Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyszukiwanie komórki i kopiowanie wartości w tym samym wierszu.

megoix 23 Lut 2012 15:05 1378 5
  • #1 23 Lut 2012 15:05
    megoix
    Poziom 8  

Witam mam problem z budową makra.
    Za pomocą przycisku uaktywni się makro:

1. Kopiuj Komórkę X z zakładki A
    2. W zakładce B w zakresie A1; A150 znajdź komórkę Y (która jest zmienną i jest przypisana do komórki zakładce A)
    3. Wklej komórkę X w wierszu komórki Y w pierwszej nie pustej komórce, która jest nie większa od 10 (ograniczony zakres)

Nie wiem czy jest możliwy jakiś komunikat o końcu zakresu.

Z góry dzięki za pomoc.

edit:
    Mam pomysł jak to zapisać ale nie potrafię tego zrobić...

Kopiuj komórkę X
    znajdź w kolumnie (A1:A150) komórkę Y
    po znaleźieniu komórki o miejscu (a:b) wklej komórkę Y : jeżeli b+n jest pusta jeżeli nie to w B+n+1 z ograniczniem do 10 i komunikat o braku miejsca gdzie n = 1,2,3...

Nie wiem czy moje rozumowanie jest słuszne, ale taka koncepcja wydaje mi sie możliwa

• #2 24 Lut 2012 21:15
    101pawel
    Poziom 24  

megoix napisał:
    Witam mam problem z budową makra.

Staram się jak mogę zrozumieć o co Ci chodzi ale nie daję rady. Dołącz może jakiś arkusz z przykładem zawierającym wartości i dodatkowym opisem.

1. Kopiuj Komórkę X z zakładki A
    OK
    2. W zakładce B w zakresie A1; A150 znajdź komórkę Y (która jest zmienną i jest przypisana do komórki zakładce A)
    W jaki sposób jest "przypisana"?
    3. Wklej komórkę X w wierszu komórki Y w pierwszej nie pustej komórce, która jest nie większa od 10 (ograniczony zakres)
    Przecież przeszukiwany jest wiersz "A", więc komórka Y znajduje się w wierszu "A", to co, wklejamy do "A"???

• #3 25 Lut 2012 10:18
    megoix
    Poziom 8  

może spróbuję to opisać:

Buduje arkusz za pomocą którego będzie się tworzyć fax-y do klientów. Wszystko jest gotowe prócz opcji zapamiętania wysłanego fax-u. Wymyśliłem sobie że będzie się to odbywać w taki sposób że:
    -arkusz będzie pobierał kod (przypisany firmie, który jest zmienną zależną od wyboru firmy)
    - znajdzie ten kod w innej zakładce i wklei treść faksu w tym samym wierszu, w którym jest kod w pierwszej pustej komórce ale ograniczone będzie to zakresem.

• #4 25 Lut 2012 12:19
    101pawel
    Poziom 24  

megoix napisał:
    może spróbuję to opisać..

Trochę rozjaśnileś, zrobię Ci to wieczorem.
    Pozdrawiam

• Pomocny post
    #5 25 Lut 2012 20:22
    101pawel
    Poziom 24  

Wstawiam plik z rozwiązaniem problemu, tak jak ja go zrozumiałem. W kodzie makra nie wstawiałem objaśnień, bo zmienne nazwałem aż naddto opisowo. Jeśli czegoś nie rozumiesz z procedury, korzystaj z F1 ustawiając kursor na nieznanym Ci "słowie".
    Aha, nie zapomnij włączyć makr w Excelu, najlepiej na stale. Dostęp do edytora VBA to chyba wiesz: Alt + F11
    Pozdrawiam

Załączniki:
  • #6 26 Lut 2012 10:40
    megoix
    Poziom 8  

Wielkie dzięki o o to mi chodziło

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme