Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Rozdrabniacz WC Grundfos - nie włącza się

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Początkujący -> Rozdrabniacz WC Grundfos - nie włącza się
Autor
Wiadomość
kkf2670
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: kraków

Post#1 Post autora tematu 29 Lut 2012 18:38   

Rozdrabniacz WC Grundfos - nie włącza się

Witam
Problem poruszam w tym dziale bo mam zagadkę;-). Mianowicie mam rozdrabniacz wc GRUNDFOS i przestał się włączać (oczywiście zalało mi łazienkę), rozebrałem , poczyściłem itd. złożyłem , włączyłem do prądu zalałem wodą i wszystko hulało , zamontowałem w łazience i nie hula???? , w pokoju działa a w łązience nie , był pomysł przenieś kibel do pokoju ale na forum rodziny upadł;-) Co się okazało , po podłączeniu do gniazdka bez uziemienia działa , po wlożeniu do gniazdka z uziemieniem nie działa , tylko młynek drgnie i buczy , mało tego jak wyjmuję wtyczkę z gniazdka z uziemieniem ale tak nie do końca , to działa (domyślam się że już nie ma styku z uziemieniem). Uziemienie jest w gniazdku połączone z zerem. Podejrzewam kondensator ale dlaczego działa na gniazdku bez uziemienia??
Byłbym wdzięczny za pomysły co mu jest;-)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lut 2012 18:38   

Powrót do góry

WojcikW
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Reda

Post#2 29 Lut 2012 18:57   

Re: usterka zagadka , wybredny silnik

kkf2670 napisał:
... mało tego jak wyjmuję wtyczkę z gniazdka z uziemieniem ale tak nie do końca , to działa (domyślam się że już nie ma styku z uziemieniem)...

Wezwij elektryka, styk ochronny powinien rozłączać później niż styki robocze w czasie wyłączania.
kkf2670 napisał:
... Podejrzewam kondensator ale dlaczego działa na gniazdku bez uziemienia??
Byłbym wdzięczny za pomysły co mu jest;-)

Dobrze podejrzewasz. Prawdopodobnie kondensator ma przebicie do obudowy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lut 2012 18:57   

Powrót do góry

kkf2670
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 01 Mar 2012 00:16   

a czy jest prosty indiański:-) domowy sposób na sprawdzenie pojemności ? Ten powinien mieć 10 uF
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Mar 2012 00:16   

Powrót do góry

WojcikW
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Reda

Post#4 01 Mar 2012 00:46   

Większość mierników uniwersalnych ma pomiar pojemności. Można też zastosować metodę techniczną. Wcześniej napisałem prawdopodobnie bo może to nie być wina kondensatora tylko silnika. Uzwojenie silnika może mieć przebicie do obudowy.
Powrót do góry

elektromechanik
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: okolice Mławy

Post#5 01 Mar 2012 14:31   

Kondensator do obudowy - raczej mało prawdopodobne ( z resztą byłoby widoczne ).
Najprawdopodobniej ma przebicie silnik. Sprawdź miernikiem czy niema zwarcia uzwojenie z obudową. Miernik może nie pokazać wtedy tylko metoda > napięciowa <. Jednak ze względu na Twoje bezpieczeństwo nie będę opisywał.
Daj to lepiej jakiemuś elektrykowi.
Powrót do góry

andrjalo
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Dębica

Post#6 01 Mar 2012 16:24   

Do tego służy induktor.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Mar 2012 16:24   

Powrót do góry

kkf2670
Poziom 2
Poziom 2

Post#7 Post autora tematu 01 Mar 2012 16:37   

trop z przebiciem w silniku mnie przekonuje bo puszka(powinna być szczelna) w której jest kondensator i zaciski była mokra w środku a ma otwór do wnętrza silnika i mogła się tam dostać woda a nie ma jak odparować bo pouszczelniałem wszystko od nowa.No cóż muszę to rozebrać wszystko od nowa.
Dzięki
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Początkujący -> Rozdrabniacz WC Grundfos - nie włącza się
Strona 1 z 1