Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

lodówko-zamrażarka DAEWOO FRS-U20BE wentylator

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> lodówko-zamrażarka DAEWOO FRS-U20BE wentylator
Autor
Wiadomość
basiar122
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 28 Lut 2012 14:19   

lodówko-zamrażarka DAEWOO FRS-U20BE wentylator

Witam, mam problem z lodówką DAEWOO no frost, po czterech latach idealnej pracy zatrzymał się wentylator i pojawił się szron na tylnej ściance , po odmrożeniu wentylator ruszył,ale po jakimś czasie znów się zatrzymał. Wezwany serwisant wymienił czynnik R600a, ale nic nie pomogło bo wentylator znów stanął i znów szron,następnie ruszył i jest dobrze ale jak długo? w takich sytuacjach na górnej półce produkty robią się miękkie.
może ktoś podpowie co jest przyczyną tej usterki
pozdawiam
Powrót do góry

Ceneo

Ceneo

Post# 28 Lut 2012 14:19   

Zobacz najlepsze oferty sprzętu AGD:

Powrót do góry

basiar122
Poziom 2
Poziom 2

Post#2 Post autora tematu 20 Mar 2012 08:36   

Re: lodówko-zamrażarka DAEWOO FRS-U20BE wentylator

udzielam sobie odpowiedź; dobry fachowiec stwierdził że silniczki wentylatora wariują i nie padają całkowicie, po wymianie na nowy jest O.K., ale czasami przyczyną może być grzałka, jeśli nie odmrozi to moduł źle odczytuje i wentylator się zatrzymuje. koszty naprawy nie były duże.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Mar 2012 08:36   

Powrót do góry

pierzchalski
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Głogów

Post#3 29 Cze 2013 08:17   

witam
mam ten sam problem z lodówko-zamrażarką daewoo,mam spalony silnik wentylatora zamrażarki. W związku z tym mam pytanie,czy w lodówce również jest taki wentylator? zamierzam kupić nowy silniczek nie wiem czy kupić jeden czy dwa.
Z tego co się zorientowałem to są one dość drogie jedna sztuka kosztuje prawie 300zł jest to silnik na 13V 3,3W o symbolu D4612AAA21
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Cze 2013 08:17   

Powrót do góry

zibi1971
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: lublin

Post#4 29 Cze 2013 09:42   

witam
jest to typowe uszkodzenie dla lodówek Daewoo, do wymiany silnik wentylatora, pod wpływem zmrożenia traci on na mocy lub po prostu staje.
można to sprawdzić podłączając miernik do wtyczki zasilającej wentylator , lub na module(jest na górze lodówki, naklejka ze schematem powinien być z tyłu u dołu,
napięcie około 10-12v, włącznik otwartych drzwi musi być wciśnięty(przy otwartych drzwiach wentylator nie pracuje)
P.S
gratuluje serwisanta z pierwszego postu(wymiana gazu r600)
Powrót do góry

basiar122
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 28 Sie 2013 14:54   

silniczek wentylatora w zamrażalce ma nr.d4612aaa21 a w chłodziarce końcówka 20, różni się końcówką do wpięcia
Powrót do góry

dr_gonzo
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: BIELSKO-BIAŁA

Post#6 19 Wrz 2013 10:28   

Potwierdzam- pan serwisant przyszedł i wymienił moduł z zamontowanym wentylatorem i stwierdził , iż to wada fabryczna i z czasem padają wentylatory koszt usługi z wymianą 400zł :(( ale nowe mają ponoć już wadę usuniętą. (frs u20 dev). (wymieniony wentylator w zamrażarce ) w lodówce pracuje nadal prawidłowo .
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> lodówko-zamrażarka DAEWOO FRS-U20BE wentylator
Strona 1 z 1