Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tv dla dziadków? Czy tv 3d umożliwia zwykłe 2d?

jarekm95 19 Lut 2012 21:01 3589 21
  • #1 19 Lut 2012 21:01
    jarekm95
    Poziom 11  

Witam. U dziadków zepsuł się 13letni telewizor - zarówno serwisanci jak i ja odradziłem im jego naprawę... z wiadomych przyczyn (staroć, serwisanci nie mieli części, naprawa nieopłacalna, niedługo wyłączą analog itp)
    Zdecydowali się na zakup nowego (tzn może być nawet używany, aby działał :D)
    Kryteria:
    -dvb-t z mpeg4
    -niedrogi (1100zł max)
    -ma się mieścić na półkę szer. 83 cm (więc rozmiary mniej więcej 24-30 cali)

Poprzeglądałem allegro - myślałem że lcd ze względu na cenę będzie najlepszy, ale ceny nie są aż tak niskie, aby nie rozważyć zakupu led a nawet 3d.

Mam pytania odnośnie tego 3d - jak to jest - dziadkowie raczej by oglądali w 2d, bo wątpię by spodobały im się okulary
    Jeżeli kupię 3d, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby oglądać normalnie w 2d (wyłączyć tą konwersję 3d), prawda?
    Właściwie to tani 3d to tylko LG DM2780 - możecie coś na jego temat powiedzieć? Warto? Okulary to ma te "z filtrami" których nie trzeba ładować i od których nie bolą oczy, prawda? Czy ten model pozwala nagrywać stacje na usb gdy oglądam inną?

Tu link do allegro z ustawionymi opcjami - jeśli się zdecyduję na 3d to wybór jest niewielki, a jeśli zwykły led/lcd to pokieruję się pewnie np bajerem typu nagrywanie na usb.
    http://allegro.pl/telewizory-led-73167?a_enum...price_to=1000&change_view=Poka%C5%BC%C2%A0%3E

Doradźcie coś. Z góry dzięki

• #2 19 Lut 2012 21:18
    Dworniok1996
    Poziom 7  

Witam!
    Tak, jeśli kupisz 3d to nic nie stoi na przeszkodzie aby oglądać w 2d. Ja bym ci polecał telewizor marki Lg. Ja mam taki i nie moge nic złego na niego powiedzieć.

• #3 19 Lut 2012 22:40
    zag12wsx
    Poziom 10  

Ja ci radzę , lg 32LK330 bez 3d. cena 1290zl.

• #4 19 Lut 2012 23:03
    jarekm95
    Poziom 11  

zag12wsx napisał:
    Ja ci radzę , lg 32LK330 bez 3d. cena 1290zl.

32 raczej nie zmieści się na półkę - przecież nie będą zmieniać swojej ukochanej meblościanki dla jakichś kilku cm.
    Poza tym to nie polecaj konkretnego modelu - jak znam życie to właśnie taki masz i dlatego uważasz go za najlepszy. Ja mam jakiegoś samsunga 26 i też chwalę, ale wiem że są już nowsze technologie więc lepiej w nie zainwestować. Zresztą oni też tego swojego 13latka chętnie by z powrotem postawili na półkę.

• #5 19 Lut 2012 23:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #6 20 Lut 2012 07:30
    jarekm95
    Poziom 11  

Po raz kolejny piszę - 32 raczej nie wchodzi w grę - chyba że z jakimiś super cienkimi ramami, bo nie zmieści się na półkę.

Jak na razie jestem za tym DM2780D. Jest mało popularny - mało opinii w internecie, ale wszystkie które widziałem są pozytywne.
    Wiadomo - dziadkowie raczej z tych bajerów korzystać nie będą, ale różnica w cenie duża nie jest, a możliwości raczej spore, myślę że warto - pewnie będę częściej ich odwiedzał :D.
    Mam 2 główne pytania co do niego bo nie mogę nigdzie znaleźć
    -czy można nagrywać na dysk usb i jednocześnie oglądać inny kanał?
    -czy wykorzystana jest technologia pasywna (spadek rozdzielczości o połowę, ale oczy się nie męczą, okulary są tanie i nie trzeba ich ładować) czy aktywna (męczą się oczy, okulary są drogie i potrzebują energii)? Chyba skoro dają nakładki na zwykłe okulary to musi być pasywna, prawda?

Dodano po 10 [minuty]:

Już wiem - ma okulary polaryzacyjne, czyli te tanie, nie wymagające ładowania. Jeszcze tylko czy można nagrywać i jeśli tak to pewnie wezmę...

• #7 20 Lut 2012 07:56
    zag12wsx
    Poziom 10  

Kolego ty chyba myślisz bardziej o sobie niż o dziadkach, szukasz tylu bajerów ,po co 3d nie szkoda starszych oczu, a ja się cieszę ze swego panasa 42".

• #8 20 Lut 2012 10:39
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dokładnie tak.
    Musi być większy ekran, bo szkoda oczu dla dziadków.
    Telewizor obecnie dzięki uchwytom nie musi wejść w półkę ale może być przed półką i być ruchomy, więc się zmieści .

• #9 20 Lut 2012 16:21
    jarekm95
    Poziom 11  

witam. a więc tak - zgoda - ten bajer 3d to jest mój wymysł bo jest taki bajerancki i to nowa technologia i nie jest droga. Z nagrywania jak się nauczą to raczej nawet będą korzystać.

Ale tv poniżej 32" to już ich kryteria - ma sie zmieścić na półkę i koniec. A nawet jakby wystawał przed nią to nie można by otworzyć jednej z szafek - a w drugą stronę sie go nie przesunie bo ściana.
    Jeśli ktoś wie to proszę o to info co do nagrywania...
    A jeśli chcecie dawać inne propozycje to tylko poniżej 32"
    Dziękuję

• #10 20 Lut 2012 18:23
    zag12wsx
    Poziom 10  

Drogi kolego, piszesz że ta półka ma 83cm .a lgk330 ma wymiary 80cm szer.50,9cm wys. 8cm. gł. tak że się zmieści, i zobaczysz że dziadki będą zadowoleni.

Dodano po 38 [minuty]:

Znalazłem co cię może zainteresuje , Philips 32PFL 6606 wymiary szer.76,1cm. wys.47,3cm. gł.4,2cm. full hd 400hz. pvr .możliwość nagr. przez usb. na każdy nośnik, usługa net tv.3 hdmi.cena 1899zl. warto.

• #11 20 Lut 2012 18:38
    jarekm95
    Poziom 11  

ok, może i mnie by interesował, ale uwierz mi - dziadków taka cena odstraszy - najchętniej to oni by naprawili swoje starego, ale wszyscy ich przekonują że nie warto...
    Kawałek tej półki jeszcze przysłania wersalka - najwyżej by musieli zrobić przemeblowanie...

Mi dalej marzy się, żeby kupili tego lg 3d. Ale dobra - skoro tak przekonujecie że te 32 są lepsze to jeszcze się ich popytam co by woleli, ale wątpię by się na takie okno zgodzili...

Ja tylko nadal nie rozumiem co tak naprawdę kieruje waszym gustem (poza rozmiarem)? Przecież raczej tylko w tym są lepsze... a neta ani kompa u dziadków nie ma, więc żadna net tv nie gra roli gniazda hdmi też nie są powodem bo xboxa ani ps nie planują

• #12 20 Lut 2012 18:39
    zag12wsx
    Poziom 10  

Powiedz dziadkom że te 32" to jest przekątna ekranu a nie szer.tv.

• #13 20 Lut 2012 20:13
    jarekm95
    Poziom 11  

o b... oni o tym wiedzą - przecież w każdej reklamie mówią "tv o przekątnej xx cali". chodzi o to że to 1000 zł i tak już dla nich jest dużo bardzo proszę napisz co poza wielkością ekranu przemawia, abym nie brał tego lg 3d?

• #14 20 Lut 2012 22:48
    zag12wsx
    Poziom 10  

Jeśli już tak bardzo chodzi o tę cenę to kup go, ja osobiście nie widzę w nim jakiś większych minusów ,powodzenia niech długo służy dziatkom,jak go kupisz to napisz co to za cudeńko ,pozdrawiam.

• #15 21 Lut 2012 12:53
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #16 05 Kwi 2012 12:40
    jarekm95
    Poziom 11  

zag12wsx napisał:
    jak go kupisz to napisz co to za cudeńko

Długo to trwało ale w końcu go mam - DM2780D-PZ - przyszedł wczoraj - za 950zł łącznie z przesyłką
    OGÓLNIE O WYKONANIU
    Sam TV bardzo dobrze się prezentuje - solidnie wykonany, cienki - nie mam raczej zastrzeżeń. TV ma panel dotykowy - nie przeszkadza mi taki bajer:). Panel ma sporo przycisków - w razie zagubienia pilota można sprawnie używać większości funkcji - choć 3D tam chyba nie ma. Podoba mi się (i babci też na pewno nie będzie przeszkadzać) to, że gdy TV jest wyłączony to nie ma żadnej diody czuwania - gdy włączony jest duża niebieska.Pilot również dobrej jakości - pewnie leży w dłoni, klapka od baterii idealnie spasowana. Pilot jest jak dla mnie bardzo duży - ma dwa rodzaje przycisków, co średnio mi się podoba - wszystkie są takie gumowe, i standardowo się je naciska jak w każdym pilocie, jedynie ten krzyżak nawigacyjny jest na mikroswitchach - taki "klik" jak klawisze w telefonie kom. Okulary i soczewki. W zestawie są 2 pary okularów i jedne soczewki. Okulary jedne białe, drugie czarne i soczewki też z czarnymi elementami. Wszystkie słabej jakości - skrzypią przy rozkładaniu i sprawiają wrażenie bazarowej tandety, która zaraz się rozleci. Są do nich 2 ściereczki do przetarcia i 1 woreczek "pokrowiec" na białe okulary.
    W zestawie oprócz pilota, 2 okularów i soczewek jest zasilacz z kablem zasilającym, kabel d-sub do kompa i paseczek do spięcia kabli, żeby się nie plątały. Poza tym instrukcja i papiery i 2 płytki - z programem do gier 3D, instrukcją i sterownikami. Dodam że instrukcja jest na odwal - prawie nic tam nie ma - i jest jeden paradoks - na pierwszej stronie piszą, że TV nie ma konwersji 2D-3D (błąd, bo oczywiście ma), a na następnej jak ją włączyć :D.
    TERAZ O DZIAŁANIU
    Obraz w porównaniu do LCD który mam jest miodzio - żywsze kolory i lepszy kontrast - francja elegancja. Dźwięk też jest czysty i ogólnie bez zastrzeżeń.
    Obsługa jest dziecinnie prosta i intuicyjna - napisy na ekranie duże i wyraźne więc dla dziadków w sam raz. Jak podłączam pendrive to wyskakuje jakiś błąd odczytu, ale z menu wszystko działa (filmy czy zdjęcia) - może trzeba sformatować pena w innym systemie plików. I jak siedział w gnieździe tak pół godziny to strasznie się nagrzał (chociaż nie był używany) więc pewnie jest tam za duże napięcie. Dodam że na pena nie da się nagrywać - przynajmniej nie znalazłem takiej funkcji.
    3D jak na razie oglądałem tylko taką 9 minutową pokazówkę którą ściągnąłem z neta i wrzuciłem na pendrive - obraz jest ok, jak w kinie - też można łapać bąbelki w powietrzu:D. Tylko jak się wstaje (patrzy pod innym kątem w pionie) to może się efekt zgubić - ale jak siedzę grzecznie w miejscu to jest ok. Grałem też w NFS U2 przez ten program do gier, ale to nie to samo co ta pokazówka, którą oglądałem - jest efekt, samochód jest bliżej, ale tą ulicę ciężko ocenić jak obiekty są daleko i lepiej grać w 2D. Podobnie z konwersją filmu odtwarzanego z laptopa (a konwersja w TV) - efekty słabe. Ale laptop podłączony przez d-sub - może przez hdmi by było lepiej? Ale nie wiem.
    Crosstalk - jest - identycznie jak na filmie http://www.youtube.com/watch?v=fMOH-kIApVI
    Ale nie widać tego aż tak bardzo w filmie - bo przecież film jest kolorowy, a nie czarno biły jak na tym teście. Ktoś pod filmem w komentarzach pisze że to wina okularów - ja nie wiem - na wszystkich z zestawu jest tak samo, a innych nie próbowałem. W praktyce raczej nie odczuwam dyskomfortu - czasami widać tylko bardzo delikatne smużenie.

To na razie tyle - mam go dopiero dzień i to wstępne odczucia - jak macie jakieś konkretne pytania to walcie śmiało :D. Jak na razie jestem zadowolony.
    Właśnie ściągam paczkę najlepszych pokazówek 3D i film w miniHD :D
    Pozdro i dzięki wszystkim za udział w dyskusji (choć nie posłuchałem waszych rad :D)

• #17 05 Kwi 2012 17:17
    konio68
    Poziom 15  

No to kupiłeś dziadkom monitor z TV a nie Telewizor :)

• #18 05 Kwi 2012 19:27
    rangiz
    Poziom 15  

Przecież nowy 32' by się z luzem zmieścił, 37 cali mają teraz 85cm szerokości!
    Nie wiem po co ten temat skoro wybrałeś na złość po swojemu i najsłabiej jakościowo.

Zakup 3D poniżej 32-37cali to dopiero parodia :D

• #19 05 Kwi 2012 20:15
    arko07
    Poziom 9  

Matryca TN i używanie tego jako TV to dopiero parodia, przecież to się da oglądać tylko idealnie na wprost.

• #20 06 Kwi 2012 14:59
    jarekm95
    Poziom 11  

rangiz napisał:
    Nie wiem po co ten temat skoro wybrałeś na złość po swojemu i najsłabiej jakościowo.
    No może i tak ale zauważ, że chciałem poniżej 30' a wszystkie propozycje były inne - a milionerem nie jestem i zawsze staram się kupić najtaniej - te wąskie 32 są 2x droższe.
    arko07 napisał:
    Matryca TN i używanie tego jako TV to dopiero parodia, przecież to się da oglądać tylko idealnie na wprost.
    Nie znam się na rodzajach matryc (a nawet nie wiem czy mój oby na pewno taką ma) ale z oglądaniem pod kątem nie ma problemu w 2D. W 3D najlepiej na wprost - trochę w bok też nie robi problemu, natomiast góra-dół już może przeszkadzać.
    Ogólnie jestem zadowolony - 2gi raz w takiej sytuacji bym kupił to samo...
    Można zamknąć. DZIĘKUJĘ :D

• #21 06 Kwi 2012 16:15
    rangiz
    Poziom 15  

32 cale w każdej postaci by weszły, LCD i LED.

• #22 18 Kwi 2012 18:01
    Znawca_Roman
    Poziom 9  

Jesteś zadowolony? Znaczy możesz polecić mi ten model? Chociaż lepszy byłby jakiś większy, może być droższy. Szukałem na magicznej planecie, bo tam podobno mają najtaniej i same dobrej jakości - tak czy inaczej nie do końca wiem co wybrać...

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme