie miałaby możliwości się rozładować...
Rozładowuje się wtedy kiedy nie jest ładowna. Słuchawka w trybie st_by pobiera 2,5÷3 mA. Poza tym akumulator sam także rozładowuje się. Jeśli napięcie obniży się do pewnego (ustalonego) poziomu to uruchamia się proces ładowania.
ma_li_ja napisał:
W tym modelu można. A w jakich nie można?
Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Rzadko występuje potrzeba dokładnego przyglądania się obwodom ładowania. W niektórych modelach sprzed kilku lat (seria TCD 2xx) akumulatory ładowane są przez cały czas leżenia na bazie. Na początku pełnym prądem później "kluczowanym". W starszych modelach z akumulatorami Cd-Ni było różnie w różnych modelach ale to wykracza poza ramy tego wątku (temat "morze").
Ja zwykle odradzam pozostawianie słuchawki na bazie wychodząc z założenia, że akumulator dłużej pracuje gdy zapewnimy mu cykl - po naładowaniu rozładowanie.
Powrót do góry

ma_li_ja
Poziom 4
Poziom 4

Post#16 Post autora tematu 12 Kwi 2012 14:02   

W.P. napisał:
Ja zwykle odradzam pozostawianie słuchawki na bazie wychodząc z założenia, że akumulator dłużej pracuje gdy zapewnimy mu cykl - po naładowaniu rozładowanie.
No i właśnie też tak mi się wydaje. A tymczasem w instrukcji nie ma ani sugestii, że owszem, można cały czas trzymać na bazie, ale odkładanie do rozładowania mogłoby przedłużyć żywotność akumulatorków, czy coś podobnego.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> TelefonyStacjonarne Serwis -> PANASONIC KX-TG2511 słuchawka traci połączenie z bazą
Strona 1 z 1