X

Kabel do subwoofera XLR-JACK

17 Feb 2012 21:49 KUKubek234
  • #1 17 Feb 2012 21:49
    Kubek234
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Witam. Co sądzicie o Klotz AC 110? Jaki byście polecili?
  • #2 17 Feb 2012 22:58
    alexhypno
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    A mógłbyś podać konkretniej z czego do czego ma ten kabel przesyłać sygnał? Jeśli z końcówki mocy do subwoofera to ten się nie nadaje. Pozdrawiam
  • #3 17 Feb 2012 23:28
    Kubek234
    Level 16  
    Topic author Helpful post? (0)
    Z Powermiksera do aktywnego suba
  • #4 18 Feb 2012 10:18
    twsssd
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Wystarczy zwykły kabel symetryczny (mikrofonowy) http://muzyczny.pl/108735_Klotz-MY206-kabel-mikrofonowy-czarny.html
    Pozdrawiam.
  • #5 18 Feb 2012 10:40
    Kubek234
    Level 16  
    ale problem jest w tym że te kable grają całym pasmem a ten klotz co podałem prawdopodobnie gra najwiecej bassem
  • #6 18 Feb 2012 10:54
    alojzy7719
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Kubek234 wrote:
    ale problem jest w tym że te kable grają całym pasmem a ten klotz co podałem prawdopodobnie gra najwiecej bassem

- większej bzdury nie słyszałem. Wystarczy dobrej klasy przewód mikrofonowy (np. Klotz lub Cordial).
  • #7 18 Feb 2012 11:21
    Kubek234
    Level 16  
    ja używam kabla sommercable i nie jestem zadowowolony
  • #8 18 Feb 2012 11:23
    alexhypno
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    W jakim sensie nie jesteś zadowolony? Trzeszczy?
  • #9 18 Feb 2012 11:24
    Kubek234
    Level 16  
    nie bo chodzi o to że słychać środkowe pasmo. Wpadłem na taki pomysł żeby kupić equalizer aby móc ustawić niskie pasmo dla suba. Co byście powiedzieli o tym equalizerze?

http://fabrykadzwieku.pl/product-pol-35777-American-Audio-XEQ-152B-Equalizer.html
  • #10 18 Feb 2012 13:19
    twsssd
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    A kolega puszcza pasmo przez jakiś filtr czy crossover? I niech nam kolega dokładnie powie jaki sprzęt posiada. Pozdrawiam
  • #11 18 Feb 2012 13:19
    sebap
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Jaki to aktywny sub?
  • #12 18 Feb 2012 14:10
    alojzy7719
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Kubek234 wrote:
    nie bo chodzi o to że słychać środkowe pasmo. Wpadłem na taki pomysł żeby kupić equalizer aby móc ustawić niskie pasmo dla suba. Co byście powiedzieli o tym equalizerze?

http://fabrykadzwieku.pl/product-pol-35777-American-Audio-XEQ-152B-Equalizer.html

To, że słychać środkowe pasmo, nie jest winą przewodu, tylko zbyt wysoko ustawionego filtra dolnoprzepustowego w subwooferze. Nie podałeś modelu, więc nie wiemy, czy jest on realizowany aktywnie, czy pasywnie. Zakładając, że nie możliwości zmiany częstotliwości odcięcia, należy dokupić crossover (nie equalizer),
    np Behringer CX 2310. Podaj też model powermiksera, bo może się okazać, że posiada wejścia Main Input (lub Amp Input) L/R, wtedy będzie możliwość podziału 2-drożnego, co zaowocuje lepszym brzmieniem całości.
  • #13 18 Feb 2012 16:05
    Kubek234
    Level 16  
    Ja już testowalem to bo jest takie cos w subie jak( to mid-hi ) czyli do podlaczenia nadstawek. Ucielo niskie tony z nadstawek ale bass dalej gral calym pasmem. Powermikser PMP2000 sub GST1018BA

Dodano po 5 [minuty]:

twsssd wrote:
    A kolega puszcza pasmo przez jakiś filtr czy crossover? I niech nam kolega dokładnie powie jaki sprzęt posiada. Pozdrawiam

Nie normalnie prosto z powermiksera bierze sygnal a na subie ustawiam Crosoverem pasmo.
  • #14 18 Feb 2012 16:19
    twsssd
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    A więc kolego wychodzisz z powermixera wyjściem left/mono (tym na przednim panelu) i bezpośrednio do ba. Line input na basie i ustawiasz sobie na crossoverze cięcie (zazwyczaj na około 120Hz). I kolego powinno wszystko śmigać.
  • #15 18 Feb 2012 18:34
    Kubek234
    Level 16  
    Mi bardziej pasuje wejscie monitor poniewaz jakbym miał użyć Left/Mono to nadstawki bylyby katowane bassem. A czy dobry jest ten korektor co przedstawilem w ktorys z powyzszych postow?
  • #16 18 Feb 2012 18:43
    Świr
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    Nie no - jak czytam niektóre herezje tutaj wypisywane to aż się włos na głowie jeży...

Kubek234 wrote:

Kubek234 wrote:
    nie bo chodzi o to że słychać środkowe pasmo.

Od kiedy to przewód elektryczny jest filtrem?

Kubek234 wrote:
    Wpadłem na taki pomysł żeby kupić equalizer aby móc ustawić niskie pasmo dla suba.

Kubek234 wrote:
    A czy dobry jest ten korektor co przedstawilem w ktorys z powyzszych postow?

Do tego się używa crossovera. Zainteresuj się tymi urządzeniami:
    http://fabrykadzwieku.pl/pol_m_Naglosnienie_Efekty-equalizery-crossovery_Procesory-glosnikowe-crossovery-739.html
  • #17 18 Feb 2012 19:23
    Kubek234
    Level 16  
    [quote="Świr"] Nie no - jak czytam niektóre herezje tutaj wypisywane to aż się włos na głowie jeży...

Dlaczego?

[quote="Świr"] Od kiedy to przewód elektryczny jest filtrem?

A czy ja coś takiego pisałem? Pisałem że sub gra środkiem a nie że przewód jest filtrem

Świr wrote:

Hmmm czy aby na pewno mam użyć crossovera? Ja używałem tego crossovera z suba na nadstawki uciąć ucięło tylko problem w tym że głosu w ogóle nie słychać jakieś takie echo występuje(może to wina kabla nie wiem). Jedynie przy mono gra normalnie
  • #18 18 Feb 2012 19:47
    Świr
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    Napisałeś:
    Kubek234 wrote:

Skoro "gra" to analogicznie jest filtrem.

A dlaczego to herezje - bo przewód to przewód. On nie gra, tylko przesyła sygnały elektryczne. Chyba że jest zastosowany do czegoś innego niż jest przeznaczony. Ale przewody audio tłumią żadnego sygnału w paśmie 0Hz - 20kHz (teoretycznie, bo zwykle to pasmo jest szersze).

Zrób zdjęcie temu crossoverowi w subie.
  • #19 18 Feb 2012 20:00
    Kubek234
    Level 16  
    Widocznie źle się zrozumieliśmy. A tu zdjęcie http://obrazki.elektroda.pl/8681164700_1329334819.html
  • #20 19 Feb 2012 00:12
    alojzy7719
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Kubek234 wrote:

Hmmm czy aby na pewno mam użyć crossovera? Ja używałem tego crossovera z suba na nadstawki uciąć ucięło tylko problem w tym że głosu w ogóle nie słychać jakieś takie echo występuje(może to wina kabla nie wiem). Jedynie przy mono gra normalnie

Jeżeli zależy Tobie, żeby "górki" grały w stereo, odcięte np na 100 Hz, musisz kupić zewnętrzny crossover. Z suba wychodzi sygnał mono, więc Twój sposób podłączenia pokazany na zdjęciu powoduje zmostkowanie kanałów. Jeżeli w mono jest dobrze, a w przypadku podłączenia obu wtyczek występują anomalie, to przewód XLR żeński - 2 x Jack, musi być źle zrobiony. Kupiłeś gotowy, czy sam lutowałeś? Jeżeli sam, to w jaki sposób?
  • #21 19 Feb 2012 00:30
    Kubek234
    Level 16  
    Ja to podlaczalem przykladajac jacka stereo na xlr w subie. Pod wejscie line w subie wpialem jacka stereo a do miksera 2xjack. Jedynie dobrze gralo w mono. Nawet jak nieprzykladalem jacka na xlr to sub gral dziwnie jakby byl odwrocony o 180* Problem polega na tym czy wejscie line w subie jest stereo. Czytalem instrukcje, na necie ale nic nie znalazlem. Może przez to sie tak zachowuje?
  • #22 19 Feb 2012 12:44
    Świr
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    To line input to wejście zbalansowane a nie stereo, dlatego nie gra poprawnie w konfiguracji stereo.
  • #23 19 Feb 2012 13:54
    Kubek234
    Level 16  
    dzięki o to mi chodziło.

Dodano po 14 [minuty]:

a czy mógłby mi Pan powiedzieć jak by Pan połączył suba aktywnego i górki z crossoverem Cx2310? Pytam z ciekawości. Jakbym użył zamiast korektora crossovera to czy nie brakowało by niskich tonów? Problem polega na tym że nie da się regulować bass
  • #24 19 Feb 2012 13:57
    alexhypno
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    W crossoverze można dostroić od i do jakiej częstotliwości będą grały nadstawki i można je ustawić tak aby niskie pasma mogły się przenikać z tymi z subbasu. Pozdrawiam
  • #25 19 Feb 2012 14:05
    Świr
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    Z tego co widzę ta niskotonówka przenosi do 180Hz - i tak też ustawiłbym crossover. Pytanie jakie masz nadstawki?
  • #26 19 Feb 2012 21:29
    Kubek234
    Level 16  
    PLP 312. Ale co to da jak ustawie na subie 180Hz? Przeciez nie podlacze pod suba nadstawki.W subie jest tylko jedno wyjscie w dodatku mono. Probowalem podlaczac w stereo ale jest tak jak pisalem w ktorys z powyzszych postow ze dziwnie słychać

Dodano po 3 [godziny] 33 [minuty]:

alexhypno wrote:
    W crossoverze można dostroić od i do jakiej częstotliwości będą grały nadstawki i można je ustawić tak aby niskie pasma mogły się przenikać z tymi z subbasu. Pozdrawiam

Ale mi chodziło o to że nie da się regulować bassu tylko da się zgłaśniać/ściszać
  • #27 20 Feb 2012 09:41
    alojzy7719
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Kubek234 wrote:

a czy mógłby mi Pan powiedzieć jak by Pan połączył suba aktywnego i górki z crossoverem Cx2310? Pytam z ciekawości. Jakbym użył zamiast korektora crossovera to czy nie brakowało by niskich tonów? Problem polega na tym że nie da się regulować bass

Na początek musisz kupić 2 przewody XLR męski - jack mono, 2 przewody XLR żeński - jack mono (w PMP 2000 Preamp Outputs i Power Amp Inputs są niesymetryczne) oraz jeden przewód XLR - XLR. Z Preamp Outputs L/R wchodzisz do Input L/R w crossoverze, HiGH L/R podłączasz do Power Amp Inputs L/R, a do suba wchodzisz z Subw Out w crossoverze. Dzięki temu jest możliwość regulacji głośności nadstawek i suba oraz ustawienie częstotliwości odcięcia niezależnie dla górek i suba.
  • #28 20 Feb 2012 13:38
    Kubek234
    Level 16  
    To czyli niema sensu kupowania EQ? Sam crossover wystarczy? A EQ nie będzie mi potrzebny do wysterowania suba? A jak kupie ten crossover to czy będę mógł sobie regulować wtedy np: bass na powermikserze? bo teraz to tylko mogę sterować samą głośnością jedynie mogę podbić bass na subie i nic więcej
  • #29 20 Feb 2012 14:55
    alojzy7719
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Nie ma najmniejszego sensu kupowania dodatkowego EQ, tym bardziej że jest w powermikserze (wprawdzie 9-pasmowy, ale zawsze coś). Na crossoverze ustawisz proporcje suba względem górek.
  • #30 20 Feb 2012 15:02
    Kubek234
    Level 16  
    Ostatnie pytanko. Czy ladnie sie zgraja nadstawki z subem aktywnym po uzyciu crossovera cx2310? Czy na pewno nic wiecej niebede musial dodatkowego kupowac?
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products