Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Pasywne wykrywanie urządzeń WiFi

Kostek7 25 Lut 2012 19:05
  • #1 25 Lut 2012 19:05
    Kostek7
    Poziom 27  

Witam serdecznie,

czy możliwe jest pasywne wykrywanie urządzeń WiFi będących w zasięgu stacji bazowej ? Chodzi mi tu o sytuacje w której urządzenia ma uruchomiony moduł komunikacji bezprzewodowej ale nie komunikuje się z żadną siecią czy też stacją bazową.

• #2 25 Lut 2012 19:15
    jurek.adam
    Poziom 43  

Są podręczne urządzenia i programy, które to potrafią. Wbij w google "wireless finder".

• #3 25 Lut 2012 19:59
    Kostek7
    Poziom 27  

Dziękuję za odpowiedź. Niestety chodzi mi w ogólności o inną sytuacje. Podane przez kolegę zagadnienie "wireless finder" odnosi się do do sytuacji gdy klient szuka stacji bazowej(AP) z którą mógłby się połączyć. Wykorzystać tu można choćby i beacon wysyłane cykliczne przez te urządzenia. Mi chodzi jednak o to by AP mógł wykryć urządzenie które nie prowadzi żadnej transmisji, jest bierne. Przykładem zastosowania takiej procedury może być badanie ilości urządzeń wifi w danym obszarze gdzie świadczymy usługę hotspot. Takie dane dałyby nam możliwość pomiaru w pewnym okresie czasu "atrakcyjności" naszego hotspot poprzez przyrównanie ilości klientów którzy skorzystali z usługi w doniesieniu do wszystkich urządzeń wyposażonych w moduł wifi które zostały przez nas wykryte.

• #5 25 Lut 2012 20:38
    Kostek7
    Poziom 27  

Cenna uwaga, dziękuję. Widzę że do zagadnienia próbowałem podejść od drugiej strony :)

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty