Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Car Audio wzmacniacz 4x80W Maks

SPEAKERS_XP 27 Gru 2004 21:49 8597 16
  • Moj pierwszy wzmacniacz jaki smodzielnie sklecilem. Oparty na kosci tda7560(koncowka mocy) oraz tda1526(regulacja tonow).Obudowa od starego zasilacza PC-AT, radiator jak w tosce 303;).Posiada regulacje glosnosci, balansu, basow, sopranow...Gra calkiem dobrze.Czekam na komentarze :p
    Fotki robilem kamerka internetowa ale cos widac:)

Update: sorki ale z biegu wrzucielm prowizje....na szczescie moderatorzy mnie poprawili...wiecej sie nie powtorzy :)

Fajne!
  • #2 27 Gru 2004 21:57
    ALTON
    Poziom 38  

Fajny jak na pierwszy raz ale przesadziłeś z movcą.On nigdy w życiu niema 4x80 tylko 4x25W dla 10% THD.Przedwzmacnaicz coś ci sie pomylił bo niema TDA1526 tylko 1524 :).

• #3 27 Gru 2004 22:00
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

4x80 maks dla 2Ohm:) i 18V hehe, a 1526 jest i jest to nieco ulepszone 1524a :)

• #4 27 Gru 2004 22:22
    ALTON
    Poziom 38  

Daj jeszcze jakieś fotki ze środka :)

• #5 28 Gru 2004 00:03
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

Jezeli chodzi o zdjecia ze srodka to moze kiedy indziej(ale napewno zamieszcze) poniewaz sprzecik jest zamontowany w woziku i raczej poki sie nic nie zepsuje to go nie bede ruszal...niestety obudowa od zasilacza komputerowego jest bardzo niewygodna i musze kilka kabelkow odlutowac za kazdym razem jak chce ja rozebrac.
    Moge tylko powiedziec ze scalak przedwzmacniacza umiescilem na malenkiej plytce uniwersalnej, koncowka mocy na pajaku:( nie dostalem zadnej plytki/podstawki pasujacej do niego...Musialem uwazac z prowadzeniem masy bo po pierwszych probach mialem brzydkie przydzwieki od silnikia.Koszt tego wzmaka to ok.100zl...
    Propo mocy to ma on znamionowe 4x30W przy 14.4V dla 4Ohm i 4x55 dla 2Ohm.

• #6 28 Gru 2004 01:19
    elmer2
    Poziom 28  

witam

Jesli zalezy Ci na ,mocy to proponuje 4x TDA1562Q ale tylko to jest moc, nic nie pisze o jakosci :)

pozdro

• #7 09 Sty 2005 13:21
    Termitx
    Poziom 14  

SPEAKERS_XP możesz zapodać schemat tego wzmacniacza który robiłeś?
    I jeszcze pytanko jaki pobór prądu ma ten wzmacniacz? bo zastanawiam sie jaki pod niego kupić trafo.

• #8 10 Sty 2005 16:00
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

---->Termitx:
    Schemat to typowe aplikacje producenta. Szukaj tu:
    http://www.alldatasheet.com/
    Pobor pradu ok. 10A trafo niepotrzebne bo podlaczasz pod aku....(tda7560 to najmocniejsza "tania" kosc z 4 kanalowym wzmakiem zasilana bezposrednio z aku).
    Mozna dac wiekszy kondziorek na zasilaniu wzmaka ja mam 2x10000uF :)

• #9 10 Sty 2005 21:48
    Termitx
    Poziom 14  

I wzmacniacz chodzi Ci bez większych problemów tzn nie charczy i tego typu problemów nie masz? Bo chce własnie zrobić sobie taki wzmacniacz tyle ze na użytek domowy a za samą kosc jak pytałem sie w sklepie to zapłące ponad 40 zł a nie chciałbym potem to wyrzucić jako złom :p
    Aha i jeszcze jakie podpiąłes pod ten wzmacniacz głośniki? Ile ohm i W.
    Co do regulacji sopranów basów balansu i głośności planuje zastosowac układ LM1036 podobno jest czystsza regulacja niż w przypadku TDA1526

• #10 10 Sty 2005 22:34
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

Nie wiem czy do domu to dobry pomysl, w samochodzie sprawuje sie b.dobrze mocy ma dosc sporo...mam podlaczone alphardy na 2 Ohmy(po 2 glosniki 4 Ohm na kanal) po 100W RMS na kanal i dziala spokojnie....w smaochodzie w lusterku nic nie widac, a przy okazji delikatny masaz plecow :)LM1036 bedzie troszke lepszy, ten tda1526 lekko szumi...ale bardziej jest to odczuwalne w aucie niz w domu

• #11 10 Sty 2005 23:41
    Termitx
    Poziom 14  

A czemu masz wątpliwości czy ten wzmacniacz jest dobry do użytku domowego? Chodzi Ci o kłopot z zasilaniem? A jak oceniłbyś głośnośc, moc tego wzmacniacza czy po dłuższym słuchaniu na pełnej mocy wprawia uszy w stan szumienia :-) czy tak przeciętnie gra i lepiej moze by zrobić cos na prostszym układzie?

• #12 10 Sty 2005 23:58
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

Glosnosc jest duza, przy sluchaniu z cd przy "poteznym" basie i godzinnej jezdzie piszczy w uszach po wysiadce z wozu :) nie orientuje sie w "domowych" koncowkach mocy ale moze by sie znalazlo cos na ok. 40V o wiekszej mocy....
    Pozatym spora moc uzyskuje sie dopiero z 2 Ohmow wiec w domu moze to byc maly problem...

• #13 11 Sty 2005 22:41
    Termitx
    Poziom 14  

A co sądzisz o tym gdybym początkowo zasilił ten wzmacniacz z zasilacza od kompa 12V ? Wiem że będzie strata mocy ale czy tylko mocy albo też pogorszy sie jakość ?
    Aha i mam jeszcze pytanie orientuje sie ktoś jak to jest gdy połącze z zasilacza od kompa kabelek +12V z -6V przy czym +12V ma 10A a -6V ma 0,5A przez połączenie tych dwóch napięc uzyskuje +18V tylko pytanie czy jeśli podpiąłbym w takim momencie te +18V (uzyskane z +12V/10A i -6V/0,5A) pod ten wzmcniacz to czy te -6V wytrzyma te obciążenie i największe obciązenie pójdzie na 12V czy spale zasilke ?
    Byłbym wdzięczny gdyby mógł mnie ktoś oświecić w tej sprawie :-)

• #14 11 Sty 2005 22:50
    janek11389
    Poziom 42  

Witam! Jeżeli chcesz łączyć to w szereg, to wiadomo, że po przeciążeniu, zawsze słabsze ogniwo siądzie, będziesz mógł w tedy brać nie więcej jak te 0,5A, ale 18V
    Pozdrawiam

• #15 12 Sty 2005 17:26
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

Mozna uzyc zasilacza od kompa, z tym ze przydalaby sie przerobka na ok. 15V, mam gdzies pdfa jak przerobic zasilacz od PC na napiescie "samochodowe", byc moze jest tez gdzies na elektrodzie ale nie wiem, jakby co to dajcie znac, a zamieszcze...pozdr

• #16 12 Sty 2005 21:57
    Termitx
    Poziom 14  

Gdyby nie sprawiało Ci to większego problemu byłbym BARDZO WDZIĘCZNY za ten schemat.

• #17 12 Sty 2005 23:50
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

Masz narazie linka (przerobka na 13.8V):
    http://www.qrp4u.de/docs/en/powersupply/

Mialem troche inny dokument, jak znajde to zamieszcze...pozdr

Wzmacniaczek został sprzedany do instalacji ktora robilem klientowi w daewoo nexii, napedza 2xLw800 (skrzynia w bagazniku) + 2 tesle 20cm w polce, radzi sobie znakomicie....niestety nie zdazylem cyknac zdjec ze srodka wiec pewnie juz nic z tego....

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME