X

Pasywne wykrywanie urządzeń WiFi

25 Feb 2012 19:05 KOKostek7
  • #1 25 Feb 2012 19:05
    Kostek7
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Witam serdecznie,

czy możliwe jest pasywne wykrywanie urządzeń WiFi będących w zasięgu stacji bazowej ? Chodzi mi tu o sytuacje w której urządzenia ma uruchomiony moduł komunikacji bezprzewodowej ale nie komunikuje się z żadną siecią czy też stacją bazową.
  • #2 25 Feb 2012 19:15
    jurek.adam
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Są podręczne urządzenia i programy, które to potrafią. Wbij w google "wireless finder".
  • #3 25 Feb 2012 19:59
    Kostek7
    Level 27  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuję za odpowiedź. Niestety chodzi mi w ogólności o inną sytuacje. Podane przez kolegę zagadnienie "wireless finder" odnosi się do do sytuacji gdy klient szuka stacji bazowej(AP) z którą mógłby się połączyć. Wykorzystać tu można choćby i beacon wysyłane cykliczne przez te urządzenia. Mi chodzi jednak o to by AP mógł wykryć urządzenie które nie prowadzi żadnej transmisji, jest bierne. Przykładem zastosowania takiej procedury może być badanie ilości urządzeń wifi w danym obszarze gdzie świadczymy usługę hotspot. Takie dane dałyby nam możliwość pomiaru w pewnym okresie czasu "atrakcyjności" naszego hotspot poprzez przyrównanie ilości klientów którzy skorzystali z usługi w doniesieniu do wszystkich urządzeń wyposażonych w moduł wifi które zostały przez nas wykryte.
  • #4 25 Feb 2012 20:35
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet
    Helpful post? (0)
    pasywne oznacza że _tylko_ nasłuchujesz i zbierasz mac adresy i kierunki i na tej podstawie wykrywasz urządzenia.

Atkywne - https://mentor.ieee.org/802.11/dcn/06/11-06-1046-00-000v-broadcast-probe-response.ppt
  • #5 25 Feb 2012 20:38
    Kostek7
    Level 27  
    Topic author Helpful post? (0)
    Cenna uwaga, dziękuję. Widzę że do zagadnienia próbowałem podejść od drugiej strony :)
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products