Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor 26"-32"

dzikipsychol 21 Lut 2012 14:00 2365 4
  • #1 21 Lut 2012 14:00
    dzikipsychol
    Poziom 2  

Witam

Przeglądałem trochę forum ale dalej mam problem.
    Przymierzam się do kupna telewizora, i szukam jakiś ciekawych propozycji.

1. Główny problem to jaki rozmiar wybrać: 26" czy 32"
    Z racji małego pokoju odległość od telewizora to jakieś 1,50m do 2,00m i mam wątpliwości czy 32" to nie za dużo. Telewiz będzie stał "w meblach" bo niestety nie mam sensownego miejsca aby go powiesić.

2. Drugi problem to technologia LCD czy LCD LED - zależy mi na dobrym obrazie (w miarę głęboka czerń i żywe kolory) oraz na jak mniej widoczym efekcie smużenia

Oto parametry jakie musi spełniać:
    - przeznaczenie: używany praktycznie do kablówki (obecnie sygnał analogowy UPC, być może po zakupie tv zmienię na cyforwy), czasem film z USB
    - obsługa internetu - może ale nie musi być
    - wejście USB - filmy, zdjęcia, muzyka
    - DVB-T
    - w miarę dobry dźwięk
    - mile widziany spory kąt widzenia
    - kwota do 2000zł (w razie potrzeby mogę dorzucić 100-200zł)

Na dzień dzisiejszy zastanawiam się nad LCD LED
    Toshiba 26EL833
    Sharp 26LE430E
    SONY KDL-26EX320
    Który z nich będzie lepszy?

Czekam na inne propozycje szczególnie LCD.

Pozdrawiam

• #2 21 Lut 2012 15:09
    r-maniac
    Poziom 14  

Witam,

Miałem podobny problem z wyborem odpowiedniego telewizora do małego pomieszczenia. Postaram się wstępnie odpowiedzieć na Twoje pytania:

1) Osobiście mam porównanie pomiędzy telewizorami o rozmiarach 26 i 32 cale - obydwa odbierają sygnał cyfrowej telewizji naziemnej. Telewizor o rozmiarze 26 cali jest w standardzie HD Ready, zaś telewizor o rozmiarze 32 cale w standardzie Full HD. Obraz na telewizorze o rozmiarze 26 cali w odległości do 2 - 2.5 m jest lepszy (przyjemniejszy dla oka) niż w przypadku telewizora o rozmiarze 32 cale, także moim zdaniem warto się w tym przypadku zastanowić nad rozmiarem 26 cali.

2) Myślę, że w tym przypadku lepiej kupić telewizor z ledowym podświetleniem matrycy.

Osobiście wybrałem telewizor Toshiba 26EL833 - dyskusja w tym wątku.

• #3 21 Lut 2012 15:43
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #4 23 Lut 2012 15:41
    dzikipsychol
    Poziom 2  

Ze wzgledu na wymiary miejsca gdzie będzie stał tv wybór w 99% padnie na 26" (32" trochę za duży, moga być problemy przy otwieraniu drzwi w meblach).

Zapomniałem jeszcze napiasać że pokój ma 1 okno od strony południowo wschodniej więc słońce świeci tylko do godziny 12.

Mam pytanie który z wyżej wymienionych 26" Toshiba czy Sharp ma lepsze skalowanie obrazu, lepszy dźwięk i matrycę która mniej odbija świałto.

Gdybym się jednak zdecydował na 32" to mój wybór padłby na Panasonica 32E30.
    Jak w tym przypadku wypada dźwięk i matryca?

Z góry dzięki za odpowiedzi

PS.
    W chwili obecnej jestem na delegacji więc nie możliwości sprawdzić w jakim stopniu 32" kolidowało by z użytkowaniem mebli.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme