Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log injak namierzyć skradziony telefon


  Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives ->jak namierzyć skradziony telefon Post new topic  This topic is locked 
Author
Hide the left column
Show left column Message
mpeterko
Level 7
Joined: 06 Aug 2008
Posts: 23
Post rating: 1
mpeterko
Level 7
Post#1 27 Feb 2012 08:51  Topic author   

jak namierzyć skradziony telefon


Witam.
Mam taki problem skradziono mi telefon SAMSUNG WAVE 2 niestety karta nie odpowiada stad przypuszczam że złodziej dawno się jej pozbył. Czy w dalszym ciągu jestem w stanie namierzyć swój telefon po numerze IMEI ? wiem że to unikalny numer więc pewnie tak tylko do którego operatora się zwrócić czy mojego czy któregokolwiek innego - chodzi mi o to że do telefonu może być włożona jakakolwiek inna karta innego operatora - czy to ma znaczenie?

Helpful post? + +1
Back to top

Ad
Ad


Back to top
Foxtrott
Warunkowo odblokowany
Location: CentralnaPolska
Joined: 03 Sep 2008
Posts: 1454
Helped: 172
Post rating: 57
Foxtrott
Warunkowo odblokowany
Post#2 27 Feb 2012 09:22    

Re: jak namierzyć skradziony telefon


To view the material on this forum you must be logged in. To view the material on this forum you must be logged in. To view the material on this forum you must be logged in.

Helpful post? + +1
Back to top

Ad
Ad


Back to top
Bezpior
Level 1
Location: Tychy
Joined: 16 Nov 2011
Posts: 1
Bezpior
Level 1
Post#3 17 Mar 2013 21:08    

Re: jak namierzyć skradziony telefon


Zgłoś stratę u operatora który wypuścił twój egzemplarz na rynek . Opisz sytuację , okoliczności straty. Weź potwierdzenie zgłoszenia i wal na Policję . Tam zgłoś stratę podobnie jak u operatora podaj okoliczności utraty telefonu. Policja i prokurator mają mozliwość śledzenia twojego aparatu po numerach mack i imei u wszystkich operatorów występujacych na naszym rynku . W praktyce wygląda to tak że jeśli twój skradziony telefon zaloguje sie do którejś z sieci , obojetnie której to przy tej operacji podaje swoje szczególne dane tj. nr mack , imei , numer karty załadowanej do telefonu wraz z przypisanym jej numerem telefonicznym i parę innych . W naszym kraju nie ma obowiązku rejestrowania kart pre-paid ale namierzenie użytkownika danej karty w procesach operacyjnych też nie stanowi wielkiego problemu bo w końcu niezarejestrowany numer pre-paid połączy się z jakimś numerem który jest zarejestrowany na kogoś z imienia i nazwiska w tą lub w drugą stronę, obojętnie. Po bilingach policja może ustalić wg. częstotliwości połączeń z konkretnym zarejestrowanym numerem kto jest właścicielem Twojej "zguby". Skradziony telefon czy znaleziony ( przywłaszczony ) nadal pochodzi z przestępstwa co jest ścigane z urzędu przez policję . Ostatecznie policjanci "zapraszają" do siebie w charakterze świadka Pana/Panią z zarejestrowanym numerem i "grzecznie " ;) pytają z kim to Pan/Pani zarejestrowana się łączyła ( numerem załadowanym obecnie w Twoim Aparacie telefonicznym). Przeważnie ci z zarejestrowanym numerem są nieświadomi tej sytuacji i nie chcą mieć kłopotów ani być kojarzeni z kradzieżą lub kradzionym przedmiotem wtedy grzecznie podają dane obecnego użytkownika twojego telefonu . Wymaga to trochę czasu i cierpliwości ale skutkuje niemal w 100% sukcesem. Najgorsze jest to że policja ma zwyczaj uprawiania spychologii i nie w smak jej uganianie się za telefonem wartości kilka stów . Bo żeby takie dochodzenie wszcząć "biedny" policjant musi trochę pism powysyłać tu i tam a później cały czas monitorować sprawę . Jak się zaprzesz i konsekwentnie będziesz domagał się informowania powiedzmy dwa razy w miesiącu o postępach śledztwa to dasz radę wyegzekwować swoje prawa . Przecież policjant jak każdy nie lubi skarg na siebie , wizyt na dywaniku przełożonego itp a pracować musi ! Życzę powodzenia :) . W powyższy sposób mój kolega odzyskał swój telefon , który skradziono mu z biurka w pracy. Najśmieszniejsze w tym to że facet który go posiadał kupił go synowi w saloniku gsm jako używany i miał na niego dowód zakupu . Za przestępstwo beknął właściciel saloniku he he . Pozdrawiam

Dodano po 23 [minuty]:

No i zapomniałem o najważniejszym pisząc poprzedni "elaborat".
Absolutnie nie blokuj u operatora samego aparatu (imei ). Zablokuj tylko połącznia wychodzące z Twojej karty. Zablokowanie numeru imei spowoduje tylko tyle i aż tyle że twój telefon stanie się bezużyteczny i nie zaloguje się do żadnej sieci ( w Polsce i całej UE ) i nie bedzie można go wyśledzić podaną przeze mnie metodą . Więc lepiej żeby po kradzieży miał nadal możliwość logowania się do sieci .

Helpful post? + 0
Back to top
ssb.mixer
Level 17
Joined: 17 Dec 2012
Posts: 269
Helped: 10
Post rating: 1
ssb.mixer
Level 17
Post#4 17 Mar 2013 21:14    

Re: jak namierzyć skradziony telefon


Bezpior wrote:
W naszym kraju nie ma obowiązku rejestrowania kart pre-paid ale namierzenie użytkownika danej karty w procesach operacyjnych też nie stanowi wielkiego problemu bo w końcu niezarejestrowany numer pre-paid połączy się z jakimś numerem który jest zarejestrowany na kogoś z imienia i nazwiska w tą lub w drugą stronę, obojętnie.Za dużo filmów się naoglądałeś, będzie umorzenie ze względu na wykrycie sprawców. Nikt nie będzie się ganiał za jednym aparatem, policjanci mają inne zmartwienia na przykład zacinająca się maszyna do pisania na której piszą protokoły albo brak srajtaśmy do podtarcia tyłka w sraczu.

Helpful post? + 0
Back to top
ftp.kowal
Level 33
Location: Ż-in
Joined: 26 Aug 2007
Posts: 2116
Helped: 200
Post rating: 149
ftp.kowal
Level 33
Post#5 18 Mar 2013 22:35    

Re: jak namierzyć skradziony telefon


ssb.mixer wrote:
Za dużo filmów się naoglądałeś, będzie umorzenie ze względu na wykrycie sprawców. Nikt nie będzie się ganiał za jednym aparatem, policjanci mają inne zmartwienia na przykład zacinająca się maszyna do pisania na której piszą protokoły albo brak srajtaśmy do podtarcia tyłka w sraczu.
O dziwo do mnie kiedyś przyszli do domu mówiąc że telefon którym aktualnie się posługuje jest kradziony. Musiałem go oddać. Więc jednak mają czas na szukanie. A telefon został wtedy znaleziony a nie skradziony.

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  This topic is locked     Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives -> jak namierzyć skradziony telefon
Page 1 of 1Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.077 seconds