X

Rejestracja współwłaściela auta jak wykonać ?

01 Mar 2012 08:28 DEdeer
  • #1 01 Mar 2012 08:28
    deer
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam chciałem zapytać jak wygląda sprawa i jakie kroki trzeba poczynić (najlepsze i najekonomiczniejsze) aby zarejestrować auto. zakładając iż mam mniej niż 25lat i prawo jazdy 2 lata.

Chciał bym zarejestrować auto na ojca który ma 60%zniżki, a ja chciał bym być współwłaścicielem, abyśmy nie płacili dużo w przypadku jak ja sam bym był właścicielem. Jaką drogę trzeba przejść ? Auto zakupione z komisu za 25tys.
    Czy liczy się w tym przypadku na kogo zostanie spisana umowa z komisu? czy na mnie czy na ojca ? I jak to dalej załatwiać ?
  • #2 01 Mar 2012 08:45
    kamil907
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Wystarczyło poszukać bo temat był już wałkowany wiele razy.
    Jesli jeszcze nie kupiliście tego auta to podczas kupna na umowie wpisz właściciela czyli twojego ojca i ciebie jako współwłaściciela. Można też kupić na jedną osobę (obojętnie czy na ciebie czy na ojca) ale później trzeba iść z umową do urzędu skarbowego, żeby przekazać połowę wartości pojazdu na współwłaściciela. W w przypadku bliskiego pokrewieństwa taka operacja jest bezpłatna. Później to już tylko standardowa rejestracja pojazdu w wydziale komunikacji.
  • #3 01 Mar 2012 09:00
    ancus
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli już chcesz tak robić to siebie wpisz jako właściciela jeśli to będzie twoje auto a ojca jako współwłaściciela i będziesz korzystał z jego zniżek i jednocześnie po 25 roku już będziesz miał wypracowaną zniżkę:) Najprościej w umowie to zrobić żeby darowizny nie pisać jak kolega wyżej napisał.
  • #4 01 Mar 2012 10:03
    deer
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    a taka umowa musi być jakaś specjalna? , bo zazwyczaj w umowach jakie widziałem do tej pory nie widziałem rubryki o współwłaścicielu ? chyba że można dodać jakaś adnotację ???

Dodano po 8 [minuty]:

i czy jest różnica kto będzie właścicielem a kto współwłaścicielem samochodu aby jeździć na zniżce osoby posiadającej je i automatycznie aby osobie która nie ma zniżek się one naliczały, jak bezpieczniej honorują to ubezpieczalnie ?
  • #5 01 Mar 2012 10:08
    ancus
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    W internecie pełno takich umów, lub w normalnej dopisujesz współwłaściciela i takie same info jak o Tobie:)

Dodano po 4 [minuty]:

Najlepiej tak jak ci napisałem, jeśli to będzie twoje auto ty bądź właścicielem, do 25 roku i tak masz 30% zwyżki, po tym okresie masz już wypracowaną minimalną zniżkę, jak wyrąbiesz to zniżka lub jakaś kara poleci tobie a nie ojcu z całej zniżki. Z autopsji...ja obecnie mam 23 lata, 30% zwyżki, jestem właścicielem tata współwłaścicielem, za rok podobno będę miał już 20% naliczonej zniżki plus te 30% mniej za wiek tak mi ubezpieczyciel powiedział. Auto na mnie stoi drugie już z kolei 3 rok.
  • #6 01 Mar 2012 10:14
    deer
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    czy taka umowa wystarczy ?
    http://obrazki.elektroda.pl/2236391000_1330593204.jpg
  • #7 01 Mar 2012 10:28
    ancus
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Oczywiście:)
  • #8 13 Mar 2012 14:06
    matgol55
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    mam pytanie nie wiem do kogo się zgłosić wiec napisze.
    przywiozłem auto z Austrii wyrejestrowałem je w Austria i oddałem tam tablice rejestracyjne jak już auto było w Polsce teraz nie mam pojechać jak mam zrobić przegląd w Polsce zęby je zarejestrować u nas w kraju skoro nie mam tablic mam wszystkie papiery tylko nie mam tablic jak mam pojechać na przegląd?????????? PROSZĘ O POMOC
  • #9 13 Mar 2012 14:28
    kamil907
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Na lawecie
  • #10 13 Mar 2012 14:42
    matgol55
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    czyli na stacji nie będzie problemu ze nie mam tablic normalnie zrobią mi przegląd ?? i wbija go w austriacki dowód
  • #11 13 Mar 2012 14:59
    kamil907
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Przegląd mogą zrobić zawsze. To jest tylko stwierdzenie czy pojazd jest sprawny i nie ma znaczenia czy i gdzie jest zarejestrowany.
  • #12 13 Mar 2012 15:01
    matgol55
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Wielkie dzięki kolego :):) za dobre rady
  • #13 11 Apr 2012 21:28
    tzok
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    matgol55 wrote:
    czyli na stacji nie będzie problemu ze nie mam tablic normalnie zrobią mi przegląd ?? i wbija go w austriacki dowód
    Nigdzie go nie wbiją, wydadzą zaświadczenie, które dasz w WK wraz z innymi papierami potrzebnymi do zarejestrowania auta w kraju.
  Search 4 million + Products
Browse Products