Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj | Rejestracja | Zalogujjak namierzyć skradziony telefon


  Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum ->jak namierzyć skradziony telefon Napisz nowy temat  Temat zablokowany. 
Autor
Schowaj lewą kolumnę
Pokaż lewą kolumnę Wiadomość
mpeterko
Poziom 7
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 23
mpeterko
Poziom 7
Post#1 27 Lut 2012 08:51  Autor tematu   

jak namierzyć skradziony telefon


Witam.
Mam taki problem skradziono mi telefon SAMSUNG WAVE 2 niestety karta nie odpowiada stad przypuszczam że złodziej dawno się jej pozbył. Czy w dalszym ciągu jestem w stanie namierzyć swój telefon po numerze IMEI ? wiem że to unikalny numer więc pewnie tak tylko do którego operatora się zwrócić czy mojego czy któregokolwiek innego - chodzi mi o to że do telefonu może być włożona jakakolwiek inna karta innego operatora - czy to ma znaczenie?

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Ad
Ad


Powrót do góry
Foxtrott
Warunkowo odblokowany
Miasto: CentralnaPolska
Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 1432
Pomógł: 168
Ocena postów: 44
Foxtrott
Warunkowo odblokowany
Post#2 27 Lut 2012 09:22    

Re: jak namierzyć skradziony telefon


Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Ad
Ad


Powrót do góry
Bezpior
Poziom 1
Miasto: Tychy
Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 1
Bezpior
Poziom 1
Post#3 17 Mar 2013 21:08    

Re: jak namierzyć skradziony telefon


Zgłoś stratę u operatora który wypuścił twój egzemplarz na rynek . Opisz sytuację , okoliczności straty. Weź potwierdzenie zgłoszenia i wal na Policję . Tam zgłoś stratę podobnie jak u operatora podaj okoliczności utraty telefonu. Policja i prokurator mają mozliwość śledzenia twojego aparatu po numerach mack i imei u wszystkich operatorów występujacych na naszym rynku . W praktyce wygląda to tak że jeśli twój skradziony telefon zaloguje sie do którejś z sieci , obojetnie której to przy tej operacji podaje swoje szczególne dane tj. nr mack , imei , numer karty załadowanej do telefonu wraz z przypisanym jej numerem telefonicznym i parę innych . W naszym kraju nie ma obowiązku rejestrowania kart pre-paid ale namierzenie użytkownika danej karty w procesach operacyjnych też nie stanowi wielkiego problemu bo w końcu niezarejestrowany numer pre-paid połączy się z jakimś numerem który jest zarejestrowany na kogoś z imienia i nazwiska w tą lub w drugą stronę, obojętnie. Po bilingach policja może ustalić wg. częstotliwości połączeń z konkretnym zarejestrowanym numerem kto jest właścicielem Twojej "zguby". Skradziony telefon czy znaleziony ( przywłaszczony ) nadal pochodzi z przestępstwa co jest ścigane z urzędu przez policję . Ostatecznie policjanci "zapraszają" do siebie w charakterze świadka Pana/Panią z zarejestrowanym numerem i "grzecznie " ;) pytają z kim to Pan/Pani zarejestrowana się łączyła ( numerem załadowanym obecnie w Twoim Aparacie telefonicznym). Przeważnie ci z zarejestrowanym numerem są nieświadomi tej sytuacji i nie chcą mieć kłopotów ani być kojarzeni z kradzieżą lub kradzionym przedmiotem wtedy grzecznie podają dane obecnego użytkownika twojego telefonu . Wymaga to trochę czasu i cierpliwości ale skutkuje niemal w 100% sukcesem. Najgorsze jest to że policja ma zwyczaj uprawiania spychologii i nie w smak jej uganianie się za telefonem wartości kilka stów . Bo żeby takie dochodzenie wszcząć "biedny" policjant musi trochę pism powysyłać tu i tam a później cały czas monitorować sprawę . Jak się zaprzesz i konsekwentnie będziesz domagał się informowania powiedzmy dwa razy w miesiącu o postępach śledztwa to dasz radę wyegzekwować swoje prawa . Przecież policjant jak każdy nie lubi skarg na siebie , wizyt na dywaniku przełożonego itp a pracować musi ! Życzę powodzenia :) . W powyższy sposób mój kolega odzyskał swój telefon , który skradziono mu z biurka w pracy. Najśmieszniejsze w tym to że facet który go posiadał kupił go synowi w saloniku gsm jako używany i miał na niego dowód zakupu . Za przestępstwo beknął właściciel saloniku he he . Pozdrawiam

Dodano po 23 [minuty]:

No i zapomniałem o najważniejszym pisząc poprzedni "elaborat".
Absolutnie nie blokuj u operatora samego aparatu (imei ). Zablokuj tylko połącznia wychodzące z Twojej karty. Zablokowanie numeru imei spowoduje tylko tyle i aż tyle że twój telefon stanie się bezużyteczny i nie zaloguje się do żadnej sieci ( w Polsce i całej UE ) i nie bedzie można go wyśledzić podaną przeze mnie metodą . Więc lepiej żeby po kradzieży miał nadal możliwość logowania się do sieci .

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Ad
Ad


Powrót do góry
ssb.mixer
Poziom 17
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 271
Pomógł: 10
ssb.mixer
Poziom 17
Post#4 17 Mar 2013 21:14    

Re: jak namierzyć skradziony telefon


Bezpior napisał:
W naszym kraju nie ma obowiązku rejestrowania kart pre-paid ale namierzenie użytkownika danej karty w procesach operacyjnych też nie stanowi wielkiego problemu bo w końcu niezarejestrowany numer pre-paid połączy się z jakimś numerem który jest zarejestrowany na kogoś z imienia i nazwiska w tą lub w drugą stronę, obojętnie.Za dużo filmów się naoglądałeś, będzie umorzenie ze względu na wykrycie sprawców. Nikt nie będzie się ganiał za jednym aparatem, policjanci mają inne zmartwienia na przykład zacinająca się maszyna do pisania na której piszą protokoły albo brak srajtaśmy do podtarcia tyłka w sraczu.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Ad
Ad


Powrót do góry
ftp.kowal
Poziom 33
Miasto: Ż-in
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 2049
Pomógł: 194
Ocena postów: 100
ftp.kowal
Poziom 33
Post#5 18 Mar 2013 22:35    

Re: jak namierzyć skradziony telefon


ssb.mixer napisał:
Za dużo filmów się naoglądałeś, będzie umorzenie ze względu na wykrycie sprawców. Nikt nie będzie się ganiał za jednym aparatem, policjanci mają inne zmartwienia na przykład zacinająca się maszyna do pisania na której piszą protokoły albo brak srajtaśmy do podtarcia tyłka w sraczu.
O dziwo do mnie kiedyś przyszli do domu mówiąc że telefon którym aktualnie się posługuje jest kradziony. Musiałem go oddać. Więc jednak mają czas na szukanie. A telefon został wtedy znaleziony a nie skradziony.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
Napisz nowy temat  Temat zablokowany.     Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> jak namierzyć skradziony telefon
Strona 1 z 1Przełącz wygląd na komórki Przełącz wygląd na komputery desktop

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Redaktorzy || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.141 seconds

elektroda.pl temat RSS