X

Ford Focus Mk1 nie działa centralny zamek.

22 Feb 2012 10:45 TOtomaszek1234
  • #1 22 Feb 2012 10:45
    tomaszek1234
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Witam,

Po wymianie baterii (rozkodowaniu pilota centralnego zamka) nie mogę zakodować pilota w kluczyku do samochodu. Postępuję według procedury (4 razy w ciągu 10 sekund przekręcić kluczykiem z pozycji II na I w stacyjce) i po pojawieniu się sygnału dźwiękowego naciskam jeden z przycisków w pilocie i czekam pozostały czas i nic, brak komunikacji pilota z modułem.

Jakieś propozycje usterki?
    Jak lub gdzie sprawdzić ten pilot? (czytałem że częstotliwością i telewizorem ale nie udało mi się)

Gdzie znajduje się centralka od centralnego zamka?
  • #2 22 Feb 2012 21:25
    carsmot
    Level 18  
    Helpful post? (+1)
    Który rok sam. ? Jeśli po lifcie (od 2002 wzwyż) to odepnij akumulator na 15 minut i po podłączeniu powtórz procedurę kodowania .
  • #3 23 Feb 2012 12:19
    tomaszek1234
    Level 16  
    Topic author Helpful post? (0)
    rok 2001 odłączałem i nic to nie pomogło. obawiam się że uszkodzeniu uległ pilot jednak nie mam zielonego pojęcia jak można by go sprawdzić.

Właśnie wróciłem z garażu. Kolejny raz próbowałem zaprogramować.
    4 razy przekręcam kluczyk z pozycji I na II, pojawia się sygnał dźwiękowy przyciskam przycisk zamknięcia drzwi na pilocie (kluczyk znajduje się w stacyjce w pozycji I) odczekuję trochę czasu bo powinien pojawić się sygnał dźwiękowy o zakończeniu programowania, jednak się nie pojawia. Próbowałem też drugiego sposobu a mianowicie po naciśnięciu przycisku zamknięcia drzwi przekręcam kluczyk w pozycję z I na II i spowrotem na I i również nie ma sygnału potwierdzającego zakończenie programowania.
  Search 4 million + Products
Browse Products