Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Sterownik pompy wspomagania Peugeot 307 (Danfoss) - brak kilku elementów

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Sterownik pompy wspomagania Peugeot 307 (Danfoss) - brak kilku elementów
Autor
Wiadomość
Jacck
Poziom 21
Poziom 21

Post#1 Post autora tematu 01 Mar 2012 00:21   

Sterownik pompy wspomagania kierownicy (Danfoss, Part Number 59312384A), podobno występuje w różnych modelach Peugeota. Ten jest z powypadkowego samochodu. W wyniku wypadku blaszany dekielek wgiął się do środka powodując odpadnięcie 5 elementów SMD od płytki (mógł też spowodować zwarcie).
Chciałbym spróbować naprawić sterownik. Proszę o pomoc w identyfikacji elementów które powinny być w miejscach oznaczonych czerwonymi ramkami na zdjęciu poniżej. Szczególnie chodzi o największy element (ten najbardziej na prawo).

Po lewej prawdopodobnie były diody i towarzyszące im kondensatory, jest tam 7 sztuk identycznych diód z napisem na obudowie ED7CA. W pewnym katalogu kodów SMD znalazłem że to mogą być diody EGF1D (Surface Mount Glass Passivated Ultrafast Rectifier, 200V, 1A, 50ns, DO-214BA, Vishay).
Czy to możliwe? Jakie pojemności mogą mieć kondensatory przy nich?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Mar 2012 00:21   

Powrót do góry

matmen
Poziom 2
Poziom 2

Post#2 12 Maj 2013 16:46   

Re: Sterownik pompy wspomagania Peugeot 307 (Danfoss) - brak kilku elementów

Witam - po długim czasie, ale chciałem zapytać, czy da się rozebrać tę "elektryczną" część elektropompy, bez rozkręcania części hydraulicznej??

W mojej prawie na 100% padła elektronika i zastanawiałem się czy uda mi się ją podmienić nie wyciągając pompy i nie odpinając jej od przewodów olejowych. Niestety po odkręceniu dekielka z silnikiem udało mi się jedynie rozchylić to na 0,5 cm i coś sprężynuje przyciągając całość do kupy, tak jakby może uszczelnienie na wałku od silnika do pompy... Czy to oznacza, że nie da się jej rozkręcić bez rozbierania całej pompy?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Maj 2013 16:46   

Powrót do góry

Jacck
Poziom 21
Poziom 21

Post#3 Post autora tematu 13 Maj 2013 08:12   

Re: Sterownik pompy wspomagania Peugeot 307 (Danfoss) - brak kilku elementów

Ja sterownik w stanie jak na zdjęciu otrzymałem od zaprzyjaźnionego mechanika samochodowego. Nie wiem jak on to wyciągnął.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Sterownik pompy wspomagania Peugeot 307 (Danfoss) - brak kilku elementów
Strona 1 z 1