Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens Automatic przepływowy podgrzewacz wody 18kW

mraulin 16 Lut 2012 11:20 15895 13
  • #1 16 Lut 2012 11:20
    mraulin
    Poziom 7  

Witam!

Mam problem z elektrycznym podgrzewaczem wody - niestety nie umiem ustalić modelu - wpisy na naklejce przeklejone do Googli nie dają wyraźnych efektów - może nie to wpisuję... Genearlnie problem polega na tym, że słabo grzeje wodę, albo wcale jej nie grzeje - różnie. Ostatnio kolega z forum podpowiedział by wyczyścić filtr siatkowy na wejściu wody i to jest zrobione - efekt jest taki, że jakby częściej działał poprawnie, ale to jeszcze nie jest to... Czy w tym urządzeniu może znajdować się jakiś ukryty filtr na wejściu wody - pod sterowaniem elektrycznym, który można przeczyścić?? Czy muszę kupować nowsze, które, jak już widziałem, mają filtr siatkowy na wejściu do urządzenia?

Dodatkowym problemem, z jakim się obecnie zmagam jest cieknąca woda spod iglicy, do której są podpięte przewody - ale to moja wina, bo ją wyciągnąłem by obejrzeć, czy na grzałkach nie ma kamienia i niestety uszczelka się przetarła, a nowej nie sposób dostać... Testowałem już wiele różnych i niestety, wszystkie mniej lub więcej ciekną. Na razie główny problem to brak normalnego grzania.

Umieszczam fotki urządzenia: TUTAJ - co prawda nie widać przyłączy wodnych, ale zaręczam, że nie ma tam niczego oprócz gwintu do przykręcenia rurek...

Rozważałem zwiększenie przekroju rurek, jednak tego jeszcze nie zastosowałem - obecnie są standardowe rurki giętkie - takie jak do WC... Może poprawiłoby to przepływ?

• #2 19 Lut 2012 19:34
    IPiotrek
    Poziom 9  

Witam, najprawdopodobniej Twój podgrzewacz to Siemens DH18200.

Posiadam właśnie taki model i wygląda identycznie jak na Twoich zdjęciach. Aktualnie walczę z cieknącą iglicą. Nie wiem czy da się to wymienić/uszczelnić. Na pierwszy rzut oka nie widzę, aby blok grzewczy był w jakiś sposób rozbieralny.
    W jaki sposób udało Ci się wyciągnąć iglicę ?

• #3 20 Lut 2012 09:59
    mraulin
    Poziom 7  

Faktycznie DH18200 - nie sprawdziłem w miejscu oczywistym - a teraz już wiem, że tak jest. Może ktoś ma instrukcję i jest tam coś napisane o uszczelce, której mi potrzeba...

Wiesz - może ja coś mylę, może to nie jest iglica - na zdjęciu widać skąd mi cieknie - taki element z dwoma kabelkami - termostat lub inny czujnik... wydawało mi się, że to może jest iglica... Jest tam malutka uszczeleczka, jakiej nigdzie nie mogę dostać - tzn. oryginalna padła przy wyciągnięciu tego czegoś, a ta co ją włożyłem obecnie puszcza i jest wyciek... Sprawdziłem już całą masę małych uszczelek, pakuły i nic - ciągle cieknie - mało bo mało, ale jednak talerz musi stać...

Siemens Automatic przepływowy podgrzewacz wody 18kW

Na pocieszenie dla mnie - właśnie poradziłem sobie z grzaniem wody - teraz grzeje, że można się poparzyć;) Jak tego dokonałem? Odkamieniłem całą instalację (jest ona dość mała) ciepłej wody za pomocą kwasku cytrynowego:)

Pozdrawiam
    Marek

PS. Jeśli ktoś ma pomysł skąd wziąć uszczelkę, która mi padła to jestem otwarty...

• #4 20 Lut 2012 20:01
    IPiotrek
    Poziom 9  

Faktycznie - to nie jest iglica :)

Iglica i zapewne jakaś membrana jest pod stycznikami i niestety nie widzę sposobu, aby się do niej dostać bez rozcinania bloku grzewczego, tylko wątpię, żeby dało się to później złożyć do kupy tak żeby nie ciekło (może jakoś zgrzać).

Coraz szybciej godzę się z myślą, że trzeba kupić nowy podgrzewacz - aktualnie pod Siemensem stoi wiadro 10L i przez nockę napełniło się w 1/4.

• #5 20 Lut 2012 21:59
    mraulin
    Poziom 7  

Ja to już rozważałem... Na razie jednak działa lepiej... No i po pewnych mocniejszych dopychaniach tego czegoś co cieknie... cieknie dalej, ale wolniej... oceniam to na mniej niż 1 litr na dobę... Szukam dalej uszczeleczki - może uda się znaleźć...

• #6 02 Gru 2012 17:34
    zbychos44
    Poziom 2  

witam
    opisany problem z usczelką miałem jak kolega... uszczelek masz takich na tony jak kupujesz np: baterię do łazienki to ci dają razem z kranem 2 krótkie elastyczne linki zbrojone do podłaczenia kranu do sieci i na ich końcówkach są takie gumki i mnie zadziałało a mam dh18200 bo też walczę z temperaturą

• #7 02 Gru 2012 21:07
    sujka5
    Poziom 26  

Miejsce z którego cieknie woda to termostat zabezpieczający grzałkę (jeden jest na 1 grzałce , drugi jest na 3 grzałce) jeśli z tamtego miejsca cieknie to proponuję skontaktować się z serwisem fabrycznym Boscha i Siemensa (najlepiej osobiście) i myślę że ten problem zostanie rozwiązany za niewielkie pieniądze...

Dodano po 5 [minuty]:

Odnośnie grzania lub nie to przyczyną może być zbyt mały przepływ wody przez ogrzewacz która spowoduje załączenie np 2 grzałek (2 kliknięcia) 3 grzałki (3 kliknięcia) w pierwszej kolejności proponuję zdjąć siteczka umieszczone na kranie i zobaczyć czy nie zwiększył się przepływ.
    Jeśli to pomogło to OK jeśli nie to następnym krokiem powinno być skontrolowanie jak bardzo jest skręcony (zdławiony) kranik "wpuszczający wodę do ogrzewacza.

• #8 02 Gru 2012 22:11
    mraulin
    Poziom 7  

No panowie!! Dwa rozwiązania jednego dnia, po 10 m-cach ciszy:) Jutro spróbuję kontaktu z serwisem... to byłoby coś...

Przyznam, że nie kumam porady z kranem... - czy chodzi o to, bym kupił kran i użył z niego uszczelki??

W kwestii ciepłej wody - zdjęcie sitka faktycznie pomaga, ale wtedy woda leci koszmarnie brzydko, jeśli wiesz co mam na myśli:) Chwilowo starczało odkamienianie kwaskiem instalacji, ale szybko wraca na zimną wodę... Przy ogrzewaczu nie ma kraników, więc nie ma czego regulować.

• #9 03 Gru 2012 15:32
    zbychos44
    Poziom 2  

kup sam wężyk do kranu w obi/lokowanie produktu/ jest chyba po 8 zeta i tam jest usczelka

Dodano po 8 [minuty]:

jak tu już jestem:mam pytanie jak wyregulować ten ogrzewacz dh12800 by była gorąca woda bo mam wrażenie że jest jakby w kratkę fakt troszkę przy nim majstrowałem i cosik rozregulowałem jak mam gorącą wode w łazience to nie mam w kuchni lub na odwrót mam teraz jakoś po równo ale jak był nowy 90 stopni nie schodziło

• #10 03 Gru 2012 16:22
    mraulin
    Poziom 7  

Niestety, chyba nie ma w nim żadnej regulacji... Jak go kupowałem (z 10-12 lat temu) to niby był super hiper nowoczesny, jednak dzisiaj widzę, że brak sitka, czy jakichkolwiek regulatorów to duży problem... U mnie też w kratkę..., a niby miał zasilać kilka odbiorów...

Pocieszające jest, że mam w kieszeni uszczelkę do termostatu (z serwisu Bosh-Siemens w Gdyni - szacunek dla pana z recepcji i wielkie dzięki), który od roku kapie:) Może dzisiaj przestanie... - jak tylko wrócę do domku to sprawdzę:) Chcieli mi sprzedać cały termostat za ponad 70 zł, ale okazało się, że mają z rozbiórki, więc lekko przechodzona... Czas pokaże...

Pytałem o brak ciepłej wody, to gość sugerował, że może być problem z membraną... - jak będzie mnie ten ogrzewacz bardzo wkurzał, to go w końcu wymienię na nowszy model:)

• #11 03 Gru 2012 19:19
    sujka5
    Poziom 26  

jest "regulacja" prosta jak będziesz miał problem to dzwoń 660377606 podpowiem na żywo przy "pacjencie" (ogrzewaczu)

• #12 03 Gru 2012 22:22
    mraulin
    Poziom 7  

No byłoby extra:) Postanowiłem wstrzymać się z wymianą uszczelki do weekendu - co nagle to po diable:) Przy takich wymianach bywa różnie... Więc jakby coś, może faktycznie spróbuję skorzystać z porady telefonicznej - w sobotę, jeśli to nie problem...

Jednak naprawdę się zastanawiam, na czym może polegać ta regulacja, skoro tam nie ma żadnych zaworów - sama elektronika... plus dwa termostaty, których lepiej nie dotykać, bo padają uszczelki:) Membrana jest totalnie odizolowana...

Pozdrawiam

• #13 10 Gru 2012 18:36
    krzysztof898
    Poziom 12  

Witam. Też zmagam się z tym ogrzewaczem, ale zupełnie z innym problemem, a mianowicie z stycznikiem który załącza się z przepływem, jeden styk nie pracuje( rozebrałem go i się okazało że kościana podstawka jest wyłamana) może ktoś doradzić gdzie taką dostać?

• #14 11 Gru 2012 11:56
    mraulin
    Poziom 7  

Pewnie w serwisie:) Może tak jak mi - dadzą Ci używany, ale sprawny - oni wymieniając grzałkę wymieniają pół lub więcej ogrzewacza... - może akurat poratują... tylko trzeba być na miejscu i pogadać...

Nie pisałem, nie dzwoniłem. Naprawiłem. Podgrzewacz działa od niedzieli bez zarzutu. Przeczyściłem filtr rozpylacza w kranie, który nie chciał włączać ciepłej wody i jest ok:) Wymiana uszczeleczki bezproblemowa. Od wymiany nie padła już ani jedna kropla wody!!! Ta regulacja, to chyba jedynie przełącznik na econo i na full:) U mnie cały czas na full...

Pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme