X

Sterownik pompy wspomagania Peugeot 307 (Danfoss) - brak kilku elementów

Jacck 29 Feb 2012 23:21
  • #1 29 Feb 2012 23:21
    Jacck
    Level 26  
    Helpful post? (0)

Sterownik pompy wspomagania kierownicy (Danfoss, Part Number 59312384A), podobno występuje w różnych modelach Peugeota. Ten jest z powypadkowego samochodu. W wyniku wypadku blaszany dekielek wgiął się do środka powodując odpadnięcie 5 elementów SMD od płytki (mógł też spowodować zwarcie).
    Chciałbym spróbować naprawić sterownik. Proszę o pomoc w identyfikacji elementów które powinny być w miejscach oznaczonych czerwonymi ramkami na zdjęciu poniżej. Szczególnie chodzi o największy element (ten najbardziej na prawo).

Po lewej prawdopodobnie były diody i towarzyszące im kondensatory, jest tam 7 sztuk identycznych diód z napisem na obudowie ED7CA. W pewnym katalogu kodów SMD znalazłem że to mogą być diody EGF1D (Surface Mount Glass Passivated Ultrafast Rectifier, 200V, 1A, 50ns, DO-214BA, Vishay).
    Czy to możliwe? Jakie pojemności mogą mieć kondensatory przy nich?
  • #2 12 May 2013 16:46
    matmen
    Level 2  
    Helpful post? (+1)
    Witam - po długim czasie, ale chciałem zapytać, czy da się rozebrać tę "elektryczną" część elektropompy, bez rozkręcania części hydraulicznej??

W mojej prawie na 100% padła elektronika i zastanawiałem się czy uda mi się ją podmienić nie wyciągając pompy i nie odpinając jej od przewodów olejowych. Niestety po odkręceniu dekielka z silnikiem udało mi się jedynie rozchylić to na 0,5 cm i coś sprężynuje przyciągając całość do kupy, tak jakby może uszczelnienie na wałku od silnika do pompy... Czy to oznacza, że nie da się jej rozkręcić bez rozbierania całej pompy?
  • #3 13 May 2013 08:12
    Jacck
    Level 26  
    Topic author Helpful post? (+4)
    Ja sterownik w stanie jak na zdjęciu otrzymałem od zaprzyjaźnionego mechanika samochodowego. Nie wiem jak on to wyciągnął.
  Search 4 million + Products
Browse Products